Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

envy
17. feb 2011

@jada1 ano, byl to náš první pokus s darovanými vajíčky. předtím jsme absolvovali 3xIVF s mým materiálem, u třetího IVF nedošlo ani k transferu, takže jsme ten nevyčerpaný pokus využili aspoň na tu dárkyni. Jak je vidět, problém byl opravdu jenom ve vajíčkách...😉

zufalka
17. feb 2011

@gabikri ahojky,tak pekne do toho 🙂 🙂 🙂 🙂 šup,šup nech je nas tu plno 😉 myslim tehuliek 😉

jada1
17. feb 2011

@envy teším sa s tebou, že ti to vyšlo. Mala si zvýšené FSH, keď si mala nekvalitné vajíčka? Ja idem vyskúšať teraz moje prvé IVF.Mám bohužiaľ zvýšené FSH. Ak tak dám len nejaké 2 pokusy, kým budem čakať na darkyňu,ale určite viac telo trápiť nebudem. S mojimi vajíčkami je šanca 10%, kým s darovanými oveľa väčšia.

jada1
17. feb 2011

@zufalka koľko ste mali mrazáčikov? 2 alebo viac? čítala som, že ti vkladali 2, tak to sa ti pekne rozmrazili, je to na dobrej ceste 😉

lenca78
18. feb 2011

@gabikri Gabi, no parada. Tak si vyber treba toho 7.3., to je hezky datum 😀

lenca78
18. feb 2011

@zufalka Drzim palce, jen at se hezky udrzi. Dalsi dvojcatka v tehle diskuzi by byly super, ne? 😀

lenca78
18. feb 2011

@envy Ty bud na sebe opatrna a hodne odpocivej. Ja to trochu podcenila, rikala jsem si, ze tehotenstvi neni nemoc, ale s temi dvojcaty to jednoduche opravdu neni. Hlavne nepracuj nebo maximalne do 20.tydne. Ja blbec delala jeste ve 24. tydnu a zacala jsem z toho pomalu rodit. Nakonec jsem to s holkama vydrzela az do 34., ale i ten mesicni pobyt na jipce nebyl zadna slava.
Drzim palce na srdicka.

aja37
18. feb 2011

@zufalka : drza sa dievca, nech sa udrzia!

@gabikri : tak som ta predbehla o cca tyzden. ale to neva. hlavne, ze ti to doslo a je vsetko v poriadku. Ja mam pred sebou este tyzden do OPU a potom par dni do ET.

envy
18. feb 2011

@jada1 já mám endometriozu, takže ta mi způsobovala nekvalitní vajíčka...bohužel ☹...nezvítězila jsem nad ní...i když teď vlastně asi ano 🙂

@lenca78 asi se na tebe budu obracet pro rady atd, chceš 🙂 ? já jsem práci odřekla i z domova...chci si to užít a fakt nevím jaké to bude a jak mi bude...za těch pár šupů navíc mi to fakt nestojí 🤐. Kdy nejdřív se vůbec můžou miminka narodit???? Stejně se asi většina dvojčátek rodí předčasně, takže s tím počítám. A měla jsi císaře?

lenca78
18. feb 2011

@envy urcite se na me obracej. Delas dobre, ze nedelas. Mimca zachranuji od 24.tydne. Ja jsem si driv myslela, ze po 30.tydnu uz je to hracka. Ale pak jsem na te jipce ta miminka videla, videla jsem i to z 26. tydne a hodne jsem zmenila nazor. Holky jsou 34+3 a kdybych to nejak mohla zmenit, chtela bych je udrzet jeste dva tydny.

envy
18. feb 2011

@lenca78 no je to drsný koukám ☹ moje všechny známý co čekaly dvojčátka po IVF, tak rodily o měsíc dřív. NEjhorší pro mě je, že musím dojet do mostecké nemocnice, protože tam na to maj vybavení...ale ta nemocnice zrovna vyhlášená není ☹ no uvidíme...zatím předbíháme...teď chceme srdíííííčkááááá 🙂. Mudra říkala, že prý příští týden asi ještě nebudou...🤐

lenca78
18. feb 2011

@envy a v kolikatem jsi tydnu? Mne je potvrdili uz v 5+2. Ale to pry je spis vyjimka takhle brzo.

envy
18. feb 2011

@lenca78 písnu do IP 😉

beruska64
18. feb 2011

@zufalka tfuj, tfuj, tfuj pre stastie nech sa drobeckovia udrzia celych devat mesiacov, ked sa to tu tak pekne rozjizdi. Ja mozem posielat iba single tehu virusiky, ale posielam v dvojitej davke 😀 tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

gabikri
18. feb 2011

@zufalka : ahojky, tak gratuluju, to je paráda, přeju aby se jim u Tebe líbilo 9 měsíců 😵 😵 😵 Jak to bylo s rozmrazováním? Ty jsi měla v lednici dva a nebo víc? Já mám už jenom dva a strachuju se, aby přežily to rozmrazení.

gabikri
18. feb 2011

@aja37 : no mě vychází transfer na 7.3. 😉 Tak to budeme o kousíček 😉

gabikri
18. feb 2011

@lenca78 : asi jo, asi půjdu toho 7 😵 Že by šťastná sedmička? 😉

gabikri
18. feb 2011

@envy : tak už se děším na double flusance 😀

gammaray
18. feb 2011

@lenca78 ahoj,musím říct,že jsi dobrá-pracovat až do 24 tt.já jsem do 21týdne pouze polehávala doma a od 22 tt.nástup do nemocnice s příkazem ležet téměř bez hnutí,jinak porodíte předčasně.byla to hrůza.nakonec jsem dvojčátka vyležela až do 39+1.přeji malým mnoho zdravíčka..

lenca78
18. feb 2011

@gammaray ja se nastesti spitalu vyhla az dva dny do porodu, umrela bych tam 😀 Zato pak jsem tam byla pres tri tydny, ale s detma, to uz je jina. A jsi dobra, udrzet dvojcatka az do 40.tydne, klobouk dolu

envy
18. feb 2011

@gabikri já testovala sedmýho...a byla šťastná...takže věřím, že bude i u tebe 😉

envy
18. feb 2011

@gammaray a v čem byl problém, že tě nahnali do nemocnice a musela jsi jenom ležet?

zufalka
18. feb 2011

@gabikri aj my sme mali tieto posledné 🙂 viac nemame nič 🙂 tak si ich musím hýčkat 😉 😉

misha83
18. feb 2011

Ahoj holky, tak dnes jsem se dozvěděla zase trochu bližší termíny. Takže trasfer u nás bude cca 8. nebo 9. 4. Každopádně nejdřív musím podstoupit rozšíření děložního hrdla 17. 3., nebyla jste na tom některá?

gammaray
18. feb 2011

@lenca78 no já to tam taky málem nepřežila!! naprostá katastrofa!!ale když ti dr.na poradně řekne,musíle okamžitě do nemoc.děti mají 630 a 650 gramů,můžete kdykoli porodit-potratit,jste otevřená na 2 palce,máte hrozně snížené děložní hrdlo,tak mi nic jiného ani nezbývalo.měla jsem o ně v tu chvíli strašný strach a pak vlasně až do konce.jo,i doktoři v nemocnici nechápali,že jsou nakonec donošené.ale je už to všechno naštěstí za mnou,děti jsou zdravé,nám podobné,a to lehárko a nic-nedělání v nemocnici mi plně vynahrazují svým nočním nespaním a denním nezvladatelným a temperamentním chováním.však to taky poznáš..

gammaray
18. feb 2011

@envy ahoj,v nějakém tom 21-22tt.mi zjistili,že mám děti už moc nízko(snížené děložní hrdlo) a že jsem otevřená na 2 palce.hrozil předčasný porod nebo ještě asi potrat,nevím.hlavně tě tím nechci strašit,na takové věci vůbec nemysli!! u tebe to urč.je a bude dobré až do konce.jen musíš být na sebe opatrná.nosit jedno dítě nebo dvojčátka,je podle mě velký rozdíl..

iwusa
18. feb 2011

@zufalka tak uz ich mas u seba, skvele, teraz len prezit tieto strasne dni cakania a hlavne aby sa drobcovia silno zakusli a uz nepustili 🙂
@envy gratulujem k dvojickam, to je nadhera. Samozrejme su to dvojnasobne starosti ale ten pocit, za to vsetko trapenie sa ti to teraz vratilo v dvojnasobnom stasti.
@gammaray zastavam tvoj nazor, ze je rozdiel vynosit jedno a dve deticky. Ja osobne hovorim, ze tehotenstvo nie je choroba, ale ked su v brusku dve miminka, to je uplne ina situacia.

envy
19. feb 2011

@gammaray určitě je to rozdíl...vždyť ženská děloha je stavěná na jedno miminko...takže se budu šetřit a opatrovat a budu doufat, že bude všechno v pohodě a děti budu nosit co nejdýl to půjde. Já se toho zatím nebojím, zatím nevím, co mě čeká nebo nečeká,...tohle budu řešit až to přijde...teď si toho užívám a hrozně se těšim na středu, až špunty zase uvidím 🙂 😵 😵

@iwusa jak jsi na tom ty? 😉

iwusa
19. feb 2011

@envy ja som mala min. nedelu prenos 2 krasnych blastocystov (samozrejme z darovanych vajicok), cize dnes mame 6. den po ET. Najradsej by som bola, aby buduci tyzden rychlo ubehol a nech uz ideme na kontrolu a hlavne nech ma doktor potesi 🙂 su to nervy tieto dva tyzdne, uff...

envy
19. feb 2011

@iwusa já vím já vím...proto držím co můžu a co mám...a jak ti je, jak se cítíš? ...nervy už to budou furt, to mi věř 😀 Mě jenom dneska píchá v podbřišku a už se hrozim 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre