Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
27. jan 2011

@lenca78 : : leni to snad neeee, ach jo, věřím, že to bude dobré, moc Zuzance přeju, aby byla zdravá........ach jo 😔
Držím všechno co máááám !!!!!!!!!!!!!
Jinak s těmi dárkyněmi to víš, že jsem o tom přemýšlela, ona si do toho dotazníku může napsat co chce, stejně to neprověřují a může toho spoustu zatajit. A nedalo by se to nějak dodatečně zjistit? To asi ne, co 😒
Jinak ty zákony co těď udělali pro podnikatelky........ať se jdou fakt bodnout.....nikdo neví, co je to za starosti, nervy, atd..........abys vůbec vydělala na nájem, sociální, zdravotní atd ( v mém případě to dělalo 20tis. měsíčně) a nikdo se nestará, máš? Vydělala jsi? Prostě platit musíš! A když pak nemůžeš, tak skončíš jak bezdomovec, nemáš nárok na nemocenskou ( pokud si podle nových zákonů neplatáš asi 13tisíc měsíčně, což je blbost) a můžeš skončit jako žebrák!! Ať jdou fakt někam!!!

Pak se diví, že je to takhle :

https://www.youtube.com/watch?v=74iYg1SQREo
aja37
27. jan 2011

@gabikri: Inak ja som sa uz pytala na to, co vsetko budem moct vediet o darkyni a jej rodine a anamneze. Ved kazdy doktor sa pyta na anamnezu v rodine a co poviem ja? Svoju? A bolo mi povedane, ze skrz pravo darkyne na anonymitu mi to nepovedia. Ze sa mam spolahnut na to, ze jej robia genetiku a vsetky tie ostatne vysetrenia a odvolali ma na akusi medzinarodnu doktrinu. Ja som si ju zbezne presla a tam prosim ta bolo napisane, ze mame pravo v zavaznych situaciach ziadat info o darkyni, pripadne jej odtajnenie. CAR je povinny 30rokov skladovat udaje o darkyni. Idem na to mrknut este raz ... je to v AJ, mozem vam to pripadne zaslat. Myslim, ze to by bol pripade malej Zuzanky.

@lenca78 : Lenka a nie je to skoro na taketo zistenie? Ved kolko maju diavcata mesiacov? Su este malicke, nie?

lenca78
27. jan 2011

@aja37 Ajo, to je dobre, ze jsi to nasla, rada se na to podivam. Jinnak holkam budou 2 mesice. Stepanka bude v poradku, ta se probudila treba ted na stekot psa, Zuzka zatim nereaguje. Kontrolovali ji ouska ted v utery, byva to casta vada nedonosencu, proto to taky vim. No a mozna padl cerny petr na nas . Ale uvidim, zatim se nevi, v jakem rozsahu a co se da delat dal. Na dalsi mereni jdeme za mesic, doufa, ze aspon neco tam nameri. Bohuzel si ale clovek ted vsima rozdilu mezi holkama, Zuzka treba v noci rve a hlasem ji neutisim. Pohladim ji a je zklidnena..... Tak asi opravdu neslysi. Chudinka. K tomu ma spatne srdicko, zatim si to vybira snad vsechno.

gabikri
27. jan 2011

@aja37 : ajo to si zjistila dobrou věc 😉

aja37
27. jan 2011

@lenca78 : jeminenky, tak snad to este nejak dobehne, baba jedna.

Link na tu doktrinu je: http://www.eshre.eu/ESHRE/English/Guidelines-Le... ... toto je priamo na anonymitu, ale ked sa tam trosku popozeras, tak najdes aj to, co som ja pisala. Idem to pohladat.

Btw, mne z centra napisali toto: "Pokud je darkyne uznana vhodnou k darovani, je vysetrena geneticky, interne i gynekologicky, a je sestaven její rodokmen. Dle tohoto nesmi mit zadne zavazne chronicke onemocneni ani ona, ani jeji rodina. Udaje typu alergie se nepovazuji za vyznamne aby byla zena vyrazena z darovani, tyto informace ale pacientum nesdelujeme. Další informace o darkyni / deti, narozeni ditete z darovani/ nesdelujeme kvuli zachovani anonymity dárcovství, dle doporuceni Gynekologicko Porodnicke spolecnosti CR z konference ESHRE."

Ale tiez by mi prislo normalne, aby nam o sebe povedala viac. Ved ja nechcem poznat jej meno a adresu. Len to, aka je a co zazila a co maju/nemaju v rodine. 🙂

aja37
27. jan 2011

@lenca78: http://www.eshre.eu/ESHRE/English/Guidelines-Le... .... nejak presla iba cast toho linku, tak zasielam este raz.

paja1
27. jan 2011

@aja37 Holky nerada do toho nějak mluvím,nic moc nevím,ale mě říkal u nás můj doktor,že pokud by se někdy něco ,myslím po zdravotní stránce stalo,opět anonymě,to mají někde uložené.To asi v nouzi nejvyšší.

aja37
27. jan 2011

@paja1 : no ved to je to, co som pisala. Myslim, ze podozrenie na stratu sluchu u malej Zuzanky a moznost pripadnej pomoci, ak by sa vedelo, ci sa to vyskytlo v rodine, alebo nie ... to je nudza najvyysia.

paja1
27. jan 2011

@aja37 To určitě,ale to by si zjistili doktoři,kontakt by nikomu nedali.Ale je důležité vědět,že kdyby náhodou-tak to tam někde mají uložené.Každopádně at nikdo nic takového raději nepotřebuje,že jo holky.

paja1
27. jan 2011

@gabikri Vidím a moje kamarádka -masérka vzala to kdysi pomně a i vedle holčina kadeřnice si platí nějaké peníze asi 4000,kč a kdyby marodili dostanou 7tis ,nemocenské.Je ,ale pravda,že nevím jak to funguje tento rok.

aja37
27. jan 2011

@paja1: Tak som to myslela, ze nam do ruky nedaju nic, ale oni ako lekari budu moct mat v rukach informacie, na zaklde ktorych budu moct liecit. Aj ked teraz to nevyzera, ze by chceli liecit.

gabikri
27. jan 2011

Snad to Zuzanka nebude potřebovat a ukáže se, že je všechno dobré 😉 Moje kamarádka, co má tříměsíční holčičku taky z darovaných, tak asi před měsícem vyšilovala, že malá má něco se srdíčkem, že je to nějaká vrozená vada a že bude odkázaná celý život brát prášky a nakonec se ukázalo, že to není pravda a malá je zdravá. Tak snad tohle bude i u Zuzanky, moc držím palečky 😉

lenca78
27. jan 2011

holky, jste zlate. Koukam tu na to darovany stesti a jsem i tak nejstastnejsi mamou na svete 🙂 Uvidime, jak to dopadne, zatim muzu doufat v dobre vysledky.

lenca78
27. jan 2011

Trochu jsem si behem kojeni pohrala, posilam pro srovnani zmenu za 7 tydnu 🙂

paja1
27. jan 2011

@lenca78 Krásný pohled-stojí nám to všem zato.A věřím,že se dočkáme.Jsou moc kouzelné.

aja37
27. jan 2011

@lenca78 : Su zlatucke ... a len tak mimochodom, ty popri kojeni 2 deti stihas este taketo veci?????? Klobuk dole!

gabikri
27. jan 2011

@lenca78 : berušky.........jsou nádherné!!!!!!!! 😵

misha83
27. jan 2011

@lenca78 To je nádhera 🙂 .

lenca78
27. jan 2011

Holky, diky moc. A kojeni je pro me jedina chvilka klidu, lezi na polstari a okusuji mi prsa🙂 A ja mam jednu ruku volnou, tak si serfuju po netu 😀

lenca78
27. jan 2011

Moc vam vsem drzim palce, at mate brzo taky takove stesti doma 🙂

paja1
27. jan 2011

@lenca78 Tákh je to,Ty kojíš co tři hodinky,proto ty vstupy tady mezi nás. My už si to můžeme vypočítat.Takže bylo 17.51hod takkže asi 20.51hod tě tu máme? 😀 😀 😀

To ještě nikdo neviděl,co ty toho stihneš a s dvojčátky,klobouk dolů. 🙂 🙂 🙂

misha83
27. jan 2011

@paja1 Jéé, to je postřeh🙂.
@lenca78 Opravdu to perfektně umíš kombinovat🙂.

lenca78
27. jan 2011

Teda Pajo, klobouk dolu. Odhalila jsi me 😀 Opravdu kojim cca co 2,5 - 3 hodiny. Nekdy ale i casteji , tak aby ses nedivila 😀 Ted nekojim, ale mam tu manzela a holky konecne na chvili usnuly, unabiraji silu na vecerni vresteni kvuli prdikum.
A nebojte holky, taky to budete kombinovat, abyste vsechno stihly.

mimka29
27. jan 2011

@lenca78 až mi slzičky vyhŕkli za Zuzanku, to mi je ľúto, že máte také problémy ☹ Inak našu Nelku tiež trápili prdíky a nič nezaberalo, až nakoniec zabral Espumisan, to bola potom paráda, to prdela a kakala vždy hneď pri kojení. Ale už ho asi od troch mesiacov nedávam, lebo už sa dosť hýbe, tak aj črievka sa lepšie hýbu a bruško ju už nebolí.
Inak pre mňa už nie je kojenie taký oddych. lebo čo má malá tie dva zúbky, tak kúše o dušu a všetko, dokonca aj bradavky, tak musím byť v strehu a keď kúsne, tak ju buchnúť po zadočku, aby sa zľakla, lebo inak nepustí. Dnes to bol des, lebo kúsala stále, že som ju nemohla ani poriadne nakojiť ☹ Ale čo by sme všetko nevydržali pre nich.

lenca78
27. jan 2011

@mimka29 moc dekuju. Ty jo, espumisan me nenapadl. Ten si jedla ty nebo davala male? Ja porad piju fenikl a kminove odvary, varim z kminu polevky, skoro nic nejim a porad je to trapi.
No kojeni taky obcas boli, od stepanky. Jakmile slysi nejaky zvuk, otoci hlavicku ale bradavku dal drzi🙂 Ale jak pises, co by pro ne clovek nevydrzel.

mimka29
28. jan 2011

Dobré ránko 🙂

@lenca78 dávala som ho malej (ten espumisan pre deti). Vraj sa to môže dávať pred každým kojením, ale tým, že ja som kojila asi každé dve hodiny, tak som ho dávala, pred každým druhým a fakt veľmi pomohol. Je viacej kvapiek, ale Nelke pomohol iba ten espumisan. Nemusíš sa báť, nemá to žiadne vedľajšie účinky, ani nie je návykový. Horšie to bolo s jeho podávaním, lebo sa to má nakvapkať do mliečka, ale ja iba kojím, tak som ho malej podávala normálne na malej umelej lyžičke a hneď sa to naučila z toho jesť, dokonca jej veľmi chutil. Ja nie som proti takým to prípravkom, lebo keď môžeš tým drobcom pomôcť, tak prečo by si to neurobila, že. Ozaj a myslím, že je až nejak od dvoch mesiacov, alebo tak nejak, ale pediatrička mi povedala, že ho kľudne môžem dávať, tak sa prípadne poraď aj ty s lekárkou. Pa

paja1
28. jan 2011

@lenca78 To je jedno z mála co mi utkvělo v paměti,a už je to 14 let.Asi bude pravda ,že na takové momenty člověk nazepomíná.Já jsem kojila ze začátku taky co 3 hodiny,ale už tak ve dvou měsících se nám noc prodlužovala,třeba večer kolem 21hod a pak kolem 4-5- hod ráno.Káta byla zlatá.Však jí ted říkám,že nám to vrací,puberta.Ale taková sladká.Tak se měj . 🙂 Je fakt zajímavé,že si tohle pamatuji.

paja1
28. jan 2011

@mimka29 To hledím,má brzo zoubky,asi jsem to tu přehlídla.To se málo kdy vidí.Ale je pravda ,že vesměs vylezou po 6 měsíci.Mám kámošku ti měli první zoubek až v roce a naopat se jedné narodilo mimčo se zoubkem.Tak je to různé.Ale věřím,že to může bolet při kojení.Ségra kojila synovce do 14měsíců,ale vím,že ju taky brzy kousal,a vždycky když ju (hryzl),zní to blbě tak ho jakoby potáhla za vlásky u ouška.Poradili jí to maminy.A fakt to pak nějak přestal dělat.To víš,že jen jemně,ale účinek to mělo,byla fakt pohryzaná asi už kolem toho 6měsíce,a vydrželi dlouho.

Zase jsem se rozepsala.Mě chybí to tlachání s ženskýma.To je pro mě hrozné.Já pusu nezavřu ani v práci.Dělám v domavě důchodců,tak prostě si pořád s někým vykládáš.A někteří ti senioři jsou ukecaní a chytří.Tak zatím . 😀

lenca78
28. jan 2011

holky, dnes jen kratce, ty prdiky nas asi znici. Letim do lekarny pro espumisan🙂

paja1
28. jan 2011

@lenca78 Tak at Vám zabere a holčičkám se uleví. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre