Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
23. nov 2010

@paja1 : bojuju ale zároveň si připravuju záložní plán 😉

coco9
23. nov 2010

@gabikri ten záložní plán stejně nebudeš potřebovat...věřím za tebe!

gabikri
23. nov 2010

@coco9 : 😉

majka43
23. nov 2010

@paja1 Já jsem osmý, tak to budeme mít skoro nastejno. Taky budu mít darovaná, rozmrazená embryjka. Teď chodím do Sanusu Jihlava a bude to můj šestý a poslední transfer.

coco9
23. nov 2010

holky a jak vám ladili cyklus s dárkyní? pomocí HA???

gabikri
23. nov 2010

@coco9 : mně Estrofemem. 😉

coco9
23. nov 2010

@gabikri ale ten je pak na sliznici ne?

zlatanka30
23. nov 2010

@paja1 dakujem.a si spokojna v tomto centre?my by sme tam mali ist po novom roku. 🙂

gabikri
23. nov 2010

@coco9 : je, ale zároveň ti zastaví menstruaci. takže čekáš s narostlou sliznicí, než je připravená dárkyně 😉 Ale všude to dělají jinak. Jo teď mi vlastně píchli na začátku ještě injekci Dipherline, to zastavuje činnost vaječníků, ale musela jsem si ji zaplatit ( 5000,- ) při minulém pokusu jsem byla pouze na tom Estrofemu.

coco9
23. nov 2010

@gabikri tak doufám, že Dipherline nedostanu...těch um.přechodů a "zmražování" vaječníků už mám za sebou až až. Mudra ale o Estrofemu mluvila...teď jsem právě tři měsíce na HA, bez přestávky...poslední pilule bude 2.1. myslím, takže nejspíš už pak asi najedeme na ten Estrofem až odmenstruuju, jestli to chápu dobře...

coco9
23. nov 2010

jo a odměna dárkyni se platí přímo v CARu? když ona má po opu???

gabikri
23. nov 2010

@coco9 : to je taky různé, my to platili až v den transferu 😉 Je to asi na důvěře. 😉

gabikri
23. nov 2010

@coco9 : jinak Estrofem se nasazuje hned po menstruaci 😉

coco9
23. nov 2010

@gabikri dík, tak myslím že je to jasný..pokud to pojišťovna stihne schválit, tak začátek ledna začínám s estrofemem...ty jo...to už je fakt za rohem 🤐

gabikri
23. nov 2010

@coco9 : to jo, máš to za chvíli, držím palce, pak nás musíš poreferovat, jak to probíhá 😉

lenca78
23. nov 2010

@gabikri tak to je dobry 😀 Natiral, jo? 😀

lenca78
23. nov 2010

@gabikri doufam, ze ten zalozni plan potrebovat nebudes 🙂
Jinak ja jsem mela vzdycky hned dalsi cyklus dalsi pokus, ale je pravda, ze u tech predchozich nedoslo k transferu. Tady nevim, jestli by ti nedoporucili dodrzet "sestinedeli" a teprve potom znovu.

ivf5
23. nov 2010

ahoj holky všechny vás zdravím v novém chladném dnu :( už je to tady ta zima...no tak dnes jsem byla v drogérce a jelikož jsem tam čistě náhodou narazila na test, tak šup s ním do košíku 🙂 jsem dnes 12 den po ET, tak se ukáže co a jak...od včerejška mě hrozně pobolívá podbříšek, tak tlačí divně, a v noci mě to i zbudilo, tak si myslím, že už se mrcha hlásí a jen ju zadržuje ten estrofem :( dnes jsem 36 DC. Ach jo, do toho testu se mě vůbec nechce, ale už to dál nedávám, už to chci mít za sebou to zklamání :(

Gabi, jak se cítíš, vše při starém, baštíš čokoládky,? 🙂)

coco9
23. nov 2010

@ivf5 kdy testíš??? zítra ráno? budu na tebe myslet!!!

lenca78
23. nov 2010

@ivf5 jee, takhle nemysli. Bricho te muze bolet i jen tak nebo po hormonech, me boli prakticky skoro porad po cele tehotenstvi. Zitra na test drzim palce

maakovaa
23. nov 2010

@ivf5 Hodně štěstí na zítřejší test, potřebujem tady další těhulky 😉

ivf5
23. nov 2010

holky chtěla bych ještě dnes, má to cenu?

aja37
23. nov 2010

Baby, mali ste od ET nejake pocity co sa tyka tehotenstva? Som dnes 11den po ET. Este som netestovala a ani nebudem, strasne sa bojim. Zo zaciatku ma velmi boleli prsia, asi po hormonoch. Teraz ma uz nebolia. Podbrusko citim stale, teda raz ho citim, raz nie. Obcas mi je divne, ako keby ma natahovalo na zvracanie. Ale nie vela. Ach jo. Bojim sa. Mne sa baby po 1,5roku podarilo vyprodukovat pri 8.IVF jeden folikul, v ktorom bolo vajicko. Zrele. A ono sa oplodnilo. A vydrzalo a dokonca bol aj ET. Po 1,5roku a 5 marnych pokusoch. Skoro som neverila vlastnym usiam, ked mi to povedali. No ale teraz sa bolim testovat, tak skusam takto, ze ci na sebe vidim nejake znaky alebo nie. Ani len pisat som vam nechcela skor, aby som to nezahriakla 😀 snad sa nehnevate 😉 ale citala som vam poctivo ☹

paja1
23. nov 2010

@gabikri ano já jsem měla před těma asi 4 rokama .nevím to už přesně je toho moc.Měla jsem tehdy dárkyní,z rodiny a darované sperma.Dali mi tehdy asi 3 embryjka, a 3 zamrazili.tehdy jsem neměla estrimax a začala jsem krvácet.šLA JSEM NA KONTROLU A DOKTOR MĚ ZAČAL GRATULOVAT A TO HCG BYLO KOLEM 200?NEPAMATUJI SE.a ŘEKLA JSEM ,ŽE KRVÁCÍM,DOST A TAK ŘEKL AT DOJDU ZA TÝDEN,ALE ŽE TO ASI ODEJDE,.a TO JSEM POPRVE NESLA TRAGICKY.NIKDY JSEM TO CHYTLÉ NEMĚLA,KDYBY TO NEBYLO POZIT,TAK TO PROSTĚ BERU JINAK,TAK MI TO BYLO LÍTO A ŘVALA JSEM TEHDY NA PARKOVIŠTI.jAK JSEM DOŠLA NA K.O.TAK UŽ TO BYLO NEGATIVNÍ.a ON MI TEHDY ŘEKL NEJLEPŠÍ JE TAM DÁT HNED TY DALŠÍ.PROTO SI TO PAMATUJI.aLE ZÁLEŽÍ CO SI KAŽDÝ POD TÍM NEJLEPŠÍM ZPŮSOBEM PŘEDSTAVUJE.tAKŽE NEVÍM ,KDYŽ TO TU ČTU TAK KAŽDÉ CENTRUM JE JINÉ A ASI SI KAŽDÝ DOKTOR HÁJÍ TO JEJICH A JE PŘESVĚDČEN,ŽE TO JE NEJ.ALE JÁ TO TAK MĚLA A NIC.TY MRAŽÁČCI BYLI SLABÍ ASI 4-8 BUNĚČNÉ,TAKŽE MAX 2-3 DNY.A TY SE DRŽ. 🙂

paja1
23. nov 2010

@majka43 jÁ 11 POKUS.nA TRANSFÉR JDU V PONDĚLÍ 29.11. NA 13HOD.tAK UVIDÍM.dNES JSEM AKORÁT ŘEŠILA S DOKTOREM ,ŽE MI ROZMRAZÍ 3 A CO KDYBY BYLI HORŠÍ A TŘEBA ZŮSTALO JEN 1?A ON MI ŘÍKAL,ŽE BUD BY TO BYLO LEVNĚJŠÍ NEBO BY ROZMRAZILI DRUHÉ.ŘEKLA JSEM MU,ŽE TAM JEN 1 NECHCI PROSTĚ STÍM BYCH NESOUHLASILA .A MLUVIL S EMBRYOLOŽKOU A ZARUČILI MI ŽE K TRANSFÉRU PŘIPRAVÍ MIN.2ENBRYJKA.TAK UVIDÍME. 🙂 A DEJ VĚDĚT AT VÍM.ALE JEDNO VÍM URČIT TESTOVAT NEBUDU.AŽ TĚSNĚ PŘED.-TO JSOU PAK NERVY.

paja1
23. nov 2010

@coco9 MĚ TAKY ESTROFENEM.

paja1
23. nov 2010

@coco9 JÁ TAKY PLATÍM V DEN TRANSFÉRU.PRVNÍ SI MĚ ZAVOLÁ EMVRYOLOŽKA-ŘEKNE CO A JAK KOLIK JICH JE,POPŘÍPADĚ NA ZAMRAŽENÍ A DAJÍ PAOÍR A JDU TO ZAPLATIT PAK SE VRACÍM NA TRANSFÉR.

paja1
23. nov 2010

@zlatanka30 JÁ TVRDÍM,ŽE ANO I KDYŽ MĚ SE ZROVNA NEDAŘÍ,ALE TO SE OVLIVNIT NEDÁ.KE MĚ MAJÍ VŽDY PĚKNÝ PŘÍSTUP A JSOU MILÍ.OPRAVDU JÁ JSEM SPOKOJENA I CO SE TÝČE ČEKACÍCH DOB.JE PRAVDA TY CENY HRŮZA,ALE TO JE VŠUDE A TAKY KAŽDÝ TO MÁ JINÉ.UVIDÍM TED JDU NA KET PO 11,A TO BUDU MÍT DAROVANÉ EMBRYJKA V PONDĚLÍ 29.11.TAK DRŽTE HOLKY PĚSTIČKY.ALE NÉ TED TO BY VÁS BOLELI. 😀 TED TU MÁME JINÉ MAMINKY-ČEKATELKY TAK JIM. 🙂

gabikri
23. nov 2010

@paja1 : ono pajko asi záleží, v jakém stadiu to těhotenství je. Pokud to odejde samo a nebo je nutná kyretáž...........to si myslím, že pak je nutné dodržet šestinedělí.

@ivf5 : já osobně testuji jedině večer, protože to mám silnější čárku než ráno, ale všude se píše, že se má testit raději ráno 😉

paja1
23. nov 2010

@gabikri GÁBI MÁŠ ASI PRAVDU TAK JSEM TO NEMĚLA TO OPRAVDU NEVÍM,ALE JÁ HOLKA ZLATÁ TAK VĚŘÍM.A OPRAVDU SE TEBOU UKLIDNUJI,ŽE TO MÁ JAŠTĚ SMYSL ZKOUŠET.TAK KLID A DRŽ SE.JÁ VÍM NEJDE TO NAPLÁNOVAT.(TO ŠLO JEN ZA JINÉHO REŽIMU.TO BYLI TY PLÁNOVANÉ PĚTILETKY :ATD) 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre