• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

24. apríla 2017 
rebo, rebíčku superky. Ty jsi byla v centru na kontrole nebo u svojí gyndošky?
gammaray, dětičky jsi uhlídala? To víš po takovém pokladu je poptávka :grinning:
mysycka no konečně, že koukneš.
Zdravím všechny ostatní.
9. máj 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rebo obrovská gratulace, moc vám to přejem :slight_smile:
jinak i nadále stíhám dvě práce, ale je to docela záhul :slight_smile:
9. máj 2011 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky moje zlaté,děláte mi všechny radost :dizzy_face:
@bondy ,děti jsme uhlídali,největší zážitek byl pro ně vlak :dizzy_face:
@jada1tak a ted jsi na řadě ty,zlatko...jo,jeli jsme na slov.vlastně na černo,manžel to zjištoval na pasovém-děti do 15 let musí mít pas,rodný list nikoho nezajímá..nikdo nás ale nechytl,cha cha...
9. máj 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jada1 omlouvám se,to s tou gyndoškou patřilo Rebo...jsem z těch dobrých zpráv taky nějak mimo..
9. máj 2011 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj dievčatá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Prosím o radu. Po 3 neúspešných IVF na Slovensku sme sa rozhodli obrátiť sa na Reprofit v Brne , kde nám navrhli liečbu s darovaným ocytom a manželovými spermiami. Máme už aj termín na august. Som z toho vyplašená, ale zároveň sa teším, že by to konečne mohlo vyjsť a zase mám strach - keď sa to nepodarí....určite ste si každá prešli takými zmiešanými pocitmi.
Poprosím vás - tie ktoré ste uz absolvovali liečbu s darovaným vajíčkom - podelte sa so mnou o svoje skúsenosti :slight_smile:
Čo musím pred tým absolvovať, aká je úspešnosť takejto liečby, aké je to mať v brušku cudzie vajíčko... ospravedlňujem sa , že píšem zmätene, lebo som aj sama zmätená - odkedy máme darkyňu :slight_smile: Aj mi to trvalo - kým som sa odhodlala sem napísať :slight_smile: Chodím na koníka , čítam príspevky, radujem sa s mamičkami a plačem s mamičkami....:slight_smile: Budem vám vďačná za každú odpoveď :slight_smile:
9. máj 2011 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika832 ahoj,mozem sa prosim opytat ako dlho si Reprofite cakala na pridelenie darkyne?Dakujem :wink:
9. máj 2011 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebo Hrozně moc gratuluji, to je paráda!!!!! U nás v CAR to také počítají od transferu.
9. máj 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj: -) Sme tam od leta 2010. Darkynu mi našli koncom februára, termín mám v auguste. Máme krvnú skupinu 0, tak to dlhsie trvalo.
9. máj 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika832 Před vlastním transferem embryí nemusíš podstupovat stimulaci a další vyšetření, která je nutná v případě použití vlastních vajíček. Bereš "jen" léky na podporu růstu sliznice atd. Nám Dr. řekl, že je to pro nás šance až 60 %, což je hodně. Chápu, že to nebylo lehké rozhodnutí, nicméně ty myšlenky přejdou. Vůbec mi nepřipadne, že bych v bříšku měla cizí vajíčko, mám tam naše ebryjko/ka a ani by mě nenapadlo o tom uvažovat jinak :slight_smile: .
9. máj 2011 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@gammaray na veru som na rade ja, už sa mi to blíži :wink: .
S tými pasmi pre detičky, to som nevedela, že musia mať svoje., to je nová info pre mňa. Asi aj u nás na SK to tak bude.
9. máj 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika832 ja idem na IVF s darovanými oocytmi teraz. 16.5 by mala mať darkyňa OPU. Som z toho tiež trochu nervózna. Jasné, že každá sa bojíme neúspechu, ale máme tu našu bondy :slight_smile: , ktorá je mimoriadna optimistka, našťastie optimizmu má na rozdávanie a rozdáva nám ho tu každej. :slight_smile: Takže ja ani nepripúšťam, že by mi to tentokrát nevyšlo :sunglasses:.
Ako ti napísala Miška, musia ti zladiť cyklus s dárkyńou, potom budeš brať lieky na rast sliznice a po OPU, prípadne ďalšie. Vyšetrenia nemusíš absolvovať žiadne, ak máš všetko ok, ale predpokladám, že áno, ke´d si už absolvovala IVF. Pred ET ideš len na sono, kde ti skontrolujú výšku sliznice.
Pocitu, že budeš mať v brušku cudzie vajíčko sa určite zbavíš, áno je to taký zvláštny pociť, treba si to celé v hlave usporiadať.ke´d bude v brušku, už bude len tvoje, nikoho iného :wink:
Ak sa chceš popýtať niečo konkrétne, kľudne napíš IP :wink: .
9. máj 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jada1 no ja sor :slight_smile: m tiez myslienly mala vseliake ale uz som v pohode a tiez to beriem tak,ze ked to vide bude to len nase dieta
9. máj 2011 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denda1301 my už máme myšlienky v hlave utriedené :slight_smile:. Mňa čo najviac teraz trápi, aby mala v pondelok dárkyňa čo najviac kvalitných vajíčok. :confused:
9. máj 2011 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denda1301 tým my som myslela seba a teba :sunglasses:
9. máj 2011 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebo
@misha83
holky nezlobte se,já nechci být za chytrou,ale 40 týdnů těhotenství se vždy počítá od prvního dne poslední menstruace a tak to je, jak u normálního početí, tak i u ivf. :confounded: vždyt i termín porodu ti každý doktor jednoduchým vzorcem počítá a stanoví podle prvního dne posl.menstruace .máte to ale zvláštní lékaře...ale co,hlavně,že je to tam..
9. máj 2011 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jada1 neboj bude este aby si plato nemusela na ne zhanat :grinning: :grinning: :grinning: nemam ani kedy pisat z roboty do roboty doma sadim kvety co sme kupili v sobotu.vy uz ste na tom dobre niektore tehule a niektore uz v pripravnej faze ja zatial ani neviem ci darkynu zozenu ja mam vela poziadaviek :unamused:
9. máj 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misha83 ďakujem za odpoveď :slight_smile: Ako som pochopila, ty máš už svoje bábätko v brušku :slight_smile:Srdečne gratuľujem a držím päste :slight_smile: Ja som mala údajne pekné vajíčka, ale nikdy sa mi neudržali, nikdy sme nemali ani mrazáčikov - vždy zahynuli aj tie v miske. Dúfam, že keď budú vajká od mladšej ženy - verím, že to vyjde. S manželom si robíme srandu - že dokopy máme 80 rokov /obaja po 40/ a keď bude mladá darkyňa, tak náš vekový priemer klesne na 60 :wink:
Vám sa to podarilo na 1. raz s darovaným ?
9. máj 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denda1301 :grinning:
Neboj, dárkyňu ti určite zoženú. V databáze vyňúrajú extra pre teba :sunglasses:
9. máj 2011 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gammaray, máš pravdu, je to tak jak píšeš, to budou děvčata čumět až budou rodit 14 před termínem :grinning:
Dej pusinky dětičkám, já bych je tak oslintala :grinning:
nika832,ničeho se neobávej, všechno bude dobrý jak jinak já to vidím u vás na první pokus.40 to máte akorát , dvě děti ještě stihnete :grinning:
denda1301, co by nesehnali, ona totiž už pro Vás nějaká běhá kolem car , už dnes je pro vás z vesmíru nachystaná vy si ji máte jen vyzvednout.
jada1, zdravím sluníčko, dost vajíček no tak si řekni kolik chceš 4,5,6, 8, k tomu přičti plus mínus dvě a toilk ji bude.schválně vsadíme se. Ale nesmíš chtít 2O to by nefungovalo :grinning: .Jen věřit , věřit a věřit a pak se soustředit.
Jemné vibrace přitáhnou to co je ve vašich myšlenkách a pak šup a je z toho řvoucí realita :grinning:
Já si teď přitahuji barák, počítám, že tak do roka máme pozemek a do dvou bydlíme :grinning:
zdravím ostatní
Jdu pracovat pa
10. máj 2011 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gammaray U IVF se to má správně asi počítat podle OPU, protože ne každý má OPU uprostřed cyklu. Podle transferu mi to přišlo taky zvláštní, ale jak u nás v CAR, tak i moje Dr. se ptala jen na transfer. Podle poslední MS je to samozřejmé u přirozeného těhu a zase i někteří Dr. to berou i při IVF. Ale jediné přesné datum při IVF je dle OPU. A stejně se to pak upřesňuje dle UTZ.
@nika832 No, já se ještě neraduji, ale vlastně můžu říct, ano zadařilo se s darovanými, teď už to je jen o štěstí, na UTZ jdu teprve příští pondělí.
10. máj 2011 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misha83, taky máš pravdu :grinning:
Já to ale beru tak, že když se miminko dělá ve zkumavce, tak se musí připočíst 14 dní, protože tak dlouho to trvá než se spermie s vajíčkem spojí než se uhnízdí.Někde jsem četla že je to od OPU + 14 dní ale asi fakt záleží jestli není např. posunutý cyklus uměle. Ale ono to je jedno , hlavně že na nás sedlo štěstí. Na UTZ neplaš, uvidíš to na vlastní oči, že jsi těhotná :grinning: .
10. máj 2011 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bondy zdravím...hele,ty si budeš tak nějak o vánocích oslintávat už svojeho chlapečka, :grinning: za pusy dík....
@misha83 to máš fuk,jestli budeš rodit podle tvého mudr. ve 38tt nebo ve 40tt.tvé děti už stejně budou veliké a donošené. :slight_smile: já to všechno měla vypočítané právě podle toho prvního dne posl.menstruace,14 týdnů v nemocnici se doktoři podle toho data řídili,všechny utz mi odpovídaly danému tt.a plánovaný císař se konal taky podle toho data.ale jak říkám,hlavně,že je to tam a dlouho to tam vydrží.. :dizzy_face: dáš to ještě ten týden bez utz.nebo ještě skákneš na hcg ?hezký den..
10. máj 2011 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bondy @gammaray Je to fuk, jak píše gammaray, hlavní je UTZ a podle toho to na nějaké datum sedět bude:slight_smile:. Vydržím to, jak se to přehouplo už na 6 dnů, tak to utíká, o víkendu slavíme sestřiny narozeniny, takže ten taky uteče a v pondělí jdeme na to. Já se už vlastně těším:slight_smile:.
10. máj 2011 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misha83 tak prajem veľa štastíčka maminke aj bábatkám. určite tam sú a pekne ti zamávajú :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
moc držím päste !!!
10. máj 2011 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika832 Děkuji, já zase přeji hodně štěstí!!!
10. máj 2011 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bondy ďakujem a verím ti :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. máj 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misha83 Ďakujem, ďakujem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A ako je to teda s tým potvrdením tehotenstva? Po IVF som isla o 14 dní na krv a potom som vzdy odchádzala s plačom - lebo mi vždy povedali ,že sa to nepodarilo. Myslela som - ze ked je tehotenský test z krvi pozitívny - je už vyhrané. Ale ja som sa nikdy tak ďaleko nedostala :frowning2:
Mám už síce 1 dospelého syna /prišiel prirodzene / a pri nom som netušila 4 mesiace ze ho mám v brušku :slight_smile: Hlavne lekár tvrdil - ze mám myóm a pichal mi vyvolávačky po ktorých som dostala MZ. Az v 4. mesiaci mi na ultrazvuku povedali ze som tehotná :slight_smile:. Ked som to povedala Dr. vyvalil na mna oči - veď som bola podla neho neplodná :slight_smile: Ale to bolo už veľmi dávno :slight_smile:
10. máj 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika832 Ano, po cca 14 dnech jsem si dělala test. V případě negativního se jde u nás v CAR na krev, v případě pozitivního výsledku tě objednají na UTZ (já si raději zašla i na krev).
10. máj 2011 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bondy no ja by som chcela aby ich bolo aspoň 10, aby zostalo aj na mrazenie :grinning: . 20 nie, ja som skromná :grinning: Takže podľa tvojej teórie ich bude 10+2? :grinning: :grinning:
10. máj 2011 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, jdu vás pozdravit něž půjdu na noční :slight_smile:. Jinak hlásím, že asi padlo definitifní rozhodnutí, na 99% proběhne adopce :slight_smile: je to sice na dlouho, ale je to jistota :wink:
10. máj 2011 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok