Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

jada1
15. mar 2011

@aja37 rozmýšľala som o tom, že si ho dám spraviť. Keď sme ešte chodili do CAR tu na SK, tak som sa na to lekára pýtala, povedal mi, že na Slovensku sa to nerobí. Teraz som ale čítala v inej téme, že už to vyšetrujú aj u nás.
@gabikri no čo už ☹ , ale aspoń má človek ešte akú takú nádej, aj keď z darovaných. Ja tomu vravím, že to bude taká polovičná adopcia 🙂 .
Práveže som písala do témy Unica Brno a odpísali mi, že sú spokojné 🙂 Tak neviem, no uvidím, čo mi napíše Štelcl, idem mu písnuť. Ten bude mať zo mňa radosť, že ani nevydržím s testom do 14 dňa a už idem riešiť darované. Ale pozerám sa na to vskutku reálnymi očami a keby som mala o pár rokov menej, tak jasné, že to ešte takto nesúrim.

aja37
15. mar 2011

@gabikri : ozaj a ty si si robila dnes dalsi test? ako dopadol? alebo uz si teraz nebudes robit? daj vediet, som zvedava 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evulatko
15. mar 2011

@jada1, no ja budu mit za chvli 36🙂 Vzdycky jsem zalostne spatne reagovala na stimulaci (vysoke davky hormonu - malo vajicek, tak maximelne jedno na prenos), ale v roce 2008 se nam to povedlo🙂 Takze jeste jednou to chci zkusit s vlastnimi a kdyz nic, tak darovana🙂

evulatko
15. mar 2011

@jada1, ted jsem si to precetla trochu zpatky, co jsi psala, pet vajicek mi tedy rozhodne neprijde spatne🙂 Ja bych to zkousela na Tvem miste jeste s vlastnimi🙂

jada1
15. mar 2011

@evulatko na tvojom mieste by som to ešte rozhodne skúšala so svojimi.

Čo sa týka mňa, mne sa naopak zdá, že sa oplodnilo málo. Oplodnili sa dve, ktoré sa ´dalej pekne delili a na tredí deň aj tretie, ale to bolo chuďátenko nejaké nepodarené, lebo keď mi ich vkladali na štvrtý deň po OPU, jedno malo 8 buniek, jedno sedem a to tretie len päť. Neviem, neviem,bojujem sama so sebou, či ešte skúsiť, ale keď pozriem na ostatné kočky, napr. Aja37 koľkokrát vyskúšala so svojimi a nič ☹ , tak som dosť skeptická v tomto smere. Uvidím, čo mi odpíše Dr. Asi by som si mala dať spraviť to AMH.

aja37
15. mar 2011

@jada1 : kolko mas rokov? vies, ja mam za tyzden 39, takze to, ze sa mi to nepodarilo s vlastnymi, sa da pripisat veku. skusat otehotniet som zacala len v 36. predtym to bola sama praca, transakcie ... ale asi by som to neurobila inak, ak by som mohla vratit cas. kazdopadne, urcite si daj urobit to AMH. to je bez debaty najlepsi a najnovsi marker na to, aby si vedela, aku mas kvalitu vajicok.

jada1
15. mar 2011

@aja37 mám 40 rokov. Aj keď sa tak vôbec necítim, energie mám na rozdávanie. Prírodu proste človek neoklame. 😒

aja37
15. mar 2011

@jada1 : aha, som si myslela, ze si mladsia. ja sa tiez citim na 25 😀 ... aj ked je pravda, ze obcas sa citim tak unavena, ze si pripadam jak 60tnicka 😀

jada1
15. mar 2011

@aja37 nie, nie, bohužiaľ už 40 ☹ . Dr. mi povedal pri prvej konzultácii, že na darované mám ešte kopec času. Ale ja si to nemyslím, čo budem rodiť v 47 ako Travoltova žena? 😀. Ja som si dala limit tak do 43. Keď som bola na OPU, bola so mnou na izbe 45 ročná pani. Veľmi milá. Sú bez detí, manžel o 11 rokov starší a skúšajú. A to som si myslela, že tam budeme za exotov, ja 40, mm o 6 rokov viac a vidím, že tam chodia aj starší 😀 (to bolo naše prevé IVF).

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
15. mar 2011

@bondy neboj, exot nebudeš 🙂 . My už psov máme dvoch 😀 . A čo sa týka tých vecí, mám ich za 3 vrecia po synovi, ale sú už 20 rokov staré, tak z toho sa asi veľa nedá použiť 😀. Aj ja teda zadávam objednávku do vesmíru na jedno dievčatko a keby bol aj chlapček na sklade, tak nevadí. beriem všetko 😀 😀 😀

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
15. mar 2011

@bondy tak to dievčatko beriem 🙂 , ja lenže ak by tam mal zostať nejaký chlapček sám chudáčik opustený, tak by som ho zobrala, ale keď už ho máš zarezervovaného, tak fajn 😉 .
Mne veštica vyveštila, že budeme mať ešte dcéru, tak ja baby moje verím tomu, že bude ešte to dievčatko 😉 .
To heslo sa mi páči 🙂 .

aja37
16. mar 2011

Dobre rano. Baby, tak je to tam !!!!!! Prvykrat v zivote som dnes rano videla // !!!!!! 🙂

Vobec, ale vobec som sa nevyspala. Budila som sa kazde 2hodky, ze ci uz je rano a ci idem robit test. Inak, este vcera som si myslela, ze mam doma 2testy a vecer som zistila, ze mam len 1. Ten co mi dali v Geste s citlivostou nad 20mlU/ml. Mamtest je tusim 10, no ale od toho som mala len krabicku. Test v nom nebol. Neviem preco som ho nevyhodila. Takze ked som sla spat, tak uz som vedela, ze ja koza mam len 1test. No ale stacil.

Takze, idem sa uclovecit a poficim do Gennetu na krv. Ozvem sa aj s fotkou nejak po 9hod.

iwusa
16. mar 2011

bre ranko prajem všetkým 😎
@aja37 uuuuuuzasne, strasne sa s tebou tesim a drzim ti palce, ziadam vesmir aby nam nehadzal polienka pod nohy a ked uz su // tak nech su tam este 38 tyzdnov. Takze moja drz sa, oddychuj, mojkaj brusko a daj infosku ohladne krvi, aku si mala hodnotu.
@gabikri este si testovala? ako sa citis, dufam, ze vsetko OK 😉
@envy zlaticko, dufam, ze ty si takisto OK a pupik nam krasne rastie. myslim na teba a drobcom posielam silu 🙂

dievcence ja idem dnes jednej bylinkarke, samozrejme od toho neocakavam, ze by som odrazu zostala tehotna, to je nerealne ale ak by mi nieco posilnilo maternicu a zlepsilo sliznicu, tak by som sa potesila. vraj dava nejake caje a vela ludom pomahaju, zaobera sa komplexne uplne vsetkym a dokonca v ramci rodiny som videla ucinky jej cajov (ine veci ako neplodnost), takze mne staci posilnenie perinky pre mrazacika 🙂

jada1
16. mar 2011

@aja37 jééééj, to je super správička. 🙂 Teším sa s tebou, opatruj sa.
@iwusa bylinkárka je dobrá voľba. Aspoň budeš mať pocit, že si pre to spravila všetko. Kedy ideš na KET?

aja37
16. mar 2011

@iwusa : a nejdes nahodou k p.Anke do Piestan? teda do Vrboveho? ja som tam bola. je to super ziena. strasne pozitivne naladena bytost.

dakujem baby. sama tomu este nejak neverim. pripajam test. krv bude az po 3pm. dam vediet.

iwusa
16. mar 2011

@aja37 no krása, to je riadna dialnica až do Košíc (ktorú ešte ani nemáme 😀 ), nádhera, držím pästíky a veľmi sa z toho teším. Neboj krv bude v pohode a hlavne, nech sa to drží 🙂
@aja37 @jada1 tiez mam z toho taky pocit, ze naozaj robim vsetko pre to, aby sa podarilo. v pondelok idem na kontrolu, to budem 15 DC a ak bude vsetko OK a drobec sa nam dobre rozmrazi, tak v sobotu by mohol byt KET. Najviac sa bojim toho rozmrazovania, ale verim mu, urcite to zvladne, je to nas silny bojovnik 😉 u p. Anky som bola už dávno, je úžasná a ide z nej silna energia ale so mňou si moc nevedela poradit a skor chcela aby som vysadila lieky, to som odmietla, pretoze bez nich nefungujem. Ja to chcem čisto len ako podporu organizmu.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
16. mar 2011

Ahoj vespolek 😵

@aja37 : no krása, gratuluju!!!!!!! 😵 😵 Vyplatilo se počkat s testováním 😉

Já bohužel mám špatné zprávy....od toho 6 dne, kdy jsem měla tu krásnou čárku to má sestupnou tendenci. Čárka začla slábnout .-( Dnes už je sotva viditelná ☹ Jsem blbá, že jsem testovala takhle brzo, mohla jsem si ušetřít to strašné zklamání ☹ Jediné, čeho se bojím, je mimoděložní, ☹
Jinak další pokus v nedohlednu, penízky nejsou ☹ Takže moje nálada je na bodu mrazu ☹

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
16. mar 2011

@bondy : test blbý nemám, páč jsem jich vypotřebovala od té doby asi dvacet. A s tím brzkým testováním nejsem zdaleka jediná tady, prostě mě šlo o všechno, být mi o deset míň a nebo už jedno dítě mít, tak to taky asi vydržím netestovat. 😝 Na krev jsem objednaná na pondělí, to bude 14 den od ET, dřív to stejně nemá cenu a nebudu se zbytečně nervovat ještě víc 😒 A to mimoděložní právě takhle vypadá, že je slabá čárka na testu a nesílí, nějakou dobu už tady pročítám různé příběhy.

aja37
16. mar 2011

@gabikri : gabi, hlavne pokojne. pokial mas ist na krv az v pondelok, tak to mas este 5dni pred sebou, takze teraz si cca 9den po ET? to je skorooooooo na ciarky. vydrz. fakt. pozri sa na tuto web stranku ... tam je popisane presne den po dni, co sa deje: http://www.vitalia.cz/rodina-a-vztahy/miminka/t....

inak v ty si mala darovane len vajicka, vsak? spermosky ste mali vlastne, ze? ja len, ze v Geste v Prahe tusim maju aj taku moznost, ze ti daju uz hotove embryo za 13,5tis. ja viem, ze to je ine. ze takto to bolo 50% vase, ale lepsie ako nic, nie? ... ked by sa ti to nahodou nepodarilo, porozmyslaj nad touto moznostou.

ale ako hovorim, hlavu hore. este nie je nic stratene!!!

gabikri
16. mar 2011

@aja37 : ahoj, jsi hodná, přesněji je to tady popsané : http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...
ale jak už tam ta čárka jednou byla a začla slábnout, to je špatné znamení. Kdyby tam nikdy nebyla a teď se objevila slabá, tak je to o.k. ale takhle je to v háji ☹
Jinak o té možnosti darovaných embryjek vím, ale s tím by mm nesouhlasil. To raději někde ty peníze seženu na dárkyni.i když nevím kde. Darované embrya ti dají jaké oni chtějí a narodí se ti dítě, které ti vůbec není podobné, takhle aspoň z 1/2 je manželovo a zbytek vyberou aspoň trochu podobný typ.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
16. mar 2011

@gabikri čo to tu čítam ☹ .Ale ako píše bondy, ešte nič nie je stratené. Zlatko, hlavne sa nestresuj, ja viem, že sa to takto povie ľahko a realita je iná.

Inak ženy, včera ráno, keď som mala ten test negatívny, tak som už vysadila utrogestan. Dr. by mal asi zo mńa radosť keby o tom vedel. Ale načo to budem do seba zbytočne ládovať.

chiguita
16. mar 2011

@gabikri Ahojky,mimoděložní jsem měla dvakrát,a HCG stoupalo,poprvé jsem to dotáhla do 8+3tt a zjistilo se to za minutu dvanáct,podruhé jsem ležela v Apolináři,HCG opět stoupalo,dr.mě nechával co nejdéle, 4x denně UZ,a modlil se aby v děloze našel mimi.Bohužel,nestalo se, při posledním UZ se mě udělalo zle a jelo se na sál ☹
A při ZT mi testík začal slábnout po 23 dnech od transferu 😔 .
bondy,má asi pravdu,pustilo se jedno mimi a proto ti kleslo trochu HCG. Jestli máš známou sestřičku,popros at ti nabere krev,to proto,abys popřípadě v pondělí mohla hodnoty porovnat.Při transferu dvou embryjek,je to poměrně časté,že jedno to vzdá,ale druhé se je silnější.Neměla jsi náhodou jedno jedničkové a druhé trochu slabší (kvalitu 2)? Jestli ano,zapadá to do sebe.
Hlavně klídek,věř že není nic ztraceno,nesmíš to odpískat !!!! Zůstaň v pelišku,odpočívej,a čerstvá štáva z citronu do vody,to je to nejlepší proti špinění,kdyby náhodou!!!

gammaray
16. mar 2011

@gabikri ahoj,nestrácej hlavu,prosím.myslím si,že to opravdu muže být tak,jak tady říkají holky.jedno ,to silnější tam zůstalo a druhé odchází.proto to slábnutí čárky.jinak,já mám darované celé embrya,nemohla jsem si je nijak vybírat,ale doktor mi vybral přesně asi podle naší vizáže-holka je kopie mého muže a kluk vypadá jako já,když jsem byla malá.tak kdyby náhodou,nemáš se čeho bát.držím pěsti...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre