Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
19. okt 2010

@minka051 tak držím palce a zajtra pozriem 😉 Ja ti už nemôžem poslať tehu vírusiky a mrchy mám aj ja už plné zuby. Myslím, že u mňa už mrcha končí a tiež ju už nechcem vidieť 😅 lebo presne mesiac som po pôrode krvácala a to je sila.

minka051
19. okt 2010

@mimka29 Nevadí že nemôžeš 😉 Výsledok bude až vo štvrtok 😉

iwusa
19. okt 2010

@aja37
@lenca78
@gabikri

dievcence, krasne ste o tom vsetkom pisali, az sa mi oci zaliali slzami 🙂 kazdej z nas prajem miminko, aj sebe aj vam vsetkym. drzim nam vsetkym paste, aby sme tento boj vyhrali 😉

simca74
20. okt 2010

@gabikri Můžu se tě prosím ještě zeptat : jaká je příprava před transferem z darovaného vajíčka? Je to stejná stimulace jako když se jde na OPU a transfer, tzn. injekce a pilule? Už jsem zjišťovala v Pronatalu jak to tam chodí, čeká se asi 3 měsíce na vhodnou dárkyni a stojí to okolo 50.000,- + úhrada pojišťovny. Ty jsi tady někde psala, že v tom Reprofitu v Brně platíš 40.000,-?

minka051
20. okt 2010

@simca74 ahoj ja som tiež 2x podstúpila prípravu z darovaných. No neúspešne.Vtedy som brala musela začať brať antikoncepciu ,aby ma zosúladili z darkyňou, potom mi zavolali kedy mám vysadiť do 3-4 dní príde mrška a začínaš užívať lieky na prípravu sliznice. Bud sú to nápaste Estrahexal 100mg, alebo tabletky Estrofem od 2 dňa cyku plus Prednison 5mg a niekto berie aj Anopyrin, ale to už rozhodnú oni.Potom mezdzi 12-13 DC ideš na UTZ sliznice a mala by mať aspoň 8mm a štruktúru triple linie a potom asi o 5-6 dní je vklad. 3 dni pred vkladom si začínaš vkladať 3x2tabl. Utrogestanu. Potom berieš lieky ako ti rozpíšu. Prajem ti veľa šťastia.

vika34
20. okt 2010

@mimka29
ked si prestala písať,hned som si myslela,že nestíhaš,nie je to sranda,čo? 😀
Bože ako to letí
Ja som ani tento mesiac neotehotnela,ale v sobotu mi začal menzes,teda myslela som si ,lebo som začala mať také hnedé výtoky ako pred mrchou a výtoky mám až dodnes a krv žiadna,zajtra budem musieť zabehnúť ku gyndošovi,že čo to je
drž sa a pekne vychutnávaj materskú
@minka051
takže mám kuknúť zajtra ako si dopadla,verím,že to bude pozitívne,držím palce

minka051
20. okt 2010

@vika34 tak dúfam aj ja. Ale nerobila si si test?? To vyzerá na tehotenstvo ked je taký výtok 🙂

vika34
20. okt 2010

@minka051
to skôr na potrat,podľa mojich skúseností,ale robila som si jeden test v sobotu a druhý dnes a sú negatívne,skôr sa bojím,či nejaká cysta,lebo nič ma nebolí,chcela som totiž ísť na další cyklus na KET tak uvidím čo bude dalej

minka051
20. okt 2010

@vika34 tak to bude ozaj treba zájsť doktorovi a dať sa do poriadku. Neboj bude dobre a všetko sa podarí.

mimka29
20. okt 2010

@vika34 no to teda nie je sranda 😀 ale strašne ju milujem. Ešte stále od pôrodu každú chvíľu plačem pri pohľade na ňu, je to silné. Dnes príde ku nám moja mamina, tak sa na ňu hrozne teším. Možno to využijem a vybehnem aspoň do obchodu s manželom, nech idem medzi ľudí a mám dôvod sa upraviť 😅 Ja vás niekedy čítam, ale keď chcem niečo napísať, tak hneď plače malá ... ako napríklad teraz 😅 Papa

vika34
20. okt 2010

@minka051
TERAZ MA CHYTILI AJ BOLESTI,PRITOM INAK žIADNE nemám,tak ked do rána nechytím mrchu asi tam pôjdem
@mimka29
veľmi ti to prajem,aj ja som bola taká rozcítená pri pohľade na malú,uži si to,pá

vika34
20. okt 2010

@minka051
TERAZ MA CHYTILI AJ BOLESTI,PRITOM INAK žIADNE nemám,tak ked do rána nechytím mrchu asi tam pôjdem
@mimka29
veľmi ti to prajem,aj ja som bola taká rozcítená pri pohľade na malú,uži si to,pá

gabikri
20. okt 2010

@minka051 : moc moc zítra na tebe budu myslet.........tfuj tfuj tfuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

@simca74 : no já beru léky na růst sliznice, Estrofem.............ty injekce a léky na stimulaci bere ta dárkyně. Jenom nám museli sladit cyklus 😉 Ta cena se liší v každém caru jinak.......taky záleží na konktétním případu, co použijí za léky atd..

minka051
21. okt 2010

@gabikri dík dám vedieť 😉

lenca78
21. okt 2010

@minka051 moc drzim palce na dnesni vysledky 🙂

minka051
21. okt 2010

@lenca78 ďakujem 🙂 Vidím že malí pekne priberajú 🙂

lenca78
21. okt 2010

@minka051 Nejen mali🙂 Jsem jak velryba...

lenca78
21. okt 2010

@simca74 Ja jsem brala Estrofem a k tomu estrogenove naplasti a i ten Utrogestan hned od zacatku stimulace. A tak mi to zustalo dle rozepsanych davek az do 12. tydne tehotenstvi, pak jsem vse vysadila a od te doby uz jsem bez hormonu.
Jinak jak pise gabikri - ceny jsou ruzne jako i cekaci doby, zalezi na CARu. Hodne stesti

lenca78
21. okt 2010

@vika34 Hrozne moc ti drzim palce. Jen k tem testum - moje kamaradka mela negativni test jeste v 6.tydnu, proste se u ni ten hormon nejak nevylucoval do moci, pritom podle krve mela hcg docela vysoke. Doufam, ze to bude i tvuj pripad. Drzim palce.

minka051
21. okt 2010

Ahojte
Tak už viem výsledok 🙂 je pozitývny som tehulka.. Ale zatial sa teším len po tichúčky aby sa nič nepokazilo.

mimka29
21. okt 2010

@minka051 odbehla som od malej, lebo som si na teba spomenula a sž mám zomomriavky po celom tele 🙂 gratulujeeeeem 🙂 Bože strašne sa teším 🙂 🙂

mimka29
21. okt 2010

veď neviem už ani písať a to som na materskej iba tretí mesiac 😀

minka051
21. okt 2010

@mimka29 aj ja sa teším ale ešte mi to nedochádza a veľmi pekne ďakujem. zajtra mám volať ešte z dokim z centra povie čo ako lieky ďalej. Posielam malej velikánsku pusku 🙂 🙂 No ja píšem tiež ako hotentot 😀 😀

mimka29
21. okt 2010

@minka051 a to počkaj, keď budeš stále doma ako ja. Ja niekedy ani neviem aký je deň v týždni a mám problém sa aj podpísať 😅 😀 Moje najoblúbenejšie pesničky sú uspávanky a Nelinka najlepší spoločník 🙂 Užívaj si každý deň. Pa

minka051
21. okt 2010

@mimka29 no verím ale už sa na to teším. Budem doma určite od pondelka som PN idem sa dať vypísať. Aj tak som stale unavená a spala by som a to robia navyše aj tie lieky.

mimka29
21. okt 2010

@minka051 ja som urobila to isté, keď som sa dozvedela, že som tehotná, tak som ostala hneď doma a do roboty som už ani nepáchla. Možno aj preto som mala bezproblémové tehotenstvo. No nič idem sa najesť, kým mi malá ešte dovalí a potom pôjdeme na prechádzku.

minka051
21. okt 2010

@mimka29 no ja budem ale sem tam do roboty musieť chodiť, lebo musím niekoho zaučiť. to bude asi tá najhoršia robota.

lenca78
21. okt 2010

@minka051 velke gratulace🙂 to je parada. Drzim palce

lenca78
21. okt 2010

@minka051 ja jsem leky musela brat po cely prvni trimestr - estrofem i utrogestan. Teprve potom jsem je mohla vysadit. Ale zase utrogestan hodne zabranuje potratum v prvnim trimestru, tak mi to ani nevadilo, ze to musim porad jist.
Ja jsem skoncila v praci az ve 24.tydnu, ale to uz jsem zacinala mit problemy, s dvojcatama se ma koncit nejpozdeji ve 20. tydnu. Taky jsem musela zaucit nastupkyni, ale hodne jsem na to kasla, jen co mi ve 12. tydnu potvrdili zadne choroby 🙂

minka051
21. okt 2010

@lenca78 ďakujem No tiež tak viem že sa berú asi do 12tt. Ale radšej brať čo treba aby nebol problém až do konca. 🙂

lenca78
21. okt 2010

@minka051 Tech leku se neboj, ja jsem brala Estrofem 2 mg 2x2x2 a utrogestan taky 2x2x2. Pak mi to vysadili prakticky naraz - toho jsem se bala vic, abych nemela nejaky problem. Ale ono nic. Proste jeden den jsem snedla vsechny leky a dalsi den zadne a bylo to v pohode. Vubec nic, zadne problemy. Ale bez leku jsem byla jen tak mesic, pak mi nasadili magnesium 8 tablet denne na predcasne kontrakce 🙂. Tak si clovek nevybere.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre