Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

brita
16. aug 2010

@mimka29 To nic, Mimka, ved ani ja som to predtym nevedala, az teraz, ked sa ma to tyka. Jasne, pomoze jej to. 😉 Ale napr. v Cechach v Reprofite som ziadnu darkynu nemusela zohnat a vobec som nejak neckala. Prisli sme tam koncom aprila a termin sme si dohodli na august, co je dost rychle. 😉

gabikri
16. aug 2010

brita : tak to jste šli rychle, my čekáme šest měsíců 😉 Asi jste nebyli tak nároční na dárkyni 😉

A v RF prý říkají i barvu vlasů, jaké měla ta dárkyně 😉

mimka29
16. aug 2010

@gabikri keď ja som mala darkyňu, tak mi povedali jej vek, výšku, dosiahnuté vzdelanie, krvnú skupinu, farbu očí, vlasov a to bolo asi všetko 🙂 Mne to bolo vtedy aj jedno, hlavne, že sme sa jej dočkali a nič ma nezaujímalo, len kedy bude transfer 😅 🙂

gabikri
16. aug 2010

mimka : to bych taky chtěla, aby mi to řekli takhle všechno. Přece jen je člověk zvědavý 😵 Při posledním pokusu mi neřekli vůbec nic............jo holt státní CAR 😝

brita
16. aug 2010

@gabikri Pravdupovediac, my sme moc poziadaviek na darkynu nemali. Ta najdolezitejsia bola krvna skupina, to znamena, aby babatka z darkyninych vajicok a muzikovych spermii mali taku krvnu skupinu, ako keby to bolo moje vajicko s muzikovymi spermiami. To je zaklad. Napisali sme aj akoze orientacne poziadavky na vysku a vzdelanie, ine nic (vlasy, oci , atd- to nam bolo jedno), ale nepytali sme sa, ci to dodrzali. Uz na pohovore nam Stelcl povedal, ze moja krvna skupina a manzelova ked sa spoja, tak dieta moze mat akukolvek krvnu skupinu, takze darkynu dostaneme dost rychlo. No a viac nas netrapilo. 😵 Darkyne su prisne testovane na choroby, tak verime, ze vsetko je, resp. bude OK.

gabikri
17. aug 2010

@brita : my jsme vyplnili dotazník a taky jsem neměli u ničeho bepodmínečně nutné, jen u té skupiny. A taky barvu pleti, ale to je snad jasné 😉 Ale jsem tam napsala, aby nám to bylo aspoň trochu podobné a protože jsme oba vysocí ( já 180, manžel 196) tak nám asi hledají nějakou dlouhánku 😀

zufalka
17. aug 2010

ahoj babulky,máme za sebou prvý ultrazvuk a čakáme trojičky 😀 😀 😀 😀

brita
17. aug 2010

@gabikri tak to chapem, s tou vyskou. Urcite vam niekoho najdu, nejaku sikovnu basketablistku 😉

@zufalka super, nadherne, srdecne gratulujem, to je spravicka!!!! 🙂

gabikri
17. aug 2010

@zufalka : fíííííííhááááá................mám moc velkou radost!!!!!!!! Gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mimka29
17. aug 2010

@zufalka to vážne, že trojičky 😕 Tak to ti držím palce zlatko. Čo na to hovorili v centre a čo tvoj manžel .... tak to je šok ale milí, len to budeš mať ťažké.

gabikri
17. aug 2010

mimka : zufalka bude mít doma veselo 😀

mimka29
17. aug 2010

@gabikri tak to teda áno 😀 😀 To je fakt dobré. Najprv sa toľko rokov nedarí a potom trojité šťastie naraz.

gabikri
17. aug 2010

@mimka : já jsem z toho úplně hotová, jak to zúfalka napsala, já bych taky brala tři, ale dr. řekl že ne....ach jo. Nevím podle čeho to berou. Holky to vám dají nějakou ošetřovatelku? Vždyť to jedna ženská nemůže zvládnout a kor když nemá jako já babičky 😕 A to je trojitá mateřská a nebo jak to je? 😀

zufalka
17. aug 2010

no my sme sami v šoku a s mm sa len rehoceme,lebo nám to je smiešne,ja si to neviem ani predstavit,ale hlavne bude sranda,len nech to dobre dopadne 🙂 mimka vírusiky boli kvalitné 😉

mimka29
17. aug 2010

@zufalka stále na teba myslím, nemáš fotku zo sona. Nepoznám zatiaľ žiadnu babu, čo by mala trojičky. Fakt si prekvapko. Ja si ani neviem predstaviť aké budeš mať brucho, veď ja mám aké veľké a to tam mám iba jedno a ešte k tomu dnes je Nelka nejaká divoká, stále sa vrtí, že to až bolí, tak neviem, keď ťa budú kopať traja. No nič, držím palce a budeme dúfam v kontakte 🙂 😉

mimka29
17. aug 2010

A vírusiky som posielala od srdiečka, lebo prajem každej jednej z vás aby zažila, čo je to nosiť pod srdiečkom nový život. Je to neopísateľne krásne pozorovať ako vo vás rastie, ako vás kope, rozprávať sa s ním ... tie prebdené noci, keď je ešte v brušku a čo bude potom, keď sa narodí 🙂 Všetko je to krásne 🙂

cecillka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka29
17. aug 2010

@cecillka ahoj ani mne nikdy nenarástla sliznica a nepomáhali ani žiadne tablety ani náplaste a tak som skúsila piť čaj alchemilku žltozelenú, tá už viacerým pomohla. Skús ju, pije sa ráno a večer pol litra prvých 14 dní cyklu, potom pauza a keď dostaneš mrchu, tak zase 14 dní a takto každý mesiac 😉

cecillka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka29
18. aug 2010

@cecillka ja som nakoniec otehotnela prirodzene, čo je u nás úplný zázrak, lebo mne sa vôbec netvorili vajíčka, nerástla mi sliznica a manžel má katastrofálny spermiogram, ale aj zázraky sa dejú 🙂
Raz sa lekárom podarilo, že mi narástla pred KETom sliznica na tuším 9 mm, ale užívala som vtedy tieto všetka lieky naraz: EstraHEXAL náplaste (6 náplastí som lepila naraz), Estrofem (3x denne po 2 tablety), Trental (3x denne 1 tabletu, to bolo tuším na prekrvenie delohy), Prednison (1 tabletu ráno), Anopyrin (1 tabletu večer) Tak po týchto konských dávkach mi raz sliznica narástla na požadovanú výšku, ale aj tak sa to vtedy nepodarilo 😒 A tie lieky by sa mali potom užívať do 12 tt.

cecillka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misaelka
19. aug 2010

ahojte rada by som sa k vam pridala, adoptujete si ma? 😲

gabikri
19. aug 2010

@misaelka : no jasně, pojď k nám 😉 Taky jsi čekatelka na DV? 😕

misaelka
20. aug 2010

@gabikri presne tak...v podstate jedina cesta pre mna su darovane vajicka alebo adopcia... ach jaj.... akurat toto leto som vo velkom obiehala lekarov, dokonca som vymenila gynekologa... len mi je strasne luto, robim si VS a mam este 3roky kym si dokoncim skolu,,, mam pocit, ze sa ani nedockam... ☹

gabikri
20. aug 2010

@misaelka : tak podle toho že doděláváš školu, tak asi budeš mladá? No a jak to, že jen darovaná vajíčka, co máš za diagnózu? 😕

misaelka
20. aug 2010

no moja dg sa vola turnerov syndrom. podstatne je to, ze su chybne utvorene vajecniky...narodila som sa s nedobre vyvinutymi vajecnikmi a aby sa nezvrhli na rakovinu, museli mi ich vybrat...ja mam 22rokov a este 3 do konca skoly... a uz teraz sa neviem dockat, kedy sa budem pokusat o malicke.... 🙂

gabikri
20. aug 2010

@misaelka : chudáčku, já myslela, že na darované vajíčka chodí jen takové staré větve jako jsem já. Ach jo, tak to k tobě byl osud hodně nespravedlivý 😢 Ještě že dnes je medicína na takové úrovni, že něco takového jako DV existuje. Přeji, ať Ti to vyjde na první pokus, já myslím, že by mělo. Tvoje Tělo je mladé, tak určitě embryjka rychle přijme 😉

misaelka
20. aug 2010

@gabikri dakujem za vcitenie sa. keby toho boli schopni viaceri ludia.... 😠 jj, bola to pre mna obrovska rana. ale doktor mi dava dobre sance, ze by to u mna mohlo vyjst.... skorej je problem v tom, ze mam pocit, ze sa snad ani nedockam :(

gabikri
20. aug 2010

@misaelka : a kam chodíš do centra? Já teď čekám v Reprofitu šest měsíců, na mě dlouhá doba, ale ve státním caru, kam jsem chodila před tím, se čeká dva roky 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre