Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

vika34
12. máj 2009

ahojte,som ra´da,že ma spomínate,dnes idem pichať prvú stimulačku,tak hádam to muž zvládne
nelynka to je paráda,že sa na to dávaš 😅
babuľky ste dnes písali ako dlho čakáte a nič,tak aj mám obavy vám napísať ako dlho to riešim ja a tiež zatiaľ nič,Vika ešte chodila do školky ☹
snád to bude už posledný pokus a hádam aj posledné moje tehotenstvo a až do konca

mimka29
12. máj 2009

ahoj vika - sa ti muselo z nás štikútať 😀 Ty budeš pichať večer, lebo mne pichali vždy ráno.

vika34
12. máj 2009

ahojky,mne to pichá manžel,teda aspoň na prvé IVF pichal,len či nebudeme mať problém zriediť tie štyri merionaly,mám zásobu strie´kačiek a ihlí ,tak to dúfam nejao zvládneme,ale až po ordinácii 😀

mimka29
12. máj 2009

vika, ale ja som myslela, že či si to nemáš pichať ráno? Pýtala si sa Pintera, či si môžeš dávať včeličky aj večer?

vika34
12. máj 2009

nepítala,ale on mi nepobvedal,že to treba vyslovene ráno,pri prvej stimulačke mi bolo povedasné,že je to jedno len to musí byť v rovnaký čas,tak som sa ani viac nepítala,ale idem prečítať leták

mimka29
12. máj 2009

Ja len, že sme také skúsené, tak aby sme to hneď zle neodštartovali.

vika34
12. máj 2009

ty si chodila do centra? A cez víkendy kam?

mimka29
12. máj 2009

Aj cez víkend sú tam, iba raz v nedeľu tam neboli, tak mi to pichla švagrová ona je zdravotná sestra. No čo bolo na letáku???

vika34
12. máj 2009

ešte som to neprečítala,ved už je to jedno,ráno som to už nesdtihla 😒

nelynka
12. máj 2009

vika ze pichas do prdelky?
ja som pri IVf pichala Fostymon a pichala som si ho vecer, teda v centre mi ho pichali vzdy vecer lebo ten moj paduch by omdlel, len neviem ako to teraz zvladneme v pripade stymulacie xixi 😀

mimka29
12. máj 2009

Tak po Ordinácií napíš ako ste zvládli prvú pichačku.

nelynka 😉

vika34
12. máj 2009

nely,ten môj je na seba strašne hrdý,že to dokáže ,ja by som sa nepichla dobrovolne ani do prsta.
Picháme do zadku a jednu do bruška
Nely a ako dopadlo to prvé IVF,nemáš nič napísané v pase

mimka29
12. máj 2009

vika pozerala som aj ja príbalový leták merionalu na internete a bolo tam písané dávkovanie raz denne, ale nebolo písané či ráno alebo večer. Keby na tom záležalo, tak by na to určite upozornili.

nelynka
12. máj 2009

vika tak mne ked pichali prvu injekciu, tak som sa asi nejako zlakla a zbledla som, zacala sa mi motat hlava a moj ked to uvidem, tiez cely zbledol a sestricky mali z nas sradnu a vtedy povedal ze mi to pichat nebude ani nahodou, ze radsej ma bude vozit do centra, ale to sme vtedy byvali este v Prahe, blizko sme ho mali..
teraz to mame 60km tak neviem neviem xixi, nejako ho budem musiet ukecat..

1.IVf nam nedopadlo, nic sa nechytilo, po roku sme boli na KET, vlastne teraz v decembri, ulapilo sa ale 6tt som mala MA...nevadi, priste sa ulapi urco xixi 😀 😀 😀

na pichanie nezalezi ze kedy, je to uplne jedno ako to vam vyhovuje..ale musi to byt priblizne v rovnaku dobu..ja som pichavala vecer o 18h a raz som pichla o 15h a to mi lekar povedal ze pohoda, ze to nie je az taky rozdiel a ze raz sa nic nestane 😀

mimka29
12. máj 2009

nelynka, vika - dobrú nocku, ráno sa pozriem ako ste to zvládli

nelynka
12. máj 2009

mimka aj tebe prajem dobru nocku a pekne snicky 😀

vika34
12. máj 2009

prvá dávka pichnutá,muž si nejako odvykol,tak to trošku bolelo,alebo som si ja odvykla,ale v pohode,takže budeme pichať o 22,00
nelynka je smutné,čo sa ti stalo,ale treba to brať asi tak športovejšie ,ináč by som sa zbláznila,keby som mala po každom potrate skolabovať,treba to oplakať a ísť dalej
mám iba otázku,môžeš ísť za darkyňu ,ke si mala MA?Pítam sa iba zo zvedavosti,lebo ja by som určite nemohla,a teraz už ani kvôli veku nemôžem,tak ma to iba zaujíma,.
Nejako som vyhladla idem pozrieť chladničku,pá

iwusa
13. máj 2009

dobre ranko zienky 🙂
vika - super 😉 prvu mas uz za sebou, to je skvele, mozem sa spytat, ze ako to bude teraz prebiehat? kolko dni si budes pichat, kedy sa robi odber vajicok atd. aby som bola zasa o nieco mudrejsia 🙂

nely - je mi luto, co sa ti stalo, si silna osobka. teraz sa chystas na 2. ivf-ko? inak to je dobra otazka, co sa ta pytala vika, aj mna by to zaujimalo.

babenky, dopozerali ste vcera ruzovu? akoze ja som to nepozerala asi 2 mesiace (ked je vonku teplucko, tak travim malinko casu pri tv) ale ostala som sokovana! akoze slavik zomrie??? ty brdo, ved ruzova bez slavika ani nebude ruzova, ved to je jeho ordinacia, to co ma byt??? ozaj a kde to bola nela a ako sa tam dostala? a posledna otazka, kde je manzel jancovej? same zvraty 🙂

mimka29
13. máj 2009

dobré ránko,
vika - takže o 22.00 budeme s tebou imaginárne včeličkovať. Kedy ti vychádza prvá kontrola, tuším na nedeľu.

baby neviete čo je s barborkou, nechce sa mi pozerať dozadu kedy tu bola naposledy, alebo som ju nechtiac prehliadla?

iwusa
13. máj 2009

veru, nebola tu uz strasne davno! aj som jej, myslim, ze cez vikend, posielala ip-cku, predsa je to vyraznejsie, hned ked sa prihlasis tak ti pekne svieti cervena obalka ale neozvala sa mi este. dufam, ze ma len vela prace a nestiha konika, hadam sa nic zle nestalo...

mimka29
13. máj 2009

iwuska - pokúsim sa ti na všetko odpoveda5, takže,
Čo sa týka stimulky, tak teraz bude mať vika na 6 deň stimulky kontrolu na ultrazvuku, že ako rastú foliky. Potom sa pridáva ďalšia injekcia (tučím cetrotide), ktorá sa pichá každý deň do brucha. Na ultrazvuk bude chodiť ob deň, aby lekár videl ako rastú foliky. Celé to trvá cca 10-15 dní, neviem. Ja som stimulovala vždy 11-12 dní.
Ordinácia - neviem či Slávik zomrie, nela sa dala do nejakej sekty a tí ju odvliekli do turecka a tam ju veznili, jančovej manžel je v base, lebo sa bil s jedným chlapíkom a sotil ho rovno pod kolesa auta.

mimka29
13. máj 2009

Som to mrkla a barborka tu bola naposledy 28. apríla, ale ona v podstate čaká kedy sa jej ozvu, že maju darkyňu, tak, že?

mimka29
13. máj 2009

Inak baby mne už druhý deň hrozne zle a mrcha nikde ... tak buď nech príde, alebo nepríde aspoň 9 mesiacov

dianan
13. máj 2009

Dobre ránko prajem... 🙂
uff ale ste toho večer riadne popísali....

mimka...tak radšej nech ta mrcha nepríde.....no to by bolo super prekvapko,čo???

iwusa
13. máj 2009

veru mimka, to by bolo uplne uzasne prekvapenie 🙂 dufam, ze nepride potvora jedna! drzim paste aby sa tak stalo 😉

iwusa
13. máj 2009

a dakujem za zodpovedanie vsetkych otazok 🙂
dobre ranko di 🙂

mimka29
13. máj 2009

Baby ona príde ... bolí na podbruško, kríže, nohy, som nahúknutá ... proste jasná mrcha mrchovitá. Už chodím pre istotu dva dni vyvložkovaná 😀

dianan
13. máj 2009

mimko...to poznám.... 🙂

ahoj iwuška... 🙂

iwusa
13. máj 2009

aaaaaaaaaaaaaaaa... skoda a ja som sa uz tesila, ze sa podarilo len tak z nicoho nic, ako blesk z jasneho neba... ale nestracajme este nadej 🙂

bobjan
13. máj 2009

Ahojte bambuľky,

nie že by som na vás zabudla, ale pekne si vás čítam. Gratulujem darkyniam a skláňam sa pred nimi, je to úžasné, že existujú takýto ľudia.
Držím vám všetky palčeky 😉 a dúfam, že vám to rýchlo ubehne to čakanie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre