Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
11. jún 2011

@marca22 Ano, přesně tak to je. Nás pokus taky vyšel na 50 tis. a to nepočítám nespočet vitamínů, co jsme si kupovali ještě navíc.

misha83
11. jún 2011

@marca22 Tak u nás jsme měli 17 tis. odměna dárkyni, 10 tis. léky pro ni, 10 tis. ICSI, 4500 PK, 4500 AH + ještě nějaké menší doplatky.

misha83
11. jún 2011

@jada1 Taky jsem brala Femibion 800 a slyšela na něj samou chválu!

marca22
11. jún 2011

Holky a taky jste museli brát několik měsíců před přijetím toho darovaného vajíčka HA? Mě se do toho moc nechce,beru klimonorm a vyhovuje mi a hlavně se při něm dá otěhotnět,přece jen si říkám "co kdyby" ? Budu se těšit na darované a všechen ten stres opadne 😕

misha83
11. jún 2011

@marca22 Já to brala i u vlastních vždy cyklus před, teď jsem brala divinu taky před.

denda1301
11. jún 2011

@marca22 Ja si tiez vsetko hradim mam38 rokov a IVF je co sa tyka preplacania len do 38 😠 aka nespravodlivost 😖 nas to vyjnde do 4000eur...nou koment tak dufam,ze to vyjnde lebo ma svihne tolko penazi.A inac ked som bola na ivf aj tak ma tie 2pokusy vysli na cca 2000eur co je tiez dost.Ja som to tu minule spminala mam klientov ktori zalozili nehnutelnost brali uver cca10000eur a nedopadlo to dobre a aj kamoska bola v Brne 3x nehala tam 250000skk to bola uz davno No co uz je to biznis a verim ze ceny pojdu este hore

denda1301
11. jún 2011

@misha83 ahoj ako sa mavas?
@marca22 co je to HA?ja zatial nic neberiem verim ale ze uz mi nieco daju teraz v juli

gammaray
11. jún 2011

@denda1301 zdravím,už se ti to krátí,holka...a už aby to bylo,že..budu držet palce...HA by měla být hormonální antikoncepce,ale já ji třeba nebrala.přeji hezký víkend všem,pa

misha83
11. jún 2011

@denda1301 Ahojky, mám se fajn. Zrovna dnes se chystám na loučení se svobodou své kamarádky 🙂 .

marca22
11. jún 2011

@denda1301 jj je to hormonální antikoncepce
Kolik si necháte zavést embryíí?

misha83
11. jún 2011

@marca22 Já jsem měla dvě a příště určitě budeme chtít zase dvě.

denda1301
11. jún 2011

@misha83 tak to bude veselo 😀 u nas mi uz baby organizuju tiez rozlucku,ale s robotou 🙂
@marca22 tak v tom nemam este jasno ci jedno,alebo dve.Moj gyndos mi odporucil len jedno,ale uvidim co povie Chovanec v Zline...

denda1301
11. jún 2011

@gammaray zdravim veru veru uz aby to bolo neviem sa dockat.do roboty ku mne prisli taky dedkovci a mali zo sebou vnučku 1 a pol roka vola sa Julia a skoro som im ju ukradla a ked odchadzali tak mi bolo tak luto 😢

jada1
11. jún 2011

@nali1 nie, okrem Femibionu som z vitamínov nebrala a neberiem nič. Ako sa cítim? Fajn, až na to, že už niektoré vône a pachy mi začínajú vadiť, ale to patrí k tomu 🙂

denda1301
11. jún 2011

@jada1 TAK TO je dobre to je prvý dokaz tehotenstva 😉 😉 😉 len tak dalej a dokedy budes brat tie lieky z CARU? viem že este stale asi kazu si nieco vkladat ja sa pamatam že som tiež musela davat utros 😅

denda1301
11. jún 2011

inac som minule dake injekcie a lieky vyhadzovala tolko mi ich zbytocne predpisali až som ich nakoniec vobec nepotrebovala a bolo toho dost zbytocne vyhodene prachy 😠 😠 😠

jada1
11. jún 2011

@denda1301 lieky sa vysadzujú od 10-12tt. Postupne sa znižujú dávky. Ja si lieky chodím dávať predpisovať k môjmu gyn. Užívam Prednison, Estrofém a Utrogestan. Aspoň niečo preplatí poisťovňa.

denda1301
11. jún 2011

@jada1 inac rozmýšlam preco sa vlastne musia brat ved ked žena otehotnie ak nič neberie 🙄

jada1
11. jún 2011

@denda1301 no áno, keď otehotnie prirodzene. Ja som mala svoj cyklus zastavený, t.j. musím byť nadopovaná hormónmi aby sa vyvíjalo všetko ako má 😉

denda1301
11. jún 2011

@jada1 inac co porabas? asi chodiš do roboty este vsak?ja už ratam dni kedy odídem a potom sa budem venovat sama sebe trosku si chcem spratat dom lebo este stale ho dorabame,ale malo by to bat hotove už cca za 2 týždne.Teraz som na terase a popijam vinko este možem 😀 😀 😀 a jedujem sa so psom,lebo všetko vyvlaka a ja to musim upratovat po nom 😕

jada1
11. jún 2011

@denda1301 áno, áno do roboty chodím. Cítim sa fajn, problémy nemám, tak nie je dôvod byť doma, aj keď mi Dr. núkal, či nechcem PN. Zatiaľ som nechcela, povedala som mu, že nabudúce uvidíme. Keby som aj bola na PN, musela by som sem-tam do roboty, lebo by som musela robiť doma. Dnes boli u nás naši a svokor, varili sme si guľáš. Taká rodinná párty 🙂 . Som ale nemožná, lebo keď po obede odišli, musela som si ísť ľahnúť, bola som unavená ako kôň. Teraz večer som sa nažrala (pardon za výraz), lebo to sa nedá ináč povedať červeného melónu, tak tu fučím ako tuleň a je mi nejako blbo :| .

denda1301
11. jún 2011

@jada1 tak pohodičku si mala 😉 no ináč aj ja ked zjem melon som nafuknutá na prasknutie 😝 😝 😝 no mne moj gyndos hned povedal,že by som bola PN on by ma nepustil do roboty nakolko som mala potraty a mimomaternicové tak už by mi nedovolil robit,ale teraz je to jedno už budem doma 😅 ja som asi z hovna (tiež soráč za vyraz ) urobená ked som dáka nemožná donosit dieta ja sa preto toho tak bojim,že aj som mohla ostat tehotna,ale som vždy potratila alebo čo

jada1
11. jún 2011

@denda1301 neboj sa teraz to dopadne dobre. Budeš mať kvalitné vajká, nadopujú ťa liekmi a výjde to 😉

denda1301
11. jún 2011

@jada1 no ved preto tak aj tomu viac verim 🙂 idem kukat TV ak tam niečo dávaju mm je na polovke tak som sama dobru nocku 😵

11112
13. jún 2011

Přeji hezký den a všem těhulkám gratuluji.Můžu se k vám přidat?Mám za sebou jedno FVF a jeden Nativ oba případy bohužel z negativním výsledkem a byla mě doporučena dárkyně.Moje FSH je 18 a mám 36 roků.Chodím do Reprofitu k Machačovi a musím říct,že je to skvělej lékař a dovede povzbudit i když nám právě není dobře. 😒 Pomalu jsem se začala smiřovat s tím,že nebudu mít svoje vajíčka,ale myslím že to každá z Vás.Chci se zeptat jak dlouho se ted čeká na dárkyni a kolik informací Vám o ni asi řekli?Děkuju moc 🙂

jada1
13. jún 2011

@11112 ahoj a vitaj v klube ☹ . Je to ťažké zo začiatku, ale potom to človek najako rozdýcha. Si na tom presne ako ja, jedno dieťa svoje a teraz z darovaných. Chodím tiež do RF (myslím, že sme si pred časom aj písali do IP). Čo ja viem, tak sa v RF čaká cca 6 mesiacov. O dárkyni nám zradili rok narodenia, farbu očí, vlasov a krvnú skupinu, ktorú by mala mať takú ako ty. Môžeš si zadať požiadavky do dotazníka. Už ste si ho vypĺňali?

nali1
13. jún 2011

@11112 ahoj,taky Tě vítám.Já chodím do jiného CARU a tam mají dárkyni okamžitě.Vlastně už při konzultaci nám byly nabídnuty asi dvě,z kterých jsme si mohli už ten den vybrat.Byla nám vlastně zarezervována,pro případ že do toho jdeme hned.A jak píše Jada,můžeš mít požadaky,ale taky nemusíš.Většinou je to ta barva očí,vlasů a krevní skupina.O dárkyni Ti řeknou-věk,popř. co studuje a to je tak asi všechno.Jinak vyplňuješ dotazník,ale tam upozornují že všechny požadavky nemusí být splněny.Ale já si myslím,že většinou jsou.Přeji hodně štěstí.

11112
13. jún 2011

@jada1 Ahoj a díky za přivítání,máš pravdu pomalu se to snažím rozdýchat a už si říkám aby mě Machač dal aspon nějaký termín.Dotazník jsem už vyplnila a mám se ozvat ve čtvrtek prý bude vědět víc,ale to si myslím,že mě napíše,že až tak za půl roku tak nevím jestli vydržím čekat.Mám pocit,že ty roky utíkají moc rychle.Pročítala jsem nazpátek stránky a dočetla se že jsi těhulka tak to ti moc přeju!!!

11112
13. jún 2011

@nali1 Ahojky a taky děkuju moc za přivítání snad budu mít štěstí a všechny co to tady potřebují... 😉

nali1
13. jún 2011

@11112 musíme věřit.tentokrát to vyjde,uvidíš. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre