Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

margaretka4
25. júl 2016

@sisul_ka je mi to ľúto, drzkaj sa

margaretka4
25. júl 2016

@sisul_ka z čoho vznikol ten hematom vedia to? mala si nasadený anopyrin aj fraxik?

sisul_ka
25. júl 2016

@margaretka4 hematom mi zistili pred tyzdnom a nemala som ziadne lieky na to. Pravdepodobne vznikul z rychleho rastu maternice. No co uz, bude lepsie neskor, verim tomu!!! 🙂

sisul_ka
25. júl 2016

Dakujem vam za povzbudive slova, skoncila som v nemocnici! Koli silnemu krvacaniu a bolestiam som skoro odpadla do bezvedomia. Lekarka mi povedala, ze silno krvacam koli Lovenox injekcii, no aspo som sa pekne vycistila a nemusim na cistenie. Telo si s tym naozaj blezkurychlo poradilo. Som si ista, ze za par dni sa budem citit lepsie. Majte sa tu krasne!!!! 🙂

leaa70
20. aug 2016

Ahojte dievcata, chcem sa opytat, ze kolko trva liecba s darovanými vajíčkami. Koordinatorka mi pisala, ze liecba moze zacat 1.12. ja by som to chcela neskor tak od 20.12 je to mozne?

joannita
20. aug 2016

Po neuspesnych 9 rokoch snazenia a 2. Neuspesnych IVF s vlastnymi vajickami, sme sa rozhodli.pre darovane. Vsetko sa zbehlo rychlo, darkynu nasli do mesiaca, mala 11 vajicok, z toho 9 sa podarilo oplodnit. Dve mi vlozili a kupodivu sa obe ujali, boli sme stastni... V 8tt zial odislo jedno, prestalo bit srdiecko a tyzden na to druhe. Vsetko bolo vraj pod kontrolou, brala som fraxiparine, progesteron, estrofem, infuzie Intralipid, dexamed a ja neviem co este. Mame za sebou vysetrenia u imunologa, hematologa, genetika a napriek tomu to nevyslo. Tento cely pokus nas stal okolo 3000e ak pocitam vsetko,.lieky, infuzie atd. Mame este zamrazenych 7 embrii, ale neviem ci mam na to prejst si tym znova. Na kyret som nesla,.lekar povedal ze je lepsie ak sa vycistim sama. Tak sa aj stalo, vcera som si nasla obe "deti" na vlozke. Hm, prijemny zazitok...

lusinda28
20. aug 2016

@leaa70 Neviem podľa mňa je to individuálne.. mne bolo povedané, že vsetko závisí od toho ako bude telo reagovat na lieky.. ťažko asi presne naplánovať podľa mňa.. 🙂 mňa to tiež čaká cca o mesiac.. ale mám také zmiešané pocity.. :-/

lusinda28
20. aug 2016

@joannita uf to je mi ľúto... ☹ mňa to tiež čaká o mesiac, ale mám strach ako ti bude.. najmä tie hormóny.. neboj daj sa dokopy a skús.. treba zabojovať raz to musí vyjsť.. 🙂

joannita
20. aug 2016

@lusinda28 dakujem, no je to tazke, niesom najmladsia, este jeden pokus asi dam. Za par tyzdnov snad budem ok.
Hormony...ano tiez mam z toho obavy co to s nami urobi za niekolko rokov.

stella25
21. aug 2016

@joannita ahoj, urcite skus dalsi pokus. Je skoda prist o 7 embrii. Nechcem zlahcovat situaciu, ale mohlo sa stat aj horsie, ze by si sla na Kyret a tam by si musela dlhsie cakat kym by si sla do dalsieho pokusu. Tvoje telo to zvladlo same a mozes ist do dalsieho kola. Ak sa takto skoro rozhodli, ze sa nebudu vyvíjať, tak mohli by byt poskodene. A dalsi pokus moze byt uspesny.
Viem o com hovorim, mam za sebou vela vela zlého ale nevzdavam to, idem dalej. Tiez uz nie som najmladsia, ale chcem dietatko.My mame len 2 mrazacikov, takze az tak vela pokusov uz nemame. A vsetky zeny, co su ochotne prijat vajicko inej, len aby mali dieta, su veeelmi silne zeny. Takou si aj ty. Tak nechaj svoje telo chvilu oddychnut a sup sup do dalsieho kola. Vela sil a drzim palce. 🙂

stella25
21. aug 2016

@leaa70 Ahoj, ono celu liecbu prisposobuju cyklu darkyne a musia teba s nou zosuladit, pokial chces mat vklad s cerstvych embrii a nie mrazených. Ja som asi mesiac kvôli tomu vkuse brala HA, aby sme mali naraz menzes. a potom to bolo rychle, asi len 2 tyzdne.

fatma1
22. aug 2016

Ahojte..chcem sa opytat...ked je ivf cyklus s darovanymi cerstvymi vajickami od darkyne,tak tie darovane vajicka su oplodkovane
spermiami partnera tej prijemkyne,ano?sorry,ze sa tak blbo pytam,ale pytam sa preto,ze ako to funguje ked aj spermie su darovane,.Je to vtedy ten cyklus,ze Darovane embrya,resp.KET s darovanymi embryami?ci?dakujem ;)

stella25
23. aug 2016

@fatma1 ahoj, ano darovane vajicka oplodnia spermiami tvojho partnera. A ak ma partner nekvalitne spermie a chcete aj spermie od darcu, tak mas vlastne cele embrio darcovske. Pokial chces ist do cyklu s čerstvými vajickami, tak platis okolo 3500€. Viem, ze kliniky ponukaju aj darovane embria, co tam maju zamrazene a to byva lacnejsie. Ale su mrazene, nie cerstve.

fatma1
25. aug 2016

@stella25 Dakujem..a baby,ktora tu mate skusenost s darovanymi mrazenymi embryami??dakujem

janikajanka
29. aug 2016

ahojte baby mam merional, estrofem, pregnyl... v pripade zaujmu píšte IP

sisul_ka
7. sep 2016

Ahojte! Nejake spravy, ktore z vas tento mesiac idete na ET? Mate uz embryjka z darovanych oocytov? Ja sa uz po tom augustovom neuspechu citim celkom fajn a uvazujeme o dalsej darkyni, no nie je lachke sa opat do toho vsetkeho pustit.
Drzim vam palce!!!

fatma1
7. sep 2016

@sisul_ka Ahojky..mozem sa opytat, ty si mala darovane vajicka, alebo darovane cele embryjko, mrazene?

sisul_ka
7. sep 2016

@fatma1 mala som darovane vajicka, manzel ma spermiogram v norme takze nebolo potrebne ist na darovane embryjka.

bellabelluska
7. sep 2016

@fatma1 ahoj, ja som bola uz 2 x na darovane embryjko (mrazene) ... raz sa mi podarilo otehotniet ale dva dni po krvi (hcg cca 1700 ) som potratila... a ten dalsi x ani hcg nebolo:( u mna je ale aj imunologicky problem ...

fatma1
7. sep 2016

@sisul_ka
dakujem
@bellabelluska
Dakujem ti. A mozem sa spytat, do ktoreho centra chodis?
a kolko to stalo?
u mna je problem autoumita, mam autoimunitny zapal stitnej zlazy..beriem lieky..ale aj tak..telo vytvara protilatky...plus zapal zaludka ...

aveeva72
7. sep 2016

@fatma1 Ahoj ja som mala darovane cele embrya, 1 x cerstve a 2 x mrazene. Neujalo sa ale ziadne. Teraz cakam na vysledky imunolog.vysetrenia, je mozne, ze tam bude problem.

janinuska
7. sep 2016

Ahoj chcem sa opytat, ja mam tiež autoimunitny zapal štitnej žlazy, zapal žaludka-lahka chronicka antralna gastritida-kôli tomu, že mam vyoperovany žlčnik, možu tieto poruchy ovplyvnit, že nemožem otehotniet? A ako to vlastne ovplyvnuju? Už pred rokom mi zistili AMH 0 a doktor mi povedal, že možem otehotniet len z darcovskeho vajička. Na repro imuno mi zistili zvyšene CRP, zvyšene cytokiny.

fatma1
8. sep 2016

@aveeva72 Dakujem..
@janinuska
Ja absolutne neviem ci to moze alebo nemusi ovplyvnovat otehotnenie..mozno ano, mozno nie..ktovie... ja mam ahm na hranici 1..tusim 0.98 som mala..
ja som na reproimuno nebola..ale mam komplet hematologicke vysetrenie za sebou...a tam mi kontrolovali CRP, to bolo v poriadku, teraz pred mesiacom to bolo...vsetko ostatne mam v poriadku...a ci mam nejake ine imunologicke problemy, neviem, a neviem ci aj chcem vediet...bo ked pojdem na reproimuno, urcite mi tam najdu nieco...uz len tu stitnu zlazu a tie protilatky...takze tak...a ten zapal zaludka mi zistili tak, ze mi byvalo dost casto zle, nafukovalo ma...a aj hemoroidy mam, tak som bola na kolonoskopii a gastro..a tam mi to zistili.. lahka chronicky zapalovy reflux ci co...je na to dobra strava- protizapalova.....hmm

erika3177
31. okt 2016

Dievcata kto sa chystá na zákrok v blízkej budúcnosti? Je tu akosi ticho na tejto stránke... 🙂

lusinda28
31. okt 2016

@erika3177 jaaa v novembri, zamrazene 8 kvalitných embrii tak snad.. ideme prvýkrát do toho...

silvia545
31. okt 2016

@erika3177
@lusinda28 jááá tiež v novembri 😀 🙂

lusinda28
31. okt 2016

@silvia545 a kde ak sa môžem opýtať ja ISCARE BA 🙂 držím prsty

silvia545
31. okt 2016

@lusinda28 ďakujeem 🙂aj ja tebe držím pršteky;ja RG Brno ☺

erika3177
2. nov 2016

@silvia545
@lusinda28
Držím vam palce dievcence, potom dajte vediet, ze ako ste dopadli! 😉

silvia545
2. nov 2016

@erika3177 dáme a dùfam,źe tentokrát to budú len samé pozitívne správy ☺🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre