Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anubis
25. máj 2012

@brita
Tak to jen schvaluji,taky už jsem o lakt.poradkyni uvažovala-nejedné kamarádce zachránila kojení...já teda doufám,že nepůjdu císařem-toho se bojím víc než bolesti z přirozeného porodu 😝 ale třeba je to tím,že jsem ještě nerodila 😀 tak to máte krásné váhy,já jdu na poslední velký utz s vážením a měřením asi za 3týdny,tak už se taky moc těším 😎 naposledy nás měřily a vážily ve 21tt,tak ted to bude zase skok ve 31tt 😀 jinak ufo docela zlobí,nenechá mě sedět-bolej žebra,tlačí žaludek,jak se tam furt mele a nemá už moc prostoru 😀 ještě,že to mám tlumené placentou vepředu 😀 a kolik už máš kg nahoře?já cca 9 a to si myslím,že se hlídám a jím zdravěji než před těhu-tak je to asi vzduch 😀 a manžel má už asi 5kg nahoře a nechápe,že on to v porodnici nenechá 😀 a domluvily jsme se na jménech-já vybírám klučičí a manžel holčičí-jupí,stále doufám v chlapečka 😎

brita
25. máj 2012

@anubis Aj mna moji mali kopkaju, hlavne do mechura a potom stale beham na WC, hlavne v noci, aj 6x. No co uz 😉 Naposledy som mala + 8 kg, ale to bolo tak 4 ytzdne dozadu a vahu doma nemam. teraz sa mi brusko akosi rychlo riadne zvacsilo, takze to bude viac. V stredu mam kontrolu, kde ma aj vazia, tak ti potom napisem, sama som zvedava, ale manzel ma uz zacina volat korytnacka (želva) 😉

anubis
25. máj 2012

@brita
Bud ráda za korytnačku-mě říká,že jsem jak hrochmut 😀 a mě vyrostlo břicho přes noc,o 5cm,fakt,nekecám 😀 ale já nemám problémy s WC,ten můj ufo má zálibu v žebrech a žaludku,furt se šteluje nahoru,než dolů 😀

silvinka20
25. máj 2012

@brita presne 7tt+0, a wskorej co som bola to bolo 5tt+6, a v 7tt mam 6,2mm v 5tt+6 som mala 4,4mm. Len srdiecko nepocut. Dufam ze mas pravdu pevne v to dufam. krce ci krvacanie uz nemam, mala som v 5tt, preto som bola tak skoro u lekara, no mala som vlozene 2 embrya. mozno to druhe odislo.

silvinka20
25. máj 2012

@anubis v pondelok, tak dufam ze aj to srdiecko uz bude pocut, no na potrat urcite nepojdem aspon nie teraz. pockam kym sa da

silvinka20
25. máj 2012

@brita z dunajskej stredy, ale chodim do bratislavy

brita
25. máj 2012

@silvinka20 Kludne to moze byt tak, ze to krvacanie bolo to druhe embryjko, co odislo. Nedaj sa od nikoho do nicoho nutit. Casu je predsa dost a cakat mozes, tym nic nepokazis. Ja to poznam, aj ked u mna to vtedy dopadlo zle, lebo mne sa nechcel ukazat plodik a v hnusnej zilinskej nemocnici na gynde nevedeli, co maju so mnou robit. Nakoniec som na vlastnu ziadost odisla z nemocky a isla sa dat pozriet do Brna do CAR Reprofit k doktorovi a ten mi hned na rovinu povedal, ze uz tam mal plodik davno byt - ale to bol uz 9. tyzden. Tak to uz bola ina situacia lebo mi to povedal clovek, ktoremu verim a nakoniec mi kyret urobili v Brne. Ty ale plodik mas a treba este cakat na srdiecko. verim, ze sa coskoro ukaze a mozno ze uz teraz pekne bije. 🙂

brita
25. máj 2012

@silvinka20 A ten plodik vobec nemas maly, primerane tyzdnu, kedy ti robili posledne sono. 😉

silvinka20
25. máj 2012

@brita v 7tt+0, vdaka za povzbudenie.

evickav
26. máj 2012

@silvinka20 ahoj, chcem ťa len povzbudiť,,, moja veľmi dobrá kamarátka robila dosť dlho na gyn. ambulancii,,, mali tam taký prípad, že maminke nebolo počuť srdiečko bábatka až do 12tt,,, tehotenstvo postupovalo inak úplne normálne,,, bábenko rástlo ako malo, len bolo inak otočené a srdiečko nebolo preto počuť,,,
držím palce, aby to dobre dopadlo 🙂

silvinka20
26. máj 2012

@evickav dakujem ti moja tak dufam ze to bude aj moj pripad, strasne mi pomahate aj s takymito zazitkami, uz by som sa zblaznila z toho cakania.

silvinka20
27. máj 2012

spravila som si dalsi tehotensky test, ci hcg mam uz prec z tela, no mam silne ciarocky este stale, tak dufam ze je to dobre znamenie, ak by som pocuvla lekara tam embryo by uz nemalo zit asi minimalne 4 dni odkedy som bola na sone, boze uz aby bol pondelok.

zeina62
27. máj 2012

@silvinka20 Drzim ti palce Silvinka a neboj dopadne to dobre🙂

zeina62
27. máj 2012

ja uz idem zajtra na tu krv , neviem na com som lebo som sa netestovala, ale mam taky vnutorny pokoj a berem to ako dobre znamenie 🙂

silvinka20
27. máj 2012

@zeina62 dakujem ti, drzim ti palce na zajtra.

zeina62
28. máj 2012

baby nevyslo to je to negativne ☹ ja mam tu najvaciu smolu na svete! je mi hrozne tak som tomu verila ze to vyde!!
baby este by som sa chcela opytat ci neviete ako sa vola car v brne, vraj tam je jedno velmi dobre?

zlatanka30
28. máj 2012

@zeina62 v brne je ich viac.nam to tam vyslo

zeina62
28. máj 2012

@zlatanka30 a sami ste si to platili ci cez poistovnu? a mali ste darovane alebo svoje vajicka? a ak sa mozem opytat kolko to stalo asi?

zeina62
28. máj 2012

@zlatanka30 vy ste v ktorom care boli? a u ktoreho lekara?

anubis
28. máj 2012

@silvinka20
Tak jak?
@zeina62
To mě moc mrzí ☹

silvinka20
28. máj 2012

@anubis potrat, uz tam ani embryjko nebolo.

silvinka20
28. máj 2012

@zeina62 to ma velmi mrzi, ja som zase potratila tak viem ako sa citis, tak zle je aj mne.

anubis
28. máj 2012

@silvinka20
☹ ☹ ☹

zeina62
28. máj 2012

@silvinka20 jezis a co sa stalo ze si potratila?to ma mrzi!

kerkyra
28. máj 2012

@zeina62,silvinka20 moc je mi to líto,nějak se nám tu přestává dařit 😢 😢 😢 .musíme zas začít verit,dal bojovat a dojít k vytouženému miminku .přeju hodně sil .

brita
28. máj 2012

@zeina62 Je mi to luto ☹ , ale nebud smutna, urcite to nabuduce vyjde. V Brne je podla mna najepsi Reprofit. My sme tam chodili a boli sme maximalne spokojni. Maju aj vysoku uspesnost a perfektnych lekarov.

brita
28. máj 2012

@zeina62 A odporucam doktora Marcela Štelcla.Najlepsi gynekolog - ako odbornik aj clovek,akeho som kedy stretla. 😉

zeina62
28. máj 2012

@brita
@kerkyra dakujem babi za podporu, je to velmi tazke, ja sa este ako tak drzim ale moj muz je na tom horsie uz neverim v nicom a ani lekarom, skusim sa tam objednat na konzultacie a uvidim. dakujem este raz

brita
28. máj 2012

@zeina62 Urcite sa objednajte, aj ten ich pristup na vas urobi dobry dojem a da vam to silu a motivaciu. Uvidis, hovorim z vlastnej skusenosti. 😉

zeina62
28. máj 2012

@brita oki dakujem velmi pekne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre