Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sisul_ka
3. júl 2016

@aveeva72 este som zabudla, ja som mala tesne pred transferom akupunkturu na pripravu a uvolnenie sa a hned po transfere dalsiu pol hodku na podporu uhniezdenia, dostala som aj specialne vit. na podporu uhniezdenia. Vitamin D je tiez velmi dolezity, ja som ho mala malo v tele, co sa cudujem, lebo aj zo slnka sa cerpa vit. D a ja som na slonku dost casto. Moj obvodny mi predpisal 3mesacnu kuru. Dnes som si dala poslednu ampulku 🙂 Opat si ho dam vysetrit, a urcite bude stacit uz len kazdy 3mesiac. Ak ma este nieco napadne, tak pisknem 😵 Ponukli ti moznost s embryoglue?

aveeva72
3. júl 2016

@sisul_ka Silvi, si zlata velmi Ti dakujem. Pipelle scratching, uz mi ho robili. Chodim tam kde Ty, RG Brno, Dr.Koukal. Este to skusim, ale asi idem riesit aj adopciu zaroven. Ty uz mas nejake deti? Ja nemam:(.

aveeva72
3. júl 2016

@sisul_ka Embryoglue som teraz tiez mala. Akupunkturu mi neponukli a nemala som ani reprodukcnu imunologiu. Teraz som mala sice Medrol ale len tak naslepo. Diky za rady.

sisul_ka
3. júl 2016

@aveeva72 mmm, sa cudujem, ze po tolkych neuspechoch ti Dr. Koukal nenavrhol reprodukcnu imunologiu. Mne po drhom ptrate, Dr. Stelcl povedal aby som si u nas dala spravit Vysetrenie Reprodukcnej imuno, je to dolezite!!! A tento krat, som prednisolon (medrol) brala 6 tyzdnov pred transferom. Citala som, ze cortikoiidy zacnu ucinkovat cca po 5-6tyzdni.
Mozno bude tu pes zakopany ale nemusi. Niekedy je to naozaj o stasti ☹
O tej akupunkture som sa docitala na ich stranke, ani mne nebola ponuknuta, ja som sa na nu pytala :D Samozrejme si za nu platis zvlast 😝 tak ako aj za Intralipdy atd

Je naozaj vzlastne, ze aj napriek Pipelle S. a zavedeni dvoch embryjok sa ani jedno neuchytilo 😒

Stoji nas to vela sil, energie, slz...No my zeny sme silne osobnosti 🙂
Prve dietatko vo mne az teraz zacina rast 🙂
Bohuzial sa nam nedarilo :( No kenecne sa zadarilo, a verim, ze s uspesnym koncom, a vdaka darovanym oocytom 🙂 🙂 🙂

Tebe nieco preplaca tvoja poistovna?

aveeva72
4. júl 2016

@sisul_ka Silvi, este raz Ti velmi dakujem, nakopla si ma. Cez vikend som sa poriadne vyrevala a dnes zacinam znova bojovat...Nasla som si imuno kliniku a uz som sa objednala na reprodukc.imunologiu. Tiez som si zistila postup pri adopcii a uz som aj vyplnila dotaznik a poziadala som v praci o potvrdenie o prijme, este musim ist k obvodnej a pojdem to podat - potrebujem mat plan B, psychicky mi to pomoze velmi.
Este sa chcem spytat: kde sa robi vysetreni hladiny vitaminov a kto Ti ho navrhol?
A kolko stoji akupunktura? Nebolo to neprijemne/bolestive?
Mne poistovna nepreplaca nic, bohuzial. Su to riadne palky...
Drz sa, Tvojmu embryjku posielam pozitivnu energiu zo slnecnej Bratislavy - az do Francuzska, ako vidim🙂, pa Eva

sisul_ka
4. júl 2016

@aveeva72 Dakujem 🙂 O vit.D som sa niekde docitala s vysetrenim reprodukcnej imuno a poziadala som si o to sama v labaku. Zabudla som poziadat lekarku o predpis, tak som si to hradila sama. Akupunktura stala 2500,- 20-30.min. pred transferom a hned po transfere 2he sedenie+v cene su spec.vit. na uhniezdenie embrya a akupunktura v oblasti ucha, ktora tam ostane min.12dni od transferu aby si sa citila uvolnene, bez stresu, proste vo svojej kozi 🙂

erika3177
5. júl 2016

sem-tam sem nakuknem, ze co noveho sa tu deje.... :

sisul_ka - tesim sa spolu s tebou!!! 🙂 Ake vysoke davky vit. d beries?

aveeva72 - bojuj dalej a nevzdavaj to! drzim palce! 🙂

erika3177
5. júl 2016

sem-tam sem nakuknem, ze co noveho sa tu deje.... :

@sisul_ka - tesim sa spolu s tebou!!! 🙂 Ake vysoke davky vit. d beries?

@aveeva72 - bojuj dalej a nevzdavaj to! drzim palce! 🙂

sisul_ka
5. júl 2016

@erika3177 jedna mala ampulka ale uz som dobrala a bolo to 80 000 UI

erika3177
6. júl 2016

@sisul_ka 80,000 UI to je dost vela. To bola asi nejaka jednorazovka co ma rychlo zvysit hladinu vitamin D, predpokladam... Diky za informaciu.

sisul_ka
6. júl 2016

@erika3177 ak mas pod prieme, tak ti predpisu vyssiu davku aby sa hladina vyrovnala pozadovanym mnozstvom, ktore telo potrebuje. Mala mesacne jednu ampulku po dobu 3 mes.

erika3177
6. júl 2016

Dievčatá, mam ďalšiu otázku..., pred KET vam kontrolovali folikuly? Ked ano, tak preco??? Dakujem 🙂

aveeva72
7. júl 2016

@erika3177 Ano kontrolovali. Pred KET by mala byt zabrzdena vlastna hormonalna aktivita (uzivas estrogeny, nie?) a nemal by sa Ti vytvorit dominantny folikul. Ak by sa vytvoril, potom Ti KET neurobia, nesmie tam byt, lebo by mohol narusit cyklus. Mne uz z tohto dovodu raz KET neurobili.

erika3177
7. júl 2016

@aveeva72 .....dakujem za odpoved! to je dobre blbeeee!!!! mne to v centre nespominali, ze to treba pozriet, takzeee moj gynekolog sa na to ani nepozrel. A ked som poslala spravu do centra o vyske maternice , tak sa pytali na folikuly....hm....a v pondelok by mam mat KET...., takze dost som z toho teraz smutna....nejak to v tom centre teraz asi flakaju....

aveeva72
9. júl 2016

@erika3177 Nestresuj, snad to bude v poriadku. Uz to teraz aj tak neovplyvnis. Tak napis v pondelok, ako to dopadlo. Budem Ti drzat palce.

sisul_ka
9. júl 2016

Dobre ranko dievcata!
Zacala som spinit a dost ☹ O 6:00 som isla na wc a slipka bola uz pekne spinava. Hned som si vsunula progesteron a teraz cakam. Do teraz som bola velmi kludna, no hned ma premohol strach a bojim, bojim. No stale neprestavam verit a pevne verim, ze to nebude biochemko ako vo februari a uz sa dockam vytuzeneho miminka. Ach zeny, este ze je somnou moje steniatko Charlotte, inac by som revala bez prestavky, ono sa na mna zadiva a svojim pohladom anielskym ma ukludnuje 🙂 Som rada, ze sa sem mozem vypisat. Drzte mi palce! Dakujem a vy, ktore ste v ocakavani, nech vas ani vo sne nenapadne zaspinit 😵

sisul_ka
9. júl 2016

Dievata, pre klud duse som si zasla na pohotovost, a nic vazneho nenasli. Bolo pekne vidiet gastacny vak a vytvarajuci sa zltkovy vacok, malinke este nebolo vobec vidiet, co je normalne, je este skoro, mozno buducu stredu 🙂 Lekarka mi predpisala lieky na bolest a jednu njekciu imunoglobulinom. uz len minimalne spinim, nestoji to za rec 😵 no to rano ma poriadne vylakalo. Uz sa len dockat tej stredy 😉

erika3177
9. júl 2016

@sisul_ka fuuu, chúďatko! Dobra sprava, ze je vsetko v poriadku!!!!! Prajem Ti pekny a pohodový vikend! Opatruj-te sa! 🙂

erika3177
9. júl 2016

@aveeva72 dakujem! Hej uz to neovplyvním, ale pýtala som sa dodatočne svojho lekára a vravel, ze nevidel ziadne folikuly - takze ma to trosku upokojilo. pekny sobotný vecer Ti prajem 🙂.

sisul_ka
10. júl 2016

@erika3177 dakujeme, tiez prajeme peknu nedelu 🙂

sisul_ka
10. júl 2016

@erika3177 zajtra mas transfer, vsak?! Tak prajem bezproblemovy priebeh a silneho bojovnicka 😵

aveeva72
10. júl 2016

@sisul_ka Chvalabohu, ze to dobre dopadlo. Drz ho tam a nikam ho nepusti☺

aveeva72
10. júl 2016

@erika3177 To je super! Folikuly by si urcite vsimol, asi tam ziadne neboli. Vsetko je v poriadku, nalad sa pozitivne a plodne☺ a zajtra podaj spravu o priebehu.

sisul_ka
10. júl 2016

@aveeva72 veru nepustim, zubami, nechtami ho drzim 😵

erika3177
11. júl 2016

Ahojte dievcence, takze moj transfer bol s menšími prekážkami, najprv skúšali s normálnym katetrom a potom z väčším...., takze transfer na 2x. Potom ako vybrali kataster som trosku zaspinila..., ale lekárka ma ubezpečovala, ze vsetko je v poriadku. Inak bola som prekvapená, ze transfer nerobil "moj" lekár, nebol tam, ale tiež o tom nedal vediet...; ale teraz skúšam myslieť pozitívne! Dakujem vam za vaše spravicky!!!! 😊 Ozaj, akú vysokú ste mali sliznice pri transferi? Majte sa krasne!

sisul_ka
12. júl 2016

@erika3177 ja som mala 9 mm. Velmi ti drzim palce 🙂

erika3177
12. júl 2016

@sisul_ka dakujem velmi pekne!!! Ja som mala 7 mm...

sisul_ka
12. júl 2016

@erika3177 zabudla som, kam chodis na kliniku? Mne nikdy nerobili pri 7mm, zvysili mi lieky a pockalo sa dalsich par dni az kym narastla na 8mm, no kazda klinika to ma inak 🙂 Alebo mas problem so sliznicou?

erika3177
12. júl 2016

@sisul_ka Chodim so Reprofitu, vraveli, ze 7 mm ....

erika3177
12. júl 2016

@sisul_ka vraveli mi tam, ze 7 mm je v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre