Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bakosko
17. máj 2010

rebo mala 😀
carlin tu baby pisali že testovali aj ovu.testom tak asi si //

rebo
17. máj 2010

Bakosko a robila si si test ráno, alebo si ho môžem urobiť aj v priebehu dňa?

carlin
17. máj 2010

Bakosko : Dekuji mooooc za milou zpravu 🙂. Ja sice vim, ze OVU testy zjisti jak ovulacni, tak tehotensky hormon. Ale mohl by to byt nejaky zbytek LH ( Ovu hormon ). Na druhou stranu si rikam, ze jsem testovala z ranni moci a LH stoupa v moci az behem dne, tak si hyckam nadeji. Uz jsem poslala manzela pro mamatesty, nechci chodit ven, je tady hnusne a bojim se, ze nastydnu.
Moc Ti gratulu k tehotenstvi, musis byt stastna... Snad se nam take zadari, smuly uz jsme meli dost.

bakosko
17. máj 2010

ja som rano testovala 1*vedšinov poobede rano som dlho spala
carlin napiš ako si dopadla
rebo ideš aj ti testnut 😀

mimka29
17. máj 2010

Ahojte,
maja3 tak ja som podstúpila 3x stimulku na sebe, ale za celé tie tri pokusy sa mi urobilo len jedno vajíčko a aj to sa neoplodnilo a to som brala maximálne dávky hormónov. Tak lekári usúdili, že moje vaječníky už skončili a neprodukujú žiadne vajíčka ani nekvalitné, takže ak sa tebe vajka tvoria, ale nekvalitné, tak to ti neporadím. Potom sme išli do toho s darkyňou, ale tiež neúspešne a keď sme si dali puazu od IVF, tak sa nám to podarilo prirodzene. A to mne lekári tvrdili, že moje vaječníky už nič nevyprodukujú (v troch centrách nezávezne) a manžel mal úpne katastrofálny spermiogram. Baby ti určite napíšu 🙂 😉

rebo, carlin vy už budete testovať 😕 ale aj ja som testovala tuším 9 deň, už si to nepamätám presne, ale dlhšie by som čakať nemohla. Ja som bola pripravená na všetko, tak som sa dlho nerápila čakaním.

Dnes sa necítim veľmi dobre. Malá ma tlačí až úplne dole, tak sa snažím polihávať a nohy vyložené. Ešte k tomu som zase v noci nespala kvôli zastaveným vetrom a bolia ma kráže. Ani učeniu som veľmi nedala, ale to ma trápi asi najmenej. Tak som sa vám trošku posťažovala, aby ste vedeli, čo vás čaká 😉 😀

gabikri
17. máj 2010

carlin : ahoj, vítám Tě 😉 Já jsem na tom podobně....... 38let ....vysoké FSH......2 x IVF s minimem vajíček z toho jednou nedošlo k transferu, protože nebylo co.( pokus mi nepočítali) Jediná možnost jsou u mě taky darovaná vajíčka.........momentálně jsem 17den po ET...ale bohužel testy z moči negativní........ještě si to nechám zítra potvrdit z krve, ale už spřádám další plány. Mám ještě jeden pokus na pojišťovnu a zvažuju, že změním CAR. Ty máš nějaké děti a kam chodíš do CARu 😉 Jinak moc přeju, aby jsi ty // našla i na testu těhotenském 😵 😵 😵

lenca78
17. máj 2010

gabriki - moc ti drzim palce na krev zitra, na testy kasli. Zrovna dneska mi rikala kamaradka svuj pribeh - ma problemy s ovulaci a dlouhy cyklus. Zacala si merit bazalni teplotu a podle ni je cca od zacatku kvetna tehotna. Ale testy z moci mela az do minuleho tydne negativni. V patek si nechala jen tak nabrat krev a je to tam. Mela hcg kolem 1000, ani doktor nechape, proc to ty testy z moci neodhalily. Takze hlavu vzhuru a drzim palce na zitrejsi krev.

lenca78
17. máj 2010

carlin, rebo - i ja jsem testovala uz od osmeho dne 🙂 Nemohla jsem to vydrzet. Utesovala jsem se tim, ze kdyz budou testy negativni, nic to neznamena, protoze v CARu mi rikali testovat az ten 14. den po ET. Naopak ranni testovani se pro me stalo jakymsi ritualem v tom jinak nudnem dni plnem cekani 🙂 Zalezi na Vas, jsou holky, ktere testuji brzo a jsou take ty, ktere to vydrzi az do krve. Ja jsem byla jednou z tech, co testovala porad. Mamatesty sly na dracku, hlavne ta jejich nova verze, co testuje od 10 (jakychsi jednotek) v moci.

bakosko
17. máj 2010

gabikri možno je to aj u teba tak
zajtra si spomeniem na teba aj ja idem na kontrolku

lenca78
17. máj 2010

carlin - ja mam take vysoke FSH. U me to MUDr vzdal uz asi po 5 mesicich, zkusili jsme 1 IVF s moji stimulaci a i pres konske davky hormonu moje vajecniky spaly a deloha nereagovala vubec. Jenze ja jsem asi specialni pripad, sama od sebe jsem menstruaci nikdy nedostala, hormonalni profil mam priserny a menses udrzuji od 16 let hormonalni substituci. Bohuzel si vsichni doktori mysleli, ze se mi cyklus casem upravi sam - no asi uz neupravi 🙂

lenca78
17. máj 2010

babosko - chtela jsem se te zeptat - boli te taky bricho jako pri menses? Ja tim trpim cca od patku, zadne krece ale konstantni bolest, hlavne kdyz treba dele chodim. K tomu se mi od vikendu pridal zaludek na vode a vadi me pachy. Doufam, ze to jsou tehotenske problemy a neznaci to nejaky spatny konec embryum. Na ET jsem byla 24.4., uz mam 3,5 tydne po.

bakosko
17. máj 2010

ja som bola na ketku 14.04 a bola si na krvi

lenca78
17. máj 2010

jo, na krvi jsem byla dvakrat, posledni je z minuleho utery (17.den) a hcg byla 4500

bakosko
17. máj 2010

tak vela ti čakaš dvojičky

maja3.s
17. máj 2010

Mimka29...tak to je teda až neuvěřitelné.To je fakt supr, že se vám to takhle podařilo.Prostě příroda si asi vždycky udělá sama, co uzná za vhodné. Slyšela jsem už takových případů hodně, ale mně se ten zázrak nějak vyhýbá ☹ Navíc poslední dobou mám pocit, že nemyslím na nic jiného i když vím, že to není dobře,ale asi to už nějak přestávám zvládat.
Tak dík za odpověď a hezký večer.

bakosko
17. máj 2010

lenca78 mne nič neni milujem sladke aj mna bolieva brucho asi sa rostahuje maternica zajtra idem na kontrolku ti ideš kedy

lenca78
17. máj 2010

bakosko - nevim, co cekam, ale zavedene mam dve embrya. Jen to bricho me trochu trapi - spis se bojim, abych nepotratila. Je to jak na menses, ale ta neprichazi, tak mozna by to mohlo byt tim, ze se roztahuje deloha. Ja jdu na kontrolu az pristi tyden, tak snad se uz toho dockam 🙂 Ted mi to utika mnohem mene nez po transferu.
tobe drzim palce zitra na kontrolu. Uz ti budou kontrolovat srdicko?

bakosko
17. máj 2010

dufam že už tam bude ale aj mna bolieva brucho a ti ak maš dve tak to sa ti maternica musi pekne rostahovat

lenca78
17. máj 2010

tak to jsi me potesila - teda ne ze bych ti to prala, ale jsem rada, ze neboli jen me. Tak zitra napis, jak bylo na kontrole.

carlin
17. máj 2010

Bohuzel zadne deti zatim nemam, dlouho jsem to odkladala, nebyl ten pravy partner atd, vzdyt to znate. Navic jsem si cely zivot myslela, ze nemuzu mit deti, prodelala jsem v mladi tezky zanet vajecniku a dr. mi rikal, ze budu mit velke problemy. Meho manzela jsem poznala, az kdyz mi bylo 37. Po roce se mi podarilo spontanne otehotnet, vubec jsem to necekala, najednou jsem proste zacala byt unavena, velka prsa atd... Absolutne me nenapadlo, ze jsem tehu, myslela jsem, ze jsem nemocna ( ta unava byla desna ). Pak mi maminka rika, udelej si test a byly tam //. Nikdy na to nezapomenu, bylo to uzasny, vidim to jako dneska. Bohuzel nase stesti netrvalo dlouho, zamlkly potrat v 8 tydnu. Uz bych to nechtela znovu zazit. Tak jsme se snazili dal, puvodne jsem vubec nechtela na IVF, protoze jsem myslela, ze kdyz se to povedlo jednou, tak se podari zas. Ale ne. Protoze cas kvapil, zacali jsme navstevovat Pronatal v Teplicich. Sla jsem na diagnostickou laparoskopii a vzali mi oba vejcovody, byly ve spatnem stavu, temer nepruchozi s hydrosalpinx, coz je problem . Pak se mi zvedlo FSH, takze jsem na stimulaci nereagovala vubec. Ted mam prvni a posledni hrazeny pokus s darovanymi vajicky, mam zavedeny 3 broucanky, tak moc doufam, ze se alespon jeden zavrtal. Snehulaky nemame zadne. To jsem se nejak rozepsala 🙂. Tak mi drzte palce, ja Vam je drzim taky.

bakosko
17. máj 2010

carlin kedy si mala ketko

mimka29
17. máj 2010

Babulky na začiatku tehu bolí brucho ako na mrchu, ja by som povedala, že až do takého 12 tt ma tak pobolievalo brucho, tak sa nestrachulte, ale predsa len, keď dostanete tú bolesť, tak si radšej sadnite a nenamáhajte sa, hlavne v období, kedy ste mali mať mrch, ja som v tie dni mala zakázaný aj sex prvé mesiace 😉

carlin
17. máj 2010

Bakosko : nemela jsem KET, byla to cerstva embrya. V pondeli 10.5.

gabikri
17. máj 2010

carlin : tak to ještě rozhodně vydrž.........aspoň do 10tého dne 😉 Já testovala šestý a rozhodně nedoporučuju......stala se ze mě závislačka 😀

carlin
17. máj 2010

Gabikri : Uz mam mamatest doma, zitra to mozna zkusim, to bude 8. den. Ale bojim se, bojim, na spatne zpravy je vzdycky dost casu. Ty uz mas deti, nebo jako ja ?

gabikri
17. máj 2010

carlin : máme hodně podobný příběh...............chlapa s kterým jsem poprvé v životě chtěla dítě jsem potkala až v 35letech. Ne nemám dítě 😒

rebo
18. máj 2010

Carlin, tak to my sme na tom rovnako. Aj ja som bola na ET 10.5. Ja som si včera testla, ale nič neukázalo. Mala som doma test, ale len taký pásik, ktorý namočíš do moču, tak som to nevydržala,

carlin
18. máj 2010

Rebo : I ja jsem to dneska rano zkusila a nic. Vubec nic. Ani naznak. Rikam se, ze je jeste brzo, ale na druhou stranu by se tak snad uz mel duch objevit, ne ? Mela jsem prodlouzenou kultivaci po 5 dnech.
Ach jo.

rebo
18. máj 2010

Neviem prečo, ale čím ďalej, tým viac sa začínam utvrdzovať o tom, že je to všetko o peniazoch. Nemocnice a centrá na nás krásne zarábajú. Keď nad tým mojím transferom uvažujem s chladnou hlavou, tak mi to tak vychádza. Tak napr. chodím do Brna - Obilní trh s ročnou prestávkou od roku 2006. Za ten celý čas mi raz pozreli výšku sliznice maternice. Keď sme boli tam naposledy, tak hneď mali pre mňa darkyňu. Pomyslela som si, ako super, pôjde to rýchlo. Lenže išlo to až príliš rýchlo. Nadiktovali mi tabletky a injekcie, ktoré si mám zaobstarať. Lenže problém, pregnyl u nás rýchlo nezoženieš a nejako mi vypadlo pozháňať cez modrý koník, hoci túto možnosť som predtým využila. Jeden krásny deň mi zazvonil telefón z Brna a že to a to si mám pichnúť a začať brať určité lieky. Povedala som im, že Pregnyl som nezohnala, tak oni na to, že nevadí, že nie je taký dôležitý, ako Estrofem a Utrogestan. Tie našťastie som mala. No a ďalší šok. V piatok bol odber vajíčok darkyni a v pondelok som už išla na transfer. Čiže všeho všudy trojdňová PK. V pondelok keď sme prišli na ET zase mi nikto nepozrel sliznicu. Privítala nás sestrička a prvé čo ju zaujímalo bolo, že či máme dostatok peňazí na zaplatenie všetkého. O nejakom pohovore s doktorom pred transferom rýchlo zabudnite a po transfere duplom. To nás vyprevadila sestrička s pokynmi a prepúšťacou správou. A čerešnička na torte, keď mi vkladali embryjká ani som nevedela, že koľko. Keby som sa nebola spýtala, tak mi to nikto ani nemal snahu predtým povedať. Po ET som zašla ešte za embryologičkou, že čo sa stalo s tretím embryjom. Bohužiaľ sa nevyvíjalo. Na milý prístup doktorov a sestričiek nemôžem povedať ani jedno zlé slovo, ale čo sa týka základných informácií, tak to je úplne v háji a preto mi to príde ako poriadny biznis. Až v prepúšťacej správe som sa dozvedela, že embryjká 8/1, takže myslím si že boli 8-bunkové a jednotkové. Myslíte si, že za tri dni majú schopnosť byť 8 bunkové? Takže z mojej strany toľko. Napísala som to dopredu, ešte kým neviem ako to všetko dopadlo, aby ste si nemysleli, že to píšem v hneve pre neúspešný pokus.

maja3.s
18. máj 2010

Rebo...taky jsem chodila na Obilňák a plně s tebou souhlasím. Na nikoho si ztěžovat nemůžu, ale informace nedostateš vůbec žádné, pokud se sama nezeptáš.Nikdo se s tebou moc nevybavuje, prostě jak na běžícím pásu. Teď jsem zas o něco "chyhtřejší" a určitě bych se teď proti něčemu ohradila...teď mě napadl jen jeden příklad. Při minimálce jsem tam měla dvě vajíčka a z toho se jen jedno oplodnilo,takže teď vím, že není co řešit...z čeho vybírat a třetí den se zavádí, ale oni ne...zavedli ho čtvrtý abych musela platit prodlouženou kultivaci....jak říkám, taky mě to tam zklamalo.
No a ce se týče toho osmibuněčného embrya, tak buď v klidu...třetí den by mělo mít 6-8buněk, takže supr a navíc jedničková kvalita. Tak se drž a věř mu, že to zvládne, určitě má velkou šanci 😉
Rebo....a to je normální, že od dárkyně máš jen tři vajíčka? Jak jsem psala, ještě jsem se o to moc nezajímala...já myslela, že jich je daleko víc, když už zaplatíš takový peníze. Vím, že se to dopředu nedá přesně říct, ale předpokládám, že oni nějaké zkušenosti mají s tím, jak ji nejlépe nastimulovat. Samozřejmě jestli je jich 7 nebo 10 bych tak neřešila, ale tři i přijdou fakt málo 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre