Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

carlin
16. dec 2010

@gabikri No jo, vsechno preboli, to je jistota. Ted si myslim, ze do dalsiho pokusu nepujdeme, ale treba casem zmenim nazor. Uvidime pristi rok 😉 . Kazdopadne Vas budu sledovat a drzet palce 🙂 . Pristi MS uz zacinas s pripravou na KET ? Nebo si das mesic pauzu ?

gabikri
16. dec 2010

@carlin : mě doktor řekl, ať se ozvu 10.1. a že mi napíše léky, tak asi pak od první menstruace cca 20 dnů to je, ne? Co se to děje?? Teď si píšu s kamarádkou, ta byla na ET 19.11. a zase vyšiluje, že na UZ nebylo srdíčko, ale to je ještě brzo, ne?
Moc foukám na dušičku a posílám Ti obejmutí 😢

carlin
16. dec 2010

@gabikri Neco jsem nasla
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/d...
Ty 4 tydny budou zitra...... Budu ji moc drzet palce, at srdicko naskoci, kazde tehotenstvi je jine.....

Videla jsem to na kabelovce, nejdrive je to takovy shluk mnoha bunek, pak se jedna zacne tak nejak "cukat", ostatni se pridavaji a za chvili je z toho jednoduche srdicko 🙂. Vypadalo to uzasne.

gabikri
16. dec 2010

@carlin : no je možné, že se jí zahnízdilo později, to se prý taky stává. Ale jsou to nervy 😒

To video je taky tady . http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/v...

carlin
16. dec 2010

@gabikri Ja videla neco jineho, bylo to jako tkan na miskroskopu......
No nervy jsou to desny a cim vic o tom clovek vi, tim vic se boji... Mozna by bylo lepsi negooglovat, ale to je pro internetovyho zavislaka tezky 😉

gabikri
16. dec 2010

@carlin : přesně, googluju jak o život 😀 😀 😀

carlin
16. dec 2010

@gabikri Ja to myslela na sebe 🙂 , ale tak nejak jsem tusila, ze to bude u Tebe stejne. Vubec to mame dost podobne. Jestli mi pujdes prikladem s uspesnym KETem ( a ja pevne verim, ze ano ), tak budu uvazovat o dalsim pokusu. Takze se holka koukej snazit !!! 😲

gabikri
16. dec 2010

@carlin : provedu 😵

beruska64
17. dec 2010

@carlin Ahoj Carlin, to mi je luto ☹ Ale me sa tiez raz stalo, ze som mala veeeelmi silne krvacanie dva dni zo mna padali kusy zrazenin asi o velkosti 4x4 cm, a potom som bola na ultrazvuku, a jedno mimi odislo a druhe bolo v poriadku a bilo mu uz aj srdiecko. Ale prisli sme on o dva tyzdne neskor. 😖 Tak neviem ci som ta povzbudila, ale nie vzdy to musi znamenat koniec. A trebarz si to aspon jeden vybojuje.

gabikri
17. dec 2010

@carlin : hlavně nevysazuj léky!!!

carlin
17. dec 2010

Ahoj zlaticka, dekuju moc, ze na me myslite. Krvaceni se zastavilo vcera vecer. Dneska uz vubec nic, nastesti. Taky me napadlo, ze se treba jedno mimi pustilo, ale HCG 158 bylo na 2 mimisky moc nizke.... Takze bud se prcek udrzel a ze me vypadl jen kus sliznice, nebo bohuzel odesel taky. Leky bastim dal a prokladam to cokoladou 🙂 , kdy jindy by si mel clovek doprat, ze ?
V pondeli v 10:15 ultrazvuk ......

Jinak uz me pekne s..... ten snih, tady na severu jsme jak na Aljasce. Kdyz si predstavim, ze to bude treba do brezna, fujtajbl.

Prectete si tohle
http://www.ulekare.cz/clanek/umele-oplodneni-je...
Nemyslite, ze to ma taky nejaky vliv na ten velky pocet neuspechu v posledni dobe ? I kdyz moje kamoska ma nadhernou holcicku z KETu, ktery byl v unoru.

paja1
17. dec 2010

@majka43 Já se zblázním a viděla jsem to tak pozitivně.Snad je to tím blbým rokem 2010 a ten příští bude stát při nás.Na silvestra si na Vás všechny vzpomenu a budu si to přát za nás za všechny.Když se na nás ten JEŽÍŠEK VYS..............a to jsem mu napsala takový krásný dopis.Už na ježíška nevěřím,právě jsem dosp 😀 ěla.

majka43
17. dec 2010

@paja1 Já mu taky napsala, ale když on vlasně ještě nechodil.

gabikri
17. dec 2010

@carlin : já myslím, že to může být ještě dobré, když se to zastavilo.......moc držím palečky!!!! 😉 Ten článek to mě tedy sejří, chtěla jsem jít hned po novém roce 😝 Ale v létě jsem byla a nic a teď se to aspoň na chvíli chytlo, tak já myslím, že je to jedno.

carlin
17. dec 2010

@gabikri Ja jsem o tom vedela, ze zimni ma mensi uspesnost, ale sla jsem i tak. Ale presne jak rikas, minule jsem byla v kvetnu s cerstvymi - vkladali mi dokonce 3 embrya a nechytilo se ani jedno. Ja bych byt Tebou sla, to cekani by bylo desny.
Taky je mi divny, ze se to tak rychle zastavilo. Kdyby to byl potrat, nekrvacela bych dele ? Tezko rict, co ? To je asi vzdycky jine. Taky to mohl byt nejaky hematom, co prasknul a prcek bud prezil nebo ne. Ale na druhou stranu jsem mela vsechny priznaky potratu - cervena krev, krevni srazeniny a krece v podbrisku.
Pondeli rozhodne.....

gabikri
17. dec 2010

@carlin : no nevím, já za sebe můžu říct, že krev šla fakt hodně jak z kohoutku a prakticky krvácím doteď. Pořád se asi čistím, nebo co. Hodně holek popisovaly cucky a krev a pak byly těhule, no nezbývá než čekat. Ale já už bych s tím šla otravovat do nemocnice. U Apolináře nevyhodí nikoho, kdo přijde po IVF a trochu zakrvácí, hned ho položí na pozorování. přijela tam holka večer že má křeče a nekrvácela a taky si ji tam nechali. Ale oni jsou tam na to vyhlášení, jinde by mě asi vyhodili 😝

gabikri
17. dec 2010

@carlin : mě to řekla i moje gyndařka, že při sebemenším krvácení mám jet hned do nemocnice. Ono to tam třeba můžou zachránit..

carlin
17. dec 2010

@gabikri V nemocnici slouzila zrovna dr. z Pronatalu, rekla mi, at nejezdim, ze s tim stejne nic neudela. A to jsem ji volala 2x - odpoledne, kdyz to zacalo a vecer, kdyz to pokracovalo. Znam ji uz rok, vsechno o me vi ( myslim z hlediska plodnosti 😀) verim, ze by udelala vsechno, moc nam drzela palce. A vysli nam v mnoha vecech vstrict. Co by vlastne mohli udelat - utrogestan uz beru, lezet muzu taky doma, maximalne by udelali ultrazvuk. Jde o to, ze tehotenstvi je moc mlade, pry se stejne nic delat neda. Ale v kazde nemocnici to delaji jinak. Myslim, ze by se mi v nemocnicnim prostredi jeste pritizilo 😉 , to nikoho psychicky moc nepodpori.

carlin
17. dec 2010

Kdyz je pak tehotenstvi starsi, da se delat vic pro udrzeni, nez ted. Tedy to jsem alespon nagooglovala a ze jsem se cinila 😉 😉

gabikri
18. dec 2010

@carlin : já když byla prvně na pohotovosti, tak mi píchli injekci agolutin ještě k tomu. To jsem volala do caru a oni mi to řekli, ať si to nechám píchnout. Jinak znám tady na Koníkovi holku, která takhle zkraje krvácela, ale hodně, letěla do nemocnice, kde ležela asi tři týdny, krvácela a krvácela, prý odkrvácela skoro celou děložní sliznici a těhotenství udržela a dneska má krásnou holčičku. Nevím co s ní v té nemocnici dělali, ale byla taky u Apolináře. Tak to byl taky z jeden důvodů, proč jsem tam tak rychle jela. Když jsem si na ní vzpoměla. Jinak já taky googlovala jak o život a dozvěděla jsem se opak, že každé krvácení nebo krvavý výtok z dělohy v průběhu těhotenství je varovný příznak. Každé krvácení v těhotenství vyžaduje neodkladné vyšetření a léčení podle příčiny. Neodkladné ne čekat takhle dlouho. To je jen můj názor a příště, kdy se mi to stane, tam poletím zas.

carlin
18. dec 2010

@gabikri Ahoj Gabi, jenze tady neni takovy vyber. Nejlepsi nemocnice v kraji je v Usti a tam zrovna slouzila moje osetrujici Dr. z Pronatalu, ktera mi rekla, at nejezdim. No rekni mi, kdyby Stelcl ( nebo jak se jmenuje ten z Reprofitu ) slouzil jako zrovna u Apolinare ( hypoteticky ), tys bys mu volala, ze krvacis a on by Ti rekl, lezte doma, vemte si vitamin C. Tak bys za nim jako i tak jela, jo ???

gabikri
18. dec 2010

@carlin : no jo no, to je těžký, když ti to doktorka řekla, tak asi se nedá nic dělat. Já ale příště ani volat nebudu, připravím si do předsíně sbalenou tašku a rovnou vyrážím 😀 Vyhodit mě můžou vždycky 😝 Jinak je to fakt, že tady jsou ty nemocnice líp vybavený a u Apolináře jsou přímo na tohle zaměřený. Já při prvním krvácení jela do Vinohradské a tam na mě taky ten doktor koukal jak na obtížný hmyz..........proto mě překvapilo, jak u Apolináře každého i se sebemenším dloubnutím hned hospitalizují.

puzzlik
19. dec 2010

Ahoj holky, 🙂
mohla bych se k vám přidat? V lednu mě čeká 3. IVF, tentokrát s darovanými vajíčky. U dvou předchozích IVF se nám embryjka vždy rozpadly, u druhého pokusu jsme zkusili část vajíček nechat oplodnit darovanými spermiemi, i tato embryjka se rozpadla...
Jakou úspěšnost vám říkali v CARu? Mně 50 %, ale zase se někde dočítám i 60 %...
Všem držím moc pěsti, pa Míša.

aja37
20. dec 2010

Baby, som 8den po ET a nic na sebe necitim. Vy ste nieco citili, ked ste boli 8den a podarilo sa?

gabikri
20. dec 2010

@puzzlik : ahojky, vítám Tě tu 😉 No většinou uvádějí 60 % 😉 U nás v caru aspoň jo 😉 Jinak jaký máš tedy problém, že musíš mít darované vajíčka? Nějak jsme to nepochopila.........proč při druhém IVF použili darované spermie? 😕

@aja37 : cítila jsem se naprosto stejně, když jsem těhotná byla a i když nebyla. Takže pozorování příznaků je k ničemu 😉

carlin
20. dec 2010

Ahoj devcata, takze u nas se bohuzel nezadarilo - biochemicke tehotenstvi, ci co. Na ultrazvuku nebylo vubec nic. Abych si zvedla naladu, objednala jsem na leden dovolenou - okruzni plavbu 😀 😀 . Dalsi pokus zvazujeme, ale spise pokracovat nebudeme.

@puzzlik Osobne nevim, kde ty vysledky berou. Asi vetsina tech, co otehotni, nechodi sem na diskusi. Tedy alespon mne se zda, ze my tady uspesnost 60 % na jeden pokus nemame. Nebo se pletu ????? Ja mam za sebou 2 x pokus s darovanymi a vysledek zadny.

gabikri
20. dec 2010

@carlin : carlin ach jo 😖 Co na to říct, slova jsou zbytečná 😔
Jinak jakou okružní plavbu? 😕 Kolem světa ? 😉

nechápu to, proč je teď tolik potratů a všeho 😒 Na naší diskusi, co jsme byly ve stejné době na transferu holky, tak čtyři jsme o to přišly. Jen asi jedna je těhule. Ta moje kamarádka taky nevypadá nadějně, jde zítra na UZ, ale už jí řekli, ať s tím moc nepočítá, že srdíčko naskočí 😒 V nemocnici mi doktor říkal, že je to časté po IVF, ale že zase tak časté? 😖 😖

carlin
20. dec 2010

@gabikri To by se mi libilo, kolem sveta 😀, bohuzel ale ne - vyplouva se z Benatek a je tam Israel, Egypt, Olympia, Dubrovnik, Kypr, Ravenna, Bari a tak nejak. Na koupani to nebude 😀, ale na vylety a zabavu OK. A taky mame neco jineho na premysleni, nez sedet doma a trapit se.

gabikri
20. dec 2010

@carlin : to je skvělý nápad, určitě zažijete spoustu zážitků 😵 Závidím, ale v dobrém 😵

carlin
20. dec 2010

@gabikri Dekuju, jsi zlaticko 🙂 🙂 . Jak Ty, nechali Te jeste na neschopence ? Ja ji nemela, stejne pracuju doma na PC jako OSVC, tak jsem ji ani nechtela, protoze si zadnou neplatim 😒 . A na revizi nastesti nemusim, jsem zvedava, jak dlouho budu krvacet.... Ty docela dlouho, vid ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre