Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

silvinnka
7. nov 2011

tak kocky,rano 5:20 som testikovala.......vysledok // krasne ,silne kolajnicky 😀 😀 😀

amatka
7. nov 2011

@silvinnka gratulujema aj mna zahrialo ked som si tvoju spravu precitala a tesim sa stebou. aj mna caka IVF z darovanými vajickami cca 2.12 transfer a ked si clovek precita taketo nieco tak ma radost a tesi sa z toho....drzim palceky

silvinnka
7. nov 2011

@amatka sa vravi,ze s darovanymi je vacsia uspesnost....no ja som si pekne ,,odtrpela,, dve ivf. s vlastnymi a do tretice s darovanymi a vysledok je krasny..... 😉 Pekne mysli pozitivne a hlavne od prveho dna transferu,ver,ze sa to podarilo 🙂)

amatka
7. nov 2011

@silvinnka ja viem co je to neuspech toto bude moje siedme IVF tak teraz verim ze to bude ok a k narodkam dostanem krasny darcek.....

kacorek
7. nov 2011

@silvinnka
Gratulujuuuuuuuuuuu !!!!!!!!! Super zprávička !!!!!!!!!!!!!! 🙂 😉 😀

kacorek
7. nov 2011

@amatka
Ahojky, Ty máš transfér 2.12.? Já 10.12. A Ty chodíš kde? jestli se můžu optat..... 🙂

amatka
7. nov 2011

@kacorek ahoj,ja chodim do ISCAR v Bratislave

kacorek
8. nov 2011

@amatka
Jééé, tam jsem jednou byla, když jsem byla malá..... Hlavně si pamatuju ten most..... 😀

silvinnka
8. nov 2011

silvinnka ■


silvinnka ahojte,ta asi som sa tesila trosku priskoro....od rana spinim,dnes som 10den po ET...teraz som dosla z caru,na sone nebolo este nic vidiet,akurat,ze sliznica pekne rastie....brali mi krv,o hodku budu vysledky ....dr, mi vravel,ze bud spinim preto,lebo sa mi roztahuje sliznica a praskaju tam cievky (beriem Anopiryn na prekrvenie) alebo tym,ze mimi sa zahniezdili a teraz to vzdali....prisla som domov,spravila si opat test ,nie z ranneho mocu a // je este silnejsia,nez vcera ....aspon tymto sa utesujem.....nasadili mi este aj duphaston na udrzanie .....takze musim uz len cakat a verit ,podbrusko ma nastastie vobec neboli....

silvinnka
8. nov 2011

kocky 10den ET a hcg 951!!!

pupidu
8. nov 2011

@silvinnka Držím moc palečky, aby bylo všechno v pořádku 🙂
Holky, nezlobte se, že se zeptám možná hloupě, ale v jakém případě dostanete darovaná vajíčka? Když jsou vaše špatná nebo proč? Co všechno jste kolem toho museli podstoupit? Přeju vám všem moc štěstí s //

mijatka
8. nov 2011

@silvinnka moc moc gratuluju, krásné hcg 🙂 také jsem špinila občas špiním i teď

silvinnka
8. nov 2011

@mijatka kazda takato sprava ma trosku ukludni,daaaaaakujem .... 🙂

kacorek
9. nov 2011

@silvinnka
krása Silvi, jen buď pěkně v pohodičce a krásně si to užívej !!! 😉

kacorek
9. nov 2011

@pupidu
Ahojky, tak já je dostanu, protože moje zásoba je ve vaječnících, které jsou ještě navíc i neprůchodné, je minimální ☹ . Jsem prakticky před přechodem 😖 a to je mi 36 let.... Ale co vím, tak se dávají když buď nejsou a nebo jsou špatné. No třeba momentálně beru hormóny, tzv. mě stimulují, aby mohli sladit můj cyklus a dárkyně, jezdím na UZ atd. Měla jsem různá vyšetření krve, hlavně kvůli horm. hladině, pak jsem byla u endokrinoložky, kvůli štítné žláze, atd. Víš je toho více, ale taky záleží jak jsi na tom Ty a Tvoje tělo 😉 ..... Já osobně po doktorech lítám už rok, ale stojí to za to, ten mimísek !!! I Tobě štěstíčko s těhu dálničkama //.... 🙂

pupidu
9. nov 2011

@kacorek Rok po doktorech? Tak to seš teda dobrá, obdivuju tě, že seš i tak pořád pozitivně naladěná. My se s doktorama dohodli, že do ledna budeme zkoušet přirozeně a až pak zajdeme do CARu, ale pevně věřím, že tu jejich pomoc nebudeme potřebovat... 🙂

Všechny se tu moc držte, budu na vás myslet a přát štěstí 🙂

anubis
9. nov 2011

@silvinnka
Ahoj Silvinko,strašně moooc gratuluji ke // a drž se,odpočívej,opatruj se,at je vše už v pořádku a mimísek se drží hodně,hodně dlouho 😵 nebyla jsem u netu,tak jsem si to přečetla až ted,ale mám z tebe velkou radost 😀

evelinas
9. nov 2011

Ahojky holky, děkuji za rady, hlavně vám - "1112" a "kocorek". Dnes jsme se objednala do Brna do RP k Dr.Machačovi. Bývá tam každý čtvrtek, tak 24.11 vyrážím směr Brno. Tak pak poreferuji. A mám další dotaz, jakou dobu jste čekali na dárkyni? Díky moc a všem držím pěstičky, aby se dařilo. Pa pa.

kacorek
10. nov 2011

@pupidu
Díky moc za podporu, jsi zlatá 😀 .... Není to lehké a někdy jsem z toho i tak trochu unavená, ale jsem štír a tudíž i bojovník 😉 . A když si představím ten malý uzlíček štěstí ve své náruči 🙂 , tak to všechno hodím za hlavu a jedu dál....
A hlavně mi spousta lidí a doktorů taky řeklo, že jedna z nejdůležitějších věcí je psychika a snažit se na to moc nemyslet, tak se o to pokouším co to jen jde. 🙂

kacorek
10. nov 2011

@pupidu
A Tobě budu taky moc držet palečky, ať se to povede přirozeně !!!!! 😀

kacorek
10. nov 2011

@evelinas
Ahojky, není zač 😉 ...co vím, to ráda poradím. Tak to jsi udělala to nejlepší a uvidíš, že nebudeš litovat !!!! Dej pak vědět co a jak, ju? No my se na tom s Macháčem domluvili myslím že v září a začátkem prosince na to vlítnem. Oni mají v databázi cca 2500 dárkyň, takže to jde asi rychle. V některých CARech co vím to trvá i rok 😒 , než k tomu dojde. Vypisovala jsem dotazník a taky je důležitá krevní skupina, buď Tvá a nebo partnera. Naštěstí manželínek má A+, tak to je super. Já mám bohužel ☹ 0RH negativní a to je průser..... Je vzácná. Tak aspoň tak.... I já Tobě držím 😀 palečky na dobré zprávičky !!!! Pa pa... 🙂

pupidu
10. nov 2011

@kacorek Tak to su panna a všechno si strašně beru. Poslední dobou mám dost nervy v práci a i když si opakuju, že se na to mám vykašlat, tak to nějak nepomáhá ☹ Každopádně, vždycky, když si občas čtu vaše příspěvky, vždycky mě to zase dobře naladí. 🙂 A moc děkuju, dám určitě vědět, jak to se mnou bude pokračovat dál.

mimon31
10. nov 2011

ahojte prosim Vas aka je cakacia doba na darcovske vajicka? dnes nam oznamili ze inak to asi nepojde:(

evelinas
11. nov 2011

@kacorek Ahojky, tak to jsi mi opět dala další info, já mám taky totiž taky krevní skupinu 0RH negativní a u manžílka ani nevím, v předchozím centru tohle ani se mnou neřešili. když jsem se jich, po jejich doporučení na darovaná vajíčka, ptala, jak a podle čeho vybírají dárkyni, tak mi řekli, že jsou rádi, když někoho mají a neřeší žádnou typologii a na některý moje otázky ani pan doktor pořádně neuměl zareagovat a jen prohlásil, že se samozdřejmě snaží, aby to nebyla žádná "ludra" 🙂. A o krevních skupinách nezaznělo ani slovo. Proto jsem se začala dívat po jiných centech. Tak musím manžílka zaúkolovat, pokud to nebude vědět, aby si zjistil jakou má krevní skupinu. Že ta moje bude "průser" jsem si tak nějak myslela. A koukám, že ty to máš za pár, to je super, to tě tady budu sledovat a držet všechny palečky až do dálnice🙂. A samozřejmě všem ostatním!!! Hezký den a pa

kacorek
11. nov 2011

@pupidu
Určitě co jsou za problémy v práci, snaž se hodit za hlavu 😉 !!!! U mně je to stejné. Pracuju v obchodě a tržby jsou hrozně malé a samozřejmě z toho viní šéf nás a tak dostáváme co proto 😠 ..... Taky mám někdy chuť odejít okamžitě 🙄 , ale to snažení o mimíska je nejdůležitější 😀 !!!!! Tak si vždycky řeknu "je to debil 🙂 , nemá pro mě žádnou cenu, ale mimi má, tak buď holka v klidu a nestresuj se, nestojí Ti to za to 😉 !!!". Zkus to taky.... 🙂

kacorek
11. nov 2011

@evelinas
Jééééžišiiii !!!!!!!!!!! Utíkej z toho centra pryč 😨 !!!!! Ta skupina je právě důležitá, protože to dítě musí mít aspoň jednu stejnou jako jeden z rodičů. Kdyby se mu něco stalo a zjistí se, že jak máma tak i táta mají úplně jinou, těžko se to pak vysvětluje..... Takhle mi to říkal dr. Macháč a má podle mně pravdu..... A že jsou rádi, když někoho seženou? Tak to bych se bála, že se mi třeba narodí malý černoušek. Což o to, oni jsou roztomilí 😀 , a nebo malý japončík, no nevím 😅 ..... Právě v tom Reprofitu mají v databázi cca 2500 dárkyň, tak já normálně vypisovala dotazník, barva vlasů, očí, váha, výška atd. 🙂
Jj, mám a jsem natěšená, ale snažím se být nohama na zemi, že to nemusí na poprvé vyjít, ale zase MŮŽE... 🙂
Jsi zlatá a děkuju Ti !!!! A co ty jinak?
A taky zdravím vás ostatní !!!!! 🙂

kacorek
11. nov 2011

@mimon31
Ahojky 😉 , no záleží do jakého CARu chodíš..... Někde je to pár měsíců a někde i rok.... Tak doporučuju najít nějaký CAR, kde jsou na tohle fakt specializovaní...... 🙂

denda1301
11. nov 2011

@evelinas ahoj 🙂 nedá mi nereagovať na to čo si tu písala.Ja som absolvovala IVF s darovanými vajíčkami tento rok v septembri v Zlíne.Neviem do akého CAR chodíš,ale to čo si opísala hádam ani pravda nemôže byť.Presne ako píše @kacorek som aj ja absolvovala celý rad testov samozrejme aj mm(genetiku vrátane)aby sa najprv doktori uistili,že či do toho vôbec ísť a zbytočne nenehať 4000€(toľko to totiž stálo)Celé IVF som začala riešiť v apríli a až v septembri som mala vklad.Ale vedela som že sme OK a stálo to zato 😵 Vyplnili sme tiež dotazník výška,váha farba vlasov očí a prvom rade krvná skupina samozrejme moja.Chcela som aby sa dárkyna podobala čo najviac na mňa.Nemuseli sme čakať,lebo v centre majú dostatok dárkyň a čakacie doby nie sú.Prístup doktoroa a sestričiek bol nad moje očakávania čo pre nás hralo dôležitú úlohu,nakoľko na Slovensku som bola 2x na IVF a prístup bol katastrofálny.Ak ti môžem poradiť dobre si rozmysli kde pôjdeš ide predsa o tvoje dieťatko,ktoré budeš mať pri sebe celý život,tak to stojí za to vybrať si to najlepšie.Prajem ti veľa šťastia nech si čoskoro mamina 😵

anubis
11. nov 2011

Ahoj holky,je tu někdo?

nika009
11. nov 2011

denda1301 s tym pristupom na Slovensku uplne suhlasim. Mam za sebou jedno IVF este s mojimi vajickami. Lekar so mnou takmer nekomunikoval, brali pacientky ako na beziacom pase a aj s poistovnou ma to vyslo okolo 1300 Eur. Vzdy som odtial isla vystrasena. Rozhodla som sa preto pre Brno a bolo to najlepsie rozhodnutie. Neda sa to ani porovnat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre