Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
25. mar 2009

ahojky mimka, to mi je luto, 5 rokov je uz dlha dobam, neviem ako by som to zvladala ja. a to je uzasne, ze v podstate sa nevie co ti je ale hlavne, ze to nejde. a to mi pride divne, ze prave pri hormonoch sa ti netvoria, ved vtedy je telo tak umelo tlacene prave do takeho hyper stavu... a skoda, ze ma aj manzel problemy, to je uz tak, ze ked sa niekomu nedari, tak nech je ta smola aspon poriadna... v tomto si ja mozem odfuknut, nastastie je muzik v poriadku, len ja som teda uplne out. geneticke testy som podstupovala aj ja, niekedy v polovici januara a zatial stale nie su vysledky, hrozne dlho to trva.
musim povedat, ze dnes je strasna doba, je vela parov co ma problemy otehotniet, ci je to zo strany zeny alebo muza... aj mne ked zistili toto zlyhanie, tak doktor hned, ze to moze byt geneticky dane, co sa mi teda moc nechce verit, lebo sme velmi siroka rodina a nemame ani jeden bezdetny par vo viacerych generaciach. ci to bude naozaj tym stresom a nahananim sa len za pracou a peniazmi? a potom je takyto vysledok! kdo to nezazije, nevie pochopit ☹

mimka29
25. mar 2009

Sú tu baby, ktoré sa snažia oveľa dlhšie.
O tých genetických testoch mi ani nehovor. Najprv sme dva mesiace čakali na termín, potom mi tam manžel odpadol pri odbere krvi, hlavne, že som sestričke hovorila, že ho musí dať ľahnúť, lebo mu býva zle, ale ona že "veď je nejaký chlap". Potom sa stratili výsledky, tak sme len čakali a čakali 😝 , lebo bez tých výsledkov sme nič nemohli plánovať ďalej.
Ako ti vlastne došli na to, že ti zlyhali vaječníky, lebo ja chodím takmer každý mesiac 10 až 12 deň od začatia mrchy na folikulometriu, ovulejem normálne a mrchu tiež mávam normálne aj keď nie presne. Hormonálny profil mi tiež viac krát opakovali, tak neviem ako by ma ešte mohli sledovať.

iwusa
25. mar 2009

xixi, aj moj chlap ma problemy s odberom krvi, teda so vsetkymi ihlami co sa pichaju do tela 😀 aj v martine bol pri mne v ordinacii a ked mi brali krv, tak skoro utiekol na chodbu 😀 a kolko ste potom este cakali na vysledky? inak to je uzasne, ze "stratili sa vysledky"... akoze nechapem ako mozu dat takuto hlasku. u koho ste boli? ja u ondrejcaka. a co sa tyka toho zlyhania, no po vysadeni HAK bolo moje telo uplne mimo - ziadna ms, navaly tepla, extremna suchost, priberanie ☹ doktor mi az po polroku urobil hormonalny profil, tam to bolo podla hormonov cierne na bielom! FSH by mala mat normalne zena do hodnoty 10 a ja som mala 90, to sa nedalo nijako znizit ani upravit a prirodzene menstruaciu uz nikdy bez liekov nedostanem. aj lutujem, ze som zacala tu hak brat, lebo predtym som vobec nemala taketo problemy, ale mozno by to prislo tak ci onak. len skoda, ze sa s tym naozaj neda nic robit, teraz musim az do nejakych 50 rokov brat lieky lebo inak by som predcasne zostarla. uz som mala kvalitne depky kvoli tomuto, ze preco sa to stalo prave mne, ved to urcite poznas, ale po novom roku som si povedala, ze sa musim zmenit. myslim pozitivne a hlavne volny cas zaplnam konickami, aby mi to stale nehrmelo v hlave.

mimka29
25. mar 2009

Výsledky boli cca za tri mesiace. Boli sme v štátnej tušim na Americkom námestí. S tou stratou to bolo tak, že my sme sa v tom obdbí sťahovali a ja som ich žiadala, nech mi to pošlú na novú adresu a oni nevedeli potom ani kam mi to poslali, tak sme čakali, kým sa im to vráti späť ako neprevzatá zásielka.
To nič ne je, mne sa naposledy, keď som bola na predoperačných vyšetreniach stratila v labáku krv, tak som ich nakoniec ledva stihla 😝 a potom, že máme byť v kľude.
Ja som tiež brala pred svadbou antikoncepciu a to som ani nevedela, že nemusím 😀 ale chvála Bohu mi neurobila takú šarapatu v tele. Možno sa ti to po pôrode upraví 😉 alebo ti nedávalú žiadnu nádej na úpravu?

iwusa
25. mar 2009

no tak to ano, hlavne psychicka pohoda, byt v klude a nemysliet na to, ale ked sa obcas stanu taketo veci, tak sa to neda splnat 🙂 doktor mi hovoril, ze podla nejakych lekarskych studii je zistene, ze sa to moze niekedy vratit do normalu ale ze jemu sa to este nestalo. na druhej strane si hovorim, ze este je mlady a mozno ja budem jeho prvy unikat 😀 a tiez som zvedava na to, ze ak by sa mi podarilo otehotniet, telo zeny sa sprava uplne inac a mozno sa to fakticky preberie, hormony sa skludnia, tie co sa maju a tie co spia sa preberu... ved uvidime az ked budem, a teda dufam, ze budem tehu.
ty si sa objednala do brna, ze? som zvedava, ze co ti tam povedia, potom musis dat vediet o sebe! zda sa mi, ze som trosku nervozna aj za teba 😉

mimka29
25. mar 2009

My sme sa preobjednali do Brna na 2. apríla to mám narodky, tak si to dávam ako darček.

cikyta
25. mar 2009

Danielitka..............................................................napríklad tu.

iwusa
26. mar 2009

mimka, darcek bude hlavne vtedy ked ta potesia pozitivnymi spravami, alebo pristupom alebo nieco take. neboj urcite to dobre dopadne, verim tomu! ja som si tiez volala do ciech ohladne darcovstva zaciatkom tohto roka a bola som prekvapena ich ochotou a rychlostou, doktor mi vtedy vravel, ze darkyn maju naozaj vela a zhruba do 2-3 mesiacov je mozne uskutocnenie programu! ved potom daj info, som zvedava uz teraz 😉

cikyta, neviem preco ale tvoj prispevok som nepochopila ale ved ty urcite ano 😀

kocky, uz sa nam pomaly ale isto zvikendieva 😎 juchuuuuu

vika34
26. mar 2009

ahojte,mimka daj určite vedieť ,čo soi zistila v Brne,ja idem 7.4.,tak tiež napíšem,môj muž do toho vkladá všetky nádeje,ale ja bohužiaľ nie som až taká optimistka,lebo ja si myslím,že nepotrebujem darované vajíčka,ved aj tie moje boli dobré,ja mám skôr problém s mojim telom,akosi sa rozhodlo ,že mi nedovolí vynosiť dalšie dieťa,alebo s psychikou? 😒

danielitka26
26. mar 2009

cikytka dakujem 😉

mimka29
26. mar 2009

ahojte bambuľky,
iwusa - to je super, že sa zvikendieva, lebo niečo na mňa leze a cítim sa hrozne, tak to musím cez víkend vyležať. Ozaj a ty si už zaregistrovaná v tom Martine?

vika - určite dám vedieť ako sme dopadli, veď ideme skôr ako vy. My do toho vkladáme tiež všetky nádeje a hlavne aj posledné ušetrené peniaze, tak to musí víjsť a basta. Keď ti lekári odporúčali darcovské vajka, tak snáď vedia čo hovoria. Možno sa tvoje prestane vyvíjať a preto sa nedarí donosiť. Treba to určite skúsiť a hlavne tomu veriť.

Moja kolegyňa, mala ísť teraz na umelé, tak čakala na mrchu nech môže ísť na vyšetrenia a mrcha nechodila a nechodila, tak si urobila test a boli tam //. Strašne jej to prajem, ale vždy, keď som bola ja na IVF-ku, tak otehotnel niekto z mojho okolia. Ten bocian by si mal kúpiť nový navigačný, lebo zjavne k nám nemôže trafiť 😀 😀

Ahoj danielitka

danielitka26
26. mar 2009

ahoj mimka 🙂 o tom bocianovi si to super napísala 😀

a ešte sa mi lúbil jeden výrok baby v inej téme k tomu že stále sneží 😝 vraj perinbaba trpí asi stareckou demenciou 😀 😀 😀

mimka29
26. mar 2009

danielitka tiež patríš medzi nás čakateľky na darkyňu? Ak chceš priblíž nám svoju situáciu.

vika34
26. mar 2009

mimka ,zatiaľ dr.nič neodporúčal,ib ato spomenul,ešte pred tým ako som mu stihla povedať ,že jedno bábo mám,síce potom poznamenal,že to už je ,ale strašne dávno.
Včera som pozerala ceny v Brne ,ale nie Repromeda a tie darcovské to je riadna šupa

mimka29
26. mar 2009

Repromeda nemá zverejnený cenník, ale baby píšu, že ceny sú vo všetkých centrách v Čechách podobné. Niečo sa mi marí, ale to mi lekár hovoril ešte minulý rok, že si môžeme pripraviť 80.000,- českých. Keď som sa ho pýtala na cenu teraz v pondelok, tak mi nevedel povedať. Ja si myslím, že niečo málo do tej stovky to bude.

iwusa
26. mar 2009

mimka, fakticky sa ti to podarilo s tym bocianom 😀 co sa tyka martina, tak ano sme uz registrovani s manzelom, na zaciatku roka som tam bola 1.krat, doktor nasadil hormonalne lieky - aby sa mi prebrala maternica a tvorila sa sliznica no a 7.4. ideme po dvoch mesiacoch na kontrolu, takze som zvedava, co doktor povie. dufam len, ze sa to aspon o nieco zlepsilo, lebo inak... no neviem neviem, totiz ak by nebola sliznica, embryjko by sa nemalo kde zahniezdit, ale fuj fuj fuj... taketo zle myslienky sa mi krutia okolo hlavy, musim ich zahnat! inak ja som sa vcera dozvedela, ze dalsia spoluziacka zo strednej je tehotna, uprimna aj som jej zavidela, aj som muzovi trosku fnukala do telefonu, ale potom som sa spamatala, napisala jej pekny mailik a drzim jej paste aby vsetko dobre dopadlo, lebo chuda na zaciatku si uz polezala v nemocnici 😔 ja sa priznam, ze ked vidim daku neznamu tehulku, tak mi to nic nerobi ale ked sa dozviem, ze niekto z okolia, kamaratka, spoluziacka, tak ma to na zaciatku zarmuti... vzdy si pofnukam trosku ale potom idem dalej a tesim sa s nimi
😉

vika neboj, my sme na rovnako objednane k doktorom, potom daj vediet, ze co ti povedali! a neboj, doktori vedia co robia, musim sa hlavne pozitivne naladit, potom ide vsetko lahsie! aj ked viem, ze je to tazke, minuly rok som som skoro cely preplakala ale dala som si predsavzatie a od noveho roka som zmenila moj zivotny postoj a zacala som sa venovat aj svojim konickom, chodim cvicit a citim sa omnoho lepsie, ci zdravotne alebo psychicky! a to je hlavne!

danielitka, mozem sa spytat, ze ake mas ty problemy?

iwusa
26. mar 2009

inak, toto je strasne ryzovanie na ludskom trapeni ☹ aj moj doktor v martine to odsudzuje! podla mna by mal stat pomahat prave takymto parom ako sme my! aspon prispevok, ved co ked je toto nasa jedina sanca!

mimka29
26. mar 2009

Jej vy idete obe 7.4. k lekárovi 🙂 to je super, budú nové a samé dobré správičky, teším, teším.

Čo sa týka tých tehotných, tak ja ich mám teraz vo svojej blízkosti tri. Najhoršie na tom je, že ja sa z nich teším, len oni majú vždy problém ako mi to povedať a taja to predomou, potom sa cítim, ako keby som bola chorá a, že sa boja aby som sa z toho nezosipala. Dobre, že? Ale ja ich stále obchytkávam za brušká aj keď viem, že to tehotné nemajú veľmi v láske.

iwusa
26. mar 2009

to robievam aj ja, mam susedku tehotnu a ked mozem tak jej chytam brusko, lebo kamaratka mi vravela, ze to potom prejde aj na mna 😉 baby, mne uz padla v praci, tak zamykam a bezim domov, mozno mrknem poobede ale nezarucujem ale zajtra urcite, tesim sa na pokecik, papa 🙂

mimka29
26. mar 2009

Ano iwusa je to super zárobok z nás. A v Martine to vážne stojí iba 2000 euro? Nebude sa tam už nič doplácať, napríklad za ICSI,mrazenie a tak?

lucula73
26. mar 2009

Ahojte,
prepáčte,že vám leziem do témičky no mám jednu otázočku na viku 34 - ak sa smiem spýtať,lebo vidím že už máš jedno dieťa,nevieš prečo sa vám to druhé nedarí???lebo ja tiež jedno mám,čítala som o tebe občas,no neviem si predstaviť,že by som mala tak dlho bojovať o druhé,teraz ideme na prvé ivf a som strašne s toho nervózna 😒 ďakujem.

vika34
26. mar 2009

mňa moje 1IVF aj s KET už vyšlo na cca 80000,tak nie som istá,že v tejto krízovej dobe naškrabem ešte raz.Išla som do FC AJ preto,lebo je najlacnejší,čo sa týka klasického IVF,KEBY SME SI NEROBILI TO PIGD,tak nás to aj tak vo GF vyšlo na 38000

mimka29
26. mar 2009

Je to hrozné. Keď sme išli cez poisťovňu, tak to bolo v pohode, ale teraz stále rozmýšlam, kde úšetriť, aby sme na to mali. Tento týždeň som sa napríklad vzdala nových tenisiek 😀 😀 😀
Inak aj banky by mohli vymyslieť nejakú pôžičku, ako sú hypotekárne. Mohla by sa volať napríklad baby-úver, alebo IVF-úver no a najlepšie by bolo keby mala nejaký nízky úrok.

Pádim už z roboty, zatiaľ sa majte 😉

vika34
26. mar 2009

večer ešte nakuknem

mimka29
26. mar 2009

Už som doma aj z nákupu. Jak som hovorila, že všetci okolo mňa tehotnejú, tak cestou z roboty som sa dozvedela, že sesternica je tehotná a pravdepodobne to pred nami tajili, neuveriteľné 😒 . Teraz sa už aj manžel nasral, že prečo nám to normálne nepovedali.
Bože to keď ja budem tehotná, tak sa to dozvie celý svet.

Ahoj lucula držím palčeky na 1.IVF-ko, nech to končí na teste //. 😉 Kedy začínaš stimulku? A neboj nič to nie je, užívaj si to a mysli pozitívne.

barbora77
26. mar 2009

Ahojte baby, môžem sa k vám pridať? Som rada ze je tu aj takáto téma 🙂 Tak my po niekoľkych rokoch snazenia, IUI a 7xIVF ideme tiež na darc.vajíčka. Chodim do MT, ale kedze je tam strasne dlha cakacka, Dr. nas odporucil do Brna. Ziadost mame podanu, tak uz len cakat. Dufam ze to bude do pol roka. Tesim sa, ze sa posunieme zase dopredu a verim ze to vyjde. Drzim vam vsetkym palce 🙂

lucula73
26. mar 2009

Mimka ďakujem za privítanie,ja som sa len náhodou sem zatúlala,čítam si všetko,aby som zabila čas,som na pn,po nedeli by som mala ísť na OPU... 😒 ,strašne sa bojím.. a držím ti palčeky,nech to aj vám konečne vyjde.ty si bola koľkokrát na ivf?

rebekka
26. mar 2009

Ahoj holky, už jsem taky mezi vámi jako zájemkyně o darovaná vajíčka, tedy teď už spíš čekatelka . Po prvním IVF (4 folikuly, 3 vajíčka, na konci 1 nedomrlé embryo, které se neuchytilo) jsem vlastní vajíčka vzdala. Kupodivu jsou velké rozdíly i v čekací době, i v ceně za komplet cyklus pro samoplátce. Dle mého názoru je nedražší (cca 75 000 - 80 000), i nejhorší z hlediska čekací doby (9 měsíců až rok) Gest Praha. Pronatal taky nic moc, taky asi tak rok. Jaké vy máte zkušenosti s čekací dobou v Praze ?

mimka29
26. mar 2009

Ahoj barbora - jasné, že sa môžeš pridať. 7xIVF to je teda číslo, obdivuhodné. Do akého centra ste zavítali v Brne? My ideme 2. aprila do Repromedy na prvú konzultáciu.

lucula - tak nudu počas pn to veľmi dobre poznám. Naposledy som už čítala aj kriminálky. Držím palce na OPU. Daj vedieť aká bola úrodička.

rebekka ahoj - ja som mala naposledy tiež 4 foliky, ale ani jedno vajíčko ☹ Zatiaľ čo sme tu, tak myslím, že ani jedna nechodí do Prahy. iwusa je na čakačke v Martine a ja s vikou ideme ešte len na kozultáciu do Brna - Repromeda. Ja som dúfala, že čakačka bude tak do pol roka, ale budem múdrejšia 2. apríla.

madla28
26. mar 2009

Ahoj holky, píšete o Repromedě. Tam mi řekli, že IVF s darovanými vajíčky přijde minimálně na 120 tisíc, když jste samoplátci. Repromeda je nejdražší. IVF s mými vajíčky mě u nich přišlo na 100 tisíc.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre