Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

stastenka42
20. nov 2013

@sweetest my sme tiež boli na genetike..u nas tiež posielaju nad 35rokov automaticky...
@majka43 tak bublinka sa ozyva,to je super...mna dnes tak bolia krize ako nikdy...starobu nezastavis☹☹

sweetest
20. nov 2013

@stastenka42 A jak to probíhalo?...nějak nevím co mám očekávat 🙂 Díky!!

stastenka42
20. nov 2013

@sweetest uplne v pohode..mali sme mileho pana dr..ktory nam vysvetlil preco sme tam a ze nemusime sa nicoho obavat lebo vysledok bol ok...nakoniec sam priznal ze tripletesty su strasiak pre mamicky a dolezity je morfologicky ultrazvuk kde bude presnejsie vsetko pomerane a ,skontrolovane...trvalo to asi 10-15minut...

sweetest
20. nov 2013

@stastenka42 😵 😵 😵 😵 😵

rox
20. nov 2013

@ed13 Me rikala dr ze do 4 dnu by mel byt z tela venku, ja testovala schvalne po pregnylu rano pred ET....a uz jsem byla tehule 😀 Ani to nebyl duch ale dalnice......

@ed13 Takze by meli byt 2+2 snehulaci
@majka43 Teoreticky to je stejne jako adopce s tim rozdilem, ze sousedi nic netusi a nemuzou mit blbe kecy. Kamaradka ma adoptovaneho chlapecka ktery ma 4 roky, zacal chodit do skoly, a jakmile se mezi detmi neco semele,coz je normalni, tak VZDY za to muze ten adoptovanej, kterej to ma v genech, a to prosim nerikaji rodice, kteri muzou bejt jakykoliv, pac na to nemaji IQ, ale toto rikaji studovane ucitelky ve skolce. Nakopat nekam, nechapu proc by adoptovane dite melo byt horsi nez neadoptovane. Takze at delate co delate, problemy s adoptovanymi detmi jsou porad, protoze lide jsou zli. S darovankem se tomu clovek vyhne.

Ja teda nebudu rikat ani v rodine, ze mame darovanka, vy to budete nekomu rikat?

Holky ja se necitim vubec nijak - me vubec nic neni, unava, pichani v brise, bolesti prsou....vsechno me preslo...to asi neni dobry co? 😒 Jak jste se citily po ET?

majka43
20. nov 2013

@rox Tak to máš pravdu, ségra má adoptovanýho kluka a už měla od učitelky v družině na talíři, no jo, to jsou ty děti jiný etniky a přitom to cigánek není. Já o tom nemluvím jak se mě podařilo otěhotnět. Všichni tuší, že jsem byla na umělým, ale to že máme darovátko nikomu neříkám. Čekám prostě miminko a jakou cestou do toho je každýmu h...... 😉 😉 😉

rox
20. nov 2013

@majka43 Moje rec 🙂

sweetest
20. nov 2013

@stastenka42 A co když mi budou tlačit do plodovky?.....z toho mám strach, že tam budu muset bojovat s pomyšlením, že může být něco špatně a já to riskuji 😖 Sakra! Kéž by k nám přistupovali jako genetik k Vám 😉

rokytka11
20. nov 2013

Ahoj holky. Tak velký UZ a triple testu dopadly velmi dobře. Po přepočtu na věk dárkyně riziko minimální. Další velká kontrola ve 20 tt 🙂

stastenka42
20. nov 2013

@sweetest baba nestras!!! Zalezi na vysledkoch pokial ti nevolali ze aby si sa dostavila hned,tak je vsetko ok..neboj uvidís ze miminecko je uplne v poriadku 😉😉😉😉

stastenka42
20. nov 2013

@rox tak ja som nemala absolutne ziadne priznaky ...praveze ma bolelo brusko a krize ako na menzes..ani ostatne priznaky sa nedostavili zatial pocas tehu okrem bolesti bruska a krizov....kazda sme ina neporovnaj sa..ja som tiež cakala a nic..hlavne ze sme tehu..musís verit babatku😀😀

rox
20. nov 2013

@stastenka42 No ja to jeste neviiiiim zda su nebo ne 😀
@rokytka11 to je moc dobre, mimiskovi se u tebe evidentne libi 😉
@sweetest bud v klidu, vysetreni je prave proto,aby jsi byla v klidu ze miminko je zdrave, neni proto aby te nervovalo 😉

sweetest
20. nov 2013

@stastenka42 No mě volal dnes můj. dr, že přišlo doporučení od genetiků, že mám v pondělí v 9 přijít...ale že testy nejsou kritické. Ani NT a ani triplle testy, tam jen , že něco o krapítek nižší ( má být 0,5 a já to mám 0,48)....a dr. říkal, že záleží jak prý to má ten genetik nastavené(ta kritéria) hodnocení

sweetest
20. nov 2013

@rox Já vím, že mě to nemá nervovat, jsem v klidu...jen mám spíš strach, že bych se popř. měla rozhodnout na místě a hned zákrok podstoupit. Můj dr. říkal, že když kývnu, píchnout mi to hned v pondělí...

stastenka42
20. nov 2013

@sweetest budeme na teba mysliet,snad nebudeš musiet stat pred takym rozhodnutím ked su vysledky hranične...pokial bol aj NT ok tak by som sa nestresovala...ved vieš že niesu vobec presne a vo viacerych krajinach ich už nerobia...tek niečo na tom bude...určite je všetko v poriadku 😉

stastenka42
20. nov 2013

@rox neboj,si 😉 😉

sweetest
20. nov 2013

@stastenka42 No ono právě ani jeden test není hraniční, to mi můj dr. zdůraznil...jen je prostě sere můj věk. Grrrrrr!
A děkuji!! 😵

stastenka42
20. nov 2013

@rokytka11 že sa aj ozveš dievča 😉 velka gratulka 😉 a v 16 tt nejdes na tripletesty ? ideš až na morfo ?

stastenka42
20. nov 2013

@sweetest tak potom to nerieš....tak mne ani raz nekritizovali moj vek ,ani nič podobné...ved to viem aj bez toho kolko mam..no nie ? a to mam o kolko viac ako ty 😒 😒 😒 😒 bud v klude...

sweetest
20. nov 2013

@stastenka42 Já si to nepřipouštím, jen mě sere, že někomu můj věk vadí 😒 a opírá do toho nějaké vyšetření, které může víc ublížit. Nemám nic kritické a na amnio nejdu. Šla bych v případě, kdyby byly testy špatné, ale to nejsou, tak ať mi poíbí mou malou prdelku 😀 Uuuf, to jsem se ale rozzuřila 😀 😀

stastenka42
20. nov 2013

@sweetest vyborne ..presne tak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 pre nich je to len biznis a prachy od poistovne 😠 😠 mudre rozhodnutie..ani ja by som nešla...a nerozčuluj sa,nestoja ti za to..

rox
20. nov 2013

@sweetest presne tak 😀 😀 pokud nejsou vylozene spatne, a do te hranicni hodnoty te hazi jen vek, tak tam nechod, nemusi se nic stat, ale to nikdy nevis, bohuzel. A nutit te nemuzou. Takze vystrc svuj krasnej zadecek a at se dr snazi na obe pulky 😀

sweetest
20. nov 2013

@rox
@stastenka42
Děkuji, holky 🙂 Nerozčiluji se jako opravdu, jen mě to namíchlo...nikdá jsem problémy neměla, mám 2 dcery a najednou jsem pro někoho stará. Drzostt!! To tu dr. na genetice ve fakultce asik švihne, jestli se pustíme potom ještě do jednoho 😀 😀 😀 😀 😀

stastenka42
20. nov 2013

@sweetest 😀 😀 😀 😀 😀

majka43
20. nov 2013

@rokytka11 Gratuluju a co fotečka? Nějak na nás tady prdíš.

rox
21. nov 2013

ahojte maminy? jak se mate pri ctvrtku? taky je vam zima?

stastenka42
21. nov 2013

Ahoj holky..tak dnes som sa konecne vyspala po dlhom case..u nas prsi..brrrnapapala som sa sa a poobede som zaspala ako babatko..spala som cez 3 hodiny😉😉

majka43
22. nov 2013

@stastenka42 A co jsi dělala v noci po tříhodinovém denním spánku?

majka43
22. nov 2013

@rox Mě je zima pořád.

ed13
22. nov 2013

ahoj holky, zdravím po delší době...nějak jsem neměla sílu dorazit, třetí den špiním...sakra!!! Snažím se tedy nic moc nedělat, v práci jsem byla naposledy ve středu a teď už jen polehávám a bloudím po bytě...čumím stále do spoďár, jak blázen...Je to šílenost to čekání, asi mě to dostane do Bohnic...jetsli nevyskočím z okna, i když z přízemí bych si moc nepomohla...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre