Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kerkyra
7. aug 2012

Zdravim @zojaaa@clera @twininky @anubis @rosalu a i vsechny pro me nove snazilky.Dlouho jsem mezi vami nebyla,potrebovala jsem po neuspesich pauzu.Dnes me ceka konzultace v car a snad co nejdriv se vrhneme do 2.ivf. 🙂teda pokud zas budem mit stesti a bude pro nas vhodna darkyne.
@anubis moc gratuluju k Honzickovi.Je to pro me podpora,kdyz vydim tak stastny konec ivf.A ostatnim drzim samozrejme palce,,aby vse dobre dopadlo.

brita
7. aug 2012

@anubis Ahoj moja, tak srdecne blahozelam k Honzickovi 😉 Hlavne, ze ste obaja v poriadku. 🙂

zojaaa
7. aug 2012

@kerkyra
Ahoooj, dufam, ze darkyna sa najde rychlo 😀
Pozri anubis to uz ma za sebou, teraz to caka britu, potom twininky, mna a tiez rosalu tak hor sa do toho, nech ti mozme predat babatkovsku stafetu 😵

twininky
8. aug 2012

@brita koukám, že hezky držíte ještě pohromadě 😉 , na dvojčátka je to dost dobrý, tak ať ještě vydrží, držím palečky do zdárného finále 🙂

brita
8. aug 2012

@twininky Ahoj, veru este drzime pokope 😀 Este dva tyzdne do sekcie, dufam 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
8. aug 2012

@twininky Ano, sekcia je cisarsky rez. U mna by to bolo riziko vzhladom na vela veci, co mam uz za sebou. A jedno babatko je navyse otocene zadockom. Aj Stelcl z Reprofitu mi povedal, ze u mna treba ist cisarskym. Ono riziko je vzdy, to je jasne, je to predsa len operacia. 😕

twininky
8. aug 2012

@brita tak pokud je i jedno otočený tak není co řešit, mě taky řekl můj gynekolog že pokud se mi malá neotočí hlavou dolů, pravděpodobně mě také bude čekat císař. řez.....
No a u dvojčat je to riziko dvojnásobný, to je mi taky jasný, takže za 14 dní už budeš dvojnásobná maminka jo???? 🙂
Tak Ti přeju, aby ti to uteklo, a pak aby vše dopadlo jen a jen skvěle, budu se těšit na hezké zprávičky 🙂

anubis
10. aug 2012
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojaaa
10. aug 2012

@anubis
Kraaasny syncek🙂 gratulujem 😵

slavka_2012
11. aug 2012

@anubis Srdecne blahozelam 🙂 je nadherny 😅 prajem vela zdravicka...drzte sa 😀

brita
11. aug 2012

@anubis Jeeej, ten je krasny 🙂 🙂 🙂 Aj macicke sa paci. 😉

sambuca
13. aug 2012

Ahoj holky, mohla bych se Vás prosím zeptat, jak dlouho jste čekaly na darovaná vajíčka? Míněno cca od 1. konzultace? Jdu na ně do Gennetu, 31.8. mám první konzultaci.

Moc děkuju 😵

julinka87
13. aug 2012

Ahoj Sambi 🙂 čekačka v gennetu je asi 2-3 měsíce, já měla mít čekačku 4 měsíce, kvůli krevní skupině-nakonec se to pohlo a měli jsme stíhat termín v červenci, ale jak na potvoru, nám to na poslední chvíli nevyšlo..
Tak jdem po půlce září. Jinak to tam jde dobře a rychle. A jsou tam moc fajn 🙂).
Držím pěstičky 🙂, máte nějáké zvláštní požadavky? To je docela v pytli, že děti nemůžou mít, čím dál tím mladší holky.. chjoo 😒

kerkyra
13. aug 2012

@julinka87
taky me ceka ivf s dv v druhe pulce zari.muzeme se vzajemne podporovat 😉 .Jdu na 2.kolo,doufam,ze konecne uspesne

julinka87
14. aug 2012

Ahoj Kerky 🙂 , jsem pro, dlouho jsem tě tu neviděla. No jasan, jsem moc ráda, že mám někoho k sobě. Zatím to vypadá, že by OPU mělo být 14.9. a na ET bych měla jít buď 17.9. nebo 19.9.
S darovanýma jdu poprvé.
A v pondělí se chystám na operaci s kolenem 😀 , a 29.8. jdu na první ultrazvuk, no jsem zvědavá, jak tam dopajdám 😀 .
Kerky do jakého centra chodíte?

sambuca
14. aug 2012

@julinka87 ahojky, moc děkuju za odpověď 🙂 ty jo 2-3 měsíce to je super!! Já se bála, že to bude minimálně na půl roku. Takže taky chodíš do Archy? Já byla na posledním IVF na Letný, ale na DV prej musím do Archy.. tak teď odpočítávám dny do první konzultace! Nemám se ani komu svěřit, páč jsme si řekli doma, že to nikomu nepovíme, ani rodičům.. takže jsem fakt ráda, že tu ste vy holky! Jinka požadavky.. no rozhodně chci stejnej fenotyp a váhu.. mám 50 kg a jsem hodně snědá, temně hnědé oči, vlasy.. nějak si neumím představit mít kudrnatýho blonďáčka s porodní váhou 4 kg. 😕

kerkyra
14. aug 2012

Dnes jsem byla konecne na konzultaci.Darkyni jsme vybrali hned podle krev.skupiny i typu postavy a barvy vlasu i oci.Nabizel mi nejdriv i minulou darkyni,ale radsi zkusim novou.Hned jsem zacala s estrofemem,dr.chce vyzkouset sliznici,za 10 dni uz,pak odkrvacim a budu cekat uz jen na opu darkyne.Vypada to na konec zari nebo zacatek rijna.Car nechci uvadet kvuli anonymite,mimo manzela o dv nikdo nevi.

zeina62
14. aug 2012

ahojte baby aj som tu dlho nebola potrebovala som pauzu, Anubis srdecne gratulujem ze to vyslo velmi sa tesim s tebou 🙂)) ja sa v oktobry pustam na dalsi pokus uz mame i darkynu tak dufam ze to uz vyde tento krat 🙂
@kerkyra aho ako sa mas? dufam ze si uz ok? aj ja som to tazko vsetko prezivala, ale zivot ide dalej a neprestanem bojovat kym sa nam to nepodari. vsetky vas velmi pozdravujem 🙂

kerkyra
14. aug 2012

@zeina62 moc te zdravim,vypada to,ze zas pujdemr spolecne do boje,tak doufam,ze sr nam konrcne zadari a preberem stafetu za anubis,twininky a spol. 😉 .Me ceka v zari jeste more,kde se hodlam poradne nabit slunickem 😎 .Mas nejake novinky?Uzivas neco na podporu otehotneni?Ja zobu kys.listovou a s manzou oba berem detox avelor.Nevim sice jestli to k necemu bude,ale mam lepsi pocit,ze neco delam 🙂

kerkyra
15. aug 2012

@zeina62 moc te zdravim,vypada to,ze zas pujdemr spolecne do boje,tak doufam,ze sr nam konrcne zadari a preberem stafetu za anubis,twininky a spol. 😉 .Me ceka v zari jeste more,kde se hodlam poradne nabit slunickem 😎 .Mas nejake novinky?Uzivas neco na podporu otehotneni?Ja zobu kys.listovou a s manzou oba berem detox avelor.Nevim sice jestli to k necemu bude,ale mam lepsi pocit,ze neco delam 🙂

sambuca
15. aug 2012

@kerkyra ahojky 🙂 Ty jo jako že na první konzultaci ste hned vybrali dárkyni? Nebo jak to vlastně holky funguje? Předpokládala jsem, že vyplním nějaké papíry, jako fenotyp, váhu, výšku a krevní skupinu a pak čekám třeba 3 měsíce, než někoho najdou? Nebo je to jinak? Díky za info, jsem v tomhle nováček a trochu nevím co čekat.. 😕

zeina62
15. aug 2012

@kerkyra no vypada to tak ze budeme spolu bojovat , tak dufam ze nam to uz vyde tento krat lebo to uz inak asi psychicki nezvladnem, a o manzelovy ani nevravim, ty chlapi tak malo vydrzia ☹ ja som zmenila klinku, a mam lepsi pocit teraz aj inou metodou ma pripravuju, tak hadam to vyde! ide zacat pouzivat kyselinu listovu, hadam to bde stacit od teraz do 20 oktobra? a inac sa mam dobre , ale mam taky velky vnutorny strach asi s toho ze zase budem sklamana.

zeina62
15. aug 2012

@kerkyra pisala som ti sukromnu spravu

kerkyra
15. aug 2012

@sambuca v kazdem centru to bude jine.ja sedela naproti dr.on koukal do seznamu darkyn,kde maji jejich popis a koukal na me a vybiral me podobny typ.asi maji darkyn doststek.nasadila jsem na 10 dni estrofem,pak zkontroluje na uz jak mi roste sliznice,vysadim leky,odkrvacim,zkontaktuji darkyni a pak uz budu jen cekat na telefon,ze ma darkyne menses a ja nasadim estrofem na rust sliznice,pak utrogestan a v den opu darkyne daruje manzel sperma a cca za 3-5 dni bude transfer.

lenee
15. aug 2012

Ahoj holky, můžu se mezi vás taky vetřít? 😅 Ráda bych zjistila, jak to chodí v ostatních CARech... Já chodím do Fertimedu Olomouc, čekáme na darované vajíčka, ale čekací doba je strašně dlouhá 😖 Navíc to tam chodí tak, že beru Estrofem vkuse už od dubna, samozřejmě s pauzami na odkrvácení a vždycky když je sliznice OK, tak mě zapíšou do Waiting Listu na čekačku spolu s ostatními a celý cyklus jen čekám, jestli se mi někdo náhodou neozve. Když ke konci píchnu Agolutin, zase mě vyškrtnou, odkrvácím, začnu s Estrofemem a tak pořád dokola... Vidím ale, že to jde i jinak a daleko šetrněji 😲 Navíc jsme ani nezadávali žádné speciální požadavky, protože mi bylo řečeno, že čím více si budu vymýšlet, tím déle to bude trvat 😖 Ale i tak už mi to přijde nekonečné!!! ☹ A ještě dotaz - kolik platíte jinde za darovaná vajíčka? Fertimed mi přišel v tomhle ohledu levný, máme platit kolem 18 000,- Mockrát díky za odpovědi a za pomoc, všem vám přeju móóóc štěstí v cestě za vytouženými drobečky!!

carlik
16. aug 2012

@lenee jejda holka, z Fertimedu všechny holky odešly,páč se jim tam nelíbilo lautr nic. Šly jsme všechny víceméně do Reprofitu, mají v Olomouci pobočku kousek od ferťasu a Car je v Brně, kam se jezdí na OPU a ET. Takže moje rada, pryč z tama. Najdi si tu diskuzi Reprofit Olomouc i Brno a uvidíš, že holky řeknou to samé.

lenee
16. aug 2012

@carlik Já mám přes to všechno z Fertimedu jednu dobrou zkušenost a tou je moje 2,5 letá dcerka, tenkrát se nám tam zadařilo na první pokus... ale byla to asi spíš haluz 😅 Zjišťovala jsem i ceny v Reprofitu, než jsme se začali snažit podruhé, ale tam se dárkyním propácí 35 000 a ve Ferťasu jen 18 000 😖 To byl pro nás dost velký rozdíl, tak jsme si řekli, že když už nám to tam vyšlo jednou, tak to zkusíme znova. To jsem ale ještě nevěděla, jaké jsou rozdíly v CARech, co se týče požadavků na dárkyně a systému čekání. Já jsem na Estrofemu už 4. cyklus, dnes už jsem se naštvala a volala do Olmíku, jestli už se teda té dárkyně konečně dočkám. "Milá" sestřička mi oznámila, že to mi zaručit nemůže, že mají pořadník a na můj dotaz, jestli v tom pořadníku upřednostňují ty, které absolvovaly už více cyklů, mi odpověděla, jestli nevím, jak by to měly dělat, že už tak to mají dost složité... Jsem tak vytočená, že jdu psát email Sobkovi, že už mě ten jejich kreténský systém fakt nebaví a jestli se nedočkám vajuch nejpozději v tomto cyklu, přecházím jinam. A je mi už úplně jedno, kolik to bude stát! 😠

carlik
17. aug 2012

@lenee to je fakt nehorázný přístup v tom Ferťasu! Oni fakt nemají dobrou pověst a ty jsi toho dalším důkazem. A teda koukám, že nejen Dr. Sobek je bl..., ale má takový i personál vychovaný "slušně". Ono to není jenom o penězích, takže opravdu přejdi do RF. A podle ceníků tam taky vždycky nejedou, takže se tomu třeba budeš mile divit 😉 A je prostě dárkyně jen pro tebe a docela brzo. Takže se tam hned objednej na konzultaci (případně když otěhotníš dřív, tak ji zrušíš), za tu dáš jen 30 Kč jako regist.poplatek jinde a uvidíš, za to nic nedáš.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre