Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

majka43
2. feb 2014

@stastenka42 Já myslím, že mě dávají taky dopegyt, ale zatím jen dva denně, že nechtějí aby šel tlak zase moc rychle dolu, že je to taky špatný. Ted jsem měla tlak 137/85 ale třeba ráno 150/90. Hlavně že je malá v pořádku.

majka43
3. feb 2014

@stastenka42 Tak na UZ všechno v pořádku, akorát jedna hodnota je na hranici. Miminko má 1130g a přesně odpovídá jak má být.
A co ty s těma ušima, už je to v pořádku?

stastenka42
3. feb 2014

@majka43 tak to sa tesim s tebou 🙂 ja som si vcera vecer nedala tlakovu tbl lebo som mala 90/57. velmi nizky...rano som si dala lebo zase 130/93....s tymi usami lepsie ale pockam do stredy ako mi kazala ,lebo sem tam este mam zavrate..potom jej mam volat...

andela01
3. feb 2014

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nemáte některá zkušenost s léky Divina. Dnes je to týden, co jsem je začala užívat před zahájením stimulace a je mi nějak "divně", spíš blbě. Nevím, jestli to je spojeno s těmi léky nebo ne. Děkuji za odpověď 😉

agneszka
3. feb 2014

@andela01 já divinu měla před KET ve FN Olomouc,měla sem vyšší dávky v kombinaci z Divigelem,bývala jsem vždy unavená,ale vyloženě ,že by mi bylo špatně to si nevzpomínám...nyní beru v novém CAR Estrimax a je to stějné

andela01
3. feb 2014

@agneszka děkuji za info. Nevěděla jsem, jestli to může být s těmi léky nějak spojený.

agneszka
3. feb 2014

@andela01 nejspíš bych se poradila se svým lékařem..mně standardně po různých lécích bolívá žaludek,třeba nyní mám ATB na zuby a cítím ,bolest a hořkost od žaludku až po hořkost v ustech. Ještě to už dobírám. Jinak mi třeba dost vadí Prdnison co mi také občas dávali,a v kombinaci s těmu hormony únava a únava 😀 Dá se to vydržet,co tak yzbývá..záleží jak ti je,pokud to není k vydržení ,křič 🙂 lékař by ti měl poradit 😀

andela01
3. feb 2014

@agneszka vydržet se to dá, je mi jen tak divně od žaludku, jakoby na zvracení, ale nezvracím. Pobolívá mě i trochu bříško (řekla bych spíš vaječníky), ale to jen tak nárazově křeče. A ta únava, to je teda něco. Příští týden jedu na zahájení stimulace. Třeba to do té doby přejde, uvidíme 😉

agneszka
3. feb 2014

@andela01 tak to ja byla unavena pri kazde stimulaci,jen u injekce Elonva mi nebylo nic,do doby ,kdy sem zacla brat pro zmenu utrogestan🙂 🙂

majka43
3. feb 2014

@stastenka42 Tak mě dneska vysadili magnezium v infuzích a nasadili tablety a na tlak beru ode dneška místo dvě, tři tablety. Od zítřka ráno musím ještě 24 hodin sbírat moč a když pak bzude všechno dobrý, tak púůjdu domů.

stastenka42
3. feb 2014

@majka43 mooc sa teším...my to zvladneme a tie nase žabky s nami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majka43
3. feb 2014

@stastenka42 Ještě ti tak mimčo divočí? Mě předtím než jsem se dostala do nemocnice, snad nespalo. Teď mě přijde, že si zakope, ale pak si dá zase šlofíka. Předtím kopala sbnad furt ve dne v noci. jestli to bylo tím tlakem?

stastenka42
3. feb 2014

@majka43 ano,aj ja som si to všimla,v nemocnici sa ledva pohla a v piatok nas pustili domov,tak tiež stale spala,až som večer trosku lahla na bok viac aby som ju prebrala,tak ma kopla a vedela som že ok...ale teraz už zase je vo svojom ,vyvadza ako divaaa...dnes sme sa až smiali ako mi skakalo brucho čo tak vyvádzala...ale od soboty som znížila aj magnezko lebo som mala brat 4x2 tbl...teraz beriem len jednu a tabletky na tlak si tiež prisposobujem...ked mam pod 90 spodny tak nedavam tabletku...doktorka mi dnes povedala nech to robím takto aby miminko nebolo moc nadopované...lebo vraj ani moc nízky tlak nieje pre mimi dobre...tak sa sledujem a zatial dobre..možno aj to ju prebralo 😉 😉

stastenka42
4. feb 2014

Toto som dnes dostala pre Taminku od kamaratky

fidorka33
4. feb 2014

@stastenka42 nádhera ,jako pro princeznu 🙂))))

hoky
4. feb 2014

@stastenka42 Ahoj moja zlatá, keď to tu čítam, tak sme podobné prípady, bežci na dlhé trate.Rada by som sa s tebou poradila. Ako dlho si brala prednison a v akých dávkach.?

stastenka42
4. feb 2014

@hoky ahoj....brala som 5mg 8 tyždnov pred transferom a potom do 14tt. 🙂 a ty si ako na tom ?

hoky
5. feb 2014

@stastenka42 Ja som teraz ešte len v 5tt a začala som ho brať od 1DC 5mg, lekár mi ho veľmi nechcel naordinovať ale ja som mala pocit, že problém bude s imunitou, lebo mi nešlo do hlavy prečo sa nachce uhniezdiť a nakoniec sám uznal že vyskúšame prednison a predstav si s ním to vyšlo. Samozrejme ešte nie je všetko vyhraté ale aspoň som uvidela po 16 rokoch dve paličky na tehotenskom teste.Ja som mala vysoké FSH takže preto sa to nedarilo.Držím ti pršteky. A znižovala si potom aj dávku prednisonu?

stastenka42
5. feb 2014

@hoky tak to je super..tesim sa s tebou..no postupne som to robila tak ze zacala som si davat po polovicke,par dni,potom kazdy druhy den az som skoncila...tak aj utrogestan,ten mi nechala dr az do 16tt kym placenta celkom neprebrala svoju funkciu..to som tiež zacala tuším v 14tt postupne znizovat lebo som brala 4x2tbl...tak aby to nebol sok 🙂 super spravicka...moc ti budem drzat palceky,je cas aby sme sa uz vsetky dockali 🙂 🙂

slivo255
5. feb 2014

Ahojte kocky, mam 39 rokou, po 1IVF , bola som v Brne v Repro Genesis, nepodarilo sa, mala som 9 vaj po stim,
ale len 4 boly plodne a len 2 sa uhitily, isla som na transfer, dr si ma zavolal do ord, a povedal ze vecer sa prestaly dalej vivyjat, bolo to ako uder do tvare, povedal mi ze moje vajicka su slabe a kvakita nie je dobra, tak mi poradil oplodnenie s darovanimy vajickamy,,,,, nemam ziadne problemy som zdrava ako buk moj partner tak isto,
s partnerom sme sa dohodly ze pojdeme dotoho,,, viete mi poradit ktora to uz ma zasebou kolko % a aku sancu asi bi som mala? Dr mi povedal 50, 70% ale ja by som aj vas vipocut, nazory a poradit,,, dakujem za kazdu odpoved

martiina_k
5. feb 2014

@slivo255 Já nemám vajíčka vůbec, resp. jsou zničená po chemoterapiích, takže jsme šli rovnou do darovaných a dárkyni se jich odebralo 9, oplodnili jich 7, pootm každý den nějaké ubylo a ten pátý den (po prodloužené kultivaci) jsme měli tři životaschopná embrya. Co tak čtu, nebo od známých slyším, tak je celkem dost holek, kterým se nepodařilo otěhotnět s vlastními, tak šly do darovaných a podařilo se jim to hned... ale nevím, jestli je to standart, nebo jeslti jen mám v okolí takové, kterým to náhodou vyšlo...

stastenka42
5. feb 2014

@slivo255 my mame tiež darovane..mali sme 9 vajok,oplodnilo sa 7 a zo vsetkych boli hatchujuce blastocysty 🙂 🙂 kludne do toho chod...drzim palceky..

stastenka42
5. feb 2014

@majka43 tak ako? Ide sa domov? Ja mam teraz opacny problem..uz dva dni mam tlak 90/50....uplne nizky,neberiem lieky od nedele a pijem kavu na zvysenie tlaku...dnes mam poradnu tak som zvedava...

slivo255
5. feb 2014

@stastenka42 dakujem ti velmi pekne, dala si mi nadej, auguste to rozdehneme,,, diky, diky, diky

majka43
5. feb 2014

@stastenka42 Já nevím, dneska už asi ne, ale zítra mám být v Pelhřimově na Hematologii. Doktor říkal, že když mě nepustí, tak že mě pošlou na Hemato tady v Jihlavě, jenže vizita v poledne nepřišla tak vím hovno a sestra mě řekla že když mě zítra pustí, tak tam můžu jet potom. Vůbec nevím co mám dělat, protože tam nemůžu přijet kdy chci, když mě berou krev a taky injekci musím píchat 3 hodiny před odběrem. Fakt jsem nasraná.

majka43
5. feb 2014

@stastenka42 Prdím na ně přeobjednala jsem se na pondělí, protože zatím nikdo nepřišel, aby mě řekl, jak to bude.

stastenka42
5. feb 2014

@majka43 to su kreteni 😠 my sme po poradni..mala ma 1660g,a je otocena panvovym koncom dole..sedi si tam v tureckom sede 🙂 takze vyzerame na cisarsky,dr povedala ze to uz sa tak lahko neotoci...ja sa aj tesim...dalsia kontrola o dva tyzdne a 18.2. uz nastupujem na materskuuu 🙂 🙂

majka43
5. feb 2014

@stastenka42 Tak ta je pěkně velká, proti mojí. A ty chceš radši císaře?

stastenka42
5. feb 2014

@majka43 ano,ja som od zaciatku chcela...ale dr ma ubezpecila ze aj tak by mi odporucila cisara lebo ze potomtvsetkom by neriskovala aj kvoli veku a kvoli tomu ze je to vytuzene tehu po tom vsetkom...tak ja som spokojna...no a my budeme mat cvalika po tatinkovi 🙂 teraz je dopredu o viac ako tyzden ale ona tak ide od zaciatku...pribrala som 13,5kg teraz som sa zastavila s tou vahou...

majka43
5. feb 2014

@stastenka42 Já bych taky chtěla císaře, ale doktor to se mnou ještě neprobíral.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre