Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anubis
31. okt 2012

@kerkyra
my taky 🙂 drž se 😵

jitu27
31. okt 2012

Ahojte, nějak nestíhám dočítat. @kerkyra co k tomu říct...přeji hodně síly, drž se.
@sambi neboj špinění nemusí nic znamenat. Taky jsem špinila, myslím tak kolem 15. dne po ET, letěla jsem tehdy na UZV a vše bylo v pořádku ani hematom nenašli. Pak jsem špinila ještě jednou a to dost výrazně v 6+0, znovu UZV, tentokrát hematom objevili a nebyla ještě srdeční akce. Doktor mi řekl, že je to tak 50 na 50, už jsem to obrečela, zoufala jsem si, že se opět nezadařilo. A pak na kontrole za 3 dny bylo srdíčko! Hematom tam tedy byl taky, ale od té doby už nezlobil a vstřebal se. Dobře to dopadne.
@sonka 43 jestli můžu přispět svou troškou do mlýna, jak píše sabi, k tomu se musí dospět časem. Když jsem poprvé šla na IVF a nepodařilo se, ještě jsme o dárkyni neuvažovali, pak přišlo 2. IVF a žádné embryjko nebylo vhodné k transferu. Lékař mi nastínil možnost darovaného vajíčka a já o ní začala přemýšlet. Manžel to také nemohl nějak skousnout, ale když viděl jak se trápím a co pro mě každý neúspěch psychicky znamená, rozhodl se do toho jít. Od chvíle kdy jsem otěhotněla vůbec jsme nepřemýšleli, že by miminko nebylo moje. Ale jak říkám, chce to čas. Mně doktor v Car dokonce řekl, že jsem ještě mladá /tehdy mi bylo 29/, že mám ještě šanci s vlastními vajíčky, ale já už nechtěla zase doufat a čekat a nakonec být zklamaná. Asi bych to psychicky už nezvládla. Hodně štěstí.

zeina62
31. okt 2012

@kerkyra moja zlata az mi trha srdce ked citam co pises, dnes cely den na teba myslim, posielam ti vela dobrej energie aby si bola silna a este ti posielam velke objatie, vydrz to a ked potrebujes tak plac dostan to so seba,

zeina62
31. okt 2012

@julinka87 to je smutna spravicka, drzim ti palce aby si to s tym jednym dotahla do konca , drz sa

zeina62
31. okt 2012

@sambuca boze holka co sa nesetris, kasli na vsetko teraz a mysli na seba a na mimi! a neboj sa dufam ze to nebude nic vazneho, kolky den si uz po transferu?

luca77
31. okt 2012

@kerkyra Ahoj, holka drž se a doufej, že vše dobře dopadne! Držím palce !

staga
1. nov 2012

@lenusika to gratulujem, dufam ze aj mne sa to podari, vcera som bola na UZ sliznice a mam ju 10mm a ET mam cca.za 10 dni takze sliznicu mam dobru nie?

staga
1. nov 2012

@kerkyra ahoj moja je mi to velmi, velmi luto, posielam ti vela sily aby si nabrala novu silu, hlavne to nevzdavaj,myslim na teba 🙂

anubis
1. nov 2012

@staga
To je krásná sliznice,já brala hormony asi 6týdnů a narostla jen 7,5mm ale taky stačila 🙂

sambuca
1. nov 2012

@zeina62 Ahojky, no jsem blbá já vím.. naštěstí v noci nic a teď když jsem vstala tak čisto, jen bílej utrogestan.. tak doufám, že to tak už zůstane. Jen mě teda pekelně bolí v podbřišku, daleko víc než předešlé dny!! Jinak dnešní test zase krásně zesílel, testovací čárce chybí už jen opravdu maličko aby byla stejně silná jako kontrolní, tak snad to bylo jen z té námahy a nebo se miminka uhnizďujou. Dnes jsem měla mít rehabilitaci v 11h, ale omluvím se a zůstanu teď aspoň 2 dny v pelechu. Mám strach.. Jinak jsem dnes 8 den po ET. A Tobě je jak? Nevolnosti nebo něco? Mě teda k večeru bývá zle.

zeina62
1. nov 2012

@sambuca ahoj ja sa mam dobre, som rada ze sa ti to ustalilo a setri sa ok. ja nemam nevolnosti iba vcera mi tak na chvilu som mala pocit ze zaludok mam v hrdle, a potom sa to ustalilo, opcas ma pichne v podbrusku ale inac uplne v pohode, chvala bohu ziadna krv nic , mavam casto hlad a posledne 3 dni som bola nenormalne ospala.uz teraz si nerobim mama test, obcas ma chytit taky strach ze co ked sa nieco stane ale snazim sa nemysliet na zle veci🙂

sambuca
1. nov 2012

@zeina62 to je jasný, na ty špatný věci je vždycky času dost!!! 🙄
Ale nás nic takovýho nepotká, teď už jen samé dobré zprávy a rostoucí pupík.. 😵 😵 Taky jsem extrémně spavá, třeba v 9 vstanu, poklidím, najím se a v 11 už si jdu zase lehnout a odpoledne znovu a večer v 9 už usínám u TV, ale co když si to tělo žádá a jsem doma, proč si to odpírat, že jo? A kdy máš 1. UTZ? Jsem natěšená.. myslíš, že tam je jedno nebo dvě miminka?

zeina62
1. nov 2012

@sambuca presne tak musime si dopriat oddych vela vela a nestresovat sa🙂neviem kolko ich bude ale taky pocit mam ze mozno dva 🙂 ja som vdacna za vsetko co bude hlavne nech je to zdrave a hlavne nech sa to podari 🙂

sambuca
1. nov 2012

@zeina62 tak už vůůůbec nešpiním, snad to nezakřiknu, nicméně asi aby mi to nebylo líto tak mám šílený křeče v žaludku a ve střevech. Obávám se, že jsem někde něco nalízla, nějakej bacil.. ach jo, já se z toho prostě nevyhrabu, pořád něco!

zeina62
1. nov 2012

@sambuca to moze byt aj s utrogestan ak ho beres ja mam pocit ze on nafukuje

sambuca
1. nov 2012

@zeina62 jj, Utrogestan beru, ale pouze ho zavádím.. takže z toho to asi nebude. Břicho mám splasklý až se divím, ale křeče šílený.. vůbec nevím co to je? Nemám ani průjem, tak je mi to dost divný.

zeina62
1. nov 2012

@sambuca tak to vydrz alebo pripadne ked sa to zhorsi zavolaj do centra, ale ja si myslim ze to prejde🙂

sambuca
1. nov 2012

@zeina62 stavila se tu moje mamka a dala mi ledovou colu a kousek banánu, vyžehlila ručníky a teplé mi je pokládala na břicho.. hned je mi líp!! Nevím co bych dělala, kdybych tu mámu neměla 😀 pořád budu její dítě! Snad budu jednou svým dětem stejně dobrou mámou, která si ví rady v každé situaci..

zeina62
1. nov 2012

boze vonku je otrasny cas !

staga
1. nov 2012

@staga tak dufam ze aj ja budem uspesna ako ty 😉

staga
1. nov 2012

@anubis uz mi sibe 🙂 posielam si spravy sama sebe a patri tebe 😀 😀 😀

sonka43
2. nov 2012

@sambuca Dakujem ti za podporu.Mame teda ja ine neopisane subjektivne nazory,ktore moja laska nechape.Som smutny neviem ako dalej ja chcem ale Ona nechape moj nazor .Nema to nic so zakrokom ani nic s darovanymi vajickami je to sukromny problem ktory neopisem lebo ....Tazko mi je .Kazdy ma svoju cestu svoj osud napisany,ale ...nejde.. Neskutocne ju Milujem vsetko urobim pre nu ,ale Ja a vajicka su tie na druhom tretom mieste v zivote.Nikdy nepochopite nikdo ani sa neviem vyjadrit .Je to tazke Laska Milujem Vas ..

lenusika
2. nov 2012

@staga sliznicu máš ukážkovú, popíjaj 2 dcl červeného vínka...uz si dávas aj utrogestan ci?

staga
2. nov 2012

@lenusika este si ultros nedavam ale asi od pondelka vtedy mame odber spermii, jaj dufam ze sa to podari

lenusika
2. nov 2012

@staga napísala som ti IP

zeina62
3. nov 2012

@kerkyra ahoj moja ,stale na teba myslim, dufam ze sa uz citis lepsie?uz si doma ci este?

lenusika
3. nov 2012

@sambuca krásne si to napísalam až mi slzy vyšli.......

kerkyra
3. nov 2012

konecne jsem dorazila domu.Embryo melo 1cm a bylo spolu s hematomem v pravem vejcovodu.Na me prani mi odstranili vejcovody oba,tak uz mi snad mimodelozni nehrozi.Dnes zacinam menses,za 14dni kontrola v car,pak znova hormony a menses a zacnu stimulovat na ket.Dr. mi slibil,ze me do dalsiho transferu necha v pn,tak jsem rada.Psychicky bych ted ten navrat do zenskyho kolektivu tezko zvladala.Dr.je zlatej.Dodal mi tim silu do dalsiho snazeni.Holcicky,moc vam dekuju za podporu.Opravdu mi to pomaha.

zeina62
3. nov 2012

@kerkyra jaj moja tak mi to je luto ale neboj ten dalsi pokus uz verim ze bude posledny hlavne oddychuj a daj sa dokopy ok🙂

staga
3. nov 2012

@kerkyra drzim ti moc palce do dalsieho pokusu, mas toho dost za sebou a teraz to na 100pro vyjde 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre