Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
27. mar 2011

@dana7 : ano ano, DC je den cyklu 😉 Jinak mě řekla doktorka, že ta sliznice má být 9 - 12, ale jinde jsem četla, že 8 - 13, tak já myslím, že jsi v toleranci 😉 Já šla na transfer a měla jsem 9 mm 🙂 A zkus to červené vínko a chilli 😉

dana7
27. mar 2011

@gabikri Jo, jo každý den sklenku vína!! To je, z toho co užívám, to nejlepší! Piju čaj L. Mojžíšové, čaj na podporu IVF a vitamíny Fertilcare! K tomu prášky od doktora!! Jsem zvědavá jestli to k něčemu bude, nebo jestli jsem to s přípravou přehnala!!! 😀 😀 😀

gabikri
27. mar 2011

@dana7 : no já myslím, že připravená jsi na 100% a kdo je připraven, není ohrožen 😀 takže teď to vyjde 😉

gabikri
27. mar 2011

@dana7 : tady to píšou o té sliznici, stojí tam, že problém je, když je nižší než 6 mm a vyšší než 15 mm, takže můžeš být v naprostém klidu : http://www.advancedfertility.com/uterus.htm

dana7
27. mar 2011

@gabikri Jo, výjde, určitě!!! A když ne, tak si půjdu koupit štěně!!! 😀 A aspoň dvě láhve toho červenýho vína!!! 😀 😀 😀

gabikri
27. mar 2011

@dana7 : neboj, hafík nebude potřeba 😀 Já o tom pejskovi taky přemýšlela, ale pak jsem to zavrhla, člověk se nikam nehne a byl by chudák celý den sám. 😒

dana7
27. mar 2011

@gabikri Já už jednoho mrňavého psa mám, jorkšíra! Jen bych mu pořídila kámoše! Uvidím, možná přidám, místo štěněte, ještě jednu láhev!! Ale teď to musí, fakt, vyjít!!! 🙂

gabikri
27. mar 2011

@dana7 : ano láhev budeš shánět, ale s dudlíkem 😀

marca22
27. mar 2011

Ahojky nevíte kde v Praze se čeká na darovaná vajíčka nejkratší dobu?

dana7
27. mar 2011

@gabikri Jé, to by bylo bezva!! 😀 Nechci bejt pesimistka, ale už tomu moc nevěřím, ale bylo by to krásný!!! Venku je pořád pěkně, půjdu ven!!! Tak se měj zatím krásně a užívej zbytek víkendu!!! Pa!!! 🙂

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : ahoj, vůbec se nečeká v Prague Fertility center, myslím v Gennetu je taky čekačka 0 a Iscare a pronatal je to cca 3 - 4 měsíce 😉

gabikri
27. mar 2011

@dana7 : pa pa a nasávej energii na mimíska, páč pak jí budeš hoodně potřebovat 😉

marca22
27. mar 2011

@gabikri a na kolik nás to tak vyjde? Chci mít představu.

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : jsi samoplátce a nebo máš ještě pokusy na pojišťovnu?

marca22
27. mar 2011

@gabikri mám ještě 2 pokusy na pojišťovnu,ale taky záleží na tom jestli je smluvní s tím zařízením,nebo ne?

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : ano, samozřejmě, já měla VZP a to některá centra neberou. Ceny jsou s pojišťovnou od 8 tisíc do 70 tisíc. Těch 70 chtějí v tom PFC, což se mi zdá naprosto šílené. Obecně platí, čím kratší čekačka, tím vyšší cena. Těch 8tisíc to stojí u Apolináře, ale čekáš 2 roky 😖 Radím Ti udělat to, co jsem udělalal já, napsat maily do všech pražských center, které se zabývají dárkyní a poptat se na cenu, jestli akceptují tvou pojišťovnu, čekací dobu a zda za tu cenu máš vajíčka od dárkyně všechny. Těch center je sedm a jejich seznam najdeš na www.darkyne.cz Hodně štěstí 😉

marca22
27. mar 2011

@gabikri Dobře,moc děkuji.

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : prosímtě jak to že takhle mladá už uvažuješ o DV? 😕 Koukala jsem k tobě, že jsi teď byla na IVF, to nedopadlo?

marca22
27. mar 2011

@gabikri Ne,mám předčasné ovariální selhávání,měla jsem teď druhou stimulaci na ivf,při první se nezískalo nic,při druhé jsme získali 1 vajíčko,ale nezralé a nekvalitní a nereaguji ani na vysoké dávky hormonů. Už na to asi nemám sílu dál to zkoušet,chci to zkusit s těmi darovanými jak mi navrhovali v CARu,ale chodíme k apolináři,sice jsem ještě mladá,ale nechci čekat 2 roky,prostě ta touha po dítěti je silnější.

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : to je mi moc líto v tomhle věku, ach jo 😔
Já taky chodila k Apolináři a teď jezdím do Brna do Reprofitu. Přišlo mi, že tam nabízejí lepší služby než v Praze, ale to je jen můj názor. 😉 Jinak u Apoli jsem byla na jednom pokusu s dárkyní a šla jsem asi za tři měsíce, ale přivedla jsem dárkyni. Platila jsem zmíněných 8tisíc na pojišťovnu. Pokud jsou pro Tebe prioritní peníze, tak se zkus poptat po dárkyni, jinak jinde je to o daleko větších penězích, ale podle mého názoru také o hodně lepších službách. 😉

marca22
27. mar 2011

@gabikri Tak brzo? Mě řekli s dárkyní za půl roku,jenže v tom sehnat vhodnou dárkyni je taky trošku problém,ne každej na to má sílu,aby si píchal injekce atd a já do toho nechci nikoho nutit,nebo někoho přemlouvat,protože to nese i určitý rizika a to já si na svědomí nevezmu. O peníze nejde,ale je jasný že zaplatit míň je lepší 😉

mysycka
27. mar 2011

ahojte holky 🙂 zdravím ze slunečného Prostějova jinak jsem Vás kousíček dočetla takže dana7 já měla taky sliznici při prvním pokusu něco málo přes 8mm a doktor říkal, že je to ok tak snad to je pravda, že to tak stačí, protože nepředpokládám, že by mi při druhém pokusu vyrostla o něco víc, protože mám nasazený vysoký dávky hormonu a ani tak se jí moc nechce 😒, ale doufám že vědí co dělají tak jim budu muset věřit

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : to je jasný, já měla štěstí, že jsem tu dárkyni sehnala náhodou, ona chtěla jít darovat tak jako tak 😉 Ale ze svých známých bych do toho taky nikoho netlačila. Nabízela mi to kamarádky dcera, ale to jsem odmítla, je mladá a nemá žádné děti 😖 Jinak už jsem to tady psala, u Apoli nedostaneš od jedné dárkyně vajíčka všechny, rozdělují se mezi více příjemkyň. Proto raději doporučuji najít soukromé centrum, čekačky nejsou tak hrozné a s pojišťovnou se to ještě dá 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysycka
27. mar 2011

@bondy zajímalo by mě kde bereš pořád tolik pozitivní energie, myslím že nebýt tady tebe tak spousta z nás už dávno propadla depresím, že to nevyšlo, ale to s tebou nejde a to je moc dobře, jsem moc ráda, že tu jsi a všem nám dodáváš energii 🙂

marca22
27. mar 2011

@gabikri Tak to mi třeba ani neřekli že se to rozděluje mezi víc příjemkyň. Kdyby to bylo ještě do těch 70 tisíc tak do toho jdem určitě,víc už je na nás moc. Tak uvidíme co se kde dozvíme.

@bondy doufám,řikám si že jsem jinak mladá a zdravá,tak by to mohlo vyjít 😉

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : mě to taky neřekli, dozvěděla jsem se to odjinud 😒

marca22
27. mar 2011

@gabikri Tak to mi nepřijde zrovna moc fér,mě třeba řekli že kromě toho že budu 2 roky čekat,tak musim mít ještě 2 nevyčerpaný pokusy,1 pro mě a 1 pro dárkyni a potom ty vajíčka ani nedostanu všechny a ještě budem něco doplácet? To je dobrý 😖

gabikri
27. mar 2011

@marca22 : cooo? Co je zas tohle? Vždyť je to nesmysl, proč dva pokusy? Vždyť stimulují jen tu dárkyni!!!! No pěkně to tam koulejí 😝 Já co jsem zjišťovala tady v Praze, tak asi bych šla do Gennetu, tam mají férové jednání 😉 Dvě holky odsud jsou od nich těhulky. Zkus jim napsat 😉 Jinak já v Brně doplácela s pojišťovnou 39 tisíc, ale měla jsem v té ceně všechny vajíčka od dárkyně, prodlouženou kultivaci a ICSI 😉

misha83
27. mar 2011

@dana7 Taky jsem se právě vrátila z procházky s manželem. Určitě sliznice doroste, přeci musí ne, má to nařízeno🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre