Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

jezatka
21. jún 2022

Ahojte dnes mi prisli výsledky z repro imuno v nr. Vsetky výsledky boli v norme až na jeden. Mám Špecifickú celulárnu odpoveď voči partnerovým antigénom, viete mi povedat viac? Na konzultáciu idem až o tyzden. K odporúčanej liečbe napisala: Imunologicka žiadna. Ako sa tento problém lieči? Poraďte prosím kto má skusenost. Dakujem 😔

gabu_lienka
21. jún 2022

@jezatka ja som mala tuto dg, 1. Tehotenstvo tazky stupen. Uzivala som injekcie dexamed, plus clexane. druhe tehotenstvo boli vysledky lepsie (stredneho stupna) a chodila som na intralipidove infuzie + inj clexane. Mam uspesne po 5 rokoch snahy dve deticky 🙏

jezatka
21. jún 2022

@gabu_lienka Ďakujem 😌 potešila si ma. Môžem sa ešte spýtať ako dlho trvala liečba? Podarilo sa prirodzene ? Či umelé?

jana_435
9. júl 2022

Kocky, ahojte. Neviete prosim aky je rozdiel medzi reproimuno v Presove (Adla) a v Nitre (Dzurilla)? Respektive, ci v Nitre robia tych vysetreni viac? kedze tam sa plati az okolo 450e, zatial co v Presove len okolo 70e. Pokusala som sa hladat aj v tejto diskusii, ale tak namatkovo, co som pozrela niektore stranky, tak som to nenasla. Dakujem krasne za pomoc ❤️

kuku55
9. júl 2022

@jana_435 Ahoj, ja som sa tiež tej ceny v Nitre trošku zhrozila, a síce reproimuno v Prešove osobne nepoznám, ale ja som si porovnávala dve najznámejšie kliniky - dzurila v Nitre a Imunovital v Bratislave. Vyšlo mi z toho, že kým pre chlapov robia rovnaké vyšetrenie, v Nitre robia oveľa viac vyšetrení pre ženy. Dokonca na ich stránke píšu, že minimálne 1-2 vyšetrenia robia ako jediní na Slovensku. Tak som si hovorila, že radšej za to dám tie peniaze a budem mať dobrý pocit, že som vyšetrená takmer na 100%. Už len dúfam, že keď už budem toľko platiť, tak mi aj niečo nájdu 😕 Držím palce

jana_435
9. júl 2022

@kuku55 dakujem velmi pekne za odpoved ❤️ Na Imunovital som nepocula pomaly nic dobre, tak to som rovno zavrhla. Plus som tiez citala, ze nerobia toho zolko ako v Nitre. A to sme pritom z BA, takze by sme to mali najblizsie. No ak by v PO robili to iste za menej peniazkov, tak by som asi zvazil ist tam aj napriek tomu, ze je to na opacnom konci. Predsa cez 300e navyse pomoze zas k niecomu inemu.

luckamjar
9. júl 2022

@jana_435 úprimne, kľudne chod do Imunovitalu keď to máš kúsok, minimálne na odber čo ti stačí, je to čert ako dabel. Liečia všetko buď Medrolom alebo intralipidmi a to je jedno v akom centre…je to copy paste úplne všade a aj ucinky sú diskutabilné. Keď budeš mat zvýšené NK bunky dostaneš infúzie a keď cytokiny či reaguješ na muzove spermie tak Medrol. Fakt nič lepšie v tomto smere ani jedno centrum nevymyslelo, akurát čo si peniaze pýtajú.

jana_435
9. júl 2022

@luckamjar chapem. No Imunovital je u mna zatial na uplne poslednej priecke. Raz som dostala vymenny listok od DR na vysetrenie potravinovych alergii a cena u nich isla hned na 250e plus rocny 90e. A osobne preferujem aj kvalitny a odborny pristup doktora a z toho co som sa zatial docitala mi to v Imunovitale tak nevychadza. Ale dakujem tiez za nazor ❤️ Ja by som ten Presov a NR potrebovala hlavne porovnat. Lebo ak v y u Dzurillu robili cosi navyse, tak isto pojdem tam. Nech to uz mam jednym vrzom a nemusim potom este nieco riesit.

janie7
9. júl 2022

@jana_435 Ahojky, ja Prešov nepoznám, ale viem porovnať Imunovital a Dzurilla centrum. Do ImunoVitalu by som v živote už nevkročili 😠 Sestrička drzá ako voš a lekárka, len sa ma zbaviť😠 Nebyť toho, že som neodbitná, nedozviem sa nič. V Dzurilla centre sú preto drahší lebo tam robia detailnejšie vyšetrenia aj partnerovi, v Imunovitale vyšetria len teba a sestrička je milená, lekárka tiež veľmi príjemná aj keď odmeranejšia. Za mňa rozhodne Nitra a držím palčáky 🤞🏻🍀

hanula2211
26. júl 2022

@chmurkaxy
@zibi dobrý deň
Viem že reagujem na starý príspevok ale skúsim … @zibi môžme si písať Sukromne ohľadom rybieho tuku ?

zibi
26. júl 2022

@hanula2211 kludne

sparkling
26. júl 2022

@jana_435 určite radšej Dzurilla. V imunovitale mám pocit, paušálne dostaneš kortikoidy. Tými podchytia aj to, čo nevyšetrujú a budú ta nimi trávit do aleluja. U Dzurilly naopak, mám pocit, že kortikoidy sú krajné riešenie.

jana_435
27. júl 2022

@sparkling dakujem. Bohuzial, ano, na Imunovitl velmi chvaly nechodia. Nakoniec sme sa rozhodli pre Dzurillu. Presovy by nas vysiel o nieco lacnejsie, ale uz az taky cenovy rozdiel by to nebol. Najma aj kvoli benzinu, ubytku a pod. A evidujem, ze Dzurilla su topka, aj pristupom, aj vysetreniami.

sparkling
27. júl 2022

@jana_435 ja mam za sebou aj imunovital. Doktorke ked som kladla otazky, nevedela mi odpovedat. Raz mi dokonca napisala blbo davkovanie liekov. Infuziu ked mi isli pichnut tak sestricka tolko s ihlou čarovala, že som bola spotená aj ja (nielen ona) od strachu, ze ako mi to zas pichne. Raz mi neuvolnila tu gumu na stahovanie ruky a krv jej vytryskla, nie ze by to utrela, nechala ma krvavu. Inokedy ma zas nechali s infuziou tri hodiny bez zvonceka a kontrola ziadna. Po steceni som sa dotrepala k recepcii aj s celym stojanom, aby ma vobec odpojili. Tuto @butterfly pre istotu zas pichli mimo, celu ruku mala spuchnutu. A to ani nehovorim, ze vobec neberu v uvahu pomer cytokinov prozspalovych a protizapalovych. Vyhodnocuju to zrejme inou metodou ako v NR. Tam by som už nevkročila ani náhodou.

butterfly333
27. júl 2022

@sparkling presne tak moja týždeň som mala zapalenu ruku bolesti ani pohnúť rukou a teplotu.

sparkling
27. júl 2022

@butterfly333 a ešte si dostala hubovú, že čo sa sťažuješ 🤬

jezatka
5. aug 2022

Ahojte, je tu niekto, kto sa liečil na repro.imuno a neabsolvoval (lebo nechcel) IVF atd..?

majla87
5. aug 2022

@jezatka Myslim ze takych nas tu bude vela. Ale nie preto, ze sme nechceli ivf, ale ta porucha nebola taka, ze bolo nutne ivf. Vela zien napriklad otehotnie spontanne, len opakovane potraca.. Vsetko zavisi od konkretneho problemu.

jezatka
5. aug 2022

@majla87 Dakujem za odpoved, mne v CAR odporučili IVF ale hlavná príčina je v imuno. Preto som sa rozhodla ešte pockat a skusit to riešiť len v imuno. Mám ist ohľadom môjho rozhodnutia na konzultáciu do repro centra. Tak uvidim čo mi povedia.

majla87
5. aug 2022

@jezatka a na reproimuno sa ako vyjadrili? Pytala by som sa najskor tam, ci je realna sanca na spontanne otehotnenie, ze by si radsej tak najskor.

jezatka
5. aug 2022

@majla87 Dzurilova mi napisala, aby som prišla na osobnú konzultáciu, keď im skončí dovolenka. Tak uvidim aký bude jej názor.

majla87
5. aug 2022

@jezatka ahaaa, tak jasne 🙂 tak s nou pokecas, opytaj sa jej vsetko co potrebujes, ona ti vsetko vysvetli 🙂

majla87
26. aug 2022

Ahojte, zostalo mi 5ks intralipidov inf.roztokov 100ml (exp 5/23) a nejake drobnosti k tomu, ak by mal niekto zaujem.

kuku55
26. aug 2022

Ahojte baby, pred mesiacom som bola s manželom na vyšetrení v repro Dzurila v Nitre. Prišli mi už výsledky, vôbec im nerozumiem, ale podľa záveru v správe sme obaja v poriadku. Stačila Vám takáto správa od nich, alebo ste sa pre istotu k nim objednali aj na konzultáciu nech vám to vysvetlia? Alebo ste im volali? Ďakujem 🙂

janie7
26. aug 2022

@kuku55 Ja by som bola rada, že mi nič nie je a vôbec by som to ďalej neriešila, ak máte všetko v norme a v závere správy nemáš žiadne odporúčania, sústreď sa na bábo 😉

kuku55
29. aug 2022

@janie7 ahoj, áno asi máš pravdu, že sa v tom netreba rýpať. Holt pôjdeme asi na IVF ako zdravý pár, ktorému nič nie je 😏

sparkling
10. sep 2022

@majla87 ahoj, ktory typ? Je to omegaven?

sparkling
10. sep 2022

@janie7 ahoj, čo máš nové? Ako pokračujete?

janie7
11. sep 2022

@sparkling Ahojky, my sme od januára tohto roku ostali na bode mrazu😕 V decembri som sa s mojim Dr. dohadovala na druhý vklad, že by som prišla vo februári a on že, až vo februári? Ja som sa na Vás tak tešil.☺️ Avšak pracovne sa mi to skomplikovalo a potom sme ešte dostali obaja Covid.
Tak len dúfam🙏🏻, že tento rok sa do Brna dostaneme. A Dzurillová mi predpísala iné intralipidy, nie sójové, ale Omegaven alebo LipoPlus. Tak sa musím spýtať v Brne, či majú aj tieto typy.
Tebe sa ako darí?

sparkling
11. sep 2022

@janie7 ja beriem omegaven ale tiez sa takto ako vy trapime. Cele sa to natahuje ako taky sopel 🙈 inak dzurillova ti ich v poho moze predpisat a v brne ti pichnu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre