Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anubis
21. júl 2012

Ahoj holky,dostala jsem z porodnice propustku na víkend...tak vás chci všechny jen pozdravit,v pondělí jdu zpátky a v úterý max.ve středu už budu mít ufounče u sebe 😀

zojaaa
21. júl 2012

@anubis
Ahooooj, drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo........
Aj ja sa uz neviem dockat kedy mimi uvidim 😵

pet.s
21. júl 2012

@slavka_2012 no taky jsem měla tlak 200/200..byla jsem i za předsedou senátu...bohužel nic s tím neudělá ani on... 😠 😠 😠

slavka_2012
22. júl 2012

@pet.s tak to je zle ☹ ,,len teraz musis verit ,ze ta priatelka tvojho ex. ma aspon troska svedomia a necha si vsetko pre seba......to je taky bordel v tych nasich statoch 😠

evulatko
22. júl 2012

@pet.s, to snad neni mozne☹ No ja se uz nedivim tady v nasem state nicemu, vzdycky jsem volila pravicove, ale asi k pristim volbam vubec nepujdu☹

pet.s
22. júl 2012

@slavka_2012 nemá a žaludek má úplně na všechno.-((( navíc má pocit, že jim (mému ex a jí) nepřeju...nechápu proč-rozvedla jsem se já před 7 lety, mám vztah a další dítě s někým jiným, s člověkem z úplně jiné sorty lidí. A zas tak skvělej chlap a ani milenec to nebyl 😀 😀 😀

slavka_2012
23. júl 2012

@pet.s asi ti musel velmi ublizit ked mu neprajes,,,,,musis sa s tym zmierit a vobec nanho nemysliet...mas teraz svoj zivot si stastna a uzivaj si ho 🙂 a tej mrche ked sa o nieco pokusi a bude chciet detom ublizit myslim slovne,,,vsetko sa jej raz vrati 3nasobne,,,,mozno keby si nemala tie tahanice o vyzivne by si na nich ani nemyslela,,,,,ja to dobre poznam 11rokov som sa natahovala o vyzivne,,,,a ako vravim na zakony sa neda spolahnut 😠 😠 😠

pet.s
23. júl 2012

@slavka_2012 já mu to přeju a jí taky, alespon pozná, zač je toho loket...těžko na ně nemyslet, když máš 2x týdně v poště obsílku k soudu a nebo výhružné telefonáty...
Já mám alimenty vyměřené, ale podala jsem exekuci na dluh na alimentech 200 000 ...
Nemyslela, protože jak říkám, mám plno práce, jsem spokojená s dětmi a mužem...ale mrzí mě, jak se změnil k dětem..vůbec ho nezajímají..dokonce je nepozdraví ani an ulici když jde s ní...prostě strká hlavu do písku..

slavka_2012
23. júl 2012

@pet.s to poznaaaaam,sudy a exekucie a vyhrazky.....skoda ,ze muzi co tuzili po detoch sa potom vedia zmenit na nepoznanie ☹ ☹ ☹ a na to vsetko je stale na vine zena...raz zostarnu a potom si spomenu ,ze maju deti,,,,no oni uz potom nemusia mat zaujem 😔 ,,,kazdemu sa vsetko vrati ako bumerang 😉

sambuca
25. júl 2012

Ahojky všechny Vás zdravím, snad nevadí když se k Vám přidám..? Už jsem tu na pár diskuzích přispívala, je to ale už dýl. Chystáme se na konzultaci do Gennetu ohledně infa o darovaných oocytech. Mám za sebou 2 pokusy IVF s PGD a jeden KET, vše neúspěšné.. tomu předcházely 2 spontánní těhotenství s předešlým partnerem (manželem). Obě také bez úspěchu, ZT vždy 10-12tt. Mám chromozomální vadu a tudíž z vlastních vajíček vycházet zrovna moc nemohu.. Najde se tu nějaká dobrá duše, která mi poví co mě po morální stránce čeká, kolik jste platili atd. Díky 😵

twininky
25. júl 2012

@sambuca ahojky, ach jo další taková mlaďoučká ☹ , no neboj nic všechno bude dobrý..... 🙂 jen těch penízků si připrav trochu víc... 😔

sambuca
25. júl 2012

@twininky ahoj twininky! 🙂 mladá.. no to asi ještě sem. V srpnu mi bude 24 a s těmahle problémama se potýkám od 19 let, to jsem poprvé potratila! Koukala jsem, že čekáš miminko, navíc už brzy.. 😵 taky z darovaných? Jak hodně moc penízků máš na mysli? Na stránkách Gennetu mají balíčkovou cenu 39 000,- Kč. Mám počítat myslíš víc? 😕

twininky
25. júl 2012

@sambuca jj z darovaných 😉 jenže u mě neni zbytí... já už svoje nemám... ☹ no jak se to vezme, asi jak kde, v gennetu ceny nevím, to tam mají i balíčkové ceny jo??? tak to je dobrý.. 😉 a co je v tom všechno zahrnuto jestli se tedy můžu zeptat?? mě teda vyšel cyklus darování na 63.000, jenže já byla v soukromém 🙂

hope222
25. júl 2012

Ahojte dievcata.tak v pondelok utz a v piatok alebo v sobotu vklad.po 2 mesiacoch cakania🙂dufam,ze vsetko bude ok.

jitu27
25. júl 2012

Ahojky všem, tuto diskuzi sleduji už déle a sem tam i do některé přispívám, tak snad nevadí, že vám sem lezu. Chci povzbudit sambucu. Mám stejný problém jako ty, IVF s PGD se nám nikdy nepodařilo. Ale otěhotněla jsem napoprvé s darovanými vajíčky a teď mi v postýlce spinká půlroční miminko! Nebylo lehké se vyrovnat s tím, že geneticky vlastní dítě mít nebudu, ale smířili jsme se s tím a teď nelituji a vůbec si to nepřipouštím. Cítím to tak, že je prostě moje. Než se marně pokoušet o něco, co mi není dáno, je mnohem lepší řešit to takto. Psychicky se totiž vyrovnávat s potraty a neúspěchy při PGD je hooodně náročné, ale o tom ty určitě víš své.

reklamka
26. júl 2012

@hope222 - budem silno drzat palceky. 😉

slavka_2012
26. júl 2012

@hope222 budem silno drzat palce 😉

slavka_2012
26. júl 2012

@jitu27 velmi pekne dakujem za slova ktore si napisala 😉 ani nevies ako si ma nakopla a povzbudila,,,toto som potrebovala pocut a myslim si ,ze aj vela zienok co stale o tom premyslaju,,,ja som jednou z nich a idem do toho a verim,ze my budete drzat palce aby to "nase vytuzene babo som drzala v naruci""

clera
26. júl 2012

ahojky, připojuji se k příspěvkům, také jsem si prošla několika pokusy s vlastními vajíčky, bohužel to nevyšlo a Mudr. mi rovnou řekl že tomu ani nevěří, ale že nebude mi bránit si to vyzkoušet pro vlatní pocit. nyní čekám dvojčata s darovanými vajíčky a jsem naprosto š´tastný člobrda, který už vůbec neřeší zda jsou moje nebo ne .. mě bylo blbě, mě je malé oblečení 😀 a já si to se vším užívám 😀 přeji všem co stojí před touto otázkou ať jsou dřív či později stejně tak spokojená jako já 😀

sambuca
26. júl 2012

@jitu27 Ahojky, mockrát děkuji za slova, která si už dlouho tajně myslím, jen nejsem schopná posoudit, jestli mi to vydží i v těhotenství a po porodu! Váhala jsem, už nebudu! Je pravda, že ty opakované neúspěchy bolí úplně nejvíc.. navíc já nemůžu otěhotnět už 2 roky ani přirozeně.. nevím co se děje. Momentálně mi mešká MS a mám cystu, kdyby mi to těhotenství alespoň neustále nepřipomínala ta nalitá prsa a bolesti v podbišku! No, je to řehole!! Ráno už mi psala email koordinátorka z Gennetu a jdu na konzultaci. Prý se u nich téměř nečeká, májí dárkyň dost.. tak jsem zvědavá, jestli bude nějaká vhodná pro mě. Můžu se Tě prosím zeptat, jak to u tebe probíhalo? Kolik si dostala vajíček, kdy Ti vyšel pozitivní test a chytilo se tedy jedno vajíčko? Moc děkuju.. ještě jednou! 😵

hope222
26. júl 2012

@reklamka
@slavka_2012
Dakujem dievcata , posuvam dni v kalendari ocami ,aby to uz bolo a i ked som mala v podstate velke statsie , ze som az tak dlho necakala na darkynu , ale dva mesiace som len behala z vysetrenia na vysetrenia a ziadna " dovolenka " to veru nebola a tak som rada , ze uz to bude za mnou a pevne verim, ze vsetko bude presne tak ,ako ma byt . Teraz v pondelok na utz sa spytam , kolko vajicok ma darkyna ,dufam, ze mi to povedia ,lebo na posl.kontrole som sa len dozvedela, ze ona stimuluje a ja mam sliznicu maternice v poriadku ,takze asi v piatok ,alebo sobotu bud. tyzden bude vklad .

sambuca
26. júl 2012

@twininky mělo by v tom být vše krom ICSI a PK. Tak snad se do těch 50 vejdeme.. ale pravda je taková, že bych dala i 100, kdyby se to povedlo a já čekala zdravé miminko.. ☹ Už to beru asi jinak! Kvůli tomu, co si prožívám od těch 19 let si tak nějak nemám s kým promluvit, je super že tu takhle holky jste. Protože moje vrstevnice to absolutně nechápou..nemá ani smysl snažit se jim to vysvětlit, májí úplně jiné starosti. Navíc o darovaných budu vědět jen já a partner, ani rodičům to říkat nechceme, proč je zbytečně vystavovat morálnímu dilematu jak k dítěti přistupovat.. nevědomost sladká říká se.. 😉 Jak jste to udělali vy? Říká te to někomu?

twininky
26. júl 2012

@sambuca u nás to ví jen moje mamka a babi ani táta to neví, tchýni to rozhodně říkat nebudu... jj máš pravdu, nemá cenu někomu něco vysvětlovat, mimčo je moje a hotovo, ať si každej myslí co chce.... mám stejnej názor jako ty, taky sem byla přesvědčená že dám všechno za zdravé dítě, a taky to tak je.... je to pro mě na prvním místě.... a jestli se zadaří udělám všechno proto aby bylo i druhé 🙂 držím všechny palečky a klidně piš co potřebuješ vědět.... 😉

jitu27
26. júl 2012

@sambucal já byla taky v Gennetu, dárkyně měla 12 vajíček, oplodnilo se 10, vyvíjelo se dobře 8. Záváděli mi jen jedno, protože prý šance na otěhotnění jsou dost vysoké. Takže máme ještě mrazáčky 🙂 . Ty máš výhodu, jsi hodně mladá, mě je už 30. Já jsem dokázala otěhotnět i přirozeně 2x, ale pokaždé mimi mělo vývojovou vadu pro kterou jsem musela na UPT. Bylo to o to horší, že se to zjistilo až kolem 15.tt. Asi si tu každý dovede představit tu psychiku! Pak jsme zkusili IVF s PGD, ale výsledek 0. Teď jsem nejšťastnější pod sluncem a věřím, že každá z vás taky bude!

sambuca
27. júl 2012

@jitu27 Tak to je super, že Vám to takhle vyšlo.. moc Ti to štěští přeju, protože přesně vím, jaká to je beznaděj! Ale mě a vlastně nám všem tady se to taky povede.. 😀 Ještě jsem taky uvažovala, jestli si nechat dát 1, nebo raději 2? Dvě jsou řekla bych taková větší jistota.. ale zase čekat dvojky se svýma 50ti kg, nevim nevim..! Strašně se těšim... včera jsem to s přítelem řešili a jasná volba padla pro mlčení! Prostě jim pak jen oznámím, že čekáme miminko a hotovo! Žádný roumazávání není třeba..

twininky
27. júl 2012

@sambuca já si nechala zavést dvě a chytlo se pouze jedno, já se naopak na dvojčátka těšila, ale příroda si to stejně zařídila tak jak chtěla...ale až budu malou držet v náručí budu šťatsná že ji mám, myšku jednu malou 😉

sambuca
27. júl 2012

@twininky no tak to je twininky bez pochyby.. 😉 Takže si měla dvě.. asi je to o dost větší šance, že? Nevyčíslil Ti mudr. nějak procentuálně rozdíl mezi jedním a dvěma embryi? Pravda je taková, že raději dvě, než žádné.. A těhotenství si měla/máš jaké, v pohodě? Těšim se až nám se dáš fotečku a napíšeš.. tak holky, je ze mě maminka a tohle je náš vymodlenej drobek.. 😵 😵

twininky
27. júl 2012

@sambuca no dr mi říkala že každé embryjko je 50ti % šance 😉 ale jinak rozdíl asi nee, je to na zvážení každé maminy... ale já prostě dvě chtěla i kdybych je měla mít 😉
Jinak těhu na začátku dobrý, pak sem malinko krvácela a byla sem 4 dny v nemocnici, měla sem hematom, který je prý u IVF poměrně častý, takže sem pak musela ležet asi do poloviny 3tího měsíce, jinak sem od 6tt do 16tt zvracela, ale to už je běžnej stav a od tý doby už dobrý ....... 😉 musim zaťukat (ťuk, ťuk,ťuk) no ale jinak všechny výsledky byly vždy vpořádku 😉 přece jen Ti vybírají dárkyni, kterou geneticky prověří, takže by to mělo být OK 😉

sambuca
27. júl 2012

@twininky super! Ty mě tak nabíjíš pozitivitou.. sedím v práci za kompem a usmívám se jako blááázen 🙂 Kolegyně na mě koukají jak na blázna, si myslej asi kdo ví co tady nemám na tom monitoru 😀
Takže si od začátku byla na PN? Někde jsemod nějaký holčiny četla, že u darovaných byla na PN uz v době stimulace sliznice, aby se dala psychicky do klidu. Což se mi zdá super nápad.. plánuju to stejně, jen s tím rozdílem, že vyrazíme těsně před tím na týden k moři se trochu prohřát a vyklidnit. Ráda bych to stihla do Vánoc, kdyby to šlo.. to by byl super dárek..

twininky
27. júl 2012

@sambuca tovíšže jo.... klidně můžeš být na PN i dřív, ano já byla ode dne transferu už v PN ale pak už mě to doma nebavilo, tak sem šla na 3 týdny do práce a pak sem začala vybírat dovolču no a za 14 dní nastupuji už na MD 😉
hele ale počítám že u tebe tím jak si mladá, tak to krásně zvládneš ,tvůj organismus , si myslim, že to vezme hodně vpohodě a šance že se i chytí obě je obrovská a je tady jedna holčina co je jí taky 23let a má teď krásný dva kluky dárečky...
ale dovolenou jenom schvaluji, budeš na to krásně pozitivně nabitá 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre