Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
5. máj 2009

Tak u nás v robote je to isté. Volali sme kolegyni sanitku, lebo jej bolo na odpadnutie, strašne som sa vyľakala.

iwusa - ja som ti neodpovedala, takže chodíme na Fakultu zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety a teraz končíme 2. ročník, takže na druhý rok máme štátnice 😝

didlinka - jasmé, že som sa tešila z áčka a patrične som sa všetkým pochválila 😀 veď ma poznáš 😀

dianan
5. máj 2009

ahojte....ja tiež len na skok....dnes máme všetky kopec roboty...
didlinka....jasné,že odporučam.....jednoznačne najlepší den v živote...teda zatiaľ...... 🙂

iwusa
6. máj 2009

dobre ranko 🙂
baby ja som dnes uplne mimo, ani neviem, ze som spala a aj teraz, najradsej by som si lahla a chrrrr 😵 😵 😵
a vonku je dnes aj velmi chladno, tak by som sa chcela vratit do mojej tepluckej postielky...
kokooooooooooz, musim si spravit kavu na prebratie, lebo nie som schopna normalne rozmyslat.

mimka29
6. máj 2009

Dobré ránko,
my sme už nejak prepojené, lebo aj ja som dnes nejaká úplne mimo. Vôbec nič od rána nestíham 😝 Vyzerám ako zmoknuté kura a mne ani tá káva nepomohla.

dianan
6. máj 2009

dobre ránko....tak vam prajem rýchle prebratie,aj ja kávičkujem...a rozbieham sa v práci...
prajem Vám pkený den....aj ked dosť chladný.. 🙂

iwusa
6. máj 2009

mimka poviem ti, ze dnes som vstavala s tou viziou, ze uz iba zajtra a potom mame 3 dni volna 😉 ale co som teraz porobila, robim si kavu a taka som domotana, ze keksiky ku kave dam do chladnicky a smotanu do skrinky k maskrtam 😀 polepetko som 😀
inak aj ja som rozmyslala nad touto vysokou skolou, lebo aj ja by som si strasne rada spravila vs, ale viem, ze som strasny stresak (kazda pisomka na zakladnej aj strednej) a teraz som v psychickej pohode a potrebujem ju aj na toto obdobie, kt. ma caka, takze aj s mamininou podporou som sa rozhodla, ze vš teraz odlozim a mozem si ju spravit aj za par rokov 😉 ale od nas z prace chodia na tuto vs tri kolegyne, teda mozno aj viac, ale viem iba o tychto, dve su prvacky a jedna je uz stvrtacka, ak by si teda nieco potrebovala a mohla by som pomoct, tak zistim 🙂

iwusa
6. máj 2009

bre ranko di 🙂
kavicka uz vypita a zda sa, ze zabera, po kavicke musi byt zuvka ovocna a sup do prace, aj ked teda dnes toho nastastie nemam vela, vcera bol taky narocnejsi den a dnes by malo byt pianko, esteze tak 😀

didlinka3368
6. máj 2009

Krásne ránko všetkým babuľkám!!! 🙄
Pridávam sa do partie zmoknutých kureniec, unavených, nevyspatých a ktorým už ani káva nepomáha.... 😖
No nič, treba nahodiť úsmev č. 6 a začať pracovať!!!
Majte sa zatiaľ cukríkovo....

iwusa
6. máj 2009

bre ranko didli 🙂
bozinku ja kazdej z vas skracujem prezyvky, dufam, ze vam to nevadi 🙂 len som chcela k tej svadbicke, neboj dopadne to vsetko super, mne sa ani nechce verit, ze o chvilu oslavime uz nase 1 vyrocie svadby (ale inak spolu uz 9 rokov). pred svadbou boli stresy, aj sme sa pohadali kvoli roznym veciam, poplakali sme si, v piatok boli vsetci neuveritelne vynervovani ale v sobotu rano akoby to vsetko opadlo a vsetko slo ako po masle, cela svadba prebehla bez jedinej chyby a bol to naozaj nadherny den. a bola som stastna, ked mi este 2 mesiace po svadbe viaceri ludia hovorili, ze na takej skvelej svadbe este neboli, takze u mna jednoznacne super 🙂 jajha, teraz som si tak zaspominala... 😵

dianan
6. máj 2009

jasne,išuša,že nám tie skratky nevadia.....je to milé....
aj my sme včera oslavovali výročie mali sme svadbu .5.5.2007 o piatej....takžeš 2 roky máme za sebou.... 🙂

didlinka3368
6. máj 2009

V pohode iwuška...aj tak tú prezývku mám len preto, lebo skoro všetky čo ma napadali už boli obsadené, tak som len tak hádzala, ktorá sa tam uchytí..... 😉
Ja viem, že tie stresy a hádky patria k tomu, veď bez toho by to nebolo to pravé orechové...hlavne, že sa máme radi a tešíme sa na to y dvaja...ostatní ma nezaujímajú...Pre mňa je najpodstatnejšie, aby

iwusa
6. máj 2009

jehooooo, tak gratulujem - oslavili ste??? my sme mali 30.4. tych 9 rokov, tak sme si vyrazili do kina na Libas jako buh - fajne sme sa nasmiali 🙂

iwusa
6. máj 2009

didli - aby co??? ale jasne, chapem, dobry pristup mas k tomu a samozrejme, ze bez tych stresov by to neslo, nepoznam taku nevesticku, co by nemala stresy v poslednych mesiacoch pripravy.

mimka29
6. máj 2009

Baby tak ja som tu najskúsenejšia 😀 My budeme mať s manželom v septembri 5 výročie sobáša a 13 výročie čo to spolu ťaháme.

dianan
6. máj 2009

iwuš...jasne...vínko doma,oslávili sme...taka pohodička... 🙂

mimka29
6. máj 2009

No neviem ako vás, ale mňa práca prebrala až, až.... normálne som musela rozmýšľať 😀 až som z toho vyhladla...tak idem na predčasný obed.

iwusa
6. máj 2009

teda mimka, ze 5 rokov, pekneeeeee 😉
babule, no neviem, ja osobne som ani neni moc hladna a citim sa nejako divno (zaludok) ale pojdem mrknut, ze co tam dnes mame, aj ked podla jedalneho dnes to asi nebude velka vyhra 😖

mimka29
6. máj 2009

Tak ja už mán v brušku gyros a hranolky .... mňam

didlinka3368
6. máj 2009

Ja som sa tak ponáhľala na obed, že som aj zabudla doísať svoju myšlienku.. 😅
Iwuška : chcela som povedať, že pre mňa je najpodstatnejie, to aby sa všetci čo tam boli perfektne uvoľnili a zabavili sa...takže základ je muzika a normálny človek keď chce, tak sa zabaví a tí menej normálni, nech idú do... 😠
Ja som tu z Vás asi najmenej skúsenejšia...ja som bola s mojím drahým 22.3.09 6 rokov, no mám pocita ko by to bola večnosť...
Takže Iwuška film Líaš jako Buh odporúčas....jáj už dlho som nebola v kine a ja kino a pukance milujem...no sviňa hypotéka nám to nie vždy umožní..... 😒
dianan - hmmm, takú pohodičku ako vínko, pukance a natiahnuté nohy na gauči milujem....
mimka - ja som sa pustila do kapustového šalátu s čiernym rožkom /ahm diéta.../ a ulomilo sa mi zo zuba..auuuu 😖 kašlem najedlo, nie je mi súdené....!!!hi

iwusa
6. máj 2009

no ja som dnes mala obed studeny ako psi cumak... a kedze to ide s kvalitou obedov v jedalni dolu vodou, tak sme dnes s kolegynami pisali do knihy staznosti, vsetko mozne nas napadlo a nakoniec bola z toho staznost na polstrany 🙂 ale hadam budu zo sebou nieco robit, lebo uz je to hrozne!
didi - urcite chodte na ten film, skvela ceska komedia, jediny rusivy moment bola cestina p. kamilky magalovej (bolo pocut slovensky prizvuk), ale pocas filmu si si zvykla a naozaj sa zasmejes. mne sa velmi pacila veta jednej herecky, je to nieco v tomto style: MILUJI ROZMANITOST NASI RODINY, KAZDEJ DEN MNE NASERE NEKDO JINEJ 😀 no ja som nemohla od smiechu 😀
jaaaaaaaajha, normalne sa mi zjezila koza ked som citala o tom zube, treba skocit k zubarovi ked je to nieco velke. didi a co ste si bytik kupovali? urcite je zataz platit hypoteku ale zasa mate nieco svoje a to je hlavne. a k tomu, ze kto je kolko spolu, nezalezi na dlzke vztahu ale ako dobre to klape, no nie?
mimka - ja by som si dala taky original grecky gyros v pite, vona mora, krasne grecke slniecko... jaaaaaaaaaaj 😵

didlinka3368
6. máj 2009

Iwuška inak úplne si odhadla moju prezívku, lebo takto ma volajú mimka s mužom - didi a môj drahý je pre nich didák...a ešte ma sem tam volajú aj Linduška, lebo ako malá som napodobňovala tú herečku /karateristku/ Lindu Bezprémiovú.... 😅 Jáááj staré zlaté časy....
Milujem české komédia, to aj tie americké sa môžu schoať oproti nim!!!
Ja než sa odhodlám ísť zubárovi,tak to až keby som umierala od bolesti...odkedy som bola kôli jednej zubárke na operácii /resekcii/ tak mám voči nim takú averzi, že by som najradšej chodila k nim so zbraňou a pomaly ich likvidovala....no nehcem hádzať všetkých do jedného koša....
V októbri sme kúpili taký menší 2 izbový bytík a sme strašne spokojní, že bývame vo svojom, nie je nad to!!! A za to vďačím mojej segričke mimke, lebo ona nás k tomu dotiahla a to je super!!!
Síce sa nemôžme rozhadzovať tak ako predtým, než sme bytík kúpili, veľa vecí si teraz nemôžeme dovoliť, ale aj tak to stojí za to!!!A vy ako bývate?!
Jááááj išla by som na takú fajnovú dovolenku a hlavne v tomto škaredom počasí.... hmmm Tunisko hmm..... ☹

iwusa
6. máj 2009

to co je ta resekcia? ja nemam strach ani averziu zo zubarov, akoze nie, ze by som chodila s radostou k zubarovi ale da sa to vydrzat a hlavne, ked moj zubar je mlady fesacisko 😎 niekedy mi az pride trapne, ze tam sedim s ustami dokoran 😀 to moj muz, tak ten sa zubara boji ako cert kriza a to neprehanam.
uz sa tesim na leto, minuly rok sme nesli na dovolenku a chybalo mi to, uprimne ja si na slovensku tak neoddychnem ako pri mori, ina klima, pokoj, slany vzduch... jaj uz sa tesim na jun, ako budem sunky opalovat
🙂

ozaj, sme skoro jeden rocnik, ale kto to bol linda bepremiova? nebol to taky madarsky serial o policajtke? na babete sa vozila alebo na niecom takom? a mas 100%-tnu pravdu - stare zlate casy - kto si spomina na Filmarik a Filmuska? pa a pi? kuko? ja som milovala skolku, kebyze sa da posunut doba, tak hned chcem ist spat do skolky - super ucitelky, krasne triedy, ihrisko, frajeri 😀 a mimochodom, moja prezyvka v skolke bola Bambulka 😀

mimka29
6. máj 2009

didi - veď ja som rozmýšľaľa, že tá tvoja myšlienka je nejaká nedokončená. No a zábavy na svadbe sa nemusíš báť, my to tam poriadne roztočíme, až nás budeš musieť krotiť 😀 hlavne môjho Ďuriho.

Práve prekonávam druhú krízu ospalosti po náročnom obede. Káva je predo mnou a normálne cítim, ako na ľudí škúlim jak by som spala ... to čo je ...

didlinka3368
6. máj 2009

Iwuška - resekcia je prosím pekne taká operácia, ktorá sa vykonáva po umrtvení vnútorných úsť 6 injekciami do ďasien a reže sa ďasno, aby sa mohol vyčistiť upchatý kanálik zuba, ktorý sa upchal po neodbornom ošetrení kazu zubárom.... 😖 dúfam, že už máš dávno poobede, aby ti neprišlo zle....!!!Celý mesiac letných prázdnin som strávila doma s opuchnutou tvárou, tak to bol teda zážitok!!!
Aj ja milujem more, slnko, zvuk vody, iné prostredie, skrátka prímorské dovolenky...tento rok by sa taký oddych zišiel po svadbe, no ešte uvidíme ako naložíme s peniažkami... 😉
a stou herečkou si to úplne uhádla ...

Mimka - o teba s ďurim sa vôbec neobávam, to vy ste automaticky zaradení medzi tých normálnych ľudí,ktorých som opisovala... a čo, vlastne tá svadba by ani bez Vás nebola svadbou mojenko!!!

Idem domooooov 🙂 hurááá....idem variť šošovicovú podľa receptu mojej maminky!!!

Zajtra holky..... 😉

iwusa
6. máj 2009

ja som sa uz prebrala, s kolegynkou sme si dala salku horucej cokolady mnamka 😝 a uz len polhodku a bezim domov 🙂 nastastie mam na poobedie kopec planov, takze sa nudit nebudem, juchuuuuuuuu - nuda ma totiz zabija! mimka a to je hlavne tym pocasim, ked je taka zamracena obloha, stacilo by par kvapiek dažda a uz by som driemala.

iwusa
6. máj 2009

didi - neboj, ten "super" studeny obed sa uz nepytal naspat, aj ked opis je farbisty... normalne ta lutujem, dufam, ze taketo nieco sa mi nestane... jajha, znova ma striaslo, lebo som si to znova precitala 😖 co sa tyka dovci, tak sama uvidis co a ako bude, ale primorska dovolenka stoji za to - neopisatelny oddych 😉

jajha, ja este chviiiiiiiiiilku

mimka29
6. máj 2009

Tak to sa teda máte, ja som dnes do 17.00 v práci 😝 Ale tiež sa nenudím, máme roboty vyše hlavy.

mimka29
7. máj 2009

Dobré ránko zlatíčka,

Ako ste sa dnes vyspinkali? Ja som po včerajšku taká unavená, že 😝
Vidím, že tu nebola včera ani vika, ani barborka ☹
Včera večer som bola na koníkovi a našla som našu sylviu na téme ISCARE skúsenosti s lekármi a písala im tam, že sa rozhodla skúsiť to ešte raz zo svojich vajíčok, tak do našej témičky už asi nepríde. Ja som sa rozhodla tak isto ako ona.

Prajem vám krásny dníček

iwusa
7. máj 2009

coze??? zmena? mimka tak ty nejdes na darcovstvo? este to skusite zo svojimi? 😕 😕 😕

mimka29
7. máj 2009

Nie !!!! Ja nie, ale sylvia, čo bola v našej téme ...... to som asi blbo napísala ........ ja už sa nebudem trápiť so svojími, my už ideme do Brna naozaj otehotnieť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre