Reprogenesis Brno - skúsenosti?

12macka34
29. nov 2018

Ahojte žienky 🤗, chcela by som sa opýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s centrom asistovanej reprodukcie Reprogenesis v Brne. Zaujímal by ma prístup, ceny a hlavne všetky vaše osobné skúsenosti. Veľmi ma zaujala akupunktúra, ktorú toto centrum ponúka. Vyskúšala to už niektorá z vás? S partnerom sme doteraz chodili do Iscare Bratislava, podstúpili sme dva KET, žiaľ neúspešne. Na Brno som počula samé chvály, tak to chceme vyskúšať. Mám pocit, že v Iscare to bolo skôr o peniazoch ako o záujme a to ozaj nie sme z tých náročných pacientov. Donútili nás ísť najprv na tri inseminacie, ktoré sme museli zaplatiť a už pred prvou povedali, že v našom prípade je to zbytočné. Čudné, že si pred poisťovňou nevedia odôvodniť a obhájiť zákroky. V každom prípade prežili sme tam dlhý a náročný rok a chceli by sme trošku zmenu s iným prístupom. Ďakujem za všetky vaše reakcie 😊

ikuska187
26. jan 2019

@87rusalka1 100 eur, minule mi to navrhovala koordinátorka.

87rusalka1
26. jan 2019

@ikuska187 a kedy to ma zmysel? Viem ze sa to robí aj pred aj po vklade,,, takze 200e? Keď 2x?

orchidea1986
26. jan 2019

@87rusalka1 netusim vobec, budeme sa na konzultacii na vsetko pytat😉

ikuska187
27. jan 2019

@87rusalka1 odporúčajú pred aj po. Ja si to dávať nebudem.

tinuska0502
23. mar 2019

ahojte zienky idem si k vam po radu ...mame za sebou s muzom2 neuspesne ivf v heliose ale tam uz nechceme ist .... mame este jednu moznost cez zdravotnu poistovnu ale co som zatial citala tak v cechach nepreplacaju ...tak uvazujeme ci si to ideme cele zaplatit mi bud v brne alebo v prahe mame doporucenie na fertility alebo rozmyslame nad reprogenesis . ....bo na slovenske reprodukcne neverim po skusenostiach ... prosim poradte ktore je lepsie

ikuska187
23. mar 2019

@tinuska0502 pokiaľ budeš mat súhlas od ZP pred IVF, zrefunduju ti toľko, koľko na SVK, ale najprv si to v ČR zaplatíš a až potom ti časť peňazí ZP vráti. Asi ohľadom Prahy skus skôr českého MK alebo emimino.cz, ja som v RG spokojná, v Brne aj Reprofit je dobry. Chod na konzultáciu aj aj a uvidíš, kde sa ti bude páčiť viac.

orchidea1986
23. mar 2019

@tinuska0502 v Brne zaplatite plnu sumu a potom vam to na SK refunduju po dolozeni blockov v takej vyske ako by to preplatili na SK. Stimulaciu mozes zacat az po schvaleni poistovnou a lieky vybrat v CR. My sme boli na 1.ivf v Heliose, teraz 2.ivf ideme do reprogenesis, mame za sebou konzultaciu.

tinuska0502
24. mar 2019

@orchidea1986 dakujem za odpoved ja som bola sklamana v heliose ...sctym ze dvakrat sa u nas stala ta ista chyba nebrdeli nam povedat ani preco ...pytala som sa ich aj na lieky ci nemozeme ine povedali ze to neni v liekoch ...ale aj ten pristup ako na beziacom pase ...aha a to si mi mame podat v poistovni alebo v tom brne to podaju kedze je to v ceskej republike ...ze aky postup tu na sk viem ze to podava centrum...a ake mas pocity z toho centra ?....potrebujem to dokladne zvasit kedze mamr poslednu sancu cez poistovnu

orchidea1986
24. mar 2019

@tinuska0502 pisem ti ip

tinuska0502
24. mar 2019

@orchidea1986 co mi pises bo som nova tu tak neviem ako to chodi

orchidea1986
24. mar 2019

@tinuska0502 poslala som ti súkromnú správu.

lilly79
25. mar 2019

Ahojte, začala som uzivat lieky pred Et ideme do cyklu s darovanymi vajíčkami . Rozhodla som sa pre RG v Brne, ma tu niekto skúsenosť s darovanymi vajickami?

milus777
25. mar 2019

@lilly79 ja mam. Tiez sme boli v brne v rg...

lilly79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilly79
25. mar 2019

@milus777 ja som tam bola na konzultácii u MUDr. Štelcla, prístup úplne iný ako na Slovensku...ty si bola tiež v darcovskom programe?

milus777
26. mar 2019

@lilly79 ano tiez sme mali darovane vajicka.suhlasim ze pristup je skvely. My sme mali dr koukala ale vklad mi robil midr stecl.....

lilly79
26. mar 2019

@milus777kedy si bola na vklade? Držím palce 😊

milus777
26. mar 2019

@lilly79 na vklade som bola pred 4 rokmi 🙂 teraz v maji nas caka ket...

orchidea1986
26. mar 2019

Dievčatá, kde je lepšie vybrať lieky? Priamo u nich v RG alebo v lekárni v ČR? Nefakturujú to na klinike drahšie ako v lekárni? Ďakujem.

87rusalka1
23. apr 2019

Ahojte,,,, v máji budem mat vklad, budeme mať darované vajíčka,,, držte palce

lilly79
23. apr 2019

@87rusalka1 ahoj držím palce, neboj určite to vide 🙏✊

87rusalka1
13. máj 2019

Ahojte, zajtra mám vklad darovane vajíčka,,,,zatiaľ 4.deň po OPU máme 3xkompaktovanú morulku a 1x12bunkové embryo,,,,,, čaká niekto so mnou na vklad?

danea1111
29. máj 2019

Ahojte dievčatá . My ideme s manželom v utorok do Reprogenesis k pánovi Dr. Koukalovi. Chcela som sa spýtať aký je? Či ste s ním boli spokojné a ak vás môžem veľmi pekne poprosiť mohli by sme mi prosím trošku priblížiť čo nás vlastne čaká ? My sme boli minulý rok v gyn-fiv ale len na prvej konzultácii , nakoniec sme sa rozhodli že pojdeme do Brna. Za odpoved vopred ďakujem ❤️

ikuska187
29. máj 2019

@danea1111 Koukal je super, mne zo všetkých vyhovuje najviac. Je priamy, povie veci na rovinu, rátaj s tým, aj keď sa to môže zle pocuvat. Vyšetrí ta, preberie vás problém, čo máte za sebou, dohodnete sa na postupe, to sú už individuálne veci. Žiadne stresy, bude to fajn 😊

milus777
29. máj 2019

@danea1111 aj my ho mame a tiez som spokojna. Je super 🙂

danea1111
30. máj 2019

@ikuska187 @milus777 ďakujem veľmi pekne 🙂 myslím že nám odporučí icsi ale uvidíme určite si necháme poradiť , už sa neviem dočkať keď sa s nami bude konečne niečo robiť lebo toto čakanie je hrozné. Ja mám rada lekárov čo povedia na rovinu aspoň viem na čom som 🙂

milus777
30. máj 2019

@danea1111 jj cakanie je najhorsie. Tak icsi uz robia automaticky kazdemu tak podla mna urcite 🙂 drzim palce my ideme v pondelok na ket....

danea1111
30. máj 2019

Ešte som sa chcela spýtať či neviete ako je to s poisťovňou ? Či máme nárok na preplatenie niektorých veci aj keď ideme do Čiech ? Bude to naša prvá návšteva kliniky obaja máme 28 rokov

danea1111
30. máj 2019

@milus777 držím palce nech všetko dobre dopadne 🤞

ikuska187
30. máj 2019

@danea1111 máš, musíš mat ale súhlas od ZP vopred, pred začatím cyklu, na konzultácii ti vysvetlia co to obnaša. V CAR po cykle zaplatíš plnú sumu, potom až posielaš všetky zdravotné záznamy z cyklu do ZP, vrátia ti toľko koľko preplácaju na SVK, čiže cca 1200 eur. Koľko celkovo budete platiť bude zalezat od metód, to je rôzne. Celu sumu ti povedia na 1. konzultácii, keď sa dohodnete na metódach. Na stránke majú pekne vysvetlene metódy, preštuduj si to, aby si vedela o com ti hovorí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre