Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

petrakalcik
28. sep 2011

@carlik Hmm, to nejde mi ani o to proplaceni, ale spis jak se na to v praci koukali. Mam sice super sefovou, ale moje prace vyzaduje v urcity termin byt proste v praci, jindy je to v pohode. Uz takhle mam obcas problemy, abych praci stihala a sedim tam do vecera. Proto to tak resim...

petrakalcik
28. sep 2011

@petrakalcik Tak si myslim, ze jsem se tady trosku ztrapnila. Prave jsem zjistila, ze to neni "Reprofit" na Machaci, ale ze v Reprofitu pracuje MUDr. Machac. To jsem ale trubka! Omlouvam se... 😀

carlik
28. sep 2011

@petrakalcik no v práci jsem propustku nikomu neukazovala, zasíláme to na centrálu do Prahy a tam i šéf sedí a nikdy se na nic neptal a nepátral. Pak je další řešení, si brát dovolenou, ale musíš počítat s tím, že to je někdy ze dne na den. No a s Dr. Machačem jsi se trochu sekla, ale promíjím, je to můj doktůrek 😉

mijatka
29. sep 2011

Dendi tak hlásím že už mám // skoro stejně tlustý 😉 držím palce

majka43
29. sep 2011

@mijatka Moc gratuluju, mě čeká taky KET, tak nám pak pošleš těhu-virusky OK?

mijatka
29. sep 2011

Majko moc ráda 🙂 pokud bude srdíčko budu nejštastnější na světě

diid
29. sep 2011

@mijatka ahoj, drzim palce, chcem ti len povedat ze ja som mala negativny test 5 dni po transfere ale 8 den (12dpo) som mala uz silne //. A mame uz 2 rocne dvojicky, takze ked tebe tak skoro vysiel pozitivny test naozaj mozes cakat dvojcatka. 1 den po trensfere som citila taku pichavu bolest v podbrusku asi 5 minut (asi sa uhniezdili) par dni nato mi bolo trocha od zaludka zle, ked mala prist mrcha tak ma pobolievalo v podbrusku ale 14 den po transfere bolo Hcg 751 a tyzden neskor hcg8000 vtedy na utz bolo vidiet 2 vaky, o tyzden neskor 2 srdiecka, v 8 tt sa uz hybali.

majka43
29. sep 2011

@mijatka Neboj bude, když máš desátý den po transferu (jestli dobře počítám) krásný dvě čárky.

mijatka
29. sep 2011

Holky díky za podporu, jsem dnes 9 dní po ET a pravda je že při těch ZT jsem vždy začínala s nízkým hcg, tak snad.....jsou to naši první dárečci a stejně jako vy ostatní si říkám kde by jsme si vzali na další pokus 😝

kacorek
30. sep 2011

@petrakalcik Ajojky Petruš, no já jako příjemkyně teď podstupuju třeba vyšetření na štitnou žlázu a po injekci Agolutinu, mrše se nechce a má měsíc zpoždění, půjdu cca 13.-14. DC na vyšetření sliznice, jestli pěkně roste. Když tohle bude vše v pořádku, dá se žádost na pojišťovnu a po potvrzení pojišťovny se jde na věc. Macháč mi říkal, že když to půjde hladce, tak můžem s tím začít do konce roku. Tož jsem zvědavá..... 🙂 Ono je to fakt individuální, podle toho jak jsi na tom Ty, krev. skupina, vhodná dárkyně apod....
A jak to zvládám? No je to náročné, ale ta cesta mi za to stojí. Vím, že jsem v těch nejlepších rukou a to je to nejdůležitější..... Ty chodíš do Pronatalu? Tam je co vím jeden z nejlepších v Praze. Nějak Tonko Mardešič se jmenuje? No já si zatím na to nikdy volno nebrala, vždycky to zatím nějak vyšlo ve volnu. Když tak bych si vyměnila směnu s některou kolegyní z jiné směny. V práci o tom nevědí, až příjde čas a bude nejhůř řeknu to. A ke komu Ty chodíš v Pronatalu? A proč chceš jinam? 🙂

kacorek
30. sep 2011

@petrakalcik v Pohodě, nejsi první.... 😉

kacorek
30. sep 2011

@mijatka Jééé, to je hezkééé...

11112
1. okt 2011

Pěkné ránko holky,chtěla bych se zeptat čekám mě taky IVF s darovanýma vajíčkama,ale taky jsem nedostala MS,ale injekci na vyvolání jsem nedostala a v pátek jsme už dostala tu injekci do zadečku.Chodím do Reprofitu k Machačovi takže mu věřím,ale máte některá taky takovou zkušenost?Prej mu mám pak zavolat,až začnu špinit a začnu brát Estrimax.Transfer by měl být 1.11. 😒

petrakalcik
3. okt 2011

@kacorek Ano, chodim do Pronatalu. Sice se to rika, ze patri mezi nejlepsi v Praze, ale ja nevim, kdyz jsem nic jineho nezkusila. Sefuje opravdu Doc. Mardesic, je hodny, ale ja se priznam, ze jsem k nemu neutralni. Parkrat jsem ho videla v ordinaci, parkrat na sale. Muj "oblibene"byl Mudr. Kult, ktery ale odesel. Hodne mi pomohl v r. 2008, kdyz to se mnou vypadalo vselijak. Jinak nejradeji vidim Mudr. Slamovou a to nejen diky tomu, jaka je, ale take me zna nejlip. Ale to jsme se dostaly k jinemu tematu nez je darovani, ze? 😉

Jeste mam dotaz: co se deje, ze mas zpozdenou mrchu? Je to u tebe normalni nebo myslis, ze je to z nejakych leku?

petrakalcik
3. okt 2011

@kacorek Jeste me ted napadlo, k cemu je ten Agolutin? Na vyvolani mrchy?

kacorek
4. okt 2011

@11112 Ahojky, jsem na tom úplně stejně jako Ty. Na injekci jsem u Macháče byla pře 12 dny a zatím mi nic nepřišlo, tak jsem mu dneska psala, co dál. Taky mám doma ten Estrimax a čekám na menzes, abych ho mohla začít brát..... Jsme na tom opravdu stejně.... U mně to akorát vypadá až tak koncem listopadu. Macháč je super doktor a já mu taky věřím !!!! Tak ahojky, držím ti palečky.... 🙂

kacorek
4. okt 2011

@petrakalcik Hele, no já mám předčasné selhání vaječníků, tudíž jsem před "přechodem". A to je mi 36 let... 😖 No co se dá dělat.... Proto to zpoždění.... Dneska ráno jsem si zkusila udělat test a byl negativní, tak jen pro jistotu. Ten Agolutin je právě na vyvolání menzesu. Jsem zvědavá, co mi napíše Macháč, jestli další injekci a nebo co bude dál.... 🙂

11112
4. okt 2011

@kacorek Pěkný den tak to máš pravdu já jsem taky pěkně nervozní.Prosím napiš mě co ti napsal,taky jsem si říkala,pokud to nedostanu do pátku tak zavolám.Já mám mít ET 1.11 a od 12.10 jsem měla začít brát Estrimax.Pěkně to začíná ještě neproběhl Transfer a já jsem nervozní jestli to vůbec stihnu. 😒 Mě ani injekci na vyvolání nepíchnul mě dal už tem dipe nebo jak se to jmenuje 😀

petrakalcik
4. okt 2011

@kacorek Hmm, ja jsem si to myslela, ze to bude tim. Kdyz jsem byla tentkrat po revizi, tak me ten Agolutin (nevedela jsem, jak se to jmenuje, proto muj puvodni dotaz) vubec nezabral. Dostala jsem tenkrat 2 injekce po 2 dnech a vubec nic. Pak mi nasadili prasky a bylo to do mesice v pohode. Skoda, ze nevysel testik, byla by to krasna nahoda.

kacorek
5. okt 2011

@11112 Hezký den i Tobě !!! Tak dneska je to 13 den od té injekce a 😖 nic. Celkově jsem to nedostala už přes měsíc a těhulka ☹ nejsem, včera jsem si dělala test. Psala jsem to Macháčovi a ten mi odepsal, že musím přijet na UZ a že se uvidí co bude dál.... Tak jedu do Brna v pondělí. Ani se Ti nedivím, že jsi nervózní, je to chvilkama na palici 😔 . Ale musíme být silné 🙂 a uvidíš, že nám to výjde !!!!!!!!!!!!!!! Tak Ty bereš nějaký "dipe"? To vůbec nezmám, co je to?

kacorek
5. okt 2011

@petrakalcik Ahoj Peťko 🙂 !!! No jak jsem psala níže, tak uvidím, co mi řekne Macháč 😒 .... Taky si myslím, že buď bude další injekce a nebo prášky. Uvidíme.... A co Ty? Jak to jde? 😉 Jinak s tím testíkem, to by byla ta nejkrásnější zpráva, kterou bych dostala.... 😀

11112
5. okt 2011

@kacorek Ahojky to dipeh....a dál nevím to byla injekce kterou jsem dostala do zadku,ale běžně se dává před MS,ale já ji nedostala a přesto mě tu injekci dal.mám si počkat na MS a pak budu brát estrimax.Jenže pořád nic a dárkyně má už opu 27.10 tak mám strach,že to nestihnu.Jsou to fakt nervy.Já se zblázním pokud se to oddálí. 😉

kacorek
5. okt 2011

@11112 Aha, tak já přesně takhle dostala ten Agolutin, že by to mělo přijít do třech dnů a pak od prvního dne bych měla začít zobat ten Estrimax.... Tak to maš napilno, že? Tak tfuj, tfuj, tfuj 🙂 , ať Ti ten menzes dorazí a vše ať proběhne dobře a podle plánu 😉 !!!!!!!!!!!!!!!!

11112
6. okt 2011

😒 @kacorek Ahojky tak dnes jsem to nevydržela a napsala Machačovi a on odepsal,že nemám stresovat,že to stihneme.Menzes musím dostat do 13-týho,pak mám začít taky zobat Estrimax.Pokud mě to nepřijde do té doby pak mám volat,snad se to neposune,ale nejlepší bude,když to ještě dnes přijde

petrakalcik
6. okt 2011

@kacorek , @11112
Ahoj holky, taky vam pripada, ze jsme jako blazni? Jednou chcem, aby MS prisla, podruhe si strasne moc prejeme, at hlavne nedorazi, protoze by to znamenalo vitezstvi. Ach jo. Ja tak moc zavidim ostatnim, ze tyhle veci nemusi resit .

Drzim palce, at uz MS dorazi a nemusis se bat, ale zacit tesit.

anubis
7. okt 2011

Ahoj holky,pardon,že vám lezu do diskuze,ale už mi hrabe....jezdím do Libereckého gennetu,mám objednanou dárkyni na 25.11.Je to můj vůbec první pokus,před třemi lety mi zjistili předč.přechod,fsh 60,3 nechtěla jsem se smířit s dar.zkoušela jsem vše možný a k ničemu.Jelikož mimi moc chcem,rozhodly jsme se do toho jít 🙂 .Mám za sebou hystero,hodnota AMh 0,01,čekám na mrchu a nic.V uterý jsem byla na injekci agolutinu a neofollinu a nic...bojím se,že se to nestihne,když už se člověk smířil a začal se těšit,zase tam musí být nějaké ale.... 🤐 A až to přijde mám přijet 2-3dc na decapeptyl-máte s ním někdo zkušenosti?jak dlouho se musí brát?na netu jsem to našla, dva druhy-jeden v inj.a druhý v tabl.A nevím,který budu užívat já.Budu ráda za každou info.Díky moc 😉

11112
7. okt 2011

@petrakalcik |Ahojky to jsem si dnes ráno taky říkala,nedávno jsem se modlila at nepřijde a ted se modlím,at ji mám.Pokaždé když jdu na záchod tak tam koukám co poteče.Kdyby mě někdo pozoroval tak si myslí,že jsem blázen.Pořád mě sice bolí břicho,ale to je vše.

kacorek
7. okt 2011

@11112 Tak držím palečky, aby Ti to přišlo 🙂 a neboj, snaž se co to půjde být v klidu.... Já vím, je to těžké, ale uvidíš, že to výjde !!!!!!!!!!! 😉

kacorek
7. okt 2011

@petrakalcik Jo jo, s tím naprosto 🙂 souhlasím, ale holky, výjde nám to a všem, co si to přejeme a děláme pro to maximum.... Jen je strašně moc důležitá ta psychika, klid a víra, že se to povede.... Tak hlavy vzhůru, "NÁM TO VÝJDE"...... 😀

kacorek
7. okt 2011

@anubis Ahojky 🙂 , tak koukám, že i Ty to máš "dobrodružné" ☹ .... Já mám taky AMH 0,01 a FSH 21, tak i mě čekají darované. To čekání na menzes je 😠 síla, jak jsme si tu psaly výše v diskuzi. Hele, mně decapeptyl jednou píchali jako injekce myslím že do břicha ( asi 9 dní) a co vím, jsou to hormóny, tak jestli Ti to nemá pomoct na menzes.... U mně sledovali reakci vaječníků, ale ani ťuk, 😢 nepomohlo mi to vůbec..... Ale držím palce Tobě, ať se to dobře vyvine 😉 !!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre