Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
29. jún 2011

@misha83 : ahojky, díky za optání, snažím se teď na to moc nemyslet, na Koníka kouknu jen občas, našla jsem si novou činnost, která mě zaměstnává a zároveň i baví, tak nemám čas myslet na těhotnění/netěhotnění. Prostě jsem s tím smířená, že léto si užiju a na podzim to vyjde 😵

@marca22 : za chvíli budem v tomhle státě menšina my 😀

marca22
29. jún 2011

@gabikri vypadá to tak 😉

wodanka
29. jún 2011

@jada1 @nali1 @diadiana @misha83 dakujem za odpoved 😉 takze sa pripravim tak na polrocne cakanie, co nie je az take hrozne. Chcem sa este spytat, ci Vam to vyslo na prvy alebo kolkaty krat s darovanymi vajickami? A kolko Vas to stalo peniazkov? Ja viem, vela sa pytam, ale vobec neviem, co nas s mm caka. Zatial mame za sebou tri neuspesne IVF, tak hladame a rozmyslame, co dalej.

jada1
29. jún 2011

@gabikri
@marca22 jáj veď títo rómsky spoluobčania ma iritujú. Spravili si zárobkovú činnosť z vyrábania detí a potom sa o ne nestarajú. Keď v správach dávajú, že nejaké dieťa zrazilo auto, alebo sa utopilo, tak v 90% prípadoch sú to cigánske deti.

@gabikri ty si chodila na ten masérsky kurz myslím, tak tým sa teraz zaoberáš ?😉 . Je super, že si trochu psychicky vypla. Netreba na to myslieť do nemoty. Stačí potom v septembri, keď sa začneš pripravovať a papať liečiky. 🙂

jada1
29. jún 2011

@wodanka nám to vyšlo na prvý krát. Zajtra vstupujem do 9tt. Som ale stále v strehu. Ako tak "za vodou" je tehu žena po tom 12 týždni. Dúfam, že sa niečo nepo......
Stálo nás to dokopy cca 98.500Czk. IVF cyklus s darovanými stojí 93000 + injekcia Diphereline (cca 3770Czk) na zladenie tvojho cyklu s dárkyňou + nejakých 1800Czk krvné odbery manžela na infekčné a pohlavné choroby. Tieto odbery musia robiť, lebo je to v Čechách ustanovené zákonom, pokiaľ sa manipuluje s ľudskými bunkami. Tebe odbery robiť nebudú, ale dárkyni a to je v tej cene 93000.

wodanka
29. jún 2011

@jada1 dakujem za info a gratulujem k tehu a drzim palceky, aby si to dotiahla do uspesneho konca 😉 a aj Vam zostalo nieco na zamrazenie alebo nie? a ako casto si musela chodit do centra?

gabikri
29. jún 2011

@jada1 : ano ano, dobře si to pamatuješ 😵 Masírování druhých mimo toho, že druhým činíš dobře blahodárně působí i na mojí psychiku, neskutečně mě to vyklidňuje 😉 Rozhodla jsem se, že se tomu budu věnovat naplno 😉
Už jsem byla na dalším kurzu " indická masáž hlavy" něco neskutečně příjemného, doporučuji 😉 Chci si udělat postupně asi ještě pět kurzů s touto tématikou, tak mám do podzimu o zábavu postaráno 😉

jada1
29. jún 2011

@wodanka máme ešte 3 mrazáčikov 🙂 . V RF som najskôr skúsila soft ešte so svojimi vajíčkami, to boli 3 návštevy a pri darovaných tiež 3x. Prvý krát sme boli na konzultácii a zobrať si tú injekciu. Druhýkrát bol mm dať spermošky a ja na UTZ sliznice a tretíkrát sme si išli pre naše chobotničky.
@gabikri to znie teda lákavo. Vidieť, že si sa v tom našla a veľmi ťa to chytilo, super 😵 . Prajem veľa úspechov, lebo dobrých masérov je naozaj málo. Najlepší sú tí, ktorých to baví a ktorí si popritom ešte rozširujú obzor v tejto problematike a ty bezpochyby budeš k nim patriť 😉

nali1
30. jún 2011

@wodanka ahoj ,ja chodím do jiného centra a je to tak nás první pokus s darovanymi vajicky. V sobotu 25.6. Jsme byli na ET , takže ja na vysledek teprve čekám. Zaplatili jsme za nej necelých 101 tis. A bylo to se vším všudy. Měli jsme tam i metodu PICSI....Zamrazena máme taky 3 embryjka. Myslím si, ze v těch soukromých carech se ty ceny az tak moc neliší..Přeju hodne štěstí. 😉

nali1
30. jún 2011

@wodanka a návštěvy jsme měli asi taky tři.

denda1301
30. jún 2011

Dobre ranko tak baby dnes posledny den v praci.Tak to je pocit 😉

nali1
30. jún 2011

@denda1301 tak si to uzij se vším všudy. At to utíká. 😉

diadiana
autor
30. jún 2011

@wodanka ja tak obdobne ako dievcata co sa tyka sumy a navstev - IVF s darovanymi vajickami v Reprofite nas to vyslo 4000 Eur plus minus nejake drobne, musela by som kuknut presne fakturu, bola som tam 5x celkom, lebo ja som chodila aj na kontrolu sliznice maternice tam. A podarilo sa to na prvykrat s darovanymi u mna, inac mam za sebou 6xIVF so svojimi vajickami na SK. A nemam ziadne mrazaciky, ale to som nemala nikdy pri ziadnom IVF.

denda1301
30. jún 2011

@nali1 uzivam si nic nerobim len sa balim so si nazvlakala veci za tie roky...som sa preobjednala do CRM lebo ideme na dovolenku tak ideme az 2.8 o tyzden neskor

nali1
30. jún 2011

@denda1301 udelali jste určitě dobre, budeš odpocata a půjde to naši po másle. Jsem rada, ze uz to mas za chvilinku 🙂

denda1301
30. jún 2011

@nali1 ako sa citis? Vsetko ok?

jada1
30. jún 2011

@denda1301 tak dnes už finito 🙂 .
Kde idete na dovolenku?

nali1
30. jún 2011

@denda1301 zatím to vypadá ok. Chvilku boli břicho, chvilku zase nic, rano me natahlo, takže je to takove zmatené. Ono je těžko poznat co jsou léky a co ne. Tak nevím. Ale uz jsem z toho občas nervni 😉

jada1
30. jún 2011

@nali1 vypadá to dobre 😉 . Ešte pár dní a môžeš testovať. Ak nebudeš mať nejaké mimoriadne príznaky, neplaš sa, ja som nemala skoro žiadne 🙂

nali1
30. jún 2011

@jada1 co to je skoro zádné? 😀 ja pícham zítra ještě poslední Pregnyl , tak uvidíme.

jada1
30. jún 2011

@nali1 ja som fakt nemala takmer žiadne príznaky, myslela som si, že to nevyšlo. 9 deň po ET, ke´d som prišla domov z roboty a najedla som sa, vtedy ma nejako natiahlo na vracanie a na 10 deň ma začalo pobolievať podbruško, ale naozaj len tak trochu. 🙂. Niekedy som mala pocit, že ma trošku bolí bruško, ale to fakt len mini mini, že som mala pocit, že si skôr hľadám tehu príznaky 😀 .Ale samozrejme každá sme iná.
Keď picháš Pregnyl, tak testuj radšej neskôr, lebo skresľuje výsledok. Ja som Pregnyl nemala. Neboj sa, bude to ok 😉

denda1301
30. jún 2011

@jada1 ideme na Brač a idchadzame 22.7. Muz nema ine volno tak preto som crm odlozila.Aj ja som mala tehu priznaky prsiaa boleli aj brucho aj som mala zavrate a nakoniec nist...to vsetko bolo s liekou 😨

nali1
30. jún 2011

@jada1 taky tomu věřím. Člověk na sobě stejne nic nevypozoruje, to je fakt. 🙂 Jen možna jeden poznatek. Mám jakoby porad sucho v pusi a strašně zvláštní pocit na jazyku. Takovy, kdyz si sparis horkým čajem. Nevím, neumím to popsat. Jo,jo holky, zůstat doma po ET ma taky stinne stránky. Přijdete na takove věci, o kterých se Vám ani nezdá. 😀 😀 😀

nali1
30. jún 2011

@denda1301 jo léky ty jsou na tohle previt. My se opravdu musíme stresovat od první návštěvy caru az do konce. 😉

jada1
30. jún 2011

@nali1 ja som to nemala, ale niektoré kočky písali, že mali takú divnú kovovú chuť v puse . Myslím si, že si na dobrej ceste, možno sa chytili aj obidve 🙂 .
Ja mám teraz také stavy, že dostanem šialene na niečo chuť. Ako minule na hovädziu polievku. Kým som si ju navarila, prešla ma chuť a už mi nechutila. Hrozné niečo. 😀 . mm sa na mne smial 😀 . Ale veľmi mi teraz chutí ovocie, tak toho si kupujem a konzumujem veľa.

wodanka
30. jún 2011

@nali1 @jada1 @diadiana dakujem za dalsie infosky, vcelku ste ma pozitivne naladili, i ked co sa tyka peniazkov je to naozaj dost vela 😒 a napadla ma este otazka ohladom mm spermosiek, my mame totiz problem aj tam, manzel ma oligoastentoteratozoospermiu, cize ma ich malo, defromovane a hybu sa blbym smerom. Pri vsetkych IVF sme museli mat ICSI. Vy ste na tom ako? Bude to u nas mozne aj s tak blbym spermiogramom?

jada1
30. jún 2011

@denda1301 tak si ešte uži dovolenku. Však už týždeň hore-dole. My tento rok asi nepôjdeme nikde. Ani nemám chuť niekam cestovať, neviem, či by som to zvládla. Rozhodli sme sa, že ideme doma malovať 😀

jada1
30. jún 2011

@wodanka to sa musíte poradiť s lekárom. Akú mal mm morfológiu? Ak aspoń 3%, tak to stačí. Inak pri darovaných robia automaticky ICSI.

gammaray
30. jún 2011

Holky zdravím....
@denda1301 jé,ty se máš,hned bych jela taky.tak si to tam hezky užij a připrav se na akci😀 😀
@jada1 ty zůstan hezky doma s chobotničkou a připravuj pokojík 😀
@nali1 bude to dobrý- i bez příznaků,těhule naše... 😀
@wodanka myslím,že na toto ti přesně odpoví dr.když uvidí aktuální spermiogram.pokud uzná,ýe to nemá s manželovýma cenu,tak třeba navrhne celá dar.embrya.

nali1
30. jún 2011

@wodanka pozitivně myslet a věřit je dulezite. My ty spermie máme taky takove, proto jsme to pojistili ještě tou metodou PICSI Snad pomohla, tak se na to v caru zeptej.
@jada1 ja vařila předevčírem slepici vývar s jatrovymi knedlicky a na rozdíl od tebe mi teda chutnál 😀 Hezky papej ovoce a všechno na co mas chuť at mimisek hezky roste.
@gammaray ahoj, jsi me pobavila. Tehule bez příznaků. Pekne. Děkuju za pozitivni slova. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre