Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
17. mar 2011

@misha83: co je to ta dilatacia delozneho hrdla? preco ti to robili ... prepac, ak si to pisala, nepamatam si to.

jada1
17. mar 2011

@bondy jáááj veď títo chlapi. Ešteže pán boh stvoril aj ženy, lebo by sami zahynuli. Ja to mám doma dvojmo, synáčik je celý otec a hlavne starý otec. Včera mi volá rozčúlený, že mu ušiel autobus spred nosa -"chápeš to mami, on išiel o 2 minúty skôr". No ja nechápem hlavne to mu hovorím, prečo si tam nebol 5 minút pred odchodom. Takže cestovné okolo 300 korún sa mu prepadlo a dnes by mal večer docestovať. Pochopila by som, keby išiel na autobus niekde tuto poblíž, ale on ide cestovať 330 kilometrov a príde na doraz, teda ani nie na doraz, ale neskoro 🙂 .Aspoň má ponaučenie dobudúcna.

@misha83 aj mňa by zaujímalo, čo si to podstúpila za zákrok.

paja1
17. mar 2011

@gabikri Ahojky já se hlásím taky tam fotku nevidím,a doufám,že je to stále //,moccccccccccccccccccccc ti držím pěsti.Sleduju vás,ale nestíhám a měla jsem nějaké problémy.moc na vás všechny myslím a přeju at se daří.a brzo máte všechny ty vytoužené //. 🙂

paja1
17. mar 2011

@aja37 Gratuluju moc.drž se. 🙂

paja1
17. mar 2011

@paja1 Tak to jsem celá já,čtu a nedočtu do konce.Je to v prd.................Nedá se to napsat slušně.je mi smutno,moc jsem si přála at ti to výjde.Drž se.Máš pravdu prošli jsme vším,ale ty finance kde na to brát?Drž se zlato moc mě to mrzí.Je to nespravedlivé.

Holky všechny se držte.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gammaray
17. mar 2011

@iwusa Tak ti přeji příjemné popíjení bylinek.Kéž by měly čarovnou moc !! 😎 😖 Ano,já je mám nakonec úplně z darovaných.manžel má spermio vcelku dobré,ikdkyž některé byly taky línější,ale navrhl nám to mudr.jak si už se mnou nevěděl rady,když se to furt nechytalo.byla to už snad poslední možná varianta,kterou na mě vyzkoušel.a taky,ty peníze !!

misha83
18. mar 2011

@aja37 Je to rozšíření toho hrdla. Měla jsem velké problémy při transferu, nemohli se tam dostat☹, i při těch vyšetřeních jsem si celkem vytrpěla. Ale hlavní problém byl pak při transferu, kdy embrya museli znovu vracet do inkubátoru a trval dýl než je standard, tím pádem tam jsou rizika poškození, i když v našem případě, měli stejně špatnou kvalitu☹, to totiž byla ta embrya ještě mých vajíček.

misha83
18. mar 2011

@jada1 jéé, už jsem to napsala o příspěvek výše.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
18. mar 2011

@misha83 aha, tak už rozumiem 🙂
@bondy sama nepôjdem, už som si objednala kamarátku, ale včera mm povedal, že to v máji odriekne. Predsa len táto vec je pre nás dôležitejšia.
No to by ti tak bolo prísť k hotovému, ty si ho pekne vynosíš, porodíš a vypipleš. 😀


@gammaray dobre ste sa rozhodli, radšej takto ako zostať bez detičiek. 😉. A aké staré máš detičky?

gammaray
18. mar 2011

@jada1 ahoj a děkuji.mám dvojčata,holka,kluk,v lednu jim bylo dva a půl roku.a nejsou to ty klasické hodné dětičky,je to nezvladatelná demoliční četa...čaute

jada1
18. mar 2011

@gammaray jééééj ty máš dvojky 🙂 a ešte párik k tomu , super. No viem si to predstaviť, že je je to s dvojkami náročné, ale keď budú väčší, tak to bude fajn. 😉

iwusa
18. mar 2011

dievčence, dnes som makala ako šróbik v práci, akoby ani piatok nebol, teraz ešte poupratujem stôl na víkend a pomaly sa nám začína zvíkendievať 😀 počasie je škaredé ale nestrácame optimizmus.
Uvidím, či sem cez víkend zabrdnem (keďže doma ešte nemáme natiahnutý net) ale ak nie, tak Vám prajem krásny víkend, tehuľkám príjemné bruškatenie a nám čoskoro tehuľkám veľa pohody, oddychu a pozitívnej energie 😉 pa zlatíčka moje 😎

aja37
18. mar 2011

@gabikri : haloo, Gabi, kde si? dlho si to tu nebola. je vsetko ok? ako sa citis? hlavu hore dievca. nejak bolo nejak bude. uvidis. daj o sebe vediet.

gabikri
18. mar 2011

@aja37 : ahoj zlatíčko, jsem tu............akorát spřádám plány, kde vzít rychle tolik peněz a na nic pořád nemůžu přijít 😝

Jinak jsem ráno poslala dotaz do sedmi pražských center, zatím mi odpovědělo Podolí - čekačka rok 70 tisíc, Gest 87 tisíc ( v ceně není PK ani ICSI) čekačka 3 měsíce a Pronatal 100 tisíc a čekačka 3 - 4 měsíce 😒 Ostatní neodpověděli, ale za dvacet mi to asi fakt nikde neudělají 😝

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veruncik
18. mar 2011

Všechny zdravím!!
@aja37 Moc, moc Ti gratuluji!!! 🙂 Nedalo mi to, abych se nepodívala, jak jsi uspěla. To je tak super!! Jen ještě pár měsíců vydržet 🙂 Jak se cítíš?
@gabikri To je mi strašně líto ☹ Nějak se nám nedaří, co?

Já si teď dávám pauzu od všech center...Taky se obávám, že když by ten pokus s darovanými nevyšel, že bych neměla na další....Jsou to již velké peníze. Asi budu rovnou šetřit na dva velké pokusy.....

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiguita
18. mar 2011

@bondy příjemnou cestu do polska a užij si nákupů 😉
Všem přeji hezký víkend.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
19. mar 2011

Holky můžu se zeptat, kolik jste měli k dispozici vajíček od dárkyní?

gabikri
19. mar 2011

@misha83 : ahoj, to je docela dobrá otázka 😉 Ne v každém caru dostaneš vajíčka všechny, to jsem vůbec před tím nevěděla. Někde ti třeba nabídnou o něco nižší cenu, ale vajíčka dárkyně rozdělí mezi dvě nebo tři příjemkyně. Stalo se mi to v tom prvním caru. Tvrdili mi, že dárkyně měla pět vajíček a že se oplodnily tři a přežily dvě 😖 A to pouze po dvoudenní kultivacI!! A ani se nenamáhali mi říct, jaké byly kvality!! No a v Reprofitu úplný rozdíl, dárkyně měla 9 vajíček, oplodnily se jich šest a čtyři přežily šestidenní kultivaci! Ty dvě se přestaly vyvíjet třetí den, což se bez PK nedá zjistit.

misha83
19. mar 2011

@gabikri Moc děkuji za reakci. U nás říkají, že dostanu všechny, uvádí, že to je většinou mezi 7 - 12 vajíčky, no tak jsem zvědavá! A kam jsi chodila před tím? Promiň, vím, že jsi to tu už psala.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
19. mar 2011

@misha83 ty chodíš do Unici? Ja som im písala ohľadne IVF s darovanými oocytmi a práve na toto som sa pýtala, či oocyty rozdeľujú medzi viac príjemkýň. Odpísali mi, že nie, že všetky získané oocyty sú k dispozícii pre príjemkyňu.
@gabikri ako? Odpovedali ti ďalšie centrá? Tie ceny sú naozaj príšerné. My sme už vyčlenili z rodiiného rozpočtu cca 4000 euráčov. No a ak to nevyjde, tak ma porazí ☹ .
Baby ja sa už na ten máj teším. Sú to ale ešte dva dlhé mesiace. Ale už som zvyknutá čakať, stále na niečo čekám, raz na výsledky z takého vyšetrenia, potom z ďalšieho, potom 2 mesiace po laparoskopii. Hádam mi tie dva mesiace utečú rýchlo.

jada1
19. mar 2011

@bondy a tebe dali kedy termín?

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
19. mar 2011

@jada1 Jj, chodím do Unici, tak v to doufám 🙂 . Ale právě na jiné diskuzi s tím má holčina problémy, že právě dostali k dispozici jen 5 vajíček a z toho jsou ok 3. Tak mě zajímá, kde to jak chodí, je to děs☹.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre