Skúšali ste liečbu neplodnosti s Dhea?

lunecia
30. nov 2012

Ahojte kočky, skúsili ste niektorá liečbu neplodnosti s DHEA /základná látka pre tvorbu ženských aj mužských pohlavných hormónov/?
Ak áno, zlepšila sa Vám produkcia vajíčok?

maya170
30. nov 2012

ahoj, do chemie sa nepustam, aj ked som ju mala na skole, som zastancom prirodzenosti. Skus cvicenie Mojzisovej, davaj si pozor co jes a skus alternativu. NIekde na nete sa pise o moznost detoxikacie a odstraneni toxinov z rodidiel zeny a muzskych organov tiez, potom zena skor otehotnie a aj udrzi plod.

amstelko
21. dec 2012

Mne ju predpísala doktorka,bola som si ju kúpiť v rakúsku,brala som ju 3 mesiace.Neviem či mi pomohli tieto lieky,mala som potom 4 vajíčka,ale oplodnenie nedopadlo dobre.Zmenila som centrum a hovorila som to tam,aké lieky som brala a lekár povedal,že tvorbu vajíčok nedokážu žiadne lieky zmeniť.Každá žena má geneticky dané,koľko bude mať za svoj život vajíčok,záleží to aj od veku pacientky v ktorom sa pokúša otehotnieť.Takže asi tak.

tatama
27. feb 2014

mne jednoznacne dopomohlo k zdravej dcerke ... a tom som bola beznadejny pripad, ja teda mozem iba odporucat, viac info ti rada poskytnem v IP

nikitaguza
23. apr 2014

@tatama Ahojky,opravdu DHEA pomohla,prosím?

vla77
8. jún 2014

@nikitaguza jj...pomaha...z AMH 0,01 mam 0,20...ziadny zazrak ale podla teorie doktorky zienky @amstelko je to nemozne, kedze som sa narodila s danym poctom a odrazu sa mi zvysil? a da sa kupit uz aj na Slovensku 🙂

amstelko
9. jún 2014

@vla77 ja som Dheu užívala,odporučili mi ju v slávnom Gyn-Five,leteli sme preň do Rakúska,lebo na slovensku nie je,a nepomohol,tak možno ty si zázračný prípad

amstelko
9. jún 2014

@nikitaguza v ktorom centre ti ju odporučili

vla77
10. jún 2014

@amstelko oliveland.sk sa da objednat...asi kazdemu nieco ine, zalezi od pricin. Tvoj problem spociva v com, ze sa nedari baby?

nikitaguza
21. jún 2014

@amstelko Ahojky,v Reprofitě v Brně. A povedlo se,jsem těhotná,i když nevím,jak moc pomohla DHEA. Brala jsem už kotvičník a melatonin a to si myslím zabralo víc,než DHEA,protože tu jsem užívala krátce-dva týdny.

misenaf
30. apr 2015

@amstelko
@nikitaguza
@vla77
@tatama ahojte kočky.objednla som si DHEA z americkeho eshopu. Akurat teraz čitam že je to steroid a može sposobiť rast chlpkov a dokonca aj rozhadzať hormony v tele, zastaviť ovulaciu, menštruaciu.....Mala som nekvalitne vajka tak som čítala že by to mohlo pomocť, čo vy na to? Mám sa na to pre istotu spýtať v car-Reprofit?

vla77
30. apr 2015

@misenaf mne sa nic take s dhea a pritom nie som vylozene typ zeny nezna kvetinka...ale skor taky babochlap...takze by som ratala, ze by to u mna skor rast chlpkov podporilo a pod. Kludne sa na to opytaj...ale lekari vacsinou s dhea skusenosti nemaju ( ja som mala na doktora stastie a ten mal a preto mi to poradil)...

nikolajka2
26. máj 2015

ahoj- ja som ju brala 4 mesiace, ale nepomohlo. Fungovalo to rast chlpov a vlasov, som mala pocit , ze mi vlasy rychlejsie rastu ako zvycajne.

luis75
31. máj 2015

DHEA je pokus, omyl, záleží na čo sa vám v tele premení. Buď zaberie ako má, alebo efekt je úplne opačný.

janikajanka
8. jún 2015

ahojte baby mam DHEA ak by ste mali záujem píšte IP, mne pomohlo trošku na zvýšenie AMH.

roberta31
7. sep 2015

ostala mi DHEA ak by mal niekto zaujem

melmel78
4. okt 2015

Ahojte baby hladam vsetko mozne o preparate Dhea kedze mi ich odporucala lekarka v CARE. Mam si ich vraj objednat a 3 mesiace brat po 75mg denne. Odporucila mi aj sk stranku no zial tam to stiahli kedze u nas je to zakazane. Neviete mi odporucit kde si to objednat nech je to kvalitne a mam istotu ze nekupujem len nejaku napodobeninu? Citala som zahranicne fora a zeny si to chvalia. Mnohym sa podarilo spontanne otehotniet. Ja tiez skusam vsetko mozne aj nemozne no tohto sa trochu obavam aby sa moj partner nezobudil jedneho rana vedla chlpatej opice. 😉 . Uvitam kazdu dobru radu. Dakujem moc

roberta31
5. okt 2015

mam DHEU,neotvorenu.IP

melmel78
5. okt 2015

Super a aky vyrobca? ;) Pomohla ti?

roberta31
6. okt 2015

@melmel78 swanson,ja som nestihla pouzit.ked prisla,som zistila ze som tehu 🙂

letu123
2. nov 2015

Ahojte, nemá niekto zvyšnú DHEU, potrebujem súrne, prosím IP.

lilitela
14. nov 2015

Mam DHEU 25mg - neotvorena 250tb. a otvorena 106 tb. Exp. 10/17.

zibi
20. nov 2015

baby skuste na AMH vitamin D3 .nie kadzemu zeberie , ale dečko ake keby zobudzalo gen AMH zenam, ktore maju nizku hladinu dečka. pretoze amh ako keby bolo zavisle od vitaminu D3. len musite mat v poriadku fsh a aj pocet astralnych folikov. proste ide o to, ze pri nedostatku vitaminu D3 v tele, co ma skoro kazdy druhy clovek, hlavne cez zimu, moze byt aj AMH falosne nizke. Ked doplnite dečko - amh sutpne az 3 nasobne. plus na kvalitu folikulov zabera aj melatonin a resavitrol spolu s koenzymom a materskou kasickou ... dhea nie je zle, ale je to hormon a mozu byt neziaduce ucinky...a amh zvysuje len chemicky...

melmel78
22. nov 2015

Tak ja mam uz skoro mesiac brania Dhea za sebou a zatial som v poho. Jedine s cim bojujem je nenormalne mastna plet a male pupaky na dekolte. Snad sa to nezhorsi uz viac. Diky za radu Zibi a ty si brala D3 aj tie ostatne co spominas? Mas s tym skusenost? Ja okrem Dhea beriem kyselinu listovu, Kotvicnik, Macu peruansku a pijem denne bylinkove caje na zenske veci. Mne doktorka hovorila aby som to zasa moc neprehnala s vitaminmi a pytala sa co si davam...Opytam sa jej na D3 😉

zibi
22. nov 2015

@melmel78 no ano
ja som brala dečko a mne amh z 0,21 stuplo n a2,5 a to mi klesa a stupa v zavislosti od hodnoty vitaminu D3
vitamin D3 zapina ako keby gen amh ktory je od neho zavisli, teda amh je zavisle od vitaminu D3. niektore zeny mozu mat tym ze maju nedostatok dečka falosne nizke amh ..su to zeny, ktore maju nizku hladinu D3 v krvi, pod 20 ng, tiez maju hodnotu FSH no norme - to je vlemi dolezite, a ked im mal kto odmerat aj pocet astralnych folikulov tan by mali mat tiez v norme, tak u tych zien, je velky predpoklad, ze amh moze byt falosne nizke...a pritom v reali nemusia mat znizenu zasobu folikulov.
treba tomu rozumiet tak ze amh je stav , ktory hovori o zasobe vajicok na cely zivot a o prdcasnej menopauze , ktora ale neprde v 35 ci 25 ked am to zistia, pride mozno o par rokov skor ako ostatnym zenam ..mozn pred 50 kou ...deečko zazracne nezvacsi pocet folikulov , ale ako pisem vyssie, zeny ktore maju dostatocny pocet folikulov, a aj napriek tomu im diagnostikuju znizene amh vitamin D3 pomoze vratit amh do normalu a tym padom, sa zbytocne nebudu napchavat maximalnymi davkami hormonov, alebo ktovie cim , kedze foliulov maju dost...
moje amh mi stupa a klesa v zavislosti od toho kolko dečka mam ako pisem najvysiu hodnotu som mala 2,5, potom 0,75, mala som aj 1, cize hore dole , ale nikdy som uz nemala taku nizku , ze 0,21 ako som mala predtym kym som nasla suvislost s tym dečkom a vtedy som dečko mala asi len 7 ng a norma je od 30 cize tak ...
s kotvicnikom opatrne - moze zvysit testosteron
nebola si na reprodukcnej imunologii? stitku mas v poriadku?

lilitela
22. nov 2015

@zibi A vlastne som sa ta ani nepytala, ze ci tiez podstupujes umele oplodnenie? Ci skusas prirodzene? Uz mas nejake deti a teraz sa nedari? Kolko mas rokov?

melmel78
23. nov 2015

@zibi velmi zaujimave citanie 🙂 . Idem v polke decembra do repro centra k mojej doktorke tak sa s nou pobavim na tuto temu. Ja co viem mam Amh pod 1ale neviem teraz presne kolko to bolo. Mam vraj nizku zasobu vajicok lenze kazda sa s nejakym poctom uz narodime a ta vekom klesa. Okrem toho bojujem s nizkou sliznicou maternice a tieto dve veci musim dat do poriadku aby som mohla otehotniet. Kotvicnik v kombinacii s Macou upravuje udajne menzes, ovulaciu, u muzov zlepsuje spermiogram atd...Doktorka mi ich odporucila. Dheu beriem 75mg denne po dobu 3 mesiacov a potom vraj sup na Ivf. Mam problem aj so stitnou a beriem euthyrox 50mg. Na imuno sme zatial neboli vraj neni nutne v nasom pripade ale geneticke testy su ok.Opytam sa ta ty mas deticky alebo sa snazis?

letu123
23. nov 2015

@melmel78 v pohode môžeš brať euthyrox aj Dheu? pytala si sa na to aj endokrinológa? Ja tiež beriem euthyrox ale len pol tabletočky 25 mg a to sa moja endokrinologička tvárila, že mám všetko ok, ale, že ženy, ktoré berú euthyrox skôr otehotnejú ... tiež beriem už viac ako 3 mesiace dheu.
Ešte jedna otázka, každý podstúpi genetické testy pred ivf? My s manželom sme zatiaľ neboli, máme za sebou 1 ivf neúspešne, zatiaľ sa o tom môj gyn nezmienil, ale pozerám, že viaceré tu o tom píšete.

zibi
23. nov 2015

@melmel78 hej zabera..len neviem,ci lekari budu ohladom decka a amh vediet.jasne picet folikov neovplyvnis.ako som pisala vyssie ked mas fsh ok,pocet adtralnych folikov ok tak vtefy moze pomoct decko.mozes mat falosne nizke amh.a decko ti ho pomoze zvysit.nezvacsi ti pocet,ten mas dobey,len amh ti bude ukazovat realnu hodnotu,nie falosnu..tepro imuno nie je u nikoho zbytovne..nechapwm doktorov..ved on nie je predsa vestec,aby na zaklade toho,ze na teba pozrie zistí, že máš

zibi
23. nov 2015

@letu123 všetko V norme.vacsinou ľudia čo majú zníženú štítku majú aj zvýšenú imunitu.na sliznicu je dobré aj decko A Gynastan

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre