Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

jada1
7. jún 2011

@marca22 Mne nie, mne práveže povedali, že vyzerajú dobre a vidíš ajtak na prd ☹

misha83
7. jún 2011

@zlatanka30 Je mi to hrozně líto, vím, jak člověk padne na dno. Ale bojujte dál, je to těžké, ale výsledek bude stát za to! Hodně štěstí.
@marca22 To mi sice nikdo neřekl takhle 🙂 , ale asi to tak možné je. A přemýšlíš o darovaných vajíčkách?

marca22
7. jún 2011

@misha83 Ano,ale ve 22 letech je to šok hlavn mám teď takový stavy jako proč zrovna já musim mít něco extra 😢

marca22
7. jún 2011

@jada1 Mě řekli že vypadá dobře jen děloha,jeden vaječník uplně mrňavý,druhý není tak hrozný ale taky žádná sláva a zásoba folíků připravených ke zrání malá ☹

misha83
7. jún 2011

@marca22 Tomu rozumím, sice nejsem tak mladá, ale bude mi, troufám si říct teprve 28, takže vím, o čem mluvíš.

marca22
7. jún 2011

@misha83 a taky máš pocit že toho doktoři dost zanedbali? Mě třeba poslala dr. do caru až po roce a půl snažení,tam mi čtvrt roku zkoumali ovulaci a zjistili že neni,k tomu vysoké fsh tak mě poslali jinam a tam jsem jen než mě vezmou čekala půl roku,a když došlo na stimulaci,už bylo nejšpíš pozdě,připadá mi že státní cary mají laxní přístup ☹

misha83
7. jún 2011

@marca22 U nás to tak nebylo. Od půl roku snažení mi moje gynekoložka říkala, že ještě tomu dáme max. půl roku a pošle nás. Skutečně nás hned poslala. Jelikož já nemám zas až tak vysoké FSH, ale špatný poměr s LH, tak v CAR hned zkusili stimulaci, když bylo jasné, že nereaguji, alespoň vyzkoušeli zvýšit dávky, aby se určila iniciační dávka pro další pokus. Sice ani ten nedopadl, ale vedl k dalším závěrům a šli jsme do darovaných. Chodíme do soukromého CAR.

marca22
7. jún 2011

@misha83 a s darovanými to vyšlo? Nám řikala dr ve čtrtek že je šance s darovanými více jak 55%,a nezoušelas třeba minimálku? Já třeba reaguji na clostík ale na nekvalitní jako fostimon nebo merional ne,třeba na menopur jsem taky reagovala ale jelikož už nebyl k dostání v žádné lékárně,musela jsem si vzít merional a ze 2 foliklů mi 1 praskl,zbyl jen 1 a v něm nezrálé vajíčko a my chtěli icsi takže se to nedalo oplodnit

denda1301
7. jún 2011

@jada1 si tehula ako vysita pockaj za chvilu budes chodit s bruchom ze ti budu aj pivny bratia zavidie 😀 😀 😀

mimka29
7. jún 2011

Ahojte baby 🙂
Možno si ma ešte pamätáte niektoré, lebo som tu dlho nebola, ale prišla som vám napísať, že mám radosť z toho ako sa tu tehulkuje. Tehulkám prajem krásne a bezproblémové tehotenstvo a snažilkám veľa šťastia a hlavne veľa trpezlivosti, lebo niekedy je dlhý boj, ale verím že každá jedna z vás vybojuje 😉

mimka29
7. jún 2011

@diadiana gratulujem k tehotenstvu 😵 Ja som v tejto téme od roku 2009 a teraz sa už tešíme zo zdravej krásnej dcérky.

jada1
8. jún 2011

@marca22 viem ako ti je, ale trápením sa a otázkami prečo práve ja človek nič nedosiahne. Každý proste niečo máme. ☹. Každá z nás tu v tejto diskusii by sme ti vedeli rozprávať, každá z nás už máme čo to za sebou. Áno je to hrozné, ale pozitívne v tomto prípade je pre teba, že maternicu máš v poriadku a treba ísť ďalej. Skús ešte tú minimálku, alebo nejaký soft a ak nie, tak potom možnosť darovaných vajíčok. Pri darovaných sú šance naozaj vysoké. Je tu naozaj plno kočiek, ktorým to vyšlo na prvý krát, či už mladších alebo starších. A ak smiem poradiť, ak sa pustíte do celého procesu DV by som si na tvojom mieste vybrala súkromný CAR pred štátnym.Držím palce 😉 .

marca22
8. jún 2011

@jada1 To máš pravdu,ten první krok už jsme udělali,přešli jsme ze státního caru do soukromého a hned jsme byli mile překvapení jak přístupem tak i těma možnostma při přijmutí darovaných vajíček,třeba ve státním mi chtěli vyčerpat 2 pokusy na pojišťovnu a navíc ještě 8000 a žádná záruka kolik se získá vajíček a když by se náhodou neoplodnila tak hold smůla,v soukromém mi vezmou jen 1 pokus a 1 můžeme ještě využít třeba na tu minimálku,za darované dáme sice přes 20000 ale máme záruku 10 vajíček,dárkyni si můžeme vybrat a kdyby se náhodou neoplodnila nebo nezískala od ní vajíčka tak nový pokus platí klinika,je to vážně rozdíl 😉

evulatko
8. jún 2011

@marca22, rekli Ti v Gennetu, jaka je tam ted cekaci doba na darkyni? Diky moc🙂

marca22
8. jún 2011

@evulatko 3 měsíce

evulatko
8. jún 2011

@marca22, mockrat dekuji🙂 to je tedy rychlost🙂

marca22
8. jún 2011

@evulatko to je 🙂 chodíš taky do Gennetu nabo se chystáš?

jada1
8. jún 2011

@marca22 áno, veď práve v súkromnom si priplatíš, ale máš záruku, že všetky získané vajíčka idú tebe. My sme mali 10. Zrelých bolo 7,tie sa aj oplodnili , 2 sme vkladali a 3 máme ešte zamrazené.

marca22
8. jún 2011

@jada1 no to je paráda 🙂

rebo
8. jún 2011

@zlatanka30 ja by som skúsila na tvojom mieste ten Sanus v Jihlave. Ja som s nimi veľmi spokojná. Mne to tam vyšlo na druhý pokus. Predtým som chodila na OBI v Brne, ale tam im išlo len o prachy. Vôbec sa nestarali, že akú mám sliznicu pred vkladom. A finančne sa to nedá ani porovnať. Tá Jihlava je síce dosť ďaleko, ale za pokus to tam stojí. Ja som už ani nedúfala a vidíš čakám dojičky. A pritom mám už aj dosť vysoký vek. Skús sa ešte nad tým zamyslieť. Strašne ti držím palce, aby to rozhodnutie stálo za to.

zlatanka30
8. jún 2011

@rebo poslala som ti ip.dakujem,ze ma podporujete 🙂

beruska64
8. jún 2011

@marca22 Ahoj, mne to tiez tak povedali, ze su male a scvrkle a nic z nich uz nebude. Skusali sme stimulovat, ale fakt z nich nikdy nic nebolo. Na clostil som tiez reagovala, ale vajicka boli nekvalitne a nepouzitelne. Aj keby bolo dake pouzitelne tak by som sa bala, ze mimco nebude zdrave ☹ Tak som rada, ze mame darovane 😀 Drz sa, urcite ti v sukromnom CAR pomozu. Ja som sice v statnom nikdy nebola, ale v sukromnom sme boli velmi spokojny.
@jada1 Vela štastia zajtra na utz, urcite su dve, lebo tie tvoje testy su uplne luxusne 😀 Uz by ich aj stacilo, co? Ty budes testovat este pred porodom 😀 Ja sa ale mm tiez este teraz obcas pytam: A myslis si, že tam je? A ten sa mi vzdy smeje nech sa pozriem na ten svoj melon.

beruska64
8. jún 2011

@mimka29 zdravim Mamina. Ako sa ma mala princeznička?

evulatko
8. jún 2011

@marca22, ano, byla jsem tam uz dvakrat. Zatim jsme domluveni, ze zkusime klasicke IVF, ale stejne se bojim, jestli z toho neco bude, FSH jsem naposledy mela 15, takze nic moc🙂

mimka29
8. jún 2011

@beruska64 má sa super 🙂 Akurát dnes sme boli na očkovaní, tak dúfam, že nebude mať žiadnu reakciu. Je to už poriadne šidlo, najradšej by stála pri nábytku a otvárala šuplíky, ale chodila za ručičky 🙂 Tebe sa to už pekne kráti, výbavička už nakúpená?

marca22
8. jún 2011

@evulatko to ještě neni žádná hrůza,já měla 19 a podle dr. se to pořád hýbe nahoru dolů

marca22
8. jún 2011

@beruska64 to moc potěšující neni ☹

beruska64
8. jún 2011

@marca22 Ale ved to nie je az take hrozne 🙂 Bud rada, ze zijeme v dobe, kedy je mozne mat mimco aj z darovaneho vajicka! a nemusime sa zmierit z nutenou bezdetnostou. A mozno ti FSH nakoniec este klesne. A bude mimco prirodzene.

beruska64
8. jún 2011

@mimka29 tak to musite mat doma veselo 🙂 Vsak musi pozriet vsetky supliky, aby mala prehlad, co vsetko doma mate. A uz aj sama zacala chodit? My uz mame vsetko nakupene, nachystane, vyzehlene uz iba cakame. Akurat mi chyba este pobalit tasku do porodnice, sa mi dako nechce, stale si hovorim zajtra zajtra a nakoniec budem balit az ked zacnem rodit 😀

mimka29
8. jún 2011

@beruska64 Nooo ja už som chodila v tvojom tt všade pobalená s taškou do pôrodnice, vozila som ju v aute 😀 Ja som už bola od 36 tt otvorená na 2 prsty, ale nakoniec som vydržala do 39 tt. Malá ešte nechodí sama, len v chodítku, ale to lieta ako šarkan, raz je v zásuvke, potom je zase plač, lebo si privrie pršteky do šuplíka ☹ ale furt tam bude chodiť. Musíme navštíviť Ikeu a nakúpiť už zabezpečenia na také veci, lebo nemôžem ísť niekedy ani na záchod, ako musím na ňu dávať pozor. Strašne rýchlo rastie 🙂 Budem vás aj naďalej sledovať, aby mi neušiel ten okamih, keď sa staneš mamou.
Teší ma keď sa vám v tejto téme darí, lebo sa tu veľmi dlho nedarilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre