Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
20. mar 2011

@dana7 : jj, teď jsi hezká holka 😀

jada1
20. mar 2011

@gabikri v SR sú vo všetkých centrách dlhé čakačky na dárkyňu. Predpokladám , že lucia00123 keďže je slovenka chodila do CAR na Slovensku. Aj nám povedali 2 roky, preto sme sa pobrali do Čiech. Unás to proste nemajú s dárkyňami tak rozbehnuté ako u vás, preto si myslím, že darkyne získavajú aj týmto spôsobom, že používajú "nadbytočné" vajíčka. Samozrejme, že pacientku by mali o tom informovať, pretože cena je tá istá. V Reprofite garantujú mladú, zdravú darkyňu, ktorá sa nelieči na neplodnosť. Keď to tu takto čítam, tak bohu vďaka za tieto stránky a cenné informácie a myslím, že sme si vybrali dobré centrum. Nám ho aj odporučil doc.z Caru v SR kam sme chodili.

gabikri
20. mar 2011

@jada1 : to je pravda, na Slovensku to asi chodí jinak. Ale jak psala bondy, že to psal ten doktor z caru, kam jsem chodila před tím, tak to mě mohl šlak trefit. Pokud to někde dělají, pacientka by o tom vědět a mělo by to být tak o 50% zohledněno na ceně.

jada1
20. mar 2011

@gabikri veru tak ako píšeš. Proste niekde majú z toho pekný biznis, ale takto si len spravia zlé meno. Preto, keď sa človek rozhoduje do akého centra ísť, netreba sa asi ponáhľať a preštudovať si čo-to o ňom.

chiguita
20. mar 2011

Hezké nedělní skoro poledne,kočky.Já mám za sebou všechny IVF na pojištovnu v apolináři poprvé jsem tam byla v r.2004,když jsem měla mimoděložní,operoval mě dr.M.M. a hned si mě vzal na konzultaci k sobě do caru.Pak dr.M.M. mě rodil při ZT v druhém trimestru a rok na to mě zachránil od operace myomú,která by dopadla pro mě stejně špatně,info pro gabikri.Už asi víš proč je M.M můj miláček a v Reprofitu je to Štěpán.
Holky,já si jednou řekla že své děti pojmenuji po těch něj nej lékařích,zatím jsem u čísla 2 😀

gabikri
20. mar 2011

@chiguita : ano, u Apoli jsou špičkoví lékaři a vždy jsem tam byla maximálně spokojena. To ovšem nemůžu říct o tamním caru. Takže Michal/ Michalka - Štěpán / Štěpánka ? 🙂

chiguita
20. mar 2011

Já jsem jednou ležela po OPU s holkou,která měla už jedno dítě po IVF a chtěla druhé,opět měla asi 30 hezkých vajíček,a dr.se jí ptal jestli něco nechce darovat,myslím že si nechala polovinu a polovinu darovala,.Nakonec čekala dvojky a tak darovala i embrya,zbyla jí 4,o dalším dítěti už neuvažovala.Toto vím přímo od ní,co je pravda a co ne nemůžu posoudit,a ona byla zdravá jen měla IVF také kvůli mimiděložnímu,a bylo jí 26 takže i věk byl O.K.

Mě hodně mrzelo na tom caru toto:v r.2004,2005,2006,2007 byla možnost u nich jít do nativu,dr.mě tlačil do IVF na pojištovnu,a když jsem už na pojištovnu neměla nic,v tu dobu zakázal nattiv,že na něj nemají granty.Tak nevím proč mi neudělal aspoň zkušební nativ,když jsem měla svoje vajíčka,srílo by mě to 3.100.
Po zkušenostech a znalostech o IVF bych těd jednala úlně jinak.s rozvaou a zkoušet co nejšetrnější postup,a hlavně po prvním IVF kdy se nezadaří udělat další vyšetření.Slova to se stává jdem do další stimulace,ty hormony neškodí zdrav jsou jen kecy.
Znám jednu holčinu,které byla zjištěna nějaká závažná mutace až po 4 IVF a 3 SP ☹ nemělo se pátrat po příčině dříve?! Někdy se člověk nestačí divit.

chiguita
20. mar 2011

@gabikri Michal/Michalka Štěpán/Štěpánka 😀

gabikri
20. mar 2011

@chiguita : darované embrya ano, to vím, že tam dělají, chodí tam na to kamarádka, ale taky to stojí 1/5 co darované vajíčka 😉 A nebo dvojčátka : Michal / Štěpánka., Štěpán / Michalka, Michal / Michalka, Štěpán / Štěpánka, Michal/ Štěpánek, Štěpánka / Michalka 😀 😀 😀 Tak a jsem z toho totálně popletená 😀

chiguita
20. mar 2011

@gabikri víš,jednou mi dr.chtěla udělat transfer pod UZ,když mám myom, at vidí přesně kam vkládá mimi.
Šla za primářem,ten to zatrhl,že to není u nich běžný postup.Byl přesvědčen,když se má ujmout,tak se ujme 😠

Když vidím pečlivost v Reprofitu,pří transferu pod UZ,vůbec nelituji jezdit 200km po D1.
A věřte mi,jezdím po ní ráda.!!!

chiguita
20. mar 2011

@gabikri jelikož mám myomky,Štěpán nechce o dvojkách ani slyšet.Jestli jsou embryjka tak poslušná jako já,tak i z jednoho budou dvě 😀 😀 😀 .

dana7
20. mar 2011

Holky, prosím vás máte některá zkušenost s Embryo glue? Nabídli mi to teď na poslední pokus. Jestli jste se s tím některá setkala, budu ráda za každou informaci!

gabikri
20. mar 2011

@dana7 : co to je 😕

@chiguita : já měla teď před KETem malinký polyp a V Reprofitu mi nabídli, že mi ho raději odstraní, ať je jistota, že je vše o.k. Pochybuji, že by se tím jinde zabývali 😝

beruska64
20. mar 2011

@chiguita Ahoj si ma zaskocila. Ja som si myslela, ze transfer sa vzdy robi pod UZ 😲 . U nas v centre nam vzdy aj urobili obrazok, kde sa ta tekutina s embrijkami nachadza. No jo tisic centier tisic postupov 😀

dana7
20. mar 2011

@gabikri Taky jsem nevěděla co to je, tak jsem si to našla na netu, tady je to co jsem zjistila!
Novinkou v naší nabídce je transferové medium Embyro Glue. Jde o speciální transferové medium firmy Vitrolife. Tento roztok má složení podobné podmínkám v děloze. Dle dostupných údajů v literatuře je toto medium vhodné pro pacientky s opakovaným selháním nebo pro pacientky již starší. Dá se použít jak pro ET čerstvých embryí, tak pro KET. Dle výrobce je pozitivní vliv tohoto roztoku patrný právě u výše zmíněných skupin pacientek. Zdá se, že v běžném provozu není kladný vliv Embryo Glue statisticky významný. Neznamená to však, že by použito být nemělo nebo nesmělo. Rozhodnutí, zda má či nemá být Embryo Glue použito záleží na přání léčeného páru. Je třeba tak učinit již během přípravy cyklu. Tato informace je pro embryologickou laboratoř velmi důležitá. Celý embryologický proces totiž musí být této skutečnosti přizpůsoben.
Bohužel jde o poměrně drahé medium. Proto bude užití Embryo Glue zařazeno do naší nabídka za příplatek ve výši 1500 Kč.

gabikri
20. mar 2011

@dana7 : jo ahhhaaaa, to je to lepidlo na embrya 😉 Ptala jsem se na to mého doktora a neměl to k dispozici. Tvrdil však, že stejnou službu udělá trochu červeného vínka před transferem. A holky tady psaly, že je na to dobré také chilli 😉

beruska64
20. mar 2011

@lucia00123 JEJDA trojicky, tak to budete mat doma veselo 🙂 Drzim palce, tebe aj miminkam. Nech ste hlavne vsetci zdravi, a nech miminka krasne rastu. To je od teba pekne, ze si este aj darovala. Dakujem, za vsetky holky co cakaju alebo uz maju mimi z darovaneho. Keby bolo takych ako ty viac, tak by ivf s darovanymi mozno nebolo az tak financne nakladne 😀

dana7
20. mar 2011

@gabikri To jsem taky zkoušela! Jak červený víno, tak ostrý jídla miluju!! Ale asi málo, budu muset přidat!!! 😀 😀 😀 Myslíš, že to lepidlo k něčemu je?

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
20. mar 2011

@dana7 : já pila červený i chilli, po dvakrát se mi to chytlo, ale pak zase pustilo. Takže můj názor je, že žádné lepidlo Ti nezaručí, že se embryo nepřestane vyvíjet. Myslím, že v Reprofitu to měli, ale neosvědčilo se jim to, tak to přestali používat. Ale nemám s tím vůbec žádnou osobní zkušenost.

gabikri
20. mar 2011

@bondy : ano, přesně jsi to napsala, kdyby to bylo zadarmo, tak bych ani nemukla, ale protože to stojí takový prachy, tak za to chci tu nejvyšší kvalitu 😝 A Řežábek není z Gestu ale z Apolináře 😉

dana7
20. mar 2011

@bondy Můžu se zeptat o kterém lékaři z gestu mluvíš? Nám řekli jen, že všechny vajíčka co bude mít naše zaplacená dárkyně, budou naše! Začla jsem pochybovat, až když se všude začlo opakovat číslo 5. My jich, taky měli 5! Nevím, nechci nikoho z ničeho obviňovat, to né, ale je to zajímavé!

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dana7
20. mar 2011

@bondy Aha!!! 😀 😀 😀

gammaray
20. mar 2011

@lucia00123 ahoj a taky,děkuji za sebe a za všechny holky čekatelky.kdyby vás takových víc.přeji hodně zdravíčka tobě i klukům a hlavně,vydržte pohromadě,co nejdéle to půjde.držím pěsti..

lucia00123
20. mar 2011

@beruska64 ahoj citam vas forum a ako veru je to nákladne a poriadne to som nevedela ze to je az taká vysoka suma. drzim palce nech vam to vsetkým vijde

lucia00123
20. mar 2011

@gammaray dakujeme eru nech chlapci este dlho vydrzia v brusku , aby boli zdravucky.

gabikri
20. mar 2011

@lucia00123 : přeji taky krásné a zdravé miminka 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre