Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bakosko
14. máj 2010

gebikri ozaj nič ☹ a tak som na tebe myslela aj ked si tu nebola ,ale skus ešte jeden

mimka29
14. máj 2010

Ahojte,
rebo ak nemáš namáhavú prácu, tak v pohode.
gabikri, bakosko 🙂

Ja om v sobotu zistila, že som tehotná a už som vôbec nešla do roboty. Ja robím na úrade a denne vybavujem aj 50 ľudí a väčšinou sú nervózni a nie veľmi príjemní, takže u mňa to bolo jasné, že sa už do roboty rozčulovať nepôjdem. A kolegyne aj šéfka to zobrali úplne v pohode, lebo vedeli ako túžime po bábätku a čo sme si už všetko preskákali.

mimka29
14. máj 2010

gabikri ☹ ale z tvojho písania chápem, že sa ešte nevzdávaš 😉

vika34
14. máj 2010

ahojte
ked sa ešte ani ja nevzdávam tak gabi sa musí otriasť ,nabrať sily a skúsiť znovu/lahko sa mi píše čo?/

gabiii
14. máj 2010

Ahojte dievcata,
tak si tu sedim a citam vase prispevky, ktore tu pisete. Neda sa mi zamysliet sa nad celou masineriou IVF, viem, ze nemat dieta alebo nemoct otehotnet je pre vas velmi tazke, ale naozaj je riesenie len IVF? Mne to pride ako hrozna manipulacia s tym, co ma byt uplne prirodzene. Nechapem hlevne tie dievcata, ktore dlhe roky beru antikoncepciou a potom sa cuduju, ze nemozu otehotniet, ked ich organizmus po vysadeni je uplne zblbnuty. IVF mi pride dost drsne v tom, ze zene odoberu tolko vajicok (su nositelom DNA) a tiez muzovi spermie (tiez tam je DNA), niekde v skumavke to oplodnia a potom to vpravuju do maternice, nie vsetky, ved kto by chcel 10 deti naraz, tak vpravia mozno 4 oplodnene vajicka a cakaju, ktore sa ujme ak, sa ujmu vsetky styri, tak a ide sa zabijat, pichnu tym nechcenym detickam vysoku davku kalia a tak, pekne odumru a zostanu tam len 2 alebo 1 oplodnene vajicka. Pride mi to strasne :( . A tie nespotrebovane vajicka daju zamrznut (aky novodoby detsky domov) a potom, ked rodicia chcu dalsie dieta, tak si daju pekne instantne rozmrazit a vpravit do tela (nevie aka je tam zaruka kvality, ze dieta bude zdrave?) a ostatne po urcitom case predpokladam, ze vyhodia. A to nehovorim o roznych komplikaciach sposbene IVF, poznam zeny ktore sa nechali umelo oplodnit, samozrejme neuspesne za velke peniaze a potom riesili vseliake mozne komplikacie operaciou na gynekologii, ktoru si tiez pekne zaplatili, lebo ved chceli svojho lekara (tak si ho podplatili). Urcite nechcem tymto nikoho urazit, ani nikoho neodzudzujem, kazdy si riesi tento problem, tak ako vie. Len mi to pride aj k vam trosku nefer, ze tak ako rozne farmaceuticke firmi zarabaju na nas brutalne prachy pretoze nikto nechce byt chory, ved zdravie je najvyssia hodnota, tak mi pridu aj tieto centra pre reprodukciu, ako zlate bane pre tych, ktori v tom podnikaju.

mimka29
14. máj 2010

gabiii neviem či ty máš dieťa, alebo nie, ale ak by si mala taký problém ako my, tak sa na to určite tak čisto pesimisticky nepozeráš. Na Slovensku a ani v Čechách sa nemôžu dávať viac ako 2 emryjá (vo výnimočných prípadoch 3). A samozrejme, že sa zostávajúce embryjá mrazia, čo by si s nimi chcela robiť? Hádam ich nie vyhodiť 😕 Ak už rodičia nechcú svoje mrazené embryjá, tak ich môžu darovať tým párom, ktorí nemôžu mať aj cez IVF svoje geneticky vlastné deti a sú vďační aj za tie darované embryjá, ktoré síce nie su geneticky ich, ale tá žena to dieťa vynosí, cíti ako v nej rastie, ako sa hýbe a ver mi, že ho milujú od prvej minúty ako sa v jej tele ichytí.
Áno máš pravdu, že centrá na IVF zarábajú, to si uvedomujeme aj my všetky, ale každá jedná z nás by dala aj posledné euro, ktoré jej prinesie nádej, že možno bude mať dieťa. Sama som s manželom do toho investovala veľa peňazí a nakoniec po 4 neúspešných IVF sa nám podarilo prirodzene, ale tie peniaze neľutujem. Možno práve vďaka tým hormónom, čo som počas IVF brala sa nám to podarilo.
Medicína ide do predu a aj keď ty to vidíš iba takto čierno, my v tom vidíme zmysel nášho života a sme za to vďačné. Veď štatistiky hovoria, že zo 100 párov 60 má problém splodiť dieťa a 12-tim párom sa to nikdy v živote nepodarí.

vika34
14. máj 2010

gabiii ,keby mi niekto v 20-tke povedal,čo všetko prežijem a na čo všetko sa dám ,vysmiala by som ho .
Ale postupom času a všetkých neúspechov čo mám za sebou už sa na to pozerám ináč.Ohľadom IVF som nič nevedela dokiaľ sa to bytostne nezačalo týkať mňa a pred tým som možno rozmýšlala podobne.že by som mala mať dieťa zo zmrazených embrií,by ma nenapadlo ani v najhoršom sne a teraz to nevidím až tak tragicky a hlavne ked som vdaka koníkovi zistila ,že nie som jediná s mojím problémom

vika34
14. máj 2010

a že je to obrovský nekontrolovateľný biznis ,s tým som sa už zmierila

gabikri
14. máj 2010

gabii : no na to nemůžu nereagovat!!! Napsala jsi sem docela drsný příspěvek, ale už si neuvedla, jestli svoje děti máš či ne?
Protože kdo nikdy nezažil, jak je žena co touží po dítěti a nemá ho zoufalá, nemůže v životě nikoho soudit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bohužel v dnešní době má problémy s početím čím dál tím více párů a já jsem za to vděčná, že existují centra asistované reprodukce, kde jsou schopni učinit spousty žen těch nejšťastnějších na světě!! Tvůj názor......nezlob se, mi přijde jaksi středověký 😝 A jak píše mimka .............dám poslední peníze.klidně se zadlužím.....i když naděje na úspěch bude jen 10%
Vždyť na co mi jinak ty peníze budou?????

mimka : nevzdávám, to víš že jo 😉 Ale na poslední pokus od pojišťovny asi změním CAR 😉

mimka29
14. máj 2010

gabikri to som rada 🙂 Zmenu centra schvaľujem, čo by ti len maličkosť nevyhovovala na tom , kde si teraz, pretože teraz si môžeš a máš z čoho vyberať.
vika veď my to tu spolu ťaháme už niečo cez rok 😉

vika34
14. máj 2010

gabi ty máš ešte pokus od poisťovne,tak to musíš skúsiť 😉 ,držím palčeky

gabii tiež by ma zaujímalo či máš vlastné deti a ak áno ,ako dlho si sa pokúšala,možno keby ste na tom pracovali tak ako ja /cez 10 rokov/mala by si iný názor a tešila by si sa ,že ti v Car dal ešte niekto nejakú šancu,aj ked samozrejme všetko bez záruky 😒

vika34
14. máj 2010

mimka myslím na teba intenzívne 😉

mimka29
14. máj 2010

vika občas sa mi aj štikúta 😀 😉

vika34
14. máj 2010

tak to ja ťa spomínam 😀

mimka29
14. máj 2010

Hej 😀 Aj my o vás s didlinkou klábosíme 😉 tak sa môže aj tebe štikútať 😀

bakosko
14. máj 2010

gabii nemaš praudu pretože si neni jedna z nas čo nemožu mat dieta prirodzenov cestov 😢

rebo
14. máj 2010

bakosko a bola si aj ty v Brne - Obilní trh ? Ja som s nimi spokojná, ale ma zarazila jedna vec, že predtým kým som išla na transfer, tak mi nikto nepozrel maternicu, že či je v poriadku sliznica. Hneď ako som tam prišla, tak mi urobili transfer.

mimka29
14. máj 2010

rebo tak to je teda čudné, lebo výška sliznice je veľmi dôležitá 😕

gabikri
14. máj 2010

Holky já to asi zkusím v Brně v Reprofitu.....ještě nejsem úplně rozhodnutá............ta částka je i když mám hrazený pokus na nás docela vysoká.............ale zase si říkám že v tomto případě není na místě koukat na penízky. Co si o tom CARu myslíte? Četla jsem tady, že jsou tam fakt dobří co se týče darovaných vajíček 😉

lenka20
14. máj 2010

caute baby, sorry ze vam sem skacem, nahodou som zahliadla slovo reprofit 😉 ja tam chodim tiez, tiez mame darcovske vajicka, vrele odporucam, su uzasni 😵 😵 😵

bakosko
14. máj 2010

rebo mne vyšku sliznice merala moja doktorka a potom som volala s doktorom do Brna,ale viem skor ako mi robil Ketko zmeral si vyšku sliznice,gabikri na cene sa da aj dohodnut

gabikri
14. máj 2010

lenka : a jak dlouho tam chodíš?

lenka20
14. máj 2010

gabikri - no bola som na 2x IVF soft a 1x darcovske vajicka, to nevyslo, zrejme pre polyp, ktory som mala a ktory nebolo na sone vidiet, az HSK ho odhalila.. s prestavkami asi 2 roky..

lenca78
14. máj 2010

rebo - mne taky nekontrolovali vysku sliznice pred transferem, naposled ji MUDr merila tyden pred ET. Taky me to zarazilo, protoze prvni pokus jsme prave kvuli nedostatecne sliznici odpiskali. ja chodim do gennetu v Praze.

lenca78
14. máj 2010

gabikri - reprofit se spoustu holek moc chvali, darkyni maji pry spoustu a hned se jde na vec. Jen envim, ta cena byla asi jeste trochu vyssi nez v gennetu, ale uz si to nepamatuju

lenka20
14. máj 2010

ano, darkyn je dost a necaka sa tam dlho, aspon teraz je to ok... a s cenou mam take skusenosti, ze niekde mozno avizuju nizsiu cenu ale mas este potom priplatok za to a za hento a nakoniec zaplatis ovela viac ako si pocitala.. a v Reprofite vzdy bola cena taka ako sme sa dohodli na zaciatku..

zufalka
14. máj 2010

😲 😲 gabii, som znechutena a hlavne prekvapena,že vobec može napísat niekto takýto príspevok a ešte k tomu "žena" ! 😲 Takéto niečo može podla mna napísat len niekto, kto nikdy nemal problémy s otehotnením,alebo niekto silne zakomplexovaný či zmanipulovaný predsudkami o antikoncepcii či umelého oplodnenia.Pokial nemáš deti ,tak ti prajem aby si nikdy nemusela nad takouto volbou ani len premýšlať ! Ani jedna z nás to neabsolvuje zo žiadnej roztopašnosti,alebo preto že nevie čo zo sebou! Sme radi že existujú takéto centrá,ktoré sa snažia pomoct takým párom ako sme my! 😒

sambucca
14. máj 2010

holky, nenechte se vyprovokovat 🙄 gabii je nejspis zakomplexovana trapici se bytost, zoufala zena co dela zoufale veci, jinak si neumim vysvetlit ze nekdo novy sem prispeje na konika dvema prispevky a jeden z nich je tenhle 😖 no comment

gabikri
14. máj 2010

zufalka : to mám tak nejradši, někdo se zaregistruje, naplive tady špínu, všechny vytočí a pak nemá ani odvahu se k tomu dál vyjádřit a dělá mrtvého brouka 😖

zufalka
14. máj 2010

inak ahojte všetky,hlásim že dnes nám nečakane prišiel mail s ponukou na vajka s odberom 21.6. (vypadla im príjemkyňa)Sme prekvapení že behom 3 týždnov sa nam ozvali,no neviem či to zoberieme,lebo som na ATB,proste zdravotne nič moc.Máme sa rozhodnút dat vediet. 😒
gabikri je mi to moc lúto,ale hlavne sa nevzdávaj! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre