Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

marca22
29. jún 2011

A víte co je ještě směšnější,že oni sice chtějí uzákonit vkládání jen 1 embrya ale zároveň chtějí posunout hranici do kdy pojišťovny platí IVF na 55 let,no nemám slova 🤐 to budou mít výdajů ještě víc

jada1
29. jún 2011

@nali1
@marca22 No veď práve, keď si to človek platí celé sám, tak ako mu môžu diktovať počet. Však to je moja vec, koľko si ich dám vložiť aj tri. A čo my sťaby zahraniční pacienti. Nás by sa to týkalo tiež???? No jasné, keby hranicu posunuli na 55, tak by sa im značne zvýšili náklady.

marca22
29. jún 2011

@jada1 oni tu porodnost za nás doženou naši nepřizpůsobiví občané a rodiny které děti mít nemohou na ně budou dělat,to oni potřebují,aby ženské chodily do práce,ne aby byly doma na mateřské a ještě s dvojčaty,mám takový dojem

nali1
29. jún 2011

@jada1 myslím si ze týkalo zahraniční pacient=platící pacient. Samoplatce=platící pacient. No fuj! Uz tak jsem jim tam nechala peněz,ze je mi z toho zle! A kdyz si vzpomenu, kolik nás tady takových je, tak bych blila. A to nemám ještě zádné příznaky 😀
@marca22 a mas pravdu porodnost jim budou držet naši tmavší mili občane a my budeme lákat i na ty chorobný děti co nechávají v porodnici a utečou

nali1
29. jún 2011

@marca22
@jada1 holky,to zase byl mamlas, kdo tohle vymyslel. 😉

marca22
29. jún 2011

@nali1 no jistě "dobře" to maj vymyšlený,děti z domovů půjdou na odbyt,protože lepší nějaké než vůbec žádné,oni nepotřebují aby rodili slušní lidé kteří vychovají také slušné děti a až nebude mít kdo dělat na ty jejich miliardový odměny,tak teprve zjistí že je něco špatně 🙄

denda1301
29. jún 2011

@nali1 co ti tu citam aky zakon?co vymysleli?Vidno,ze sa ich to netyka somariv.Ja uz cakam kedy zdvihnu ceny ukoniv a za umele si nezaplatime 4000eur,ale daleko viac a oni vedia,ze neplodne pary daju 🙄 😨 🙄

marca22
29. jún 2011

@nali1 jj někdo kdo zase nemá o tom ani páru,už aby tahle vláda zkrachovala nebo to není už možný 😠

nali1
29. jún 2011

@denda1301 ještě, ze jsi na rade a v pohode to stihas. A pokud vím, nadoporuceni Bondy mas vkládat tři. 😀 Vázne, jsou to volove. Opravdu nemají ani páru o tom jak to je a co prožívame.
@jada1 a co ty naše nanucky?Přece to pak nebudeme likvidovat?Ja mám zmrazene všechny tři najednou.
@marca22 uvidíme snad to neprojde, ale docela bych se tomu divila. Takže holky sup do pokusu a hurá na dvojcatka. Ja uz jedny potencionální hyckam v brisku. 🙂

gabikri
29. jún 2011

Ahojky vespolek 😉

nevím, jestli mě tady všechny znáte, už sem moc nechodím, chtěla jsem si dát od Koníka na chvíli pokoj, páč další pokus mám až v říjnu, ale nedá mi to, abych se nezapojila do téhle debaty, snad mě neukamenujete 😉

Chodím do Reprofitu k Mudr Štelclovi a právě při minulém pokusu, kdy jsem se ho ptala, jestli by mi tam nedal rovnou tři, jme měli o tomhle debatu. Vysvětloval mi, že doktoři obecně vícečetné těhotenství nemají rádi, protože je s tím spojená větší množství rizik a komplikací. Že většina dvojčat se rodí předčasně a pak je musí "dopékat" na JIPce. A že takový jeden den na Jipce ty dvojčata stojí cca 100tisíc korun! Že tedy doktoři ( včetně jeho) chtějí prosadit, aby se vkládalo jen jedno embryo a žena měla víc pokusů hrazených pojišťovnou.
Vyjde to levněji a hlavně to bude přirozenější.
Má to docela logiku i když já jsem taky proti, taky bych jich vzhledem k tolika neúspěšným pokusům a věku brala co nejvíc 😝

marca22
29. jún 2011

@gabikri jenže problém je v tom že každá ženská které zavedou dvě neporodí 2,některá je ráda že se uchytí alespoň to 1,jaká je potom šance s 1? Možná že se rodí víc dvojčat po inseminaci než po IVF 😉

gabikri
29. jún 2011

@marca22 : to je možné, to není z mé hlavy, ale z hlavy doktora, který má velké zkušenosti, takže když toto řekne, tak asi na tom něco bude. Já jen doufám, že to neschválí do toho října, to by mě trefilo 😒

gabikri
29. jún 2011

@marca22 : jinak kdyby zase bylo víc pokusů na pojišťovnu, nebyla by ta žena v takovém stresu, že to nevyjde. Při šesti pokusech si myslím je velká pravděpodobnost, že se to povede. To mi taky říkal, že ty tři je hrozně málo, že při prvních dvou doktoři experimentují a zkouší, jak ta žena bude reagovat a teprve při třetím už jsou si jisti, jaké léky mají dát atd..

marca22
29. jún 2011

@gabikri Jasně já tomu věřim,taky doufám že ne,my bychom měli jít v září

nali1
29. jún 2011

@gabikri ahoj. Nemáme důvod té kamenovat. Ono pravda je asi někde uprostred, ale my co uz máme těch pokusu za sebou,tak se nám zda, ze nám chtějí vzít takovou tu větší naději, v kterou věříme. Nic jiného nám uz nezbývá. Asi tak. 😉

marca22
29. jún 2011

@gabikri to jo,kdyby dali fakt těch 6 pokusů,ale podle mě 4 jsou málo

gabikri
29. jún 2011

@nali1 : já vím, já s tím taky nesouhlasím, jenom jsme chtěla objasnit, proč to chtějí schválit, myslím, že velkou roli v tom hrají peníze, že prostě piplat ty dvojčata vyjde dráž, než dát ženě ještě dva nebo tři pokusy k dobru. Ach jo 😒

@marca22 : no já doufám, že do té doby to nestíhají 😉 Jinak budu chtít ještě jeden pokus na pojišťovnu, ať je to spravedlivý 😝

gabikri
29. jún 2011

@marca22 : no jmenoval, že v nějaké zemi ( tuším Švédsko? ) mají právě těch 6 pokusů a že to je ideální 😉

nali1
29. jún 2011

@gabikri ja to chápu a beru to. V tom případe se divím, ze neudělali nejaký takový bezva výmysl i jinde. Třeba takový alkoholik, ten se léčí a je úplne jedno kolikrát. Proc jim taky nedají limit a pak plnou úhradu. Možna to zní hnusne, ale je to jen příklad. Viz. Bartošová. A všechno platíme my. 😉

marca22
29. jún 2011

@gabikri no to já taky i když mi ještě 2 zbývají,jen nevim jak si to představují se zamražováním,jestli to budou mrazit po 1 a co když se to pak špatně rozmrazí,tak budeme zase akorát déle čekat,a mrazti to po víc to je taky kravina když by se ty ostatní vyhodily,no nevim 😕

gabikri
29. jún 2011

@nali1 : máš pravdu, je toho hodně při čem se mi taky otvírá kudla v kapse 😒

marca22
29. jún 2011

@nali1 jasně přesně tak,nebo feťáci,taky si za to můžou sami a ještě dostávají zadarmo stříkačky a budují kvůli nim centra,to také stojí moc peněz

gabikri
29. jún 2011

@marca22 : neboj, oni to zamrazí každé zvlášť, jako petrželku do polívky 😀

marca22
29. jún 2011

@gabikri jenže ČR není švédsko,ty podle mě přidaj 1 pokus aby se neřeklo a hotovo
Takhle budem vařit ale hodně dlouho

gabikri
29. jún 2011

@marca22 : no jo, ale zase když ty feťáky nebudeme léčit a vyprdneme se na ně, tak jim rupne v bedně a vemou bouchačku jako ten magor včera co střílel do těch lidí, takže v zájmu státu je, aby se tito lidé vyléčili. Pochybuju, že feťáky by si léčbu šel platit dobrovolně.

nali1
29. jún 2011

@marca22 přesně tak. My tady mužem zrovna do politiky 😎 Takže nezbývá než doufat, ze jim to bude nejaký čas trvat a my mezitím uz budeme mít ty své uzlicky doma.

gabikri
29. jún 2011

@marca22 : taky si myslím, že u nás tak štědří nebudou a tím pádem to bude v háji, čtyři pokusy s jedním embryem jsou sakra málo 😒

jada1
29. jún 2011

@marca22
@gabikri
@nali1 mne sa ten nápad s jedným nepozdáva ani z jednej strany. Však keby som nemala vložené dve, tak sa môže stať, že nám to vôbec nevýjde. keď už za to vycálujem 4000€ a znížia mi šance na polovicu, tak by ma porazilo. Čo sa týka tých viac pokusov, je to síce pekné, ale nechcela by som ich toľko absolvovať. Pri predstave koľko pchám do seba teraz hormónov a mala by som to absolvovať trebárs 6x, však to je tak na zničenie svojho zdravia!!!
Tak ako u vás, tak aj u nás ( to je jedno v ktorom štáte) pcháme nenormálne peniaze na liečenie alkoholikov a drogovo závislých! A to im nevadí?

marca22
29. jún 2011

@gabikri no to určitě ne,ale má se to tak že feťák nebo alkoholik většinou bývá i sociální případ,takže neplatí ani těch blbejch 30 kč,to zase platíme my a nejvíc mě štve že kdejaká milá tmavá spoluobčanka si přijde s 10 dětma k doktorovi a zase to cálujeme my a my pak nemáme na nic nárok a na nás se šetří,no je to k vzteku fakt,všechno naopak než má být 😠

nali1
29. jún 2011

@gabikri to asi nezaplatí. Tak nezbývá nez doufat, ze tu nebude prefetakovano a k tomu preromovano.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre