Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
19. mar 2013

@muchotravka166 Ano i kdyby to byly blastocysty. Tehdy jsem mela hatchujici blast. A bladt. Jedno bylo kimodelozni a druhy jsem diky silnemu vnitrnimu krvaceni potratila. Ostatni transfery jsem mela temer vzdy s jednickovou kvalitou, i kdyz s jizsim stadiem vyvoje. Kazdopadne jdeme do dvou, pokud budou, nemam zadna o ezeni proc ne a dvojcata pro nas problem nejsou.

muchotravka166
19. mar 2013

@evitaa no jo je to moje prvi ivf asi se pak rozhodnu pro jedno aby mi to manzel pak celej zivot nevycital. A je mozny ze bych mohlqa mit I hatchujici? No zitra pak dam vedet tesim se jdeme pro nase mimco

baculiatko40
20. mar 2013

@muchotravka166 my sme mohli vložiť iba jednu blastocystu z dôvodu mojej operovanej maternice po odstránení myomov, moja maternica by nemusela vydržať záťaž dvoch babatiek a kedže mám jazvy na nej, musíme na sekciu.

baculiatko40
20. mar 2013

@ny020 ahoj, áno stačí ti kyselina listova, ja som užívala vitamín D kvôli zníženej hladine v krvi a samozrejme Utrogestan... A samozrejme vyváženu stravu... V deň vkladu sme normálne odišli domov aj po tej skackavej diaľnici z Brna smer Bratislava, nemá to žiadny impact na zahniezdenie embrya, doma som len oddychovala v ten deň a ostatne dni normálne fungovať akurát sa vyhnúť prílišnému namahaniu. Držím palce!

monologue
20. mar 2013

@baculiatko40 a muzu se zeptat k jakymu doktorovi chodis ?

misha83
20. mar 2013

Tak dnešní stav: 4x4b., 4x2b. a jedna zástava.

muchotravka166
20. mar 2013

@misha83 jeej to neni spatnyy, mne nakonec zustali tri embrya, dve blastocisty A a B a jedna morule,tak jsem si daa dve blasty

misha83
20. mar 2013

@muchotravka166 Paráda, tak držím moc pěsti, ať se pěkně chytí a nepustí, aspoň jedna, jestli to dobře chápu, dvojčátka moc nechcete.

muchotravka166
20. mar 2013

@misha83 ale nee ja bych chtela I dve aspon bych mnela sourozence jsem myslela ze mi zustane vice embryii no ale tak uvidime jen to jsizelam abych byla aspon nejakou matkou

baculiatko40
21. mar 2013

@monologue k Dr. Machačovi.

monologue
21. mar 2013

@baculiatko40 ok ja k dr Koudelkovi ale oni jsou vsichni dobry, ze ?

ratatooy
21. mar 2013

@muchotravka166 i mi mely při prvnim ivf zavedenou jednu hatchujici blastocstu a ja proste vedela ž se chytne takže sem dve nechtela za žadnou cenu horši je to ošem ted nas čeka ket manžel je pro dve a ja vim že když dam dve chytnu se obe když jedno tak z toho nebude nic asi

muchotravka166
21. mar 2013

@ratatooy no vis dobre ze jsem dala dve, prave dnes jsem volala a pry nic nezustalo na mrazeni a kdybych chtela sourozence nechtela bych ho od jiny darkyne uvidime kdyz jse ted chytnou obe budeme mit dve deti kdyz jen jedno tak bude jedinacek zase nechci aby jsi oni byli cizi aspon to ne, nezustalo fakt nic mam v sobe dve blastocysty Ackovou a Beckovou a nic jinyho mi nezbylo ani ta morule

muchotravka166
21. mar 2013

@misha83 no ahoj teda muj instinkt byl dobry nic mi nezustalo na mrazeni

ratatooy
21. mar 2013

@muchotravka166 veř že se chytne,no ja nevim jak to s tema darkyněma pořadne je,ale tak kdž bys mela vajičk zas od jine darkyně,předpokládám že si asi nemužeš vybrat od koho je chceš,tak stejne spermie jsou manžela takže ty deti by byli stejny

muchotravka166
21. mar 2013

@ratatooy jasnyy ze jsi nemuzu vybirat ale ja chci aby byli vlastni sourozenci ne cizi

muchotravka166
21. mar 2013

@ratatooy fakt bych si prala kdyby jse obe chytli, ale tak nevim jak je to s tymi pismenami, jaky je to moc rozdil a mozna je to holcicka proto je beckova :D

ratatooy
21. mar 2013

@muchotravka166 ja ty pismena taky nevim u nas v caru použivaji jen prvne klikabuněčné embryo je pak už je to blastocysta,expadnovana blastocysta a hatchujici blastocysta ale jestli je to A nebo B to nam neřikaji,ale pokud sou dve tak se jim lip daří než když je jen jedno to je znama vec 😀

muchotravka166
21. mar 2013

@ratatooy to vazne ? jakoze kdyz jsou dve myslis ze jse obe podporuji anebo jedna druhou sezere , veme si zni ziviny a ta silnejsi prezije tvl to jsou nazory co 😀

muchotravka166
21. mar 2013

@ratatooy a jinak uprimne nevim co je ackova, ale pri nejlepsi a jestli je hatchujici to nevim fakt

ratatooy
21. mar 2013

@muchotravka166 nee prave že se navzajem podporujou

evitaa
21. mar 2013

@ratatooy
@muchotravka166 A nebo B ukazuje kvalitu (B je horší). Pokud nedělali PGD, pohlaví neznají, takže B není holčička. Naopak jsem slyšela, že dvojkové (béčkové) blastocysty jsou kluci, ale to je asi jen pověra. A to, že je známá věc, že při zavedení dvou embryí, že se navzájem podporují, to není pravda. Nám naopak dr. říkal, že se vzájemně vypuzují. A v Reprofitu si můžeš rezervovat stejnou dárkyni pro sourozence.

muchotravka166
21. mar 2013

@evitaa no tak pockej ale ja nejsem s cech ja nechodim co cesky republiky do car takze smula , :D a neposloucham nic negativniho musi to vyjit a bodka :D

muchotravka166
21. mar 2013

@evitaa a to B taky nemuzes vedet jestli bude holcicka nebo ne to nikdo nevi ani ja ani ty pokud nedelali pgd, to se pak ukaze jestli to vyjde

evitaa
21. mar 2013

@muchotravka166 To jsi psala ty, že B je holčička. Jen jsem vysvětlovala, co znamená lékařská terminologie (kvalita A, kvalita B, hatchující blastocysta), sama píšeš, že nevíš, co to znamená. A jestli na to tom vidíš něco negativního? Tak promiň, ale většina děvčat píše do diskuzí, když něčemu nerozumí, aby si to objasnily a podělily se o vlastní zkušenosti. Ty máš třeba jinou motivaci, ale každopádně je to tvoje věc. Přeju hodně štěstí, aby to vše vyšlo.

muchotravka166
21. mar 2013

@evitaa je tam psano ze moznaaa je to holcicka ta beckova moznaa 😀 taky to netvrdim na sto procent, a to je picovina vzdyt jasny ze pisu proto ze nevim to na sto procent ja bych chtela vedet nejakou statistiku kolikatim jse to s timhle povedlo atd bla bla atd vzdyt mne je to jedno jakoze jestli to bude holcicka nebo ne hlavne at to je.

muchotravka166
21. mar 2013

@evitaa ja jsem se neprisla sem hadat, ja jsem v klidu doma i budu v klidu

evitaa
21. mar 2013

@muchotravka166 To je zjistíš za týden, jestli to vyšlo nebo jo 🙂

muchotravka166
21. mar 2013

@evitaa no zjistim a pak uvidim a kdyz ne zivot jde dal, mame dalsi pokus s nekym novym , tak se stane jak to ma byt nebudu delat tragedii 😉

ratatooy
21. mar 2013

@evitaa no vidiš nam zas řekli že se podporujou hormonama i od ženskejch sem to slyšela

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre