Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kerkyra
20. apr 2012

Je po nervování,hcg negativní 😢 😢 😢 .Příznaky dělal utrogestan 😠 .Do 3,týdnů jdu na další KET,máme ještě 4 mražáčky,tak snad bude do třetice všeho dobrého 😵 .Teď jen doufám,že brzo odkrvácím starou sliznici a budu moct stimulovat novou 😉 .Moc všem děkuju za podporu.
@zeina62 možná nám vyjde KET stejně,tak bychom to prožívali spolu 🙂 .

zeina62
20. apr 2012

@kerkyra to ma hrozne mrzi☹ a co bola pricina ze sa to neuchytilo?

zeina62
20. apr 2012

@kerkyra ale ja nechapem pricinu ze preco sa ti to nepodarilo? co ti povedal lekar? co moze byt dovod?

kerkyra
20. apr 2012

@zeina62 s doktorem jsem ani nemluvila,jen se sestrou,myslím,že důvod tentokrát nenajdu.U prvního ET jsem měla virózu,horečky a navím nedostatečnou výživu(utažená bandáž žaludku).To se embrya chytla,ale přestala se vyvíjet.Teď nic z toho nebylo a nechytlo se nic.Ale možná to bylo menčí kvalitou mražáků ☹ .Uvidím příště.

anubis
20. apr 2012

@kerkyra
To mě mrzí,ale nevzdávej to,ještě tady velikáááá šance je a určitě se brzy dočkáš i ty vytouženého mimíska 😵

zeina62
20. apr 2012

@kerkyra a kolko bunecne ti vkladali?

kerkyra
20. apr 2012

@zeina62 jedno 10ti buněčné a jedno 6tibuněčné,ale transfer šíleně bolel,proběhly i americký kleště,nemoh se dr.dostat přez čípek,brečela jsem a už tehdá cítila,že to nedopadne ☹ .Tak snad se ke mě v máji připojíš a konečně to nám oběma dopadne 🙂

zeina62
21. apr 2012

@kerkyra to mi je tak luto ze ani jedno sa neuchytilo, dufam ze ked sa budeme snazit spolu ze to uz vide. hlavne nebud smutna a hore hlavu! a lieky si brala estrofem a utrogestan ci aj nieco ine?

julinka87
21. apr 2012

Ahojte kočky, dlouho jsem nic nepsala, ale vaše příspěvky neustále sleduju a držím Vám pěsti.
@kerkyra moc Ti držím pěstičky!! Ale přiznám se, že bych si mrazáčky šetřila a zkusila zjistit, co je příčinou, proč se nepovedlo.. Drž se!! 🙂
Holky potřebovala bych radu. Léčila ste se tady některá s endometriozou? Než ste šli do darovaných vajuch?
Minulý týden jsem byla na laparoskopii a hysteroskopii,odstranili mi srůsty a vypálili dvě ložiska endometriozy.
Včera jsem byla na kontrola u svého gyndaře- a řekl, že by mě na tři měsíce zablokoval antikoncepcí, abysme viděli jestli se endometrioza rozšiřuje, nebo jestli zustali jen malé jizvičky. Podstupovala některá z Vás tuto hormonální léčbu? Kočky ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se některá léčíte v ISCARU? A diskutoval někdy váš gynekolog, s někým s centra a přemlouval vás at ještě zkusíte vlastní vajíčka a a větší dávku hormonů-to už jsem měla a vyprodukovala jsem jedno vajíčko, u kterého se nám další den zastavil vývoj. Do dárkyně jdu každopádně, nemůžu jen tak promarnit pokusy, ale nejdřív musím zaléčit endometriozu 😀 , snad letos aspon zasejem 😀

kerkyra
21. apr 2012

@zeina62 brala jsem estrofem,utrogestan a ještě jsem píchala fraxiparin proti hematomům.Dnes jsem už začala krvácet,tak to vidím,tak od středy na novou stimulaci 🙂 .

zeina62
21. apr 2012

@kerkyra a to mozes tak rychlo po sebe? neni dobra pauza?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeina62
22. apr 2012

@twininky aj mne povedal ze aspon mesiac pauza, tak neviem asi je to individualne

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
22. apr 2012

Ahojky holky,

jdu Vás jen pozdravit, nějak nestíhám :(

@kerkyra je mi moc líto, že ti to nevyšlo, ale příště se už zadaří. Myslím si, že by jsi ten jeden měsíc měla počkat, jak říkají holky.

zeina62
22. apr 2012

@twininky tento tyzden bude mesiac a budem mu volat ze co teda a kedy sa na to pojde🙂

kerkyra
23. apr 2012

Já žádný cyklus nemám,tak podle dr.není na co čekat.A prou mou psychiku je to taky lepší.

zeina62
23. apr 2012

@kerkyra ani ja ziadny cyklus nemam , ja som nikdy bez liekov nedostala veci, a aj tak mi povedal nech mam pauzu mesiac. ale aj tak nech sa ako kolvek rozhodnes dufam ze ti to uz konecne vyde a drzim ti palce

rosalu
23. apr 2012

@kerkyra pokuď je to tak ... budu ti moc držet palečky, ať se nám brzo pochlubíš s vytouženýma // 🙂

bobalik1
25. apr 2012

Ahojte kočky, som tu nová. ale chcem sa spytať k vašej téme na darované vajička. kedže moj vaječník už nato kašle i ked som teraz v poslednom cykle už po 7x rozhodli sme sa že poriešime darovane vajička i ked moj muž je z toho smutny ja už dalej nevladzem kedze už aj na klinke Gyn fiv nám to už lezie na nervy stále len do toho valime peniaze a nic z toho. rozhodli sme sa riešiť to s darov. vajičkami ale nie na slovensku chceme skúsiť brno. len neviem kolko to stojí......... a potrebujem počuť nejaké pozitivne skusenosti s tymto. dakujem.

alabu
25. apr 2012

@bobalik1 ahoj, aj ja som bola v GF 2xneuspesne IVF..nic nezistili, vsteky vysledky mame dobre tak sme sli do Brna..lenze dnes som pozrela kolko stoji IVF s darovanymi v Brne tak 🙄 93000Kc..a to je poriadny brutal....mas nejake info ci sa da s darovanymi v GF? a aspon pribliznu cenu?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irinka
26. apr 2012

@bobalik1 My jsme za cyklus s dárkyní zaplatili cca 92 tisíc v Pronatalu v Č. Budějovicích. Dneska jsem 9 den po ET a čekáme na výsledek 🙂

bobalik1
26. apr 2012

@alabu Ahoj no mne povedali v GF že spolu je to 2200 euro a plus ešte nejaké doplatky za napichávanie alebo predl.kultivaciu. len ja som už z GF taká znechutená že až........

bobalik1
26. apr 2012

@irinka ahoj no tak to držim palce. 😉 chcem sa ťa spýtať aké to bolo, myslim to rozhodnutie, lebo ja som už 7X absolvovala IVF no už je to len horšie a horšie. tak som sa rozhodla že skusim dar. vajička no manžel je z toho trošku ☹ smutný.......

irinka
26. apr 2012

@bobalik1 Rozhodnutí bylo úplně v pohodě, my jsme ještě před cca rokem a půl dali žádost o adopci, takže prostě pokud bude miminko z darovaného vajíčka nebo adopčátko je nám vlastně jedno, pro mě je tohle vlastně šance jak zažít těhu a pocit, že Ti pod srdcem roste nový život. Manžel to vzal úplně v pohodě, dokonce měl radost, že existuje ještě taková možnost. Moje vajíčka jsou špatný, sice mi jich odeberou třebas i okolo 22, ale jen dvě jsou schopný k přenosu, mám PCO a ještě při IVFku mi hrozí OHSS,takže všechna embryjka se musí zamrazit. Teď bylo odebráno dárkyni 10 vajíček a z toho 8 oplodněno a vývíjeli se na 1, měli jsme prodlouženou kultivaci a dvě mi přenesli a 6 máme zamražených. My teda máme za sebou 3 IVFka a teď 4. s dárkyní a tím už asi končím, toho zklamání a bolesti už bylo moc..

alabu
26. apr 2012

@bobalik1 dakujem za info...z GF mam rovnake pocity ako ty, ale ak by som sla do darcovskych vajok tak na Slovensku pretoze v CR to stoji 93000KC a to je teda strasna palka ☹ my nemame ziaden problem, nic geneticke sa nepotvrdilo...mam nepriechodne vajcovody..vajka sa tvoria, sami oplodnia, delia..a zrazu prestanu..ale ze preco nikto netusi☹ som z toho nestastna...ale po druhom IVF ked mi dala Dr. Behunova dalsiu ziadost do ruky bez akehokolvek riesenia problemov som sa vo dverach otocila a odisla...takze ta plne chapem...v pondelok idem do Brna a ten pristup je tam fakt lepsi...len tie prachy... 😖

zeina62
26. apr 2012

ahojte holky, tak od zajtra zacinam stimulovat, ide sa na to🙂

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
27. apr 2012

@twininky
Ahoj,ty matko pluku 😀 u mě dobrý,dnes jsem byla na cukrovce a musela vstávat v 5h-tak jsem zase zalehla a vstala ted 😀 co u vás?už je po nevolnostech? a ufounče je akční,ale cítila jsem to prvně až včera-normálně se mi udělala boule na břiše-asi starosta 😀 a venku je tak kráááásně,to je príma 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre