Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...
hyacintka
1. sep 2017
@zibi
Ahoj, myslis, ze je normalne, ked mam uz 5 dni dve ciarky na ovu, ktora mala byt povodne minuly stvrtok a teraz je dalsi piatok, potom trochu zbledla a je bleda stale. Nie je uz nahodou z toho cysta?
zibi
1. sep 2017
@hyacintka odfot
inak aj ovu test byva pozitivny ked je zena tehu. Len neviem aka ciarka tam ma byt. Su tu take temy o tom popisane
hyacintka
1. sep 2017
@zibi
Tyzden po ovu23.8. mala byt a odvtedy stale ciarky, moze byt z toho cysta?
zibi
1. sep 2017
@hyacintka som ti uz odpisala
kludne aj tehu mozes byt
ved od ovu by si bola uz 10 dni
kedy mas dostat?
tehu test skus
ovu testy tiez reaguju na tehu
a to mas peknu ciarku , ziadny duch slaby nic..
klasicky tehu si kup a skus
drzim palce
andreagilda
4. sep 2017
Ahojte, ake ste brali lieky na pripravu oplodnenia s darovanym vajicko? Mali ste nejake zdravotne problemy??
Ďakujem za kazdu odpoved.😉
milus777
4. sep 2017
@andreagilda ahoj.ja som brala dva mesiace divinu a potom pred vkladom estrofem a utrogestan...mesiac pred ivf aj anopyrin, prednison a kyselnu listovu...vsetky lieky v podstate do 12 tt...
andreagilda
6. sep 2017
Ahoj, ďakujem. Takže to prebehlo vsetko v poriadku? Podarilo sa?
milus777
6. sep 2017
@andreagilda ano vsetko v poriadku...doma mam 19 mesacnu slecnu 🙂 ak mas este nejake otazky kludne sa pýtaj..rada pomozem.
hyacintka
6. sep 2017
@milus777
A kolko si pribrala iba zo stimulacie pred oplodnenim? Lebo niekto pise, ze vela , niekto nic. A mala si darovane?
milus777
6. sep 2017
@hyacintka Tak kedze som mala darovane vajicka tak som nebrala hormony na stimulaciu iba na rast sliznice estrofem a utrogestan.nepribrala som nic,dokonca aj pocas tehotenstva asi 5 kg dokopy 🙂
hyacintka
7. sep 2017
@milus777
A ake si mala amh? Mne tiez odporucaju darovane, ale ja jedno dieta velke mam, tak neviem, ci ist do toho.
milus777
7. sep 2017
@hyacintka Ja som mala velmi nízke amh...tusim okolo 0,12 alebo tak...
hyacintka
7. sep 2017
@milus777
A si spokojná s darkyňou? Ako vyzerá dcérka? Lebo teraz najnovšie výskumy dokázali, že aj DNA darovaneho vajicka moze prepisat tekutina v maternici , presnejsie https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/26395145/
Podoba sa dcerka aj trochu na teba?
milus777
7. sep 2017
@hyacintka tak enviem ako darkyna vyzerala...len farbu oci vlasy vysku a tak...no dcerka je cisty manzel a zo mna nema nic...ale je este mala tak uvidime do buducna...
hyacintka
8. sep 2017
@milus777
A kolko ti vsadili vajicok dve a jedno sa ujalo? Kolko ta to stalo? Lebo ja mam stale amh nizke0,01, 40 ka na krku, velka dcera a dalsie uz asi iba z darovanych. Neviem, ci by som sa s tym zmierila, aj ked pisu, ze dna uz telo matky vie prepisat do vysokej miery.Neviem sa rozhodnut.
milus777
8. sep 2017
@hyacintka v programe darovanych vajicok garantuju 2 embrya a jedno som si dala vlozit...stalo to 93000 ceskych korun plus lieky...od chvile co som otehotnela a citila prve kopance tak to ze je to z dv som zabudla a tak je to doteraz 🙂
hyacintka
8. sep 2017
@milus777
A to druhe embryo? Dala si ho zmrazit? Daju sa vlozit aj obe, ked chces? A ako dlho si cakala na darkynu?
milus777
8. sep 2017
@hyacintka druhe som si dala zmrazit...jj daju sa aj dve ale dr vravel ze vyssia uspesnost je pri jednom a ked envyjde este mas sancu na KET...ja som dost utlej postavy tak dvojicky by som asi nedala...darkynu sme mali takmer ihned...
hyacintka
8. sep 2017
@milus777
A za to KEt potom znova platis podla cennika? A ked by nevysiel vklad z darovanych, platis rovnaku sumu?mozes presne povedat, kolko ma vazit, aj vysku? Farbu oci viem, ze sa da vybrat aj vlasov.
milus777
8. sep 2017
@hyacintka nie za ket uz menej..tusim len za lieky.ak su minimalne dve kvalitne embrya ale mozu byt aj viac podla toho kolko ma darkyna vajicok,tak ak aj ivf nevyjde tak platis rovnako....plati sa v den transferu takze aj v pripade neuspechu.jedine zeby darkyna nemala dobre vajicka tak tym padom ti to preplatia oni lebo je to ako ich chyba.hej je tam farba oci vlasov vyska vaha a zaluby....vyplnis v dotazniku ake si prajes a oni podla toho najdu...nesadne upne presne vsetko podla tvojho vyberu lebo to by si velmi dlho cakala kym by nasli presne taku dokonalu ako chces 🙂dolezite je ze musi mat rovnaku krvnu skupinu hlavne...
andreagilda
8. sep 2017
@milus777 ahoj, ďakujem za odpoved 😊 ja som sa len zlakla tych liekov na tu sliznicu a plus ešte antikoncepciu. Ale hadam to nebude az take zle. A kolko si mala rokov??
milus777
8. sep 2017
@andreagilda tak najprv som brala len dva mesiace cisto antikoncepciu a potom tie ostatne.....da sa to zvladnut neboj 🙂 ja som mala 26 rokov.
andreagilda
11. sep 2017
@milus777 ahoj, ďakujem. To si nemala veľa rokov. Ja mam o 10 viac 😊. Ešte ma zaujima ci si bola na rizikovom od zaciatku tehotenstva??
joannita
11. sep 2017
@milus777 preco je dolezite aby mala rovnaku krvnu skupinu?
milus777
11. sep 2017
@andreagilda nie moj gynekolog to bral ako ostatne prirodzene tehotenstva....akurat okolo 20 tt mi zacalo tvrdnut brucho tak som brala magnezko a mala som kludovy rezim...ale to ze to bolo po ivf nkto nejak neriesil 🙂
milus777
11. sep 2017
@joannita tak v centre nam vrvaeli ze lepsie kvoli protilatkam v tehotenstve.a aj potom aby dieta nemalo zbytocne otazky ak by napriklad potrebovalo krv a zistilo sa ze ty ako matka niesi vhodny darca alebo tak...teda ak to neplanujete dietatku povedat tak mohlo by zistit ze ma taku krvnu skupinu ktoru by po vas dvoch nemohlo zdedit...
janca456
2. okt 2017
ahojte 🙂 Mala by som otázočku, mohla by mi darovať vajíčka aj sestra? Píše sa ,že je to anonymné tak neviem
janulka232
2. okt 2017
@janca456 presne tak je to anonimne takže sestra Ti nemože darovat vajička.Ale sa mi zda,ked ju prinesieš sa posunieš v poradovniku
janca456
2. okt 2017
@janulka232 ďakujem :/
joannita
3. okt 2017
@janca456 urcite nemoze. A ten poradovnik....poradovniky uz ani niesu, darkyn je dost. Prides a do mesiaca mas darkynu.

Začni písať odpoveď...

Odošli