Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ed13
18. nov 2013

@rox já se to dozvěděla hned ve čtvrtek a také zmateně nejdříve volala do laboratoře, nakonec to našla v kartě

rox
18. nov 2013

@ed13 No to ja prave nevim, nejsou schopni mi to rict! Dr rikala ze by mely byt k zamrazeni 4, do zpravy jsem dostala ze mi zavolaji a reknou....a od te doby mi nikdo nechce nic rict. Tak nevim co se deje

rox
18. nov 2013

@ed13 Me rekla ze tomu nerozumi co je v karte 😒 Jak se citis?

ed13
18. nov 2013

@rox No jak, to víš, nechci se oc pozorovat, ale pozoruju se, nechci se nervovat, ale nervuju se, nechci něco podělat, ale nevím co dělat, abych to nepodělala...zmatek nad zmatek. My máme v mrazáku dvě...jen....čekala sjem tedy za ty prachy víc, sama jich více zamražuji než teď od dárkyně, ale díky za ně...jen doufám, že nebudou třeba, protože to bych se asi pak už zhroutila. No cose týče tělaq, tak y agolutinu mám větší a citlivější ňadra- je jako utroš, jen nesnáším zavádění, tak raději píchám injekce. Podbřišek mě pobolívá, spíš vaječníky...nevím jak to popsat. Jako by na ms, ale ne tak intenzivně... Jinak nic. Jak kdyby se nic nedělo...ubíjí mě to!!! Spavost je už součástí od první aplikace progesteronu. A ty? Také v pohodě?

stastenka42
18. nov 2013

@rox
@ed13 tak dievcata chytajte tehuvirusiky nech k nam zapadnete tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

rox
18. nov 2013

Asi tak jako ty. Chodim normalne do prace, jsem porad v pohybu, takze moc casu na pozorovani nemam,ale kdyz se zamyslim...tak to stoji za to. Nam uz hrabe obema, me i tomu memu. HNed v ten ET se mu zdalo ze jsem zabila tri deti, v sobotu ze jsem umrela ja a me se dneska zdalo ze se mi narodil cernej chlapecek, tak jsme usoudili ze je to ind a dali mu jmeno Ravahamad 😀 , no ale me pak doslo ze to neni ind, ale cigan jelikoz kdyz jsme byli na ET tak tam byla jako darkyne jedna ciganecka....a kdyz jsem teda zjistila ze ja jako blondyna mam doma cerny dite tak jsem se hruzou probudila 😀 😀
Prsa mam desne citlive, nemuzu spat na brise , sundat si podprsenku je des. Jsem uplne cela zpomalena, mam pocit ze mam zpomalene i mysleni....a v podbrisku me picha, ne nejak zasadne do bolesti, ale citim ho. Zda to je znamka dobra nebo spatna nevim. A furt nevim kolik teda tech mrazacku je....ale jen dve od darkyne to mi taky prijde docela malo 😒 Kolik jste meli vajicek?

rox
18. nov 2013

@ed13 Nam dr rikala ze se mame rozhodnout zda jedno nebo dve.....a kdyz jsme se rozhodli tak nas premlouvala jen do jednoho, prej jsou velka rizika pro matku i dite, tak nechapu proc nas ukecavala na jedno? 😒

ed13
18. nov 2013

@rox Měli jsme pouze 12 vajec. Já vlastních z IVF tak 20 oplodněných...Ale teď už se nad tím nebudu zamýšlet. Musím tedy říct, že je divné, že ti neřekli kolik máš zamraženo a na rovinu, mě doktorka dvě dooručila a nečekala ani, že bych se rozhodla jinak.
No nic...asi raději nechat koňovi... jo a také chodím do práce.

rox
18. nov 2013

@ed13 Zitra tam budu zase volat a budu chtit odpoved...ja se nedam 😀 A jinak mas pravdu, nezbyva nez cekat. Taky jsi mela 3x pregnyl? kdy budes testovat?

ed13
18. nov 2013

rox: také 3x a mám testovat 27.11.

Dřív to stejně nemá smysl, pregnyl se mi vždy vybarvil i 10 den po et. Nějak zle ho odbourávám...byl to duch nejduchovatější, ale stín tam stejně byl. Já jsem minule zkusila jít na krev po pregnylu 5tý den (t.j. 9 po et) a měla jsem 22j, takže by testík ukázal, že jsem těhu a nebyla jsem.

majka43
19. nov 2013

@ed13 A nebylo to biochemický? Že se embryo chytne na 3-4 dny a pak se pustí? Měla jsem to dvakrát, než mě zjistili, že mám vysokou srážlivost a že se dělají v placentě sraženiny a proto embryo nemá výživu. Teď píchám injekce na ředění krve.

ed13
19. nov 2013

ne, píchala jsem pregnyl celkem po transferu 3x a poslední , ten třetí píchá ještě 4 den po ET, takže to urš´čitě by l pregnyl, šla sjem na odběr schválně, abych ěděla jak se odbourává.
Fraxiparin píchám už leta a k tomu Godasal nebo anopyrin 50mg denně.
@majka43

ed13
19. nov 2013

@rox tak kolik máš zamraženo? Už ses dopídila???

stastenka42
19. nov 2013

@majka43 Ahoj...ako dopadli vysledky? Uz mas? Ja uz sa tak tesim na buduci tyzden😀😀😀 mame morfologicky ultrazvuk...malinka kopka..tak uz som taka kludnejsia...

stastenka42
19. nov 2013

Ozaj a co je s @rokytka 11 ?

majka43
19. nov 2013

@stastenka42 Jaký výsledky? Já od 30. 10 nikde nebyla, jdu příští týden na hematologii a 27.11 do poradny, druhý screening mám až 9.12. Byla jsem jen na krvy na screening a to se dozvím až toho devátého.

stastenka42
19. nov 2013

@majka43 aha..myslela som ten druhy screening...27.11. aj ja idem na ten morfo...ja som mala vysledok z druheho do tyzdna,preto som ,sa pytala...🙂...

majka43
20. nov 2013

@stastenka42 Mě i minule řekli výsledky krve až po UZ. A nebo mě ho třeba řekne v poradně.

majka43
20. nov 2013

@stastenka42 Tak jsem asi měla včera zase kopance. Tak to možná bylo i minule ono, protože teď žádný problémy s kakáním nemám.

sweetest
20. nov 2013

@stastenka42
@majka43

Pěknou středu, těhulky 🙂
Tak zas u mě změna....po zrušení zákroku na čípku, jsem měla jít do poradny 25.11., ted mi volal dr., že vzhledem k mému věku nám doporučili z fakultky, kde se dělalo vyšetření krve na tripll testy, pohovor s genetikem.....dr. neví výsledky, ty že nám prý řekne genetik a vysvětlí co a jak. Tak v pondělí v 9.15 hurá do Sanusu v HK na pokec s genetikem 🙂 Sám dr. ale řekl, že NT bylo ok, ostatní utz také, tak mám být v klidu. To jen, že mě to sere, poslouchat nějaké plky genetika, že jsem stará a že by se mohlo tohle a nebo tamto pokazit. No uvidíme, do pondělí daleko 😀

majka43
20. nov 2013

@sweetest Tak ať ti to dobře dopadne. Snad tě nebudou nutit na plodovku.

sweetest
20. nov 2013

@majka43 Tebe neposílali ke genetikovi?...u mě je to prý díky věku a ivf....ne, že jsou špatné hodnoty krve

majka43
20. nov 2013

@sweetest Mě ne, nemám svoje vajíčka.

majka43
20. nov 2013

@sweetest Mě jen z genetiky volali, že když to přepočítali s věkem dárkyně, tak že je to negativní.

sweetest
20. nov 2013

@majka43 I tak je to divné...však i v těch darovaných se může něco zvrtnout, když jsou oplodněna partnerem ne? My si nechali dělat genetiku před ivf a ted musíme znovu (na pohovor)..můj dr. řekl, že když bylo po genet.stránce před ivf vše ok, neznamená to, že se nemohlo během vývoje prcka něco změnit. Nevím no, mě říkal, že hlavní důvod je věk...a zase tak stará nejsem a čekám třetí!!!

majka43
20. nov 2013

@sweetest Já nemám ani spermie přítele, máme darovaný celý embrya.

sweetest
20. nov 2013

@majka43 Jo až takhle..tak to asik ano 🙂
V tomhle odvětví ivf nejsem tak zdatná 😀 Tím jsem se nikdy nezabývala a ni nemám ponětí jak to funguje.

majka43
20. nov 2013

@sweetest To máš vlastně jenom Ket a nemůsíš stimulovat na odběr vajíček. A cenově to vyjde na čtvrtinu, než IVF.

sweetest
20. nov 2013

@majka43 No ale jak je to s tím dítětem?...to je vlastně "ne" vaše? (sakra,já tomu nerozumím a nerada bych se Tě nějak dotkla blbým podáním otázky!!!) No, že vlastně má genet.výbavu po dárcích a ne vás dvou...je to tak, že? 🙂

majka43
20. nov 2013

@sweetest Geneticky naše není, ale jinak naše bude na 200%. Já už vajíčka nevydoluju a přítel má problém se spermiema, byl na operaci varikokély. Pořád je to lepší řešení, než třeba adopce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre