Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sisul_ka
30. mar 2016

tak dievcata, odpoved od pana doktore tykajuca sa mojich vysledkov reprodukcnej imuno:

Máte pozitivní protilátky proti štítné žláze, což samozřejmě může mít vliv na plodnost jako takovou.
Také se u vás vyskytuje lehká pozitivita antinukleárních protilátek.
Oboje je řešitelné Medrolem ( bude se muset ale dát vyšší dávka- 12 mg od začátku stimulace, tzn. 3 tablety denně), následně po Embryotransferu snížíme na 2 tablety denně.
Pan primář znovu zvažoval ty intralipidy a doporučil by Vám je.

Tak teraz este na druhy odber, kontrolny, a hadam v maji, lasky cas 🙂, pojdem na KET 🙂

vivien391
30. mar 2016

@sisul_ka kolko bude trvat liecba? a po kontrole ak to bude ok? tak pojdes do toho? drzim moc palce 🙂

sisul_ka
30. mar 2016

@vivien391 na KET chcem ist v maji, takze ked dostanem mrchu koncom aprila alebo zaciatko maja, tak hned zacnem brat Medrolem na protilatky a dva-tri tyzdne na to, sa moze robit transfer 🙂

vivien391
30. mar 2016

@sisul_ka tak lieky zacnes brat az ked zacnes cyklus ?

sisul_ka
31. mar 2016

ano, az ked zacnem druhy cyklus 🙂

vivien391
3. apr 2016

dievcata u koho sa mam objednat na darcovske vajicka?

sisul_ka
4. apr 2016

ja chodim do Reprogenesisu, pristup profesionalny a darkynu mas do 24-48 hodin 🙂 Ja som velmi spokojna!

lenka_13
4. apr 2016

@sisul_ka ahoj, tie darkyne maju tolke k dispozicii alebo su hned dostupne mrazene vajicka?

sisul_ka
5. apr 2016

@lenka_13 maju dostatok darkyn,a vzdy robia za cerstva. Az po opledneni, ak ti este ostali embryjka, tak sa zamrazuje 🙂

janinuska
17. apr 2016

Dievčata, chcem sa opytat, tie ktore ste absolvovali IVF s darcovskymi oocytmi, ake ste mali pocity? Jam mam AMH 0,09, 35 rokov a doktor mi povedal , že pri takomto AMH len darcovske oocyty, že mam vysledky ako 52 ročna žena. Ja to nepodstupim, je to proti mojmu presvedčeniu, len sa chcem opytat, ako ste to preživali, či ste sa nebali ako dietatko sa vlastne narodi, či nebude uplne ine ako vy a vaš partner, ak by sa podobalo na darkynu, alebo či sa nenarodi dietatko napr. tmavšie a všetci by videli, že nie je vaše. Pripadne kolko vas to stalo eur? A pristup centra. Dakujem za každu odpoved.

gabika2015
17. apr 2016

@janinuska Ahoj, ja mám 32 rokov, AMH asi pred rokom 0,01, pred pár mesiacmi už 0, takže vlastné vajíčka už nemám, preto sme sa rozhodli pre darcovské, ale s partnerovými spermiami. Ja som sa už s tým zmierila, nakoľko nemám veľmi na výber a veľmi by sme už chceli bábätko, urobím pre to všetko, nezáleží na tom, že geneticky nebude moje, ja ho porodím, bude to moje dieťa a budeme ho veľmi ľúbiť. Chodíme do Reprofitu Brno, s prístupom lekárov som veľmi spokojná. Oni zaručujú dve embryá, my sme mali šťastie, lebo sme ich mali 5 a všetky hatchujúce blastocysty. Vyšlo nás to na 4000 Eur, nakoľko nám to poisťovňa nechcela preplatiť. Za každý KET platíme ešte zvlášť. Na začiatku sme vypĺňali dotazník, tam sme napísali, aké máme predstavy, výšku, váhu, farbu vlasov darkyne... Ak sa aj na mňa nebude podobať, nevadí, len dúfam, že bude mať partnerove krásne modré oči 😉

lenka_13
17. apr 2016

@gabika2015 Ahoj, mozem sa spytat aky bol problem s poistovnou? Mali ste este narok na IVF preplacane a bol problem, ze ste to riesili s darovanymi vajickami? dakujem

gabika2015
17. apr 2016

@lenka_13 ahoj, vtedy keď sme riešili IVF s darovanými, ešte som bola v poisťovni Dôvera. Poslala som im žiadosť, ja som od nich dostala odpoveď, že potrebu liečby mi má potvrdiť gynekológ z univerzitnej nemocnice v BA. Samozrejme tam mi neboli ochotní nič potvrdzovať, vraj táto liečba sa dá absolvovať aj na Slovensku, aj tu sú špičkoví lekári atď., to že budeme potrebovať darcovské oocyty, ich vôbec nezaujímalo. To čo ma najviac nasralo bolo, že som tam bola objednaná na čas a v čakárni som sedela asi dve hodiny medzi tehotnými s veľkými bruškami (pre mňa to bolo strašne deprimujúce 😢 ). Po "konzultácii" som išla domov a už som to s poisťovňou ďalej neriešila, koncom roka som pre istotu prešla do všeobecnej, tá vraj prepláca časť nákladov. Máme ešte nárok na 3. IVF.

sisul_ka
18. apr 2016

@janinuska Viem presne ako sa citis, prezivala som to same ☹ Citila som sa velmi zle! Verila som, ze otehotniem normalne. Nechcela som uveritu, ze to nepojde! Ale...Po roku sme sa rozhodli pre darkynu, no stale som neprestavala dufat. Teraz uz viem, ze bez darkyne to nepojde. Zmierila som sa s tym, ide mi hlavne o to, aby som sa dockala vytuzeneho babatka a konecne sa stala matkou, aj ked za pomoci darcovskych vajicok.
Nelutujem, ze som sa takto rozhodla! Dakujem za to, ze ta moznost, pomoct zenam tuziacim po babatku, tu je 🙂
V reprogenesise su uzasny! Darkynu sme si mohli vybrat podla: veku, vahy, farby pleti,oci, vlasov, vysky. Udali sme este krvnu skupinu a konicky 🙂 Cena 3700€

bellabelluska
18. apr 2016

@sisul_ka ahoj, mozem sa spytat ci ivf s darkynou v reprogenesise moze ist cez poisstovnu? chystame sa v lete len sa chcem pripravit na to ci aspon nieco preplati poistovna alebo nie. dakujem

sisul_ka
18. apr 2016

@bellabelluska to vazne netusim, som samoplatca, takze ti bohuzial neporadim 😒

bellabelluska
18. apr 2016

@sisul_ka ahaa , aj tak ti dakujem za odpoved .

janinuska
18. apr 2016

Ešte sa chcem opytat, dali vam možnost vybrat si z viacerych darkyn? Neukazali vam napr. jej fotku? To sa asi nerobi však? Co všetko ste vedeli o nej? farba oči, farba vlasov, farba pleti? To tam napisali napr. ma bielu plet? vek, vyšku, vahu a krvnu skupinu? Cakali ste na darkynu dlho? A podarilo sa niekomu ivf s darcovskymi oocytmi? Mate už babätko? Dakujem za odpovede.

sisul_ka
18. apr 2016

@janinuska to ci otehotnies je naozaj na prirode, no je velkaaaaa sanca otehotniet s darcovskymi vajickami, pretoze su to mlade a zdrave darkyne a vyberaju len tie najkvalitnejsie vajicka.
Uz som vyssie pisala moznost kriterii vyberu 🙂 Fotku ti neukazu, to je nelegalne. Ja som odovzdala klinike aj nasu fotku aby mohli aspon trosku priblizit darkynu k mojmu vyzoru, no to ti nik negarantuje.
Ak si chces vybrat aj podla vyzoru, tak musis do inej krajiny a tam ta to bude stat omoc viac. Skus si nieco o tom vygooglit 😎 Ja som otehotnela, no nedopadlo to ☹ Tak pevne verim, ze posledne embryjko bude to prave 🙂

janinuska
18. apr 2016

@sisul_ka Dakujem, aha, tak oni v CAR maju asi fotky darkyn v databaze a skusia vybrat taku, aby sa na teba podobala. To je dobre. A brala si aj nejake lieky, či injekcie na maternicu? Mali ste transfer čerstvych embryii, či zmrazenych? Preto sa pytam, lebo neviem ako to chodi. Stale som verila, že otehotniem normalnou cestou a naraz mi povedia, že len darkyna-je to šok, neviem sa s tym stale zmieriť. Držim palce, aby ti druhy pokus vyšiel.

matusik6
18. apr 2016

@janinuska
Vypnuje sa dotaznik farba vlasov,oci,výška,váha.,vzdelanie,koníčky a samozrejme ks.
Väčšinou sú to vysokoskolacky.
Mali by mať minimálne maturitu.
Berie sa hák aby si sa zosuladila s darkynou a potom tbl.na prípravu sliznice pred et.
Pred rokom som o darkyni ani nechcela počuť,ale za ten rok som sa nedostala ani k vkladu☹
A uz mam zaujem aj o darovane ocyty🙂

sisul_ka
19. apr 2016

@janinuska takze, bola mi podana injekcia Decapeptyl, aby som sa zosuladila s darkynou a potom som brala Estrofem, Utrogestan a kyselinu listovu, ktoru mozes zacat uzivat uz teraz ak sa chystas v kratkej dobe na IVF 🙂 je to vitamin velmi dolezity pre zdravy vyvin babatka a pre teba samu tiez 😵
ja som zacala s ET s cerstvym embryjkom. Ak si v den transferu spravne pripravena, to znamena, ziadne komplikacie, choroba... a spravna vyska maternice, tak sa uskutocni transfer cerstvym embryjkom 🙂

vivien391
20. apr 2016

@matusik6 a do ktoreho centra chodis a si cakala na darkynu ?

erika3177
12. máj 2016

Dievcata,v ktorom dni vasho cyklu vam robili transfer? dakujem za odpovede 🙂

sisul_ka
13. máj 2016

@erika3177 Ja som mala 19dc 5dnovym embryjkom, zalezi aj na sliznici. Ak nie je dostatocne vysoka, tak sa transfer moze posunut o par dni. Niektore dievcata maju 21-24 dc. Je to naozaj individualne 🙂

erika3177
13. máj 2016

@sisul_ka
Dakujem za odpoved! Ja som mala na 21 den a buduci tyzden si mam robit test. Takze cakam a cakaaaam 🙂 vobec nemam ziadne priznaky, sem tam ma pobolieva v podbrusku ako pri kramoch, ale inak nic. To cakanie je nekonecne!!!! Ty si mala nejake priznaky? Zadarilo sa hned?
dik ;)

sisul_ka
13. máj 2016

@erika3177 zadarilo sa hned na prvy krat, no v 7tt som potratila, bojujeme dalej 🙂 priznaky ziadne, len som dva dni spinila. To bolo uhniezdovanim embryjka a zvacsovanim maternice. Bolest prsnikov a unava je z tych liekov ktore nam naordinuju. Prajem krasne dialnice, daj nam potom vediet. Drz sa 🙂

erika3177
13. máj 2016

@sisul_ka ten 7tt - to mi je luto, ale Ako vidim bojujete dalej a to je super!!! A dakujem! 🙂

erika3177
17. máj 2016

@sisul_ka ahoj, ozyvam sa opat 🙂 som velky uzlik nervov 🙂 minuly tyzden som to cele brala hrdinsky a teraz uz som uplne nervozna! Zajtra rano mam ist na krv a teraz vecer som si robila domaci test, ktory vysiel negativny! Som z toho uplne vedla. Tak dlho som vahala sa rozhodnut pre tuto moznost a ked vidim, ze ani toto nie je take jednoduche, tak trosku zufam!!!

Ani som sa nestihla spytat, ci si uz zacala dalsi cyklus?

sisul_ka
18. máj 2016

@erika3177 dobre ranko! Drzim stale palce na pekne HCG 🙂 Moje telo momentalne stanguje a kazde dva tyzdne spinim 3-4 dni, takze kym sa nedostavi normalna menstruacia, tak liecbou nemozem zacat. Preventivne beriem Prednisolon 10mg rano a kyselinu listovu, ktoru uzivam uz 8 mesiacov v kuse.
Verim svojmu telu a hadam sa umudri do juna 😵 Mame posledne ebryjko a velmi si zelam aby sa uz konecne uspesne zadarilo 🙂 Vy mate este kolko zazrakov v mrazaciku. A kolko mala rokov vasa darkyna?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre