Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

janie7
11. sep 2022

@sparkling Tento rok je fakt strašný, celé zlé🙈 Ja tie intralipidy myslím mám od nej aj predpísané, musím mrknúť do lekárskej správy. Mne ešte odporúčala koordinátorka aj akupunktúru a robí ju lekár, z ktorého som totálne mimo 😄, tak zvažujem😉
Ty chodíš na intralipidy priamo ku Dzurillovej? V pohode ich znášaš?
Verím🙏🏻, že nám to tento rok obom vyjde🤞🏻😘

majla87
12. sep 2022

@sparkling ahoj, nie je to omegaven, ale ten co pichali predtym - Intralipid 20% 100ml

sparkling
15. sep 2022

@janie7 ona mi predpisuje omegaven a ja si to potom davam pichnut. Lepsie je mi to takto. Napisem sestricke, ta mi predpise 3 infuzie a to si dam pichnut a nemusim sa nahanat do NR. Ziadne vedlajsie ucinky, zaplat pan boh nemam. Je super, ze ona to takto predpise a mas pokoj. Inak rozdiel v cene je minimalny. V NR stoji infuzka 37 eur a za jednu flasku onegavenu zaplatis v lekarni okolo 30 a samozrejme ze ti treba k tomu este tu infuznu supravu a fyziologicky roztok takze to vide na to iste. Nie ako v imunovitale ze za intralipid zaplatis 40 eur a pritom v lekarni je ovela lacnejsi. Este navyse omegaven je rybi tuk takze tvojmu telu len prospeje. Som velmi rada, ze nemusim brat kortikoidy. Tu akupunkturu by som skusila isto a zvlast ked ju robi doktor priamo v car kam chodis. 😊

lena2022
16. sep 2022

Ahojte, po dvoch neúspešných tehotenstvách nám začal kolotoč vyšetrení, a v NR Dzurilla nám zistili špecifickú celulárnu odpoveď voči partnerovým antigenom HLA-C antigenom, ťažkého stupňa. Nasadený mám medrol 12mg prvé dva týždne a potom znižujeme. Po 8 týždňoch kontrolné odbery. Podarilo sa vám donosiť bábätko s touto diagnózou. Prikladám aj záver lekárske správy. Ďakujem veľmi pekne.

mkatkam
17. sep 2022

@lena2022 ahoj ja pridam tak trocha od veci, lebo nemala som konkretnu diagnozu" iba "zvysene cytokiny a brala som 12mg medrolu skoro rok....pomaly az do 5mesiaca tehotenstva a podarilo sa nam krasne zdrave dievcatko.

lena2022
17. sep 2022

@mkatkam Ďakujem ti, dúfam že aj my budeme mať toľko šťastia. Mala si aj nejaké nežiaduce z medrolu?

mkatkam
18. sep 2022

@lena2022 bodaj by sa aj vam podarilo. teda este som zabudla chodievala som aj na infuzie intralipidy. jasne ze neziaduce ucinky boli a som zvedava este kedy ma to dobehne. ja som to zial brala uz viac cyklov takto.ale podarilo sa nam babatko len z tohto jednoho.vdakabohu aspon za ňu.

lena2022
18. sep 2022

@mkatkam ja medrol užívam len prvý týždeň, tak uvidíme čo bude ďalej, či zaberie po 8 týždňoch. Rozhodne myslím pozitívne, a verím že budú vyditeľne lepšie výsledky a keď nie budeme bojovať ďalej. Ako dlho si sa liečila až si ostala tehotná? Počas tehotenstva si sa tiež liečila?

zuzanasvk
19. sep 2022

@lena2022 Ahoj, ja som mala stredneho stupna, nasadili mi Medrol, uz si nepamatam davkovanie, musela by som pozriet do sprav.Mali sme posledne embryo, neverila som, ze to vyjde. Dokopy sme mali 3ivf (1x v Bratislave- nikdy viac, 2x v Brne), dokopy 5 KET. Vek 40 rokov, ovarialna rezerva 0,8, snazenie sa o bejby od 35 rokov, hned to vyslo prirodzene a zaroven skoncilo v 8tyzdni tehotenstva, potom uz ani tuk prirodzene vyse roka. Nasledne sme skusali pomocou ivf 4 roky, vzdy to skoncilo pozitivnym tehotenskym testom a po 2tyzdnoch teho, nastalo krvacanie a klesajuce HCG...Uplne posledne embryjko z posledneho IVF, ked som to uz chcela vzdat, a ked sme sa chystali skoncit so snahou o vlastne bejby pri prekroceni hranice 30.000€ za vsetky IVF, mi tu teraz sladko spi v postielke bambula, ma uz 5 mesiacov.Mali sme vsetko mozne ERA test, ICSI, PICSI, 5dnova PK, MAC, PGT embryi, nakoniec nasadeny Medrol a po opat pozitivnom teste, ale uz neklesajucom HCG, intralipidy kazde 3 tyzdne v Brne, myslim ze jedna davka stala okolo 100€ asi az do 15tyzdna tehotenstva myslim. Do konca 3mesiaca tehotenstva som mala este 2x krvacanie (v 9.tyzdni a 12tyzdni) a vzdy beh na pohotovost, ci bejby drzi, alebo odchadza, vzdy bolo Ok, nik nevedel preco krvacam, ale nakoniec to dobre dopadlo. Vedlajsie ucinky Medrolu - naliata tvar, telo zadrziavalo vodu tzv. mesiacikovita tvar, +5kg navyse. Ale po vysadeni sa clovek da dokopy..potom ta rozbije zas tehotenstvo 😅...kazdopadne...vsetky tieto stavy... hormony, injekcie, narkozy...stali za to.Ked som si doniesla domov bejby z porodnice a nevedeli sme si zvyknut na seba prve tyzdne, rozospata, rozbita, zosivane brucho, mala uplakana, ja nevyspata, slaba jak caj 🤣 rozmyslala som ci to je to, o co som sa snazila tolke roky 🤣 a ano, teraz ked to male uz reaguje a smeje sa na mne, ked robim grimasy a blbne so mnou, stalo to za vsetky peniaze sveta a vsetku tu bolest a modriny po injekciach na bruchu a vsetko to cakanie.A v zivote by mi nenapadlo, ze zrovna ja budem mat takyto problem a ked sme isli na prve IVF, ani zo sna by ma nenapadlo aka cela veda za tym je, kolko testov ake ukony su uz dnes mozne a ake vymozenosti veda ponuka. Takze drzim palce urcite to vyjde, len to chce svoj cas a pevne nervy. A kedze mi bolo malo hormonov, ideme do dalsieho IVF, idem si pre surodenca 🤣

zuzzi18
20. sep 2022

@zuzanasvk obdivuhodný príbeh, myslela som že najhorším som si prešla ja, keď niekomu rozprávam čo mám za sebou tak každý otvára ústa ale vy ste to mali ešte horšie a zložitejšie a drahsie. Nás to stalo "iba" 10000 eur. Držím palce pri druhom!

lena2022
20. sep 2022

@zuzanasvk wau... V prvom rade klobúk dole, tym čím si si prešla je naozaj niečo neskutočné. To ja som slabý odvar. My sa snažíme len rok, a mám za sebou "len" dva potraty, to je oproti tebe nič. A už teraz mám toho plné zuby. Ale takéto príbehy ako tu čítam mi dodávajú silu ☺️ držím palce pri súrodencovi, dúfam že to celé prebehne hladko, a bude to všetko ok. 🥰 Si silná žena.

jana_435
20. sep 2022

Kocky, ahojte. Neviete niektora, prosim, ci mam rusit termin u Dzurillovej, ak som si dnes musela dat paralen 250mg a termin u nej mame o 8 dni? V maili mam, ze min.7 dni sa nema brat nic proti bolesti, no znamej vraveli, ze az dva tyzdne. Tak ci neviete ako velmi takyto paralen vie skreslit vysledky. Dzurillovcom tuknem, len 😤 clovek tiez caka mesiace na ten hlupy termin a potom toto 🙈

lena2022
20. sep 2022

@jana_435 ja osobne som dostala 4 dni pred termínom takú migrénu že som vracala, plazila sa po zemi od bolesti a musela som si dať 2 tabletky. Ale teda termín som nezrušila. Čakali sme naň 3 mesiace. A popravde som mala toľko otázok na lekárku, že som jej to aj zabudla povedať že čo sa mi stalo pár dní pred odberom. Tak netuším či to skreslilo výsledky..

gabu_lienka
20. sep 2022

@lena2022 mne tiez vysiel tazky stupen celularnej odpovede, plus muzove katastrofalne vysledky zo spermiogramu k tomu. Po 5 rokoch som uz necakane otehotnela (pred zacatim ivf a liecby), dr mi hned nasadila injekcie Dexamed (do 15tt), clexane (do konca tehotenstva), a utrogestan do 15tt. Dotiahli sme to uspesne do konca. Druhe tehotenstvo vyslo na prvy pokus, vysledky na reproimuno podstatne lepsie (telo si uz pamatalo) a chodila som na intralipidove infuzie. Mame dve zdrave deticky. Drzim palce

jana_435
20. sep 2022

@lena2022 bozinku, toto som mala dnes presne. Som pregrcala cele doobedie, ledva som vedela prejst do izby a pocut ma muselo byt asi az do susedneho mesta 🙈 Vra lieky vedia strasne skreslit hodnoty, tak neviem. Ale asi im zajtra napisem :/ no nerada by som to rusila., lebo presne, cakame mega dlho a vsetko kvoli tomu aj odkladame :/

lena2022
20. sep 2022

@gabu_lienka tak to som veľmi rada, dúfam že aj my budeme mať také šťastie ako ste mali vy. Ďakujem ti 🥰

lena2022
20. sep 2022

@jana_435 ja som to riskla, lebo tiež sa mi to celé nechcelo odkladať. No hold, nečakala som že zrovna vtedy ma chytí migréna, to ju mám len tak Max 2 krát do roka a zrovna vtedy ako naschvál. No uvidíme o 7 týždňov mám kontrolné odbery, tak som sama zvedavá na výsledky či medrol pomohol.

jana_435
20. sep 2022

@lena2022 my to tiez riskneme. Akoze este stale som v limite aśon tych 7 dni. Tebe budem ale drzat palce, aby to pomohlo 🤞🤞🤞

jana_435
20. sep 2022

@lena2022 a dakujem krasne za odpoved ❤️

lena2022
20. sep 2022

@jana_435 za máličko, keď môžem rada pomôžem. ❤️

janie7
20. sep 2022

@sparkling Ahaa, takto, čiže Dzurillová ti presne napíše aj dávkovanie, nielen kedy máš intralipidy užívať. A kde si ich prosím ťa dávaš pichať?

luci_ba
24. sep 2022

@lev1 dievčatá, chcem vás povzbudiť, nevzdávajte to. Tiež som pred 2 rokmi čítala túto diskusiu, riešila odbery, lieky, dávkovanie. A podarilo sa,Práve vedľa mňa odfukuje môj chlapček 💙

baskac
25. sep 2022

Ahojte, čaká nás tento týždeň vyšetrenie v Nitre. Bojím sa však, že budem v tom čase chorá - prechladnutá. Mám doma dcérku, škôlkárku, ktorá každú chvíľu niečo zo škôlky prinesie. Aj teraz od štvrtka má nádchu a pokašliava. Takmer všetky tieto virózy od nej dostanem aj ja. Môžem podľa vás ísť na vyšetrenie, ak nebudem mať teplotu (len nádchu) s respirátorom, aby som ochránila okolie alebo budú skreslené výsledky? Alebo sa preobjednať a čakať ďalšie 3-4 mesiace na nový termín, aj keď ani to mi nezaručí, že budem v tom čase zdravá... mali ste to niektorá tak?

tanickha1992
4. okt 2022

@zuzzi18 dobry den prosim vas kde robia tie endometrio vysetrenia? dakujem

zuzzi18
4. okt 2022

@tanickha1992 podľa mňa v každom CAR. Vola sa to ERA test

elka77
8. okt 2022

@luci_ba ja presne tak isto !🙂 a tiež tu vedla mna uz skace malý šibal 🙂

janie7
27. okt 2022

@sparkling Ahojky, ako sa darí?
Rozmýšľam, že by som si dávala intralipidy aplikovať u môjho obvoďáka, je mega zlatý, tak uvidíme😉 Chcela by som ťa poprosiť o info ohľadne postupu ako to robíš ty: Mudr. Dzurillová ti predpíše intralipid, ty ho vyzdvihneš v lekárni a kúpiš k tomu ešte fyziologický roztok?
Prípadne, ak sa môžem spýtať u koho si to dávaš aplikovať?

janie7
30. okt 2022

Ahojte dievčence, vedeli by ste prosím poradiť, kde v BA okrem ImunoVitalu a Iscare podávajú ešte intralipidy? Ďakujem.

patriss87
4. nov 2022

Ahojte, prosím vás...za 2 týždne mame termín v Nitre a už pár dní mam pozit.tehotensky test. Chodí sa na reproimuno aj v takýchto prípadoch ze už som tehotná? Som po biochemickom a po zamlcanom,čiže to je dôvod objednania. Nebudú tie výsledky krvi potom nejak skreslené? Ďakujem pekne 🙂

jana_435
4. nov 2022

@patriss87 ahoj, napis im, ony ta uz usmernia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre