Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

mzuzka
15. júl 2009

dobre ranko, u nas uprsane, u vas hadam slnieckove. ja som okolo 1nej zaspala, a spala som az doteraz. krce presli, dnes idem k doktorke, som zvedava ako pochodim.

mm mi oznamil, ze uz mame v robote svina chripku, sice nie my cleaneri ale denni bankari. mame oznacene stoly, kto bol v styku s chripkou a my ich musime dezinfikovat. v mojej arei boli 2. ☹
aj syn mal v skole uz 3pripady. zacinam mat zo vsetkeho depku. a strach a vsetko dokopy.

este ak ma moja neposle na srdiecka, tak do augusta, kym pojdem do MT sa asi zblaznim. vcera som si uz zapla o zufalstva aj ten moj stroj na srdiecka,ale nic. je tam ale napisane ze zachyti prve ozvy od 8-10tt ☹

syna som tu vecer prosila, nech mi da este aspon 2tyzdne cas na oddych, nech ma nehneva. mam akesi zle obdobie. som vedela ze to pride, vsetko bolo az prilis perfektne.

ale dobra sprava som akoze 3den v mrske,a zatial chvalabohu ani kvapka krvy. len vcera tie blbe krce.

chorale drzim ti moc moc palceky, strasne, aby sa ti splnilo stasticko, tfuj tfuj a zopar slabuckych
TVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTVTTVTVTTVTVTV

ORSUL MOJA, AHOJJ 😅

wolfskinka
15. júl 2009

mzuzka ... drz sa ... neboj sa nic nepride a ozvy budu ... ver mi a napis do heliku krajkovi mail ze mas pozitivny test .. potesi ich to a vylepsis im skore v statistike

katy7
15. júl 2009

mzuzka, super, ze tie krce presli a mrcha nikde, snad je to roztahovanie maternice. A to blbe obdobie... musis sa obrnit, teraz potrebujes hlavne klud, toto by snad mohli vsetci okolo teba pochopit

orsul, wolfi tak si davate zabrat, ja teda chodim 2x tyzdenne na tu Zumbu ale svalovica nastastie takmer ziadna, len tam nechavam litre potu a snad aj kila tuku, doma som zacala tiez cvicit Mojzisovej cviky, to ma teda vrcholne neba ale ked to pomaha... no co by som neurobila pre mimi. Kamosky ma tahaju na korcule, ale ja by som sa na tom asi zabila, ja by som na trenovanie potrebovala poriadne letisko 😀

chorale, dnes je tvoj stastny den, o 10:00 na teba silno myslim

ybytka ahojky 🙂

orsulka
15. júl 2009

mzuzka...ahojcek.....nech ťa tam neseru, lebo ich fakt dojdem vyfackovat!!!! šeckých... 😀 😀
dufam, že dnes u tej doktorky dobre pochodis.....a čo tá skuska?????

mzuzka
15. júl 2009

wolfi ahoj, ja som aj vcera s krajkom volala, on vie 😉

katy, snazim sa, vcera som si prisahala, ze uz sa nedam rozhadzat. ale asi je to tym tehu ,alebo co, ze som proste taka hakliva na vsetko.nechcem sa na to tehotenstvo vyhovarat, ale som niaka cudna. stale sa bojim, v kuse sa sledujem, testujem, chvilami mam pocit,ze mi preskocilo ☹

afrika
15. júl 2009

ahojte neviete mi poradiť-chceme skúsiť IVF-umelé opl., len neviem či predtím musím mať nejaké vyšetrenia, napr. laparku a či aj manžel musí mať nejaké urobené. koľko cca Vás to stálo aj s liekmi a koľko asi trvajú papierovačky okolo toho...chodím do Heliosu MT. ďakujem moc

wolfskinka
15. júl 2009

chorale drz sa ....

mzuzka super istotne sa tesil

katy7
15. júl 2009

mzuzka, to budu tie hormony, to nie je ziadna vyhovorka, len ludia okolo by to mali pochopit tiez, svoj vnutorny klud teraz najdes len ked mas pokoj okolo, teda, pojdem tam s orsul a fakt vsetkych vyfackame

mzuzka
15. júl 2009

orsul, ahoj moja. sestra je v TT, tak u tej sa zastav cestou 😉 a ak ta to sem pritiahne, tak poprosim syna, nech ma nasere aj dnes 😀

skuska? nebola som zapisana, tak som musela ist naobed za headteacher a vybavit si extra termin. cize zajtra 6,00 😒

vcera som vlastne poriadne nespala. rano do skoly, prisla som o 10tej lahla, uz o 11tej mi zvonili z emanovej skoly, ze nebol na work experience, potom som musela ist na 1nu do mojej skoly kvolinovemu termminu, potom mi zase volali z emanovej skoly.............

a ked prisiel synak domov, tvaril sa, ze sa nic nedeje, a myslel ze ja som tak blba ako on je chytry 😠

uz nech ma po puberte, lebo ja som v koncovh. este ze tito svisti nebudu skorpioni urcite.

mzuzka
15. júl 2009

dakujem vam katy, inak teraz su dobre letenky, napr sa daju kupit za 12 eur spiatocna, cakum prask s poplatkami!!!!! co tak stretko tu?

afrika, kolko to stoji ako samoplatca, alebo cez poistovnu. a vitaj medzi nami .

wolfskinka
15. júl 2009

mzuzka a uz to vedia tvoje deti ze si tehotna ? co na to povedali ?

afrika
15. júl 2009

cez poisťovňu...

katy7
15. júl 2009

afrika, pred IVF sa urcite robi spermiogram, ale to tvojmu mm urcite robili uz pred IUI, laparka nie je potrebna, doba schvalenia zavisi od zdravotnej poistovne, cca 1 mesiac, len ti daju urobit predoperacne vysetrenia a ides. Z financneho hladiska je to rozne, zavisi od ukonov, ktore si das robit, ak si date robit napichovanie vajicok spermiou, tak doplacas 266€, ak si das predlzenu kultivaciu tak 166€ a podobne, v Heliku ti daju cennik. Ceny liekov su tiez rozne, mna lieky vysli okolo 330€

katy7
15. júl 2009

afrika, tie predoperacne si robis az pocas stimulky, akosi zle som to pred tym popisala, ale presny postup ti povedia v Heliku, vsetko ma svoj cas 😉

mzuzka
15. júl 2009

takze katy ako pacient cez poistovnu ti to patricne vysvetlila 😉

wolfi syn to uz vie, tesil sa ,len je pre neho tazsie zabsorbovatelne ,ze musi sekat dobrotu a dcera este nie. nechcem jej to povedat,kym to nebude iste, aby to nerozchyrila tam kde nie je treba 😖
eman by uz bola najradsej, keby boli na svete. dokonca bol rad ,ze budu 2. vraj im nebude smutno a keby bol len jeden, tak by ho stale otravoval ,takto sa budu vraj hravat spolu a on s nimi bude len vtedy,ked on bude chciet. 😉 😉 celkom v tom ma jasno chalan, len ta sialena puberta. a on to tu ma troska tazsie, lebo jeho rovesnici tu maju inu vychovu ako nase slovenske deti. rodicia sa tak nezaujimaju kde,co robia a pod. tu pomaly deti rozkazuju rodicom a to on tazko travi, ze u nas musi sekat dobrotu on.

wolfskinka
15. júl 2009

a uz vies ze budu dve ?

mzuzka
15. júl 2009

no podla testov, to vyzera ze ano. ale naisto to neviem. dnes idem k Gp a uvidim, ci mi da doporucenie do nemocnice na scan alebo nie. vsetko zavisi od nej. ak nie, tak to budem vediet az okolo 20.8. ked pridem na slovensko a pojdem do heliku. do vtedy sa zblaznim asi 😉

podla UK postupu mam narok na prvy scan okolo polovice septembra,ked skoncim 12tt,aj vsetky ostatne vysetrenia.

wolfskinka
15. júl 2009

mzuzka .. no tak drzim palce aby boli dve, ved ty mas pomocnikov ... tebe bude sveta zit

komarik
15. júl 2009

ahojte, no dnes ste sa riadne činili a dosť ste toho popísali.

mzuzka - snaž sa byť čo najviac v kľude. Ja som to tiež hrozne zle znášala kým sme boli na dovolenke. Asi to bude ozaj tými hormónmi. Stále som mala depky či je všetko v poriadku. Teraz keď som už doma len ležím, spím a jem, tak sa cítim lepšie. Lekár ma objednal na kontrolu až o mesiac čiže 13.8.09. Do vtedy ma tiež šľak trafí či sme v poriadku. Musíme sa nejako od toho odosobniť. Počkaj ako vám budem stále vypisovať že sa bojím či stále bije srdiečko. A dcéra nebude urazená že o tehotenstve bude vedieť neskôr ako brat?

chorale, to má už asi za sebou tak posielam tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

orsul, wolfi, katy, vy ste teda riadne športovkyne. Tak rada by som sa k vám pridala. ☹

mzuzka
15. júl 2009

ahoj komarik, ved sa zacnem trenovat , kupim si brnenie a budem len odrazat, dnes som v lepsej pohode, citim sa fajn. ale trocha ma strasi aj to, ze ja napr necitim absolutne ziadnu zmenu na prsiach.nic.

dcera, no myslim ze nie. v podstate jej to tak podam, ze nemusi vediet, ze eman to uz vie. ona ani nevie, ze som bola na IVFku, syn ano.

komarik
15. júl 2009

a v ktorom týždni by si mala byť? Mňa začali prsia pobolievať v 5tt.

wolfskinka
15. júl 2009

komarik ty radsej sportuj pri eurosporte .... 😀 😀 😀 to bude rozumnejsie

mzuzka to som zaskocena z toho, skor sa taketo veci hovoria dcere a nie synovi ale v podstate je to jedno hlavne ze to zabralo

komarik
15. júl 2009

Veľa žien píše že ich prsia ani nebolia len sa im zväčšia. A tie nálady môžeš mať 2krát horšie ako mi ak teda naozaj čakáš dvojičky. Budem na teba myslieť aby si to zvládla. 😉

wolfskinka
15. júl 2009

idem na poradu predstavte si v tomto teple hodinu 15 ludi v jednej kancelarii ... horor

mzuzka
15. júl 2009

komarik, ja som podla kalkulacky 4tt 3dni. aj sestra mi prave vravela, ze ani ona prsia necitila az do polvice. boze ja si uz vobec nepamatam pocity s prvych tehu, jednak to bolo davno a jednak som dlho nevedela ze som tehu. a ked som sa aj dozvedela, tak som sa vobec nesledovala tak ako teraz. to je strasne. sibe mi. hladam stresy aj tam kde nie su,ako by ich bolo malo.

komarik
15. júl 2009

neboj, ty to zvládneš. Všetky čo sme mali problém otehotnieť tak sa asi veľmi kontrolujeme ale keď to zvládlo toľko žien prečo by sme to nezvládli aj my?

Začína tu byť veľmi teplo tak idem zaľahnúť pred telku. Teplo mi nerobí dobre. Majte sa zatiaľ. 🙂

mzuzka
15. júl 2009

pa pa, ja mam zas zimu. asi musis predsa len prist tehulkovat sem a ja na SR. ja som teplomilko a ty zas zimulko 🙂

orsulka
15. júl 2009

tak vam dievčatá fakt držim palce, hlavne aby ste mali čo najmenej tých nervov a zlých obav...čo ked...čo a kedy...prečo niekto ano iná nie......
no je asi naozaj pravda, že ked zistiš, že si tehu, tak je to len uplny začiatok..... 😀 😀 😀 no ved uvidim ako to budem znášať ja..... 😀 😀 😀 😀

orsulka
15. júl 2009

mzuzka....................ano ano ano...pod SEM!!!!!! 😉 🙂

orsulka
15. júl 2009

a j sa pomaly presuniem do druhej firmy, a cestou na danovy urad......ale sa mi zda, že asi budu mat obednu pauzu akurat.... 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre