Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

leonetka
14. feb 2014

@denkatn to su protilatky proti transglutaminaze. to ti zisti aj bezny imunolog, alebo gastroenterolog. ale robia to aj v Medirexe. ak si pisala Dr. Madarovi, tak tomu to trva aj 2 tyzdne kym odpovie 😖 ja celiakiu mam takze mne nemuseli robit ale myslim, ze to aj tak zahrnuli do vysetrenia.

denkatn
18. feb 2014

@leonetka uz je to dlhsie co som pisala tomu Mudr. Madarovi no ale chodime po vysetreniach, ja som napisala priatelovi na papierik ked isiel k urologovi ze ma mu vysterit infekcie urologickeho traktu a predstavte si nasiel mu nejaku infekciu, tak nasadil mu antibiotika, v knihe som citala ze sa mame liecit obaja, ale moja gynekologicka mi nechcela robit ster (povedala ze to prehanam) lenze ja som pred druhym IVF tak chcem ist este k svojej lekarke nech mi predpise ona tie antibiotika aj bez vysetrenia. co mam ine robit ked lekari reaguju spomalene a v knihach je to cierne na bielom ze to ma vplyv na neplodnost, je to prenosne medzi partnermi a treba preliecit oboch. (knihu pisal odbornik na reprodukcu imunologiu )

leonetka
19. feb 2014

@denkatn no s tym mam aj ja problem, ze si daco nastudujem, idem k lekarovi a on to zmetie zo stola a potom o rok ho to napadne ze by sa to mohlo vysetrit 😖 ale s tymi infekciami je to pravda. a nemozes zmenit gyndosku za nejaku ochotnejsiu? asi je to drahe a nechcu to moc robit ale ide predsa o teba a o vase babo, tak sa toho domahaj. mykoplazmy, ureaplazmy, chlamydie - to sa robia speci stery, bezne to gyndosi nerobia. to moze byt dovodom neplodnosti.

denkatn
20. feb 2014

ahoj
dakujem za radu, isla som k inej, ta mi to spravila, ale kedze k nej nepatrim tak ako samoplatcovi. lekara sa da zmenit len ku koncu mesiaca a ja som dnes zacala chodit na injekcie IVF, tak ak tam nejaka infekcia bude, tak nasadim este pred odobratim nejake antibiotika. dufam ze koli infekcii nie su napadnute vajicka z daného mesiaca a ze to takto bude stacit.
takze ty tiez myslim ze treba sa bit za svoje a presadzovat aj ked je to tazke? a clovek sa boji tych zákrokov vseliakych a este sa za ne musi byt🙂)

vejvass
24. feb 2014

@martinkahc Ahoj prosim ta bola si v tej Nitre na reprodukcnej imunologii.Potrebujem si dat vysetrit komplet vsetky testy co vysetruju v Prahe ale skor by som brala ak by to uz robili tu na Slovensku.nevies mi poradit prosim?

martinkahc
24. feb 2014

@vejvass Ahoj, ano bola som v NR, ale len na jednom stretnuti a v piatok na odbere krvi... vysledky budu az o mesiac... zatial mi robia len testy, ktore hradi poistovna a vraj potom podla vysledkov budu robit dalsie testy... ale ci to je presne to uplne co v Prahe neviem, dr. len povedala tolko ze su skoro identicke... a aby si sa tam dostala potrebujes len vymenny listok od lekara, moze ti ho dat aj obvodny, ale musi ho mat aj tvoj partner... ak by sa rada este nieco , tak napis 😀

tyli
24. feb 2014

@martinkahc prosím ťa robia aj vyšetrenie protilátky na trofoblast?

vejvass
25. feb 2014

@martinkahc ahoj cize robili aj vysetrenie manzelovi .Robili aj spermiogram?Neviem to najst na ich stranke ze ake presne vysetrenia robia.

martinkahc
26. feb 2014

@tyli ahoj, to ja vobec netusim :(

martinkahc
26. feb 2014

@vejvass ahoj, manzela zatial nevysetrovali caka sa na moje zakladne vysledky a potom sa uvidi...a ani neviem ake vysetrenia tam presne robia, len viem ze je to reprodukcna imunologia, ktora zistuje priciny neplodnosti 🙂

haimi
26. feb 2014

@martinkahc ahoj, vies mi poradit, do tej nitry ti stacilo odporucenie od gynekologa alebo aj vseobecneho lekara ? Dakujem

vejvass
27. feb 2014

@martinkahc Co neblazni ja som sa tam uz objednala pisali mi ze uz od marca cize od teraz robia uplne vsetky testy ako v prahe ona pracovala ta Mudr.Dzurillova s mudr.Madarom v Prahe.A prave som sa tam objednala ze pry pohovor bude stat 50e.A este ze niake dva zakroky im nepreplaca poistovna ze to simusime uhradit sami ale ze ostatne preplaca no aj tak si nemyslim ze by to bolo drahsie ako ta Praha. Tak dufam ze mi urobia vsetko.
@haimi staci ti listok but od obvodneho alebo od gynekologa alebo od urologa proste niekto ti musi napisat aspon jeden vymenny listok ale pre oboch aj pre teba aj pre manzela.Cize ja si dam od obvodneho lebo mame toho isteho obvodaka.Dnes som s nimi telefonovala a aj mailovala.ubezpecovala ma doktorka ze uz naozaj robia komplet vsetky testy ako v Prahe tak ja pevne verim.

Robia to aj v Medirexe v Ba aj tam som pisala a odpisali ze tiez uz robia komplet testy ale tam je zase hacik v tom ze musis ist od imunologa a to je but ta girovska kt.je na materskej ale vraj cez mail sa s nou da dohodnut ale vraj to potrva kym mi odpise a vsetko by sme riesili iba cez mail musela by som jejj poslat vsetky spravy ,vysetrenia co som absolvovala,anamnezu no proste cez mail a ona by medirexu dala avizo co mi maju vysetrit a nasledne by mi vypracovala spravu.To je jedna moznost pre mna dost komplikovana skenovat vsetky papiere a stale cakat na mail kym mi odpise 😉
druha moznost je dr.Kertys imunolog treba mu vraj zavolat a povedat im ze chcete vysetrenie reprodukcnej imunologii a on by mal medirexu dat instrukcie kt.vysetrenia by mi mali urobit.To tiez nieje nic pre mna.Lebo neviem ako by to pokracovalo dalej ked by uz som mala vysledky ci by mi vedel poradit s liecbou a tak dalej ked on je len imunolog a nespecializuje sa na reprodukcnu imunologiu.

Takze ja som sa rozhodla pre Nitru aj ked si tam zaplatim 50 e za konzultaciu a mozno este nieco za tie 2 testy.
Dnes som tam volala a objednali ma na 1.4 cize presne o mesiac.

janette33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludinka
27. feb 2014

@janette33 ahoj citma ze si sa objednavala na imunologicke vysetrenie, len som nezachytila ze kde? vies mi dat adresu? dakujem

martinkahc
27. feb 2014

@haimi Ahoj, ano stacilo mi odporucenie od obvodneho lekara...

martinkahc
27. feb 2014

@vejvass Ahoj, no nas to este nestihlo, ze by sme si mali platili... Uvidime ci si nevyziadaju dodatocne 🙂 Ja tam idem 25.3. ked budu vysledky... Tak uvidim co mi povie 🙂

vejvass
27. feb 2014

@janette33 jej tak to sme sa objednali rovnako aj my tam ideme presne 1.4 na 11 hod. mala volne este rano na 9 ale to mi nevyhovovalo.A presne od A po Z napisala aj mne takze to musi uz len posielat automaticky 🙂

Ty tam ides kvoli tomu ze nemozes otehotniet alebo ze potracas? Ja mam za sebou uz tri potraty tak som zvedava prave som si vytlacila papiere od mudr.malickovej ze ake testy robia oni v prahe a ukazem im to tam ze tieto vsetky chcem 😀
@ludinka je to v Nitre teraz neviem presne nazov ale niake centrum Dzurilla daj do googla mudr Dzurillovu v Nitre a tam to najdes.Ale ak sa chces objednat tak potom na tom telef.čisle co sem dala janett zrejme ak im budes pisat meil tak ti odpise uplne to iste lebo aj mne tak isto odpisala doslovne.

vejvass
27. feb 2014

@martinkahc takze 25,3 ides pre vysledky daj potom vediet ako si dopadla a co navrhuje doktorka dalej.no ja by som chcela urcite dat vysetrit aj manzela a to spermiogram,kvalita ejakulatu,protilatky proti spermiim v ejakulate,protilatky proti spermiam v sere,funkcna aktivita NK buniek,MIF.... no a tak dalej vravim ze to mam od doktorky Maličkovej no a ja tam je rozdiel ci zena ide kvoli sterilite alebo kvoli potracaniu tak ja idem kvoli potracaniu tak budem chciet vysetrit ACLA,APLA profil,Annexin V ,Anti beta2glykoprotein-1,funkčna aktivita NK buniek,ATTG,ANF,ATG,ATPO,endomysium,imunofenotypizace no a zakladne protilatky proti zona pellucida,protilatky voci spermiam v sere,protilatky voci spermiam v cerv.hliene,protilatky voci ovariam a este .....

Prosim ta ak budes mat vysledky a mala by si tam aj napisane testy co ti robili napises mi ci aspon nieco z toho co som sem dala ti vysetrovali?

Jaj a este prosim ta kolko krat si musela ku nim chodit?Predpokladam ze raz na konzultaciu potom na odber a teraz kvoli vysledkom?

vejvass
27. feb 2014

Prepacte za chyby som v praci na nocnej tak rychlo pisem a hlavne potajomky som na nette 😅 🤐

janette33
28. feb 2014

@ludinka ahoj, je to v Nitre, ako uz pisala vejvass, posielam link:
http://www.dzurilla.com/

janette33
28. feb 2014

@vejvass Ahoj. Ano, nas objednala na 10.00 odbery a potom 10.30 pohovor. Ja mam problem otehotniet, mame za sebou 3 neuspesne ICSI, tak kym pojdeme na 4 pokus, chceme mat aj toto vysetrenie za sebou. Takze sa vidime v Nitre 🙂)

vejvass
28. feb 2014

@janette33 Aha takze vy idete uz aj na odbery to ti vravela recepcna? lebo ja som si myslela ze iba my ideme na pohovor to by bolo super keby skor urobili odbery a potom pohovor.Aspon by sme sa do Nitri nemuseli vracat viac krat.Asi jej idem napisat alebo zavolam v pondelok este na recepciu.

Tak potom napis ako si dopadla ja sa tiez ozvem 😉

janette33
28. feb 2014

@vejvass ano, aspon tak som to pochopila. o 10.00 odbery (ja krv, partner krv a spermie) a o 10.30 vstupny pohovor. A potom sa uvidi podla vysledkov. Som zvedava aj ja co nam povedia 🙂)

vejvass
28. feb 2014

@janette33 no tak ja tam ešte v pondelok zavolám že ako to myslia lebo to by bolo takto najlepšie ako pises😉
Teda to ti vravela recepcna však?

martinkahc
1. mar 2014

@vejvass. Nooo tak ty to máš teda nastudovane 🙂 Jasné ak sa dostanem k výsledkom tak dám vedieť len sa obávam že oni si ich založia do svojej karty. Uvidíme. A presne tak ako si pisala. Boli sme na konzultácii potom ja na odber a teraz čakáme na výsledky. No a nás prípad je, že sa nám nedarí otehotnieť... Takže možno aj tie testy budú iné. Potom sa ozvem a popiseme 🙂

vejvass
7. mar 2014

@martinkahc tak potom teda napis uz sa neviem dockat.ja mam teraz same behacky po lekaroch .Bola som uz aj na gynde kde som objednana teraz na krv v pondelok na tie vsetky infekcne choroby tak som zvedava aky bude vysledok lebo stery mam vsetky negativne.no a 25.3 idem este na endokrinologiu a diabetologiu ze ci nahodou nemam stitnu alebo cukrovku a ak aj to bude negativne tak uz len pockat na tuto imunologiu.No som zvedava co nam zistia a ak nic tak potom neviem co budeme robit lebo 3 potraty za sebou musia mat niaky problem ale ak na nic nepridu tak mna asi porazi 😒

stella2
4. apr 2014

Ahojte dievcata,
Nema nahodou niekto skusenosti s liecbou ked je zvysena hodnota Anti-anexin? Pri Imunologických testoch
mi vysla tato hodnota nad 100 a mam este geneticku mutaciu heterozygot. Snazim sa dopatrat co to vlastne znamena a co mam na to brat. Lebo testy mi robil imunolog, ktory velmi nerozumie reprodukcnej imunologii. Tak som sa snazila nakontaktovat na Girovsku, ale zatial mi neodpisuje . Pisala som aj Madarovi do Prahy, ale zatial ziadna odpoved. Je to hrozne, ked ma clovek nejaku diagnozu a ani tomu poriadne nerozumie. Ak mate niekto s tym skusenost, co ste na to brali?
Dakujem,
Stella

ninka.b1
16. apr 2014

@vejvass ahoj
prosim ta bola si v tej NT??? Smiem sa spytať či teda robia tie iste vyšetrenia ako v prahe?
a kde si našla to ake vyšetrenia sa robia ked sa ide kvôli sterilite alebo potracaniu????
dakujem 🙂

wea
17. apr 2014

@vejvass Ahojky chcela som sa spýtať že kde si bola na vyšetreniach...a ako to funguje..objednanie..atd..dik za info

vejvass
18. apr 2014

@ninka.b1
@wea ahojte bola som v Nitre výsledky budú až o mesiac čiže 6.5. Mm výsledky boli hneď 6.5 vám napíšem viac 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre