Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

bambulla
29. jan 2012

@kemonka ano nam sa to podarilo na prvy raz 🙂 a teraz som otehotnela uplne prirodzene to bola asi psichyka lebo pri prvom som velmi tuzila mat dietatko a nedarilo sa nam 6rokov a teraz som tehotna prirodzenu cestou 🙂

martinaprag
23. feb 2012

Ahojte, chcem sa opytat, ci sa Vam nahodou nezvysili nejake lieky z IVF - konkretne nahanam Puregon 600IU a Cetrotide 0,25. Vopred dakujem - prosim piste do IP. Som samoplatca, vek nepusti...a uz ma aj dost tlaci cas...

levandulka78
15. mar 2012

ahoj, ja mam tiez len velmi dobre skusenosti s Heliosom, MUDr. Gatovou i MUDr. Krajkovičom i fungovanim Heliosu ako takym. Teraz uz mame prveho jednorocneho synceka 🙂 a bol to taky maly zazrak 🙂 ... Mala som velmi stresujucu a casovo narocnu pracu a tiez nie som z Martina, takze som ocenila, ze ak objednavali na vysetrenie, brali v presne urceny termin ... netrebalo cakat aj pol dna a viac, ako v nasom meste a ked uz prebiehala liecba a robili sa odbery, napriek tomu, ze tam niekedy bolo celkom dost pacientiek, islo to velmi rychlo 🙂 a kedze to bolo uz od siedmej, o deviatej som vedela byt v praci aj s 45 min. cestou, no proste super!!!! Mojou doktorkou bola a je p. Gatova, uzasna zena, mala mily povzbudivy pristup a ani na chvilocku mi nedovolila mysliet na to, ze to nevyjde. Odber vajicok mi robil MUDr. Krajkovic, tiez uzasny doktor, odbornik, ale aj super komunikacia.
Ako som spominala, mala som stresujucu pracu, takze po nasej prvej liecbe sme isli na odber vajicok. Vedela som, ze to nebude ziadna slava, lebo som mala len 4 folikuly, ale dufala som, ze budu aj 4 vajicka. Boli vsak len dve ... ten kto uz cez IVF presiel, tak vie, ake stresujuce, je cakat na to, ci sa nieco chyti. My sme mali stastie, lebo pri manzelovej i mojej diagnoze (museli nam vajicko napichovat spermiou) vobec nechapem, ze sa chytili obe a obe aj prezili a obe mi vlozili. Nakoniec sice prezilo len jedno a mame krasneho synceka, za co panbozkovi, ale tiez lekarom z Heliosu velmi dakujem . Teraz cakame na schvalenie druhej ziadosti a skusime druhy pokus, uvidime, ci nam bude aj tentokrat dopriate 🙂)))

miska32
12. apr 2012

@tinka9075 tinka ahoj, práve tu čítam názory na helios a strašne ma zaujala tvoja poznámka ohladne krajkovica, kedže chodím k nemu a doposiaľ mi prišiel úplne geniálny, môžeš prosím bližšie napísať, v čom s ním máš zlú skúsenosť????velmi ma to zaujíma, kedže chodím k nemu počas celého IVF

olivia31
12. apr 2012

@miska32 Ahoj nerieš kto čo naňho napísal ak si ty sním spokojná tak je to najdôležitejšie a musíš byť v pohode ja som tiež hľadala názory, ale keď som sa sním stretla tak som bola milo prekvapená ...dôležitý je výsledok aby bol pozitívny ...držím ti palce 🙂

jufi
6. aug 2012

zdravim.rada by som sa dozvedela o vasich skusenostiach so SPLN klinikou v KE.vopred dakujem za vsetky nazory.

felixina
7. aug 2012

Ahojte, prosim Vas nema niektora aktualny cennik Heliosu? 😒

izzie27
7. aug 2012

@felixina ahoj, ja mam platny od 1.9.2011. Viem, že vtedy sa menil, ale ci je este novsí, to neviem.

majus28
8. aug 2012

ahojte zienky, ja som prave v situacii ked si vyberam CAR, viete mi odporucit niektore? chceli sme ist do Ke do Gyncare, ale cim viac citam, tym viac som z toho zmatena.. rozmyslam o Iscare alebo Heliose v Martine.. citala som aj o nejakom doktorovi Tomasovi, ale ten neviem teraz v ktorom z nich pracuje..
dakujem za vase nazory emoticon

majus28
8. aug 2012

@izzie27 ahoj, aj mna by zaujimal cennik Heliosu, mozes mi ho prosim poslat?

ria191
8. aug 2012

@majus28 v tomto ti nikto neporadí, ale ak by som to mala ako tak zhrnúť v skratke tak Helios používa austrálsku technológiu prenosu embryí (ževraj najlepšia metóda) ťažko posúdiť a fakt vkladajú iba tie najkvalitnejšie embryá na druhej strane v Iscare ti spravia viacej vstupných vyšetrení kým v Heliose sú to iba základné vyšetrenia ako hormonálny profil u obidvoch, u teba sono a mm spermiogram a to je asi tak všetko. V iscare ti spravia aj ovariálnu rezervu. Helios je najdrahšie centrum na Slovensku. Prístup doktorov v obidvoch centrách je na super kvalite, ale dosť sa to tam mieša. Doc. Tomáš z Iscare tam už nie je a prestúpil tam MUDr. Galo z Heliosu. Teraz z iscaru prestúpila veľmi dobrá MUDr. tuším Cuľbová zase do Heliosu. V Iscare teda zostal iba jeden doktor čo je dosť veľká nevýhoda toho centra. Ja som chodila do Heliosu a bola som spokojná aj keď sme neboli úspešní, ale to nezávisí od doktorov to je jasné 🙂 🙂 🙂 . Tak veľa šťastia pri rozhodovaní 🙂 🙂 🙂

majus28
8. aug 2012

@ria191 dakujem, takto som to potrebovala vysvetlit 🙂 a kolko pokusov si mala v Heliose? a to sa tak lisi v cenach? som skor myslela ze to bude viac o poistovni.. nemas nejaky cennik?

ria191
8. aug 2012

@majus28 v Heliose 2 pokusy a teraz chcem vyskúšať Reprofit Brno, lebo tam je ľahšia stimulácia (soft), nie je tam také veľké množstvo hormónov, ale na posledný pokus sa chcem vrátiť do Heliosu predsa len sa hovorí, že tá austrálska metóda má veľmi veľkú úspešnosť aj keď sú dosť drahý. Mám cenník v telefóne a nie je dosť dobre čitateľný, ale zhruba ti napíšem koľko by ťa to stálo: Pri stimulácii ti narastie zhruba 20 vajíčok je to individuálne podľa toho ako zareaguješ. Niekto reaguje veľmi zle a má iba 3 vajíčka to závisí od tvojho organizmu. Ale počítajme tak okolo 20 vajíčok lebo kočky majú zhruba do 20 vajíčok. Tak budeš asi potrebovať ICSI to je napichnutie embrya spermiou (napr. pri zlom spermiograme) ale pre väčšiu úspešnosť si to dávajú skoro všetci, alebo ak majú kočky veľa vajíčok tak dávajú pol na pol. To znamená polovicu si dajú napichnúť a polovicu oplodňujú tak, že dajú do skúmavky aj vajíčka aj spermie a oplodnia sa samé. Takže ICSI 1-8 oocytov (vajíčok) stojí 370 € plus ďalší kus 33€ takže keď ich budeš mať 15 tak za ICSI ťa výjde 601€ (370+231) a potom PK (predĺžená kultivácia) to znamená, že sledujú vývoj embryí 5 alebo 6 dní tým pádom zostanú fakt tie najsilnejšie a za to zaplatíš 220€ bez ohľadu na počet. Potom doplatky za lieky ak si vyberieš v injekciách (sama si zarábaš prášok a vodičku tie sú lacnejšie) tak zaplatíš zhruba 200€ a ak si vyberieš pero (nemusíš nič zarábať je to komfortnejšie) tak tam babenky platia aj vyše 300€ doplatok. Spermiogram teraz neviem koľko stojí v Heliose okolo 20€ (presne tuším 17€) tak keď si to zrátaš tak pri 15 oocytoch zaplatíš 601+220+200+17=1 038 a potom ešte mrazenie a uskladnenie embryí ak ti nejaké zostanú, ale to neviem ceny, lebo sme nikdy nemali čo na mrazenie. Snažila som sa to podať laicky, lebo neviem čo máš za sebou 🙂 🙂 🙂 a či rozumieš určitým skratkám 🙂

hanyr
8. aug 2012

@majus28 Ahoj Majus.... Ja uz mam co to za sebou a ak sa rozhodujes medzi Gyn care Ke, alebo Helios tak urcite Helios...Neda sa to ani porovnat..Mily, ustretovy a hlavne Ti vysvetlia co a ako. V Ke je to o velkych peniazoch a o lekarovi co nerozprava...a aj diagnozy mame odlisne...Tak ak chces vediet viacej tak pis....

majus28
8. aug 2012

Ahoj, dakujem za nazor.. Ty si bola v oboch? a to v gyn care je este drahsie ako v heliose? ria191 tu rozpisala ceny v heliose..

majus28
8. aug 2012

@ria191
no ja mam za sebou len laparoskopiu pred rokom, hormonalny profil, folikulometriu, muz spermiogram.. vysledok je asi taky, ze muz ma vela spermii ale aj dost patologickych a ja jeden vajcovod nepriechodny a mala som PCOS, co sa od operacie este nevratil... skratkam rozumiem, uz som tolko pogooglila, ze mam pocit, ze studujem dalsiu vysoku skolu 🙂
asi s takymi cenami som aj ratala.. a pri tych liekoch si pribrala?

hanyr
8. aug 2012

Ano Gyn Care je este drahsie...Teraz som v Heliose a som max spokojna...V Ke paltis obrovske sumy..Uz len za diagnostiku sa plati 100 eur.A za vsetko ostatne este viac....Na rozdiel od Heliosu, kde aj lekar kalkuluje tak aby to bolo najlacnejsie ....

ria191
8. aug 2012

@majus28 tak keď máš PCOS tak by si mala reagovať dobre, tam by si nemala mať problém. Priberieš možno trošku, ale to je zanedbateľné 🙂.

majus28
8. aug 2012

nemate niekto cennik od Gyncare z Ke?

majus28
8. aug 2012

@ria191 dufam ze to dobre dopadne.. moj gynekolog mi nikdy nechcel dat ziadne hormony prave preto ze mam PCOS, aby som nebola v ohrozeni ked by sa mi tvorili vajicka, aby mi aj tie cysticky nerastli tak aby ma ohrozili.. a jedna znama, ktora k nemu chodila, potom bola v Gyncare v Kosiciach, kde jej samozrejme dali hormony na stimulaciu a ten gynekolog jej ich upravoval na nizsie davky stale..

ria191
8. aug 2012

@majus28 Tak v centre ťa budú strážiť kontrolami každý 2-3 deň a je to na odbornej úrovni čo ti tvoj gynďák nedokáže poskytnúť. Aj mne môj stopol hormóny pretože sa bál a radšej ma zveril do centra. Najlepšia voľba 🙂 🙂 🙂, ale keby mi kázal znížiť dávky tak by som to nespravila, veď v centre vedia čo robia. A na čo vlastne k nemu ešte chodila keď bola už v Gyncare?

majus28
8. aug 2012

to neviem.. ale nakoniec pocuvla v car..

majus28
31. aug 2012

ahojte, vcera sme boli na prvej konzultacii v heliose, muzovi spravili spermiogram, mne zobrali krv na HP a vysetrili ma ultrazvukom. Dostala som clostilbegyt a pregnyl.. Clostilbegyt mam zacat uzivat 3 DC a na 10 den prist, aby mi skontrolovali folikuly a ak sa podari tak by nam mali spravit IUI. Mam so sebou priniest injekcie Pregnyl. Az cestou domov sme uvazovali s muzom, ako to vlastne ma prebiehat.. Ten 10 DC bude uz IUI? alebo len sledovanie folikulov este a caka sa kym sa vajicka uvolnia? Na co sa vlastne picha pregnyl? je to na uvolnenie vajicka z folikulu? a v tom case zavedu aj spermie? alebo ako to vlastne prebieha? Prosim, ak mate nejaku skusenost.. dakujem emoticon

fliacik
31. aug 2012

@majus28 Ahoj, smiem sa ŤA niečo opýtať? Koľký DC si bola na konzultácii v Heliose? Resp. je to vôbec dôležité? Viem, že CAR-y v Košiciach vyžadujú návštevu v prvých dňoch MS, ale zdá sa mi, že Helios takúto požiadavku nemá. Budúci týždeň čakám MS a neviem, na kedy sa mám objednať... Ešte sa chcem opýtať, aké máš dojmy z prvej návštevy, ja som nikdy v žiadnom CAR-e nebola, Helios som si vybrala podľa referencií žien tu na MK. Vopred veľmi pekne ďakujem!

majus28
31. aug 2012

@fliacik ahoj 🙂 tak to sme na tom podobne.. my sme boli v podstate rozhodnutí pre CAR v Ke (gyncare) ale tiez na zaklade referencií práve tu sme si povedali, ze chceme ist do Heliosu. A áno keď som volala do Ke, tak vraveli, že v prvy deň M mam zavolať a do troch dní ma objedna určite.. ale tak to sme už nechali tak.. v Heliose mi vraveli, že je jedno ktory deň cyklu prídem. Včera bol 8 DC, keď sme tam boli. Takže ak si sa rozhodla pre Helios, tak kľudne zavolaj aj teraz a objednaju ťa. No a dojem.. mala nás MUDr. Cuľbová, pôsobila milo, čo sme chceli vedieť, tak nám vysvetlila, akurát že ja som bola v takom nejakom strese, že na kopec vecí som sa ani neopýtala.. Bola to ešte len prvá návšteva, takže časom sa uvidí a utvoríme si svoj názor, ale zatiaľ sa nám páčilo. A čo ma prekvapilo bolo, že my sme tam šli s tým, že určite ideme riešiť hneď IVF, ale ešte nám navrhla Insemináciu, keďže muž nemá až tak zlý spermiogram.. sama som z toho ešte zmatená, tak uvidíme..

fliacik
31. aug 2012

@majus28 Tak to je super, musíš pozitívne myslieť a uvidíš - podarí sa! My sme trošku zložitejší prípad, ale ja aj tak nestrácam nádej, že budeme mať jedno (ne)čakané, zázračné, prirodzene počaté zdravé, krásne bábätko 🙂 Optimizmus musí byť 🙂

majus28
31. aug 2012

@fliacik to áno.. optimizmus musí byť 🙂 ako dlho sa snažíte?

fliacik
31. aug 2012

@majus28 Od mája 2011, v novembri 2011 som potratila v 8tt (missed abort), teraz má mm problém so spermijkami, preto potrebujeme pomoc centra, sami si asi neporadíme ☹ A Vy?

majus28
31. aug 2012

my asi tak tri roky :(

majus28
31. aug 2012

@fliacik my asi tak tri roky :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre