Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petral
14. mar 2011

@bondy děkuji moc a jaká je ta věta? bohužel mi minimálku nemůžeme, ale to nevadí.... 🙂

gabikri
14. mar 2011

@bondy : minimálka není vhodná por každého, kdo má špatnou tvorbu vajíček, je to u něj zbytečné. Já se na to taky ptala.

evulatko
14. mar 2011

Holky, mohla bych se zeptat, kdo mate vyssi FSH, rekli vam doktori, do jake hodnoty to ma cenu zkouset s vlastnima vajickama? Mne ted namerili FSH 17, tak vubec nevim, jestli to ma jeste vubec smysl s vlastnima🙂 Dekuji mockrat🙂

gabikri
14. mar 2011

@evulatko : mě řekli do 20 😉 Takže ještě máš šanci 😵

evulatko
14. mar 2011

@gabikri, mockrat dekuji a drzim palce 🙂 🙂 🙂

mysycka
14. mar 2011

evulatko nevím u nás zkooušeli IVF i při hodnotě 24, ale jelikož se vajíčko vytvořilo jedno a to nekvalitní tak nedošlo ani k odběru a tím pádem cyklus IVF neproběhl a rovnou nám navrhli darovaná vajíčka.

gabikri
14. mar 2011

@mysycka : tohle se mi stalo také při druhém pokusu a taky jsem měla FSH něco přes dvacet. Ta hodnota 20 je proto myslím hranice.

aja37
14. mar 2011

Ahojte baby .... ja som vcera vecer odisla do BAA na sluzobku a az teraz som sa vratila, takze som bola bez pristupu na pocitac.

@gabikri : to vyzera supeeer. Tesim sa spolu s tebou. Nech ta // iba silnie a silnie a silnie 🙂 Budes teraz testovat kazdy den? 😀

Inak ja som este netestovala. Povedala som si, ze vydrzim do streby, ked to bude tych 14dni. Ale je to aj preto, ze sa bojiiiiim. Baby, ja sice verim, ze tam // budu. Prsia ma bolia strasne a citim velmi brucho. Obcas mi pride, akoby ma tam niekto tahal v tom podbrusku ... ale bojim sa, resp. mam pred tym testom strasny respekt. Drzte mi palce, este 2dni. V stredu rano otestujem. 😉

chiguita
14. mar 2011

@gabikri ahojky,na 6 tý den máš krásnou // to já neměla ani náhodou 12 tý den po ketu a skončilo to ZT,už to bude rok ☹ a ted jsem byla na ketu koncem února a už mám i po MS ☹
takže ty náš dobre nakročeno 🙂

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evulatko
14. mar 2011

@mysycka, dekuji🙂
@bondy, dekuji, zkusim se na to poptat🙂

kinguse
14. mar 2011

@gabikri ..ahoooj gabi, dloooouho jsem tu nebyla, nic se u nás nedělo,takže jsem sem skoro vůbec nechodila. Každopádně ten tvůj test vypadá velice nadějně, doufám, že to tentokrát dotáhneš do zdárného konce!!!!!!!...mooooc ti držím palečky.
Já začala jezdit do Pronatalu, podle posledních výsledků se mi rapidně zvedlo FSH, ještě loni jsem měla 33, teď 80!!! Taky jsem si nechala nabrat ten antimiller hormon a mám 0,17 a norma je 1...takže opravdu bez šance na vlastní vajíčka...to už je v čudu 😖 Takže teď čekáme na dárkyni..mělo by to být někdy v červnu,tak snad se dočkáme a už to bude úspěšný!!!
Tak ti držím palečky,ať ti to vyjde!!!!

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
15. mar 2011

@bondy : no stovky asi ne, to bych neměla menstruaci 😀

gabikri
15. mar 2011

@kinguse : ahojky, tak to je v pytli s tím FSH a AMH, ale aspoň nebudeš mít plané naděje a můžeš se těšit v červnu na mimi 😵 Já nevím, kolik ty hodnoty mám teď, ale v létě, když jsem byla na prohlídce v Reprofitu tak mi doktor říkal, že něco mi tam ještě roste, že by se to dalo ještě zkusit, ale že ta šance by byla hodně nízká. Na to kašlu, nemám na to nervy ani věk. Tobě držím moc palečky, aby se to povedlo s dárkyní hned napoprvé 😵

gabikri
15. mar 2011

@bondy : promiň, já si spletla HCG s FSH 😀 😀 😀 😀 😀

iwusa
15. mar 2011

dievčence, čo sa týka FSH ja som v najhoršom období mala 120 ale to už bolo fakt strašné, návaly tepla každú chvíľu, priberanie takisto každú chvíľu, šedivenie vlasov a samozrejme žiadna MS, extrémna suchosť a úplne zlé pH. liekmi mi to vedia stiahnuť na 60, ale takisto som bez MS, našťastie nemám návaly tepla a nepriberám (bohužiaľ ani nechudnem, ale snažím sa). Už som si zvykla, že to nie je také v pohode ako voľakedy, naučila som sa žiť s tým, že bez liekov nefungujem a vyrovnala som sa s celou touto situáciou.
@aja37 obdivujem tvoju pevnú vôľu a príznaky sú určite super, neboj verím tomu, že sa podarilo a všeobecne verím tomu, že sa to podarí nám všetkým, toto bude náš rok 😎

gabikri
15. mar 2011

@iwusa : 120 😕 Tak to už je fakt hodně 😕 Chudáčku takhle mladá......... 😔 A co ti na to dávají za léky?

iwusa
15. mar 2011

@gabikri keď som prišla do Heliosu tak som bola v hroznom stave a vtedy som toho musela veľa papať ale po nejakej dobe ma dali do poriadku a teraz užívam už len femoston. Cyklus mám pravidelný, problémy ustúpili ale bez liekov to nejde. Nevadí, ja a aj vy všetky sme predsa silné ženy, zvládneme veľmi ťažké životné situácie 😉

jada1
15. mar 2011

Tak dievčence moje, hlásim sa k vám do klubu.
V prvom rade chcem ale pozdraviť Aju a Gabi. Dievčatá, nech vám to teraz vyjde, vyzerá to teda sľubne podľa toho, čo píšete. A už si to teda zaslúžite, aby vám to konečne vyšlo.

Ja som si od MK dala načas pokoj. Absolvovala som soft so svojimi vajíčkami, ale nevyšlo to ☹ . Mala som pri punkcii 5 oocytov. 3 sa oplodnili, dve embryá jednotkovej kvality mi vkladali, posledné nebolo vhodné na mrazenie. Dnes som si ráno robila test, som 11 deň a bol negatívny. Priznám sa, že som aj očakávala, že pri mojom FSH to aj takto dopadne. Takže zasadla rodinná rada a asi už nepôjdem do pokusu so svojimi, ale hneď využijeme možnosť darovaných oocytov. My už vlastne sme aj v poradovníku v Reprofite, kam chodíme, ale čakacia doba je do 6 mesiacov. Písala som aj do Unica Brno z kadiaľ mi odpísali, že čakacia doba u nich nie je, vraj dárkyň majú dostatok. Ceny sú približne rovnaké. Nemáte niektorá skúsenosti s Unicou? Neviem, čo mám robiť, ale asi napíšem Štelclovi mail, či sa to nedá nejako posúriť u nich, lebo by sme neradi pobehovali z centra do centra.

@iwusa máte to aj nejako dedičné? Hlavná vec, že to berieš takto, my ženy naozaj zvládneme všetko ☹

iwusa
15. mar 2011

@jada1 je mi ľúto, že sa nepodarilo ale hlavu hore, nesmieme sa vzdávať. z darovaných sa to určite podarí, držím paste. Dedičné to nemám, práveže ženy v našej rodine sú vysoko plodné a mamina zisťovala až po neviem aké koleno, ale nič také nenašla. Ani jeden doktor mi nevedel povedať, že z čoho to mám, alebo možno aj vedia a nechcú mi to povedať. Ja osobne si myslím, že mi uškodila HAK ale to je len môj subjektívny názor.
Dievčence, my všetky to máme v sebe zakorené, že keď padneme na hubu, tak sa postavíme, oprášime, možno dáka slza padne ale ideme ďalej a hlavne bojujeme a nevzdávame sa. Posielam Vám veľmi veľa pozitívnej energie a sily, mňa to slnko neskutočne pozitívne nabíja, verím nám všetkým 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evulatko
15. mar 2011

@bondy, ono je mozne, vajicka mrazit? Ja myslela, ze to nejde🙂

mysycka
15. mar 2011

ahojte holky, těší mě že máte tolik pozitivní energie, taky bych jí tolik chtěla mít, ale to asi jen špatnej den

jada1
15. mar 2011

@bondy to mám chápať tak, že dárkyňa daruje vajíčka, ktoré zamrazia a potom ich rozmrazia a oplodnia? Nepočula som ešte o takom, že aj oocyty mrazia. A cena je tam potom aká? Pretože pri normálnom cykle darovaných je to cca 94.000. Ale vtedy garantujú 2 emryá v štádiu blastocysty a veľa krát ostane ešte aj na mrazenie.

Baby a čo tá Unica. nemáte niektorá skúsenosti s týmto centrom?????

jada1
15. mar 2011

@evulatko ináč, čo sa týka toho FSH, ja som ho mala naposledy cez 14, dva mesiace predtým cez 15. Preto som skúsila jeden pokus so svojimi, ale viac skúšať nebudem. Môj názor na to je taký, že mnoho žien otehotnelo s FSH do 20, ale sú to ženy mladšie. Keďže ja mám 40 rokov , príde mi to ako boj s veternými mlynmi. V mojom veku a s mojim FSH sa to podarí podľa toho, čo som si o tom poprečitovala tak 1-2 ženám zo sto ☹ . Neviem koľko máš rokov, ale ak do 35 tak by som na tvojom mieste skúšala so svojimi 😉 .

gabikri
15. mar 2011

@jada1 : ahojky, tak to je mi líto, že si se musela přesunout do tohoto tématu, ale je to všechno přesně jak píšeš 😉
Jinak o té Unice jsem nic moc neslyšela, hodně holek přechází do Reprofitu, to si raději počkej 😉

mysycka
15. mar 2011

jada1 já měla FSH něco přes 20 jednu dobu a je mi necelých 25 let a rovnou nám doporučili darovaná vajíčka, je teda pravda, že jsme v létě zkoušeli stimulaci na IVF z vlastních vajíček, ale jelikož se vytvořilo jen jedno a nekvalitní tak nedošlo ani k odběru a rovnou se rozhodlo o darovaných vajíčkách

aja37
15. mar 2011

@kinguse : to je dobre, ze si si dala urobit ten AMH. Ja som totizto FSH mala vzdy dobry, pod 10. Hodnoty skoro ukazkove 6,5 a pod. Ale AMH som mala taz 0,4 a raz 0,13 .... zalostne malo. A ked som to zistila, tak uz nebolo co riesit a isli sme do darovanych. Tak uvidime zajtra, ci sa podarilo.

@jada1 : aj pri takom FSH sa sem tam najde vajicko, ale dolezite je, akej je kvality a o tom ti viac povie AMH nez FSH. Mas moznost si ho urobit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre