Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

clera
29. aug 2012

@karumis - také mam zkušenost dobrou s vlastnímia nidky nic a s dárcovství hned napoprvé čekáme dvojčata 😀

anubis
29. aug 2012

@karumis
Ahoj,já s darovanými taky napoprvé 🙂 a drahoušek už má dnes 5 týdnů...držím palečky,at to brzo vyjde 😵

rosalu
29. aug 2012

Ahojky holky,

dlouho jsem tu nebyla a koukám, že @anubis má už mininko ...velká gratulace i když opožděně 🙂

My se stěhujeme a je to opravdu náročný 😀

Jinak u mě vše pořádku, jen večer už hledám polohu jak ulehnout, malá je akční večer.
Kdopak je teď na řadě s porodem ? Nějak se v tom ztrácím 😒

anubis
29. aug 2012

@rosalu
Díky,brita už by měla mít drobečky u sebe 🙂 a ty kdy?nevidím tvé tt...

rosalu
29. aug 2012

@anubis já jsem teď ve 30 tt, ale už by jsem malou chtěla taky chovat v náruči 🙂
Porod proběhl v pořádku ? Já na něj čím dál víc myslím. 🙂 Hlavně bych chtěla rodit přirozeně a ne císařem. Malá je otočená hlavičkou dole, tak doufám, že už i tak zůstane. Má necelých 1300g a 40 cm.

karumis
29. aug 2012

Ahoj holky, díky moc za odpovědi. Jsem ráda, že se Vám mimi podařilo.... 😉 Snad se usměje štěstí i na nás. Mám prosbu, jak to vše probíhá, měli jste i některá embryjka na zamražení? Vím, že je to však cenově vše náročný, ale výsledek stojí zato. Jak jste se smířily, že je mimi z dárcovství? Já to nějak v sobě přemýlám, ale pokud se to povede, budu i já nejšťastnější za "malý uzlíček v náručí".

zojaaa
30. aug 2012

@rosalu
Ahoj, ja som bola teraz v pondelok na kontrole a my uz mame po 1500g, uz sa neviem dockat, kedy ich uvidim a vybozkavam 😵
Ja budem rodit cisarakom, tak som zvedava kedy to bude.....
Inak brucho mam hrozneeee velke, ale celkovo sa citim dobre, dalsiu kontrolu mam nabuduci piatok, tak som zvedava, co sa zas dozvieme.....inak uz som si skoro vsetko pripravila do porodnice 😵

anubis
30. aug 2012

@rosalu
Jj,samotný porod byl fajn...jen jsem si tam měsíc poležela,měla jsem málo plodovky,tak od 35tt jsem byla na pozorování,a ve 37tt mi to začali vyvolávat a den na to jsem porodila...taky jsem chtěla přirozeně,ale kdybych neporodila do 6h do rána musela bych na císaře a já porodila ve 4.11h 😉 a když už je hlavičkou dole,tak už se snad nepřetočí,ja ho měla taky už ve 30tt připravenýho 😀

rosalu
30. aug 2012

@zojaaa jůů vy jste velcí 🙂 už se nám to krátí a já jsem taky ráda. Teď se stěhujeme, tak si budu pak už taky pomalu připravovat věci do porodnice i když zatím nevím co všechno bude zapotřebí. Dozvím se to, až v poradně koncem září.

@anubis to je dobře, že byl porod v pořádku, takže jsi to měla za 5 min 12 😉 utekla si císaři 🙂

sambuca
3. sep 2012

Ahoj holky, všechny Vás moc zdravím. 🙂
Delší dobu jsem tu nebyla, nicméně dnes jsem dostala super mail od koordinátorky z Gennetu, že máme dárkyně.. dokonce máme na výběr ze dvou termínů a je to teda fofr. Byli jsme na první konzultaci 31.8. a dnes už vím, že v půlce října bude odběr u dárkyně.. Chtěla jsem se Vás optat, vy holčiny, které máte za sebou úspěšný ET s darovanými vajíčky, od kdy jste byly na PN? Končí mi totiž ke 20.10. smlouva na dobu určitou v práci a ráda bych nastoupila na PN co nejdřív a táhla jí pokud Bůh dá až do 6ti nedělí v ideálním případě. 😉

jitu27
4. sep 2012

@sambuca tak to gratuluju a jsem moc ráda, že ti tak rychle sehnali dárkyni! Ani já jsem dlouho nečekala, v dubnu jsme se rozhodli a v červenci šli na věc. Uvidíš, že ti to tentokrát vyjde, v Gennetu jsou moc šikovní a když to vyšlo i nám.. K té neschopence, já jsem byla po ET doma jen něco přes týden, nechtěla jsem. Nemám fyzickou práci a doma mi hrabalo ze sebepozorování, nebavilo mě být od rána do večera sama. Celé těhotenství jsem prošla bez neschopenky. Ale tohle je individuální, myslím že každý doktor tě nechá doma, kdž budeš chtít a jestliže máš práci na dobu určitou, tak bych to neřešila a klidně čekala na mimiska na neschopence. Dej vědět mooc držím pěsti!! 😉

sambuca
5. sep 2012

@jitu27 Ahojky, děkuju že ses ozvala.. byl to opravdu fofr! 😀 Do 2.10. budu brát antikoncepci a pak od Ms začnu stimulovat. ET předpokládám na 24.10.2012.. nemůžu se dočkat!! 🙂 Snad to bude tentokrát úspěšné. Dnes jsem měla kontolu u obvodní mudr. a rovnou mi prodloužila neschopenku s tím, že mám po zánětu ledviny stále chycenou ledvinnou pánvičku a k tomu zánět průdušek.. takže mě prý nechá už doma až o IVF, ideálně prý do porodu 😀

luca77
5. sep 2012

Ahoj holky, my jsme taky čekatelé na dárkyni vajíček od konce května. Myslela jsem si,že to bude rychlejší, ale v našem CARu asi nemají dostatek dárkyň a hlavně jsme byli snad šestý pár,kdo čeká. Chodíme do Motola. Co nás informovala dr. ,tak jenom dárkyni se dává 25.000,- Kč + pokud by se doplácelo na léky na stimulaci. Zítra tam asi zkusím zavolat, abych veděla,jestli se to aspoň někam pohnulo. Jinak 2x jsme se pokusili o IVF,ale vůbec jsem nereagovala na stimulaci. AMH mám 5,32 , anovulační cykly....je to boj! ☹

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mala_agnes
7. sep 2012

@sambuca Ahoj ... jsem tu nova, tak se omlouvam, ze se Vam takhle vnucuju. Gratuluju k darkyni a preju hodne stesti! Muzu se zeptat, jake jste meli na darkyni pozadavky a co Vam k ni vsechno rekli? Ja mam AMH 0,12 a FSH pres 20, tak mne to asi nemine.

sambuca
7. sep 2012

@mala_agnes Ahojky, vítej tu.. 😀
Prosím Tě, nevypisovali jsme přesně požadavky, ale jen vyplnili dotazník ohledně našeho vzhledu, váhy, výšky atd. Podle toho mi koordinátorka nabídla 3 různé dárkyně, respektive měla favoritku a tu jsem si i vybrala! Mám mezi 52 - 54 kg, dárkyně má 53 kg, takže super. Na výšku má jen o 1 cm méně než já a má i stejné oči a vlasy. Přidala jsem si pak požadavek, že nesmí mít velký nos (to nemá široko daleko nikdo z rodiny). Krevní skupinu má jako partner, na tom jsme nelpěla. Jinak Tí víc asi neřeknou, chci ještě zkusit napsat své koordinátorce, jaké má vzdělání a koníčky, zda mi to může sdělit. A kam půjdeš, do jakého centra? Pokud jsi z Prahy, Gennet je super!

sambuca
7. sep 2012

@twininky
@jitu27
@rosalu Holky ahoj!! 🙂 Chtěla jsem se Vás, jakožto úspěšné těhule/maminky po darovaných oocytech zeptat..
Mudr Daněk z Gennetu mě chce poslat na hysteroskopii před začátkem stimulace děložní sliznice.. údajně po tom mají lepší výsledky v % implantovaných embryí v děloze. Tedy se ptám.. byla jste na tom některá z Vás? Případně v narkoze, nebo bez? Nechci další narkozu jen tak, navíc to je placené a už mi jednou dělali hysterosonografii s kontrastní látkou a bylo to naprosto v pořádku, tak nevím...

Moc děkuju za odpověď.

twininky
7. sep 2012

@sambuca ahojda, já byla na hysteroskopii loni v listopadu v celkové narkóze, 15minut trval zákrok a já jela ten den večer domů, hojila jsem se vpohodě a v půlce ledna jsem hned otěhotněla... moje Dr. mi to taky doporučila, byla jsem vyčištěna a měla jsem i drobný polyp, který by mohl vadit ale i nemusel, ale sem ráda že jsem to absolvovala už kvůli tomu že vím, že jsem udělala maximum pro zdárné otěhotnění 😉 a navíc hysteroskopie se dělá jen spodem, takže žádné vpichy ani jizvičky, akorát si musíš odžít šestinedělí.. tzn. bez sexu, a dávat na sebe pozor abys neprochladla a nedostala nějakou infekci.. 🙂

sambuca
7. sep 2012

@twininky no to je právě ono.. já beru teď antibiotika, nejdříve zánět ledvin a když jsem se z toho vykřesala, partner přinesl z práce nějakej kašel a za dva dny z toho byl zánět průdušek.. samozřejmě jen u mě, přítel už ani nekašle. Sestra v gennetu mi řekla, že buď bez narkozy a nebo teda vůbec.. tak nevim! Ale na 6ti nedělí nebude čas, 19/10/2012 je už odběr vajíček u dárkyně a já bych na to šla 14/9/2012. Tak jedině uprosit internistu, zda mi napíše tu narkozu, jinak nevim..

sambuca
7. sep 2012

@twininky spíš řešim, jestli je to opravdu přínosem pro otěhotnění, nebo ze mě chtějí jen vytáhnout další peníze.. toť celé moje dilema. 😠

twininky
7. sep 2012

@sambuca no pokud nemáš žádnej problém a máš dělohu čistou, myslim bez polypů atd. asi je hysteroskopie zbytečná, asi je pravda že se na vyčištěnou dělohu ty embryjka možná lépe chytí, ale není to dle mýho ničím podložené, je tady spousty holek co otěhotněly bez hysteroskopie, já tedy platila pouhých 90kč za zákrok, ale jak říkám, já tam šla kvůli polypu... a pokud bereš antibiotika, no nevim, zdá se mi že to máš nějaké komplikovanější..., pokud to není vyloženě nutné, asi bych nešla.... 😉

sambuca
7. sep 2012

@twininky tak si to přesně vykládám já! Zbytečnej zásah do těla a stres, jestli mi někdo napíše narkozu.. ty antibiotika mám už druhá za sebou a poslední narkozu jsem měl apřed 1,5 měsícem... takže se mi do toho logicky moc nechce! 😠
Jinak v Gennetu mi při posledním pokusu s PGD což bylo před půl rokem dělali hysterosonografii, kdy Ti naplní dělohu i vejcovody kontrastní látkou a bylo mi řečeno, že je děloha uplně čistá a vejcovody průchozí. Jen mi furt v hlavě zní, jak mi mudr říkal, že j epak větší úspěšnost uchycení embrya, že tu sliznici podráždí a ona pak líp doroste..! Ach jo... ☹

Děkuju že reaguješ 😉

twininky
7. sep 2012

@sambuca kvůli stimulaci dělohy bych nešla, si mlaďounká, sliznice Ti určitě naroste dobře, věř svým pocitům, pokud si zdravá tak je zákrok opravdu zbytečnej zásah do těla, jen jestli můžu ještě poradit, pokud bereš už tak dlouho antibiotika a půjdeš brzy do transferu, kup si phlogenzym, aby se Ti stačilo tělo zregenerovat, já měla po antibiotikách zničený tělo jak blázen, měla sem totiž taky zánět ale to už bylo zas předloni, mě to poradil Dr. abych je brala a klidně i s antibiotiky, a je to o něco levnější než wobenzym, to jen taková rada... nevím jak si na tom s penězi, ale rozhodně se to vyplatí... 😉

sambuca
7. sep 2012

@twininky já beru chllorelu, jestli ´Ti to něco říká? Kompletně to detoxikuje tělo a čistí od zánětů, léků.. je to celkem drahá sranda, ale funguje to! Moje teta byla objednaná na odstranění dělohy, měla plno cyst, polypů,a já nevim čeho všeho... po 3 měsících užívání šla na KO před výkonem a mudr se jí omluvil s tím, že to nechápe, ale že má dělohu úplně čistou. Už to bere 5 let a ještě od té doby nemarodila... bere to i kolegyně v práci a chválí si to. Tak sem to začala brát před 2 měsíci, proto asi marodím, tělo se začalo čistit a všechny skryté problémy v těle to nejprve rozbouří a pak odstraní..! Transfer nám vychází na 24/10/2012, tak se snad dám do té doby dohromady. Daněk mi říkal, že před transferem mi stejně nasadí Doxybene a Prednison, takže stejně další antibiotika dostanu pro sichr 😠

twininky
7. sep 2012

@sambuca tak fajn, pokud máš něco takovýho tak to je dobře... 😉 jj, to je taky možný že jak se tělo čistí, seš víc nemocná, jo a ten prednison, je dobrej, brala sem ho do 12tt, ten je kvůli imunitě.. 😉

sambuca
7. sep 2012

@twininky psla si, že si tam šla kvůli polypu, ten Ti tedy zjistili ultrazvukem předpokládám? Tedy by bylo na UTZ vidět, kdyby v děloze bylo něco co tam být nemá, že?

twininky
7. sep 2012

@sambuca jj přesně tak, moje paní Dr. v CAR ho našla, zajímavý že předtím Ti mý klasičtí gyndaři nic... no asi má kvalitnější UTZ, každopádně ho našla okamžitě a měla pravdu... polyp šel ven, měl 1cm, takže předpokládám, že v tvém Gennetu by měli mít taky kvalitní UTZ a něco takového by našli a určitě Ti to oznámili, ale myslím že je to jak říkáš, jen Ti to doporučili kvůli stimulaci, takže zatím zbytečný... 😉

sambuca
7. sep 2012

@twininky moc děkuju za info a podporu. Postavím si hlavu a nepůjdu. 😉

anubis
7. sep 2012

@sambuca
Ahoj,mě taky doporučily hysteroskopii,šla jsem na ní koncem září a v listopadu na transfer a Honzíčkovi už je 6 týdnů 😎 nevím,jestli tomu nějak přispěla zrovna hystero,ale hlavně neublížila 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre