Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
7. júl 2011

Miláčci, tak já Vám napsala takový liebesbrif a oni mi to smazali ale koukám nejsem jediná 😀 .
Ale my se nedáme v jednotě a vesmíru je síla 😀
gammaray, dětičkám jsem posílala hubánky od tety marcely.
denda1301 už stříháš metr? a tu tvoji váhu bych chtěla mít, vždyť jsi štíhlá jako proutek 😎
kinguse, zdravím, u nás to ví lékař a moje maminka s mojí dcerou a mm. U nás je lepší zapírat 😀
jada1,už Ti není nevolno?Doufám, že broučkovi už chutí 😀
Včera tady řádili teda admini, páč smazali plno příspěvků i pozpátku, tak možná že to píšu zbytečně 🙄

kinguse
8. júl 2011

@bondy ..ahoj, no taky jsem se tomu smazání trochu podivila. Vždyť i to, že řešíme i běžné starosti a radosti života k tématu patří!!! Nebo se má snad změnit název na: Darovaná vajíčka na IVF a společné klábosení o všem???..to bysme asi pak mohli i o tý váze,ne? No,snad nebudou mazat vše!!!
Jinak já zvracím už 2.týden 😝 Měla jsem to i v prvním těhu, hned od začátku až do 20.tt 😖 ..takže děs běs 😀 No,ale aspoň člověk ví, že je vše v pořádku, když je špatně.
My to neříkali ani nikomu z rodiny, moje mamka, když jsem se o tom původně zmínila, že tu je ta možnost,tak se jí to moc nezdálo. Říkala,že když máme jedno svoje,tak nám to má stačit a ne si vymýšlet,tak jsem radši "milosrdně zalhali",abysme měli klid 😉
U nás je hnusně,tak mě aspoň nemrzí, že musím ležet. Ještě nejsem úplně fit z angíny, naštěstí horečky byly jen jeden den,ale v krku pořád bolí. Dr.říkal, že je bezpečnější nasadit ATB než neléčená streptokoková infekce,tak je pro mimčo prý daleko horší!!! Chodím doma s rouškou,aby to manžel s malým nechytili,tak snad už budem pak zdraví.
Hezký den všem!!!! 🙂

ikarkulka
8. júl 2011

ahoj, téma se nachází v kategorii Neplodnost, tak se prosím držte tématu 😉 děkuji.

jada1
8. júl 2011

No kočeny moje....včera tu bola aká plodná diskusia a ja som sa nezúčastnila ☹ . Preležala som celý večer, nejako mi bolo blbo.
@kinguse o tom, že máme DV vieme my dvaja s mojim mužom a môj gyn. Musela som s pravdou von, lebo keď som bola na sono sliznice a tým, že som mala zastavený svoj cyklus injekciou, netvorili sa mi folikuly a bolo by asi blbé, keby tam nevidel žiadny folík a vedel, že idem na IVF. Pri prvej kontrole bol ale super, povedal, že to nejde nikde písať, že máme DV (predbehol ma, lebo som ho o to chcela poprosiť) a nejako to tam do papierov zakamufloval, posledný dátum menzesu a tak. Samozrejme ke´d pôjdem na NT budem to musieť tomu Dr. povedať. Nám v CAR povedali vek dárkyne, farbu očí, vlasov a krvnú skupinu. Vy ste boli v ktorom centre? V koľkom tt si?

Čo sa týka tých vymazaných príspevkov., nemám slov........., radšej to nejdem komentovať.

rebo
8. júl 2011

U nás o darovaných embryjách vie len moja mamka, otcovi sme to nevraveli, lebo tomu sa na jazyku nič nezstaví a ešte moja gyndoška. Tej som to musela povedať, lebo sme riešili to vyšetrenie plodovej vody. Dievčatá ja neviem čo to je, ale doteraz som žiadne nevoľnosti nemala a teraz ma občas napína. No neporazí ma z toho? Tešila som sa, že mňa to obišlo a nech ma to chytí teraz.

kinguse
8. júl 2011

@jada1 my jsme v Pronatalu v Praze, dr mi to sám neřekl,ale když se zeptám,tak snad to nebude problém?! Teď jsem teprve v 7.tt,takže ještě hoooodně času přede mnou. A tím,že jsem měla ty horečky a angínu,tak si uvědomuju,že se bohužel může i cokoli stát...ale myslím pozitivně a věřím tomu,že to vyjde! Každopádně se uklidnuju, že kdyby to náááhodou nevyšlo, tak to tak mělo být a určitě by bylo něco špatně,tak to radši příroda zařídila po svým...ale já mám silný bojovníčky a u mě jim bude dobře,tak se není určitě čěho bát 😀
@rebo ..já třeba nechápu,kdo vymyslel termín "ranní nevolnosti" 😀 ..u mě je to celodenní, někdy horší někdy lepší,ale min.jednou denně zvracím a není to rozhodně nic příjemnýho 😝 Taky bych se radši bez toho obešla.

jada1
8. júl 2011

@rebo to buď rada, že ti nie je zle. Ja som teda vracala zatiaľ len 2 krát, ale stále mám pocit na vracanie, či ráno, či večer, proste celý deň ☹ . Toto som mala aj v prvom tehotenstve a v tom 4 mesiaci ma to prešlo. Tak to už len musím nejako pretrpieť.

@kinguse tak ti gratulujem k dvom prckom 😵 . Jasné, že sa majú dobre a všetko bude ok 😉

beruska64
8. júl 2011

@kinguse gratulujem tehulka!Pamatam si, ze si tu kedysi chodila. U nas vie o darovanych akurat moja segra, brat a mm sesterka. Tak dufam, ze to nikto z nich nebude sirit. Ani nemame v plane to malej hovorit, mozno az ked bude velka. Urcite nie, ked bude v puberte 😀
Mile tehulky, ja som blinkala kazdy den minimalne 2x do piateho mesiaca. A najhorsie dni som mohla jest iba suchare a zapijat to vodou. Ale aj to som obcas vyblinkala. A jedine co mi ako tak pomahalo bolo rano vypit tak dl coly(ked uz je zle, tak uz nezabera) A teraz ku koncu tehu sa mi to blinkanie zase vratilo 😒 , ale max 3krat do tyzdna

diadiana
autor
8. júl 2011

Ahojte 🙂 po dlhsom case vas citam ale dievcata co ste popisali, ze je to pomazane? 🙂 neverim, ze by to bolo uplne od veci, kedze vsetky tu mame spolocne darovane vajicka alebo embryjka - takze naozaj to nemoze nejako vybocovat 🙂 Dalsim tehotkam gratulujem a pripajam svoju skusenost - u nas vie o darovanych iba moj mm, moja sesta a moj terajsi gynekolog, kedze geneticke testy a podobne zabavky, co musime absolvovat by to mohlo skreslovat. Gynekologa som menila, kedze ten predosly mi priam "vynadal" ze co to mam za napad ist na IVF s darovanymi vajickami, ved by to bolo cudzie dieta, ze co to vymyslam, a podobne rady, tak som ho radsej vymenila....moja darkyna mala 30 rokov, mala som to napisane v sprave z ET
Inac tiez nechapem kto vymyslel pojem "ranne nevolnosti" ...mne byvalo zle hlavne a na vecer a po nociach som debatila s wc misou... uz teraz mi je podstatne lepsie, ale ze by som nejako oplyvala nadmernou energiou sa neda povedat. Pekny slnecny vikend zelam vsetkym 🙂

rebo
8. júl 2011

Ale chápete to, že doteraz nič a teraz začínam mať plávajúci žalúdok, keď niektoré s tým práve končia. Asi som výnimka.

kinguse
8. júl 2011

@diadiana ..řešily jsme nadbytečná kila a to k tématu prý nepatří ☹
@rebo..holt jiný stav 😀 😀 😀
Já teď právě taky řeším změnu gyn., byla jsem u jedný paní dr,co mě dostala k doc.Mardešičovi do Prahy,ale bydlím v jiným městě,tak bych potřebala mít tady dr,abych nemusela nikam jezdit. Vím,ke komu bych chtěla, jen nevím,jestli přijímá..no zkusím to. Naštěstí jezdím gyn.pracovně,takže snad to nebude takový problém někoho poprosit.
přeju taky kráááásný víkend, já už se asi unudím,to ležení mě fakt neba 😒

dana7
8. júl 2011

Zdravím všechny nastávající maminky i ty co jednou nastávající mamči budou! Mezi ně patřím i já! Dlouho jsem tu nebyla, nestíhám sledovat ty změny tady! Tak oběma skupinám, přeju hodně moc štěstí!!
Jen jsem vám chtěla, napsat, že i můj čas konečně nastal a blíží se doba KETu. Chtěla jsem poprosit o radu, co začít užívat? Piju čaj, beru Femibion 800 a hodně používám chilli!

wodanka
8. júl 2011

@misha83 nemam teraz nijake aktualne hodnoty..jedine co si z posledneho razu pamatam je nulova morfologia...

kinguse
8. júl 2011

@dana7 ahoj, já brala na kvalitní růst sliznice lněný semínko a řekla bych,že pomohlo. A pak taky červený vínko, samozřejmě v omezeném množství 😉 ..to taky funguje! Tak držím palečky,ať je KETík uspěšný!!!

misha83
8. júl 2011

Chápete, proč nám to smazali???
@dana7 Ahojky Dani, ani nevíš, jak ráda Tě vidím a hrooooooozně moc mačkám pěstičky, aby se mimouš zahryzl a nepustil, fakt hafo moc!!! Prý jsou dobré ještě grepy, ale já věřím, že i to co bereš je dost.
@ikarkulka To sice chápeme, ale právě proto, že to není úplně "šťastné" téma, tak se ho občas snažíme odlehčit, na tom snad není nic tak špatného...

kinguse
8. júl 2011

@misha83 ..taky mi to přišlo divný,že to smázli!!! To musíme furt jen mluvit o tom, jak nám to nejde a co je špatně? To snad ne, snad můžem rozebírat i jiné věci...čtu to i v jiných tématech a kolikrát se tam řeší i jiný věci než jen co je název tématu. Trochu mi to přijde nespravedlivý,ale s tím asi nic neuděláme!

misha83
8. júl 2011

@kinguse Mluvíš, tedy píšeš, mi z duše... Naprostý souhlas.

ikarkulka
8. júl 2011

prosím, pokud se chcete bavit i o jiných věcech, založte si soukromou diskusi.
berte ohledy na maminky, které hledají informace k tomuto tématu, a nebaví je se pročítat příspěvky, které od tématu odbíhají.
nechci tu diskusi narušovat, tak ji prosím nenarušujte ani vy.
případné další dotazy do ip. děkuji.

gammaray
9. júl 2011

Zdravím děvčata a koukám jako blázen ....co s tím budem dělat ? 😕 všem přeji hezký,sluníčkový víkend,to snad ještě můžu.... 😎

nali1
9. júl 2011

Ahoj holky, taky nestačím koukat. 😎 😎
@dana7 ahoj. Na rady holek jsem vypila litry grepoveho džusu, papkala grepy, a po večerech si dopravala cervene vinko/ v normě /.A vypada to ze pomohlo. // se drží uz od 9 dne, kdy jsem testovala. Tak at se miminko/a/ zahryznou a uz se nepustí. 😀

jada1
9. júl 2011

@ikarkulka :Keď som túto tému objavila, vôbec mi nevadilo, že tam dievčatá písali aj veci, ktoré sa témy netýkajú. Vždy som si tam našla to, čo som potrebovala. Keď si prelistujete túto tému cca pol roka-rok dopredu, tak to zistíte. Chodím aj do iných tém a tiež tam ženy diskutujú o všeličom. Myslím si, že to , že dievčatá diskutovali o svojej hmotnosti a pribratím po hormónoch, má dosť súvis s touto témou! Bohužiaľ keď sa všetky poberieme do súkromnej témy, bude to veľká škoda, lebo sa sem už nevrátime a tie holky po nás, ktoré budú chcieť informácie (podotýkam cenné informácie, aspoň pre mňa boli) ich už nedostanú!.

Tak čo kočky, ideme založiť súkromnú tému????

nali1
9. júl 2011

@gammaray a jak nad tím přemýšlím, o čem teda máme psát, aby to nenudilo ostatní, které náhodou nakouknou? Něco typu, zaplatila jsem,budu testovat, je mi špatně?Nebo si máme porad psát jak to probíhá v tom či onom caru? Nechápu, vždyť jsme kazda v jiné fázi a podle me tu píšeme o tom co se děje a co nás zajímá, tak podle me je to k věci. A ty kila. Přece je jasné, ze kdyz jdeme na datované tak asi máme za sebou nejake stimulky a ze je jasné, ze na hormony reagovala kazda po svém. Radši končím. Ale ja si myslím, ze k tematu to patrí. Hezky víkend přeju všem.

gammaray
9. júl 2011

@jada1 klidně,já jsem pro....

jada1
9. júl 2011

@gammaray ja tiež, počkáme ešte na ďalšie kočky, kým prídu k PC a ozvú sa, či súhlasia 😉

gammaray
9. júl 2011

@jada1 a ty víš jak na to,já nee,jsem přes počítače fakt expert 😀 😀

jada1
9. júl 2011

@gammaray neviem ani ja, ale neboj, zistím to a založím 😉 .

nali1
9. júl 2011

@jada1 ja jsem taky pro, ale tím uzavíráme okruh a tím padem vznikne nova tema i tady. Zda se mi to divne. Myslíte, ze admin radil i jinde, nebo jen u nás .A nakonec, tohle domlouvani s daným tematem nesouvisí uz vůbec. 😀

gammaray
9. júl 2011

@nali1 hlavně se nerzčilujte ,holky těhule,mimčám se to nelíbí...

jada1
9. júl 2011

@nali1 zdá sa mi to divné, lebo nakúkam aj do iných tém a tam ženy píšu o hocičom, o varení atď a je to téma o IVF. Ja sa tu ale nebudem s nikým naťahovať. Kto chcete, napíšte, že chcete do súkromnej témy.
@gammaray a už som na to prišla ako sa to zakladá 🙂. Ja to kľudne založím. Navrhnite názov 😀 .

nali1
9. júl 2011

@jada1 nemá cenu to hrotit. No, nevím. Napadá Te nejaký název?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre