Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

stella25
3. feb 2016

@wodanka tak ale je dobre, ze mate este rezervu tych 3. Urcite chod opat do toho. Neboj, sice aj ja som mala kadejake pocity ale bude to vase dietatko. Ani ta nenapadne, ze uz nie je vase. 🙂

wodanka
3. feb 2016

@stella25 no cakam na novy cyklus, nejako sa moje telo nechce rozbehnut a ideme do toho 😉

katka17044
11. feb 2016

ahojte prosim je tu niekto kto mal robenu genetiku embryok viete mi povedat co sa da robit s tym ze mi pri jednom chybal chromozom 15 a pri druhom chromozom v mozaike? dakujem

matusik6
18. feb 2016

Ahojte
Riesi niekto akurat darovane vajicko?

silvia545
23. feb 2016

@matusik6 Ahoj,ja idem 29.2. na konzultáciu ohľadne darov.vajíčka 🙂 tak ešte presne neviem,čo ma všetko čaká 🙂

silvia545
23. feb 2016

@wodanka Ahoj Jani 🙂 dúfam,že si ma ešte pamätáš ? pred viacerými rokmi sme sa snažili o dieťatko 🙂 a ty ako si na tom ?

matusik6
23. feb 2016

@silvia545
Ahoj Silvii ides na darované?
Lebo aj ja uz sa zacinam viac priklanat k darovanym 🙂
S tymi mojimi o nicom
Ja idem na konzultáciu koncom marca.
Tak potom mi daj vediet aký postup?
A ku komu ides?

silvia545
23. feb 2016

áno moja idem,chceli sme skúsiť ešte jeden pokus s mojimi a potom darované ak by to nevyšlo,mala som začať vo februári,ale prišli mi zdrav.problémy,od oktobra som bola vkuse na liekoch,koncom januára mi zistili čo mi je,tak po tom všetkom som si povedala,že mojimi už nie :( nedávam im už šancu :( tak sme sa rozhodli takto,aj dr.nám povedal,že s mojimi mám už 10 % šancu,ja som odišla za Marcelom do RG,rozhodla som sa,lebo aj Macháč čo som k nemu chodila odišiel z RF a cestovať ešte dalej za ním sa môjmu už nechcelo :( tak verím,že od Marcelka sa dočkáme dieťatka 🙂 a ty ku komu ideš na konzultáciu ?

matusik6
23. feb 2016

Ja som bola tiež u Macháča,ale cestovať do Olomouca sa mi už nechcelo
Ja som si vybrala Otevrela z RF
Aj som uvazovala, že prejdem k Marcelovi, ale nakoniec som ostala v RF.
Majú dobrú embriologiu a najma prístroje.
Ja som bola teraz na native a vajicko nekvalitné, chcem este aj teraz vyskusat nativ.
Ale furt je to o tom istom.
A najmä o nicom s tymi mojimi vajíčkami.
Už som mala aj 40 tku a furt nie a nie tehotna.
V RG sa na darované nečaká.
Ja si myslim, ze s darovanymi nám to vyjde🙂

wodanka
24. feb 2016

ahoj @silvia545 jasne, ze si pamatam 🙂 ako som na tom? este stale sa snazime, chodime teraz do Reprofitu, a koncom minuleho roka sme to skusili s darovanymi vajickami. Aj som zostala tehotna, ale potratila som. Ale nakolko nam este zostali embryjka, tak sa prave pripravujem a niekedy zaciatkom marca by som mala ist na KET 🙂
A Tebe sa ako dari? Ako tak citam, aj vy chcete ist do darcovskych vajicok...

silvia545
24. feb 2016

@matusik6 no ja by som chcela začať niekedy v máji,ked už bude krásne slniečko svietiť 🙂 ved uvidím čo povie v pondelok Marcel,kedy by bola dárkyňa 🙂 ja chcem do leta byť už tehu,budem mať v júli 42,tak dovtedy verím tomu,že na narodky už budeme 2v1 🙂 dávam šancu už len tomuto a tiež verím,že s darovanými nám to víde konečne všetkým babám čo sa rozhodli pre túto možnosť 🙂 a mala si aj soft,alebo len v natíve si išla stále ?

silvia545
24. feb 2016

@wodanka ahoj,júúj to už bude každú chvíľku,veľmi Ti držím palce,aby teraz to boli tie správne embryjká 🙂 a stala si sa maminkou 🙂 ved už sme sa natrápili dosť,,kiarika to už asi vzdala z našej témy,je babkou 🙂 a marti sa tiež chystá znovu synčekovi chce súrodenca 🙂
veru tak,je to naša posledná šanca dárcovské 🙂 mám za sebou 5 ivf,2 ivf vyšlo a ved vieš ako to dopadlo :( tak odvtedy sa trápime dalej :(

wodanka
1. mar 2016

@silvia545 dakujem 🙂 tak uz mam stanoveny aj termin na KET, idem 8.3. Mam trocha obavu, ale aj tak verim, ze sa to podari... 😉

matusik6
2. mar 2016

@silvia545
Ahoj Ako si dopadla u Marcela
Ako sa dlho caka na darkynu?
V RF 3-4 mesiace
Ja skúšam zatiaľ nativy
Koncom marca mam konzultaciu

silvia545
2. mar 2016

@wodanka držím už teraz silno palčeky ;aby si sa stala maminkou 🙂 my už máme dárkyňu 🙂

silvia545
2. mar 2016

@matusik6 ahoj moja; v pondelok sme boli v RG a včera mi poslali na výber 2 dárkyne; ide to rýchlo :D 28.4. Má dárkyňa odber a 2.5 mám vklad 🙂 ja som si sama určila kedy by som chcela mať vklad aj dr.sa ma spýtal najskôr kedy chcem vklad; tak ked som chcela na máj ; všetko mi rozpísal čo a ako kedy mám brať 🙂 ide to tam rýchlo 🙂 a stále nič moja z natívov ? :(

matusik6
2. mar 2016

@silvia545
Aké rýchle
A čo ti ohľadom nich poslali?
Ja som mala minule nativ,vajicko nekvalitné a zajtra mam opu v native, tak uvidim, je to nejaký veľký folikul,al.cysta

1laura1234
2. mar 2016

@matusik6 ahoj tak ja sa tiež chystám s darkyňou a pošlu ti na výber podľa tvojho dotazníka,ktoré sa najviac zhodujú.Je tam napr.vyška,váha,farba vlasiv,očí kde smruguje a záľuby.Ty si potom vyberieš a oni ti ju rezervuju a zladia cykly a potom keď darkyňa bude mat OPU tak ty prídeš s manželom on odovzdá spermie a tebe urobia ultrazvuk a potom ťa budú každý deň informovať o vývoji embryí.😉

1laura1234
2. mar 2016

@matusik6 malý preklep tam malo byť kde študuje😂

silvia545
2. mar 2016

@matusik6 veru ide to tam super rýchlo :D a presne tak ako písala
@1laura1234 🙂 držím palčeky nech to nieje cysta ale krásne vajko; no ja mam teraz cystu na oboch vaječníkoch :( dr.mi hned povedal; že to nieje folík ale cysta lebo je väčšia ako folík a asi preto mi teraz aj mešká ms; mala prísť v pondelok a ešte nič :( teraz ked ju potrebujem tak ona nechodí :D mrcha jedna 🙂

silvia545
2. mar 2016

@1laura1234 ahoj a ty kedy začínaš ? 🙂

matusik6
3. mar 2016

@silvia545 tak som akurat po opu,vyzeralo to ze je pomaly prasknutý ale keď ho odsali tak bol celý vajicko tam nebolo
Takže cysta to nebola.
Keď je cysta tak ževraj mešká menzes.

matusik6
3. mar 2016

@1laura1234
A ty chodis kam do centra?
A z kolkatich mas na výber?

katka17044
3. mar 2016

ahojte prosim chcela by som sa spytat co bol dovod ze ste sa rozhodli pre darcovske vajicka? Mne sa zatial stale nedari za chvilu mam 37 ovarialnu rezervu mam v poriadku vajicok mam vzdy v pohode este nevraveli ze su zle myslim ze vzdy sa najde aj zrele aj nezrele. Ale stale potracam a dali sme genetiku embryjok a boli zle chybal im chromozom tak som pocula ze za to mozu vajicka.

silvia545
4. mar 2016

@matusik6 supeer,tak nech len vajko pekne bojuje a nech je z neho krásne embryjko,aby to bol váš posledný a úspešný pokus 🙂 silno držím pršteky 🙂 ja mám teraz cysty,ms mala prísť 1.3. a nič,dúfam,že to nenaruší plán liečby čo mám :(

silvia545
4. mar 2016

@katka17044 ahoj,aj ti povedali v centre,že sa dá s tým otehu alebo ako ? mne už ťahá na 42 a pri každom ivf jedno dobré vajko a nič z toho,navrhli mi dárkyňu,tak po 5 ivf moje telo povedalo dosť a verím,že s dárkyňou nám to víde,predsa je to mladučká baba 🙂

matusik6
4. mar 2016

@silvia545
My sme nemali vajicko,bol prázdny folikul
Keď ti bude ďalej meskat napíš do caru
A ideš brat Hák?
A aké lieky ti dali?
Koľko ste platili zalohu?
A darkyna ma kolko rokov?

silvia545
4. mar 2016

@matusik6 jááj moja prepáč až teraz som si to všimla,ja neviem ako som to čítala :(
písala som dnes koordinátorke, áno Hák,estrimax a jednu injekciu Diphereline,tú mám pichať presne na veľkú noc 🙂 zálohu budeme platiť 50 000 kč,dárkyňa má 23 rokov,, a ty teraz ako si sa rozhodla ?

matusik6
4. mar 2016

Tak super mladá
Mi ideme koncom marca na konzultaciu do RF k otevrelovi a chcem.sa uz baviť o darovaných

katka17044
4. mar 2016

@silvia545 ahoj ano oni povedali ze je to uz o stasti tak musime uz len skusat s tou genetikou len sa bojim ze bude opat zla lebo dovtedy sa nam tiez nedarilo tak urcite tiez boli zle a neverim moc ze teraz zrazu budu embryjka dobre, nechapem uz tomu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre