Reprogenesis Brno - skúsenosti?

12macka34
29. nov 2018

Ahojte žienky 🤗, chcela by som sa opýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s centrom asistovanej reprodukcie Reprogenesis v Brne. Zaujímal by ma prístup, ceny a hlavne všetky vaše osobné skúsenosti. Veľmi ma zaujala akupunktúra, ktorú toto centrum ponúka. Vyskúšala to už niektorá z vás? S partnerom sme doteraz chodili do Iscare Bratislava, podstúpili sme dva KET, žiaľ neúspešne. Na Brno som počula samé chvály, tak to chceme vyskúšať. Mám pocit, že v Iscare to bolo skôr o peniazoch ako o záujme a to ozaj nie sme z tých náročných pacientov. Donútili nás ísť najprv na tri inseminacie, ktoré sme museli zaplatiť a už pred prvou povedali, že v našom prípade je to zbytočné. Čudné, že si pred poisťovňou nevedia odôvodniť a obhájiť zákroky. V každom prípade prežili sme tam dlhý a náročný rok a chceli by sme trošku zmenu s iným prístupom. Ďakujem za všetky vaše reakcie 😊

janie7
31. mar 2021

@ikuska187 😀 😀 Vašek ako chlap je skôr klasika, vekovo ako Koukal, ale má hypnotizujúci pohľad a veľmi pekný hlas. Tak som mala pri ňom dvojitú anestézu, nebyť toho, že potom prišiel Koukal, tak tam ležím v tranze doteraz🙂
Aha, no u nás keď všetko dobre pôjde, tak dávame stimulku s punkciou na máj a uvidíme či teda fukneme aj ten ERA test, pred vkladom. Popri tom ešte kontrola na repro imuno a teda chcem s nim prediskutovať tú nešťastnú hysteroskopiu, že prečo ju s tým svojím Heleďte, nebláznete, až s takým príkazovým tónom zavrhol😉
Tak to sa asi tesne minieme, lebo my by sme chceli vkladať tak koncom leta, len dúfam, že zrovna vtedy nebude chcieť mať Koukal dovolenku, lebo sa bude musieť zase kvôli mne obetovať😀 Ale tak vklad prežijem, už aj pri Marcelovi, ale buď jeden alebo druhý, iného nechcem😉

janie7
31. mar 2021

@ikuska187 A ty si bola na úplne prvom IVF v Brne, či pred tým ste už skúšali aj na SR?

ikuska187
31. mar 2021

@janie7 šli sme rovno do Brna, nechceli sme strácať čas. Verila som, že ak to ma vyjsť, tak tam.

janie7
31. mar 2021

@ikuska187 Fuu, tak to klobúk dole, ja som tiež verila, že to vyjde na prvý šup, lebo všetko išlo tak úžasne hladko a to Koukal musel meniť rozhodnutia doslova, že z minúty na minútu, keďže som veľmi rýchlo reagovala na liečbu. Neviem, možno sme fakt mali dať vklad 19 dc a nie 17 dc, ako som ti písala, ale tak on vie čo robi a ja mu plne dôverujem. Tak hold musí sa ísť ďalej.

ikuska187
31. mar 2021

@janie7 šťastie, je to lotéria. Toľko faktorov, ktoré to môžu ovplyvniť, o ktorých môžme vedieť, o ďalších nikto nevie nič. V každom prípade sme hrdinky všetky, čo toto podstupujeme, je to strašný zahul, finacny (co je najmenší problem, keď su), fyzicky a hlavne psychicky. Hlavne po toľkých sklamaniach, snahe, človek chce hneď a zaraz a ono to fakt často hneď a zaraz častokrát nejde, lebo treba doriešiť iné veci, ďalšie vyskočia počas procesu, na vklad sme čakali nekonečne dlho. Rodila som (bez 1 mesiaca) 2 roky od prvej konzultácie. Je to veľka skúška trpezlivosti, pokory, aj vzťahu. Držím palce 🍀🍀🍀

janie7
31. mar 2021

@ikuska187 Krásne si to napísala, úžasné slová 👋

janie7
1. apr 2021

@sonjasas A nechceš ísť rovno do Brna a vykašlať sa na celé Iscare? Či už tam máš rozpracovanú ďalšiu liečbu?

sonjasas
1. apr 2021

@janie7 práveže mam rozpracovanu liečbu. A keďže mi ostáva už len jedno ivf cez poisťovňu zvažujem ti Brno.

janie7
6. apr 2021

@sonjasas Aha, rozumiem. Tak držím päste nech sa to tentokrát podarí a Brno už nebudeš musieť riešiť vôbec😉

petravep
6. apr 2021

@janie7 ahoj dva roky dozadu som mala uplne toto co ty ziadny problem ja zdrava vsetky vysledky norme dokonca mam doma dieta mali sme 13 vajicok a ostali len dve 5AA blastocysta vlozilo jedno nic o mesiac druhe zase nic dali sme si pauzu urobila som si na slovensku hysteroskopiu aj imunologicko reprodukcnu vsetko ok ziadny nalez vy ste zdrava len ste neni tehotna medzi nebom a zemou tak som po 2 rokoch volala Koukalovi jeho odpoved hmm dajme spravit genetiku embrii mne to pride ako by len skusme toto a este toto zaplate a verte v zazrak. Nakoniec sme sa rozhodli pre gyncare a nelutujem pristup uzasny a dokonca sa cudoval preco mi dali gonal na stimulaciu ze zenam nad 30 rokov sa to nedava ze je slaby na kvalitu vajicok

janie7
6. apr 2021

@petravep Ahojky, ďakujem krásne za tvoj príbeh😉 Ja som stimulovala Pergoverisom, čo je silnejšie ako gonal, no u mňa bol problém skôr to, že ja som sa bála ísť do stimulácie čo mi navrhol Koukal kvôli PCOS, lebo už ma Clostylom prestimulovali v BA pred IUI a on zase urobí všetko čo mi na očiach vidí😊, tak sme išli do nižšieho dávkovania. Uvidíme ako to bude pri tomto ďalšom IVF cykle, dávame vyššie dávkovanie, plus tentokrát aj MACS metódu, nech poistíme aj DNA spermií. Ja však rozhodne Koukala nechcem meniť, lebo vidím, že chce fakt pomôcť, keď sme po tomto prvom neúspešnom KETe spolu telefonovali, veľmi bol zlatý ako ma utešoval a mal kopec alternatív, že ako ďalej. No ja sa aj veľa pýtam a vždy mi všetko do detailov kľudne vysvetlí. A v živote som nezažila lekára, ktorý si kvôli tomu, že chcem jeho, usekne z dovolenky😉. Uvidím ešte keď pôjdem na punkciu, či mi vybavia aj anesteziológa, ktorého chcem😀
A dali ste nakoniec tú genetiku?
A v gyncare ste ako pokročili? Vymysleli nieaké ďalšie riešenie?

ikuska187
6. apr 2021

@petravep mne Gonal napríklad maximálne vyhovoval, stimulka je totizto dosť individuálna záležitosť, reakcia sa dopredu odhadnúť neda. Mala som vtedy 33 rokov. A ak náhodou niekedy ešte budem musieť podstúpiť ivf na svk tak budem trvať iba na Gonale (neplánujem, ale túžba po súrodencovi, ak nevyjde dalsi vklad, to možno prebije).

janie7
6. apr 2021

@ikuska187 Presne ako hovoríš, je to individuálna záležitosť. Mne Koukal povedal, že Pergoveris preto lebo je silnejší a chceme dosiahnuť viacej embryjok kvôli genetike. V tomto druhom cykle mu však už do toho nebudem vôbec kecať a budem poslušná ako psík😀

sonjasas
8. apr 2021

@janie7 ďakujem veľmi pekne

petravep
8. apr 2021

@janie7 momentalne stimulujeme pergiverisom pondelok idem na ultrazvuk a uvidime co bude ci konecne sa to podari.

petravep
8. apr 2021

@janie7 uvidime ci to vide v gyncare a ked nie budem mozno uvazovat nad genetikou embryi ale v gnycare povedali ze je to uplne zbytocne v mojom pripade ze to odporucaju zenam ktore maju nalez nieaky potrat za sebou vrodene postihnutia dedicne v rodine ze to zeby sme zaplatili kopu penazi nie je zaruka ze sa uhniezdi. Zatial cakame stimulujeme a plne im doverujem☺️Ako ja nemam voci Koukalovi nic ale mne ozaj nepride zeby ma nieak lutoval🤣a ked som chodila do brna 2 roky dozadu videla som ho 2 x pocas celeho procesu pri uvodnej konzultacii a pri punkcii kontrolu sono mi robila doktorka a vkladu Stecl a to sa mi nepacilo ze sa striedaju pri mne tu v gyncare od zaciatku po koniec si ma managuje jeden lekar.

ikuska187
9. apr 2021

@petravep je tam aj vek ženy nad 35. Viac peňazí stoja popravde opakovane KETy nevysetrenych embryí ako genetika, keď si to preratas. IVF sa nikdy nerovná automaticky budem dieťa, nikdy nemáš záruku, že to vyjde, zvyšujes svoje sance určitými metódami, ako napr výber tých naj spermií. Pri predimplantacnej genetike sa vkladá zdravý materiál, takže logicky sú tieto vklady štatistický úspešnejšie. Je rozdiel mat 70 percentnú šancu a 30 až 40 percent bez genetiky (to sa bavíme o zdravom pare, pri každom probléme šanca klesá, pri veku nad 35 bohužiaľ kvôli kvalite vajíčok vyrazne). Stačí si dat údaje o pare do ivf kalkulačky, tam príde preplesk aj pri mladom, zdravom pare, akú majú šancu. Štatisticky to vychádza, že 25 percent blastocyst je geneticky zlých, 25 percent sú mozaiky, 50 perc je ok. Toľko k štatistike, niekto nemá ani 1 ok embryo, niekto všetky, my sme boli štatistický ako z knihy 🙂 Potratov v prvom trimestri je viac ako reálnych pôrodov (celkovo aj pri prirodzenom pocati) a je za tým vacsinou zlá genetická výbava embrya, tak ta genetika pred ivf ma zmysel. Veľmi držím palce, aby tvoja cesta bola úspešná 🙂 Tolko k vysvetleniu zmyslu predimplantacnej genetiky, pred ivf som toho veľa o tom študovala, len sú to už 3 roky, takže aj veľa zabudla 😀 Toto je taky bazal a indikácie na rýchlo nájdené na stránke, kde som vedela, že isto sú.

janie7
9. apr 2021

@petravep Ja som išla do Reprogenesisu presne pre dôvod, že budem mať jedného lekára celú dobu a pošťastilo sa😉 Aj keď na vklad sme boli dohodnutí s Koukalom, že budem mať Marcela Štelcla, lebo on plánoval čerpať dovolenku presne v ten týždeň vkladu. Na sone pred stanovením terminu vkladu, ja smutná, ticho...lebo Marcela som zažila iba pri vtipkovani na chodbe a raz čo mi predpisoval recept a Koukala som si veľmi obľúbila, on si ma premeral váhavým pohľadom a zabil: budem Vám robiť vklad ja, a do lekárskej správy napísal: pacientka požaduje na vklad mou osobu😀
Takto, ako si spomínala, nie že by ma ľudoval, to v žiadnom prípade😉, ale nie je to ten typ doktora, že nepodaril sa KET, no a čo, ideme ďalej a nič viac. On sa snaží nájsť príčinu už toho prvého neúspechu a nie pokúšať sa vkladať stále nové a nové embryjka ako to robi bohužial väčšina lekárov tu na SR.
A k tej genetike ešte doplním ikušku @ikuska187 😉, ja som ju prebádala všetkými možnými smermi a s Koukalom sme sa o tom bavili doslova ako lekár s lekárom minimálne 15 minút a na všetko mi pritakával, že je to tak ako hovorím. Určite sa ju oplatí dávať, ak je tam len čo i len jeden neúspech, či už potrat alebo neúspešný vklad. Dávajú si ju aj baby tesne po 30ke, keď sa nedarí. Samozrejme, nezaručí to, že sa po vklade bábo bude vyvýjať zdravé, ale eliminuje to fakt, že bábo bude mať Downov syndróm či chýbajúce chromozómy a zvyšuje šance na uhniezdenie. My sme to skúsili risknúť bez genetiky, keďže sme už samoplatcovia, no v rámci druhého cyklu, rozhodne do genetky pôjdeme😉
Držím silno päste🍀🙏, nech nastimuluješ čo najviac kvalitných vajíčok a budem rada keď pošleš info o ďalšom priebehu😉

butterfly333
9. apr 2021

@ikuska187 kde nejdem tu kalkulačku?

ikuska187
9. apr 2021

@butterfly333 daj si do Google, hodí ti americké stránky. Ja som to tak nasla.

butterfly333
9. apr 2021

@ikuska187 dala som ivf kalkulačka a nic

janie7
9. apr 2021

@butterfly333 musíš ísť na anglické stránky, kdeže po slovensky😀 Paci sa: https://w3.abdn.ac.uk/clsm/opis/tool/ivf2

ikuska187
9. apr 2021

@butterfly333 tak tak, po anglicky. ako píše
@janie7

petravep
9. apr 2021

@ikuska187 dakujeeem super

aneta_420
27. apr 2021

Ahojte, neviete mi prosim poradit ako je to teraz s prechodom cez hranice? Ked by sme isli na tuto kliniku prvy raz? Dakujem pekne za odpoved

janie7
27. apr 2021

@aneta_420 Ahoj, potrebuješ potvrdenie od kliniky, že máš v Brne neodkladnú liečbu na konkrétny termín, to ti vystavia do pár minút, stačí im napísať a negatívny Covid test, nie starší ako 7 dní, stačí antigén😉 Koho máš lekára?

aneta_420
27. apr 2021

@janie7 ahoj, dakujem za odpoved 🙂 este nemam nikoho, isli by sme tam na vstupnu konzultaciu. Este som nas ani neobjednala, preto zistujem, ci sa tam da momentalne dostat 🙂

janie7
27. apr 2021

@aneta_420 Za máličko, dá, bez problémov. Ja tam plánujem ísť na sono plus dohodnúť ďalšiu stimuláciu v máji, tak ak by si potrebovala ešte niečo vedieť, kľudne pisni😉

butterfly333
27. apr 2021

@janie7 a mne písali že nie starší ako 48h tak ako to je

janie7
28. apr 2021

@butterfly333 Ahoj moja, no možno máš aktuálnejšie info, to ti písala Janka, či to máš z Ministerstva zdravotníctva?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre