Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

andydi
9. mar 2014

@hencidlo chodime teraz na adopcnu pripravu a vysvetluju nam, ze dieta to vzdy taha k biologickym rodicom a vraj tym dost trpia ked vedia, ze nikdy nebudu moct najst svoju mamu.My uz sme riesili IVF s darcovskymi spermiami , ale vyzera to tak, ze moje vajicka tiez nie su kvalitne.Este ked je jeden z rodicov darca, tak to dieta ma aspon z jednej strany identitu, len ked uz su obidvaja darci, tak neviem...A zase nepovedat mu to - nechcela by som aby sa niekto prekecol a dozvedelo by sa to od niekoho ineho.

kvakuska
9. mar 2014

@andydi Ahoj, radila bych neříkat to vůbec nikomu, ani rodičům, sourozencům apod. ... prostě nechat si to pro sebe jen vy dva a neřešit identitu dárců ... to dítě bude vaše a hotovo, proč mu motat hlavu tím že je darované?

andydi
9. mar 2014

@martiina_k uz sme sa zmierili , ze spermie budu darcovske, ale ani moje vajicka nie su asi dost kvalitne a je ich malo.Chceme vyskusat este raz s mojimi vajickami a ked to nevyjde, tak asi skusime cele embryo darcovske.Chodime teraz na pripravu na adopciu a tam sa riesia taketo veci, tak nechcem, aby mi dieta povedalo jedneho dna, ze ale ja som sa ti neprosilo, aby som vzniklo takto, ze neviem kam patrim.
To mate dobre, ze dieta bude aspon spolovice vase.Drzim palce, nech sa zadari.Kedy planujete ist do toho?
Do akej miery si si mohla vybrat darkynu?To davaju cerstve vajicko a musis zladit cyklus s darkynou?

andydi
9. mar 2014

@kvakuska ano, mas pravdu, len tym, ze my sme uz riesili darcovske spermie, tak rodina a nejaki kamarati o tom vedia.Keby viem, ze to nakoniec takto dopadne, tak to asi nehovorim nikomu.My sme to dietatu chceli povedat, aby sa to nedozvedelo od niekoho ineho, ale teraz ked to tak vyzera, ze mozno bude musiet byt darovane cele embryo, tak neviem ako to to dieta zoberie.

hencidlo
9. mar 2014

@andydi my uz mame pripravu za sebou, no a ako chces zistit odkoho mate embryjko? tieto infosky ti nedaju. a je ine ked si ho vynosis ako ked si adoptujes ?o) ber to tak, ze je vase a ine neries, teda aspom to je moj nazor, ved ty ho budes nosit pod srdcom a aj porodis, tak? myslim, ze keby sa mi to vobec poradilo, tak by som bola najstastnejsia na svete a dakovala Bohu, ze aspom takto sa mozem stat bio matkou, a budem dakovat aj za adoptovane dieta a vychovavat ako vlastne, no a az pri nom by som uvazovala ako mu povedat pravdu :D

zlatanka30
9. mar 2014

@andydi ja by som to neriesila u nas je to tiez tak

hencidlo
9. mar 2014

@zlatanka30 jee ahoj moja a ako sa inak mate?

zlatanka30
9. mar 2014

@hencidlo mame sa dobre Oliverko uz bezka a aj Karolinka sa pusta .

andydi
9. mar 2014

@zlatanka30 A vie o tom aj rodina a priatelia, ci ste sa rozhodli to nikomu nehovorit?

zlatanka30
9. mar 2014

@andydi vedia to len rodicia .Vies tuzba mat dieta bola silnejsia a ako mysliet na to,ci to potom povedat dietatu.

andydi
9. mar 2014

@zlatanka30 To chapem, urcite to chcem skusit najskor takto, zda sa mi to lepsia volba ako adopcia.A podarilo sa?Uz mate babo, ci cakate? 🙂

hencidlo
9. mar 2014

@zlatanka30 tak to je super, prajem vam aby ste boli hlavne zdravucki a darilo sa vam a deturence robili len radost :o))

andydi
9. mar 2014

@zlatanka30 Aha, prepac, pozeram, ze uz mate 2 deticky. Tak to je super, ze to takto vyslo 🙂

stastenka42
9. mar 2014

@andydi na tvojom mieste by som taketo veci nikdy neriesila zo svojim okolim..naco ? Dnes su kamarati o par mesiacov,rokov nemusia a jediny kto by na to doplatil by bolo vase dieta..a preco ? Preco si este viac komplikovat zivot ? A co by si povedala svojmu dietatku..si z darovaneho embryjka,ale aj tak nevieme kto su rodicia..chapes ? Zbytocna trauma pre dieta..Dobre si to premyslite...my mame tiež darovane vajko a spermiu muzovu..ale nikto to nevie,ani sa nikdy nedozvie..ani pediater..nikto...nevidim jeden jediny dovod..bude to len nase dieta..nikoho ineho...Ak ti mozem poradit nikomu to nehovorte,ani dietatku..Nakoniec by sa to mohlo obratit proti vam a jediny kto by najviac trpel by bolo to dieta...

andydi
9. mar 2014

@stastenka42 mas pravdu, len u nas uz vedia o darcovskych spermiach, chceli sme to povedat dietatu.Ale ak bude cele embryo darcovske, tak s tym mam problem.A tym, ze to uz niektori vedia, tak uz jedine vsetkych oklamat, ze hups podarilo sa prirodzene.Ale to by sa urcite neskor prevalilo.
Gratulujem k babatku.Podarilo sa na prvykrat?

stastenka42
9. mar 2014

@andydi nie nepodarilo...mali sme dokopy 4 darkyne,niekolko potratov..Ale nakoniec to snad dotiahneme do uspesneho konca.. Nam ked sa zadarilo,tak tiež sme hovorili vsetkym ze nakoniec ked sme to vzdali tak sa to podarilo...je to velmi ,velmi citliva vec..a neboj,nema sa to ako prevalit pokial to ty alebo muz nevyzradite..Darkynu si prisposobujete co najviac k vam..krvna skupina,vyska,vaha,farba vlasov,oci,vzdelanie,sportove zaujmy...Najdolezitejsie je sa s tym stotoznit..a ver mi ze hned ako uvidis drobceka na ultrazvuku tak ta uz nic ine zaujimat nebude 🙂 Prajeme vela sily do toho boja,nech vam to vyjde..

andydi
9. mar 2014

@stastenka42 ďakujeme, si zlata. Aj Tebe drzim palce. Uz za chvilu budes mat drobceka v naruci. 🙂 My mame za sebou 4 IVF a jednu IUI.Chcem este skusit aspon raz s mojimi vajickami a potom uz cele embryjko darovane.Zacali sme chodit na adopcnu pripravu, keby to vobec nevyslo.Dost ma to ukludnilo, lebo pri tych neuspechoch si clovek dava otazku, co ked sa to nikdy nepodari.Takto viem, ze nakoniec dieta bude, aj ked adoptovane.

stastenka42
9. mar 2014

@andydi presne..je fajn ze ste zvolili takuto taktiku.. 😉 a presne ako pises,vyskusaj este svoje. Ja som uz nemala ziadne vajka,bola som v menopauze..Hlavne to nevzdajte,urcite to dobre dopadne 🙂 🙂

martiina_k
10. mar 2014

@andydi my už na jednom pokusu byly, teď stimulujeme na druhý. Od dárkyně se zadařilo oplodnit 7 vajíček s tím, že tři byly životaschopné. Takže máme ještě dvě zamražené. Jinak já nemám problém s tím, aby to okolí vědělo. Ví to skoro všichni mí dobří známí. Myslím že to je věc, kterou okolí stejně moc nevnímá a stejně ti přeje, aby se to zaadařilo a za čas až tě uvidí s bříškem, tak ani nikoho nenapadne, že vlasntě "není tvoje". Však je to taky hloupost, ty ho odnosíš, budeš milovat, vychováš, tak je prostě tvoje 🙂

majka43
10. mar 2014

@andydi Taky čekám mimčo s darovaného embryjka a jsme s přítelem moc šťastní, že ho čekáme.

misha83
10. mar 2014

@andydi nelamala bych si s tim hlavu. Diteti to urcite jednou rekneme z mnoha duvodu. Neni se ceho bat. Jednou jse se pro tento krok rozhodli a to s sebou nese vse s tim spojene. Nevidim v tom vube problem. Hodne stesti, at se brzy miminka dockate.

go
11. mar 2014

Ahoj bojovnice, omlouvam se, ze jsem tak drze vpadnu. Nektere z Vas si pamatuji z jinych for. 🙂
Mam problem a rada bych Vas pozadala o radu. Opravdu nevim jak rozhodnout. AMH mam 0,76, vek skoro 42, za sebou 6IVF(z toho jedno tehu, ukoncene cca v 10tt). Stojim ted pred rozhodnutim zda dalsi IVF nebo IVF s darovanym vajickem?
Poradite prosim, pisnete sve nazory?
Dekujuuuu a krasny den 🙂 😉

majka43
11. mar 2014

@go Vůbec bych to neřešila a šla do darovaných vajíček. Je tam daleko větší šance a zbytečně se trápíš. To je můj názor, někdo může mít třeba jiný.

zuzi.kol
11. mar 2014

@go ahoj 🙂 dovolím si ti odpovědět jestli mohu 🙂 ..mám uplně stejný názor jak
@majka43 , mám za sebou 10 pokusů se svýma vajíčkama a za sebou pár biochemických těhotenství. Tak jsem šla do darovaného a povedlo se. Bohužel to nedopadlo dobře a těhotenství skončilo ve 21tt , ale to je o něčem jiném, to se prostě stalo.Už máš toho za sebou taky dost a tady je o mnoho větší šance , že se to povede. Vůbec jsem neřešila , že vajíčko není moje, jak už tady někdo napsal na prvním UTZ jak uvidíš bublinku budeš plakat štěstím, které se bude každým týdnem zvětšovat. Přeji hodně štěstí v rozhodování , ale tady už není o čem přemýšlet. Po pravdě když mi to doktor po těch pokusech navrhl tak jsem neváhala ani chvílku , už jsem neměla sílu na neustále neuspěchy a toto byla naděje 🙂 držím palce 🙂

go
11. mar 2014

@zuzi.kol moc dekuji za povzbuzeni, nazor. Bohuzel, ja se stale bojim a je me lito, ze bych nemala mit sve dite. Doktori take rikaji, ze na stimulaci reaguji dobre, ale vajicka uz asi nebudou top kvalita vzhledem k veku. Nikdy jsem nemela zadneho mrazacka. Odrazuje me, ze nam nic nezjitili, manzel v poradku, ja take, tak jen ten vek. Musim se uz rozhodnout a stale nevim jak☹(((

go
11. mar 2014

@majka43 moc dekuji za nazor, povzbuzujete me a to dodava silu. Rozhodnuti vsak stale nevim☹(

go
11. mar 2014

@zuzi.kol mohu se prosim zeptat kolik jsi mela vajicek pri odberu vlastnich a kolik pak embryek? Me prave vzdy prijde, ze urodu mam relativne dobrou, proto me vrta v hlave ten cervicek jeste to zkusit ☹

zuzi.kol
11. mar 2014

@go no já jsem těch vajíček nikdy moc neměla, tak dvě nejvíc tři, vždy se oplodnily a přenášely všechny, někdy jen dvě, ale vždy jen osmibuňky. Ono se to dá zkoušet do nekonečna, ale přeci jen když je vyšší věk a není zásoba nijak závratná tak natrefit na zdravé jajko je zázrak .

andydi
11. mar 2014

@misha83 dakujeme, si zlata 🙂

andydi
11. mar 2014

@majka43 Ahoj, gratulujem k babatku 🙂 .Urcite je to krasny pocit moct si ho vynosit, ja by som sa tiez velmi tesila. 🙂 Len skor riesim dilemu ako mu to povedat, ze ma oboch bio rodicov anonymnych.Ci tym nebude trpiet. Jedine ma ukludnila trocha kamaratka, ze pri adoptovanych detoch je to aj o tom, ze sa nevedia zmierit s tym, ze ich matka opustila.A tu by som ho ja vynosila a porodila.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre