Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kathrin1978
11. okt 2019

@majoranka24 presne ako píšeš tiež som bola presvedčená že to vyjde, ale prišlo veľké sklamanie.

daniela2707
26. feb 2020

Ahojte, vyšlo vám IVF s darovanými vajíčkami ? Mám ešte posledný ket so svojim embryjkom. Potom by som chcela skúsiť s darovanými od mladšej darkyne, mám už 42 rokov ( 11 ročného syna )

daniela2707
26. feb 2020

@majoranka24 ahoj, ako si teraz na tom ? Už sa zadarilo ??? Neviem presne tvoj príbeh, ale si mi známa🙂

milus777
26. feb 2020

@daniela2707 ahoj.mne vyšiel hneď prvý vklad s darovanymi vajickami(ET)..následný Ket už nevyšiel keďže sme chceli surodenca.

daniela2707
26. feb 2020

@milus777 super, že sa jedno dieťatko podarilo🙂

daniela2707
26. feb 2020

@milus777 a koľko si mala rokov?

majoranka24
26. feb 2020

@daniela2707 Este cakame na nejake vysledky, a ked ich budeme mat, hned volam do Brna a dohodnem si konzultaciu.😊 Uz si skusala vyhladat toho hematologa? Alebo nepojdes?

majoranka24
26. feb 2020

@kathrin1978 Ahoj. Co mas nove? Boli ste na dalsom vklade? Nam 1.IVF nevyslo. Porobili sme si vysetrenia a chystame sa skusit 2.IVF. To uz bude posledne. Samozrejme verim, ze uspesne.😊

milus777
26. feb 2020

@daniela2707 dakujem 😘 keď som podstúpila ivf mala som 26 rokov,ale keďže som mala diagnostikovane predčasne ovarialne zlyhanie tak som to musela riešiť takto...

kathrin1978
26. feb 2020

@majoranka24 ahoj. Ďakujem za opitNie.. Žiaľ nevyšlo....vtedy ten lekár v tom centre mi nič nepodal ako sľúbil... Nedalo mi to pokoj a v januári sme navštívili nový centrum gyncare v Nitre, že už za konzultáciu nič nedáme.. Na moje milé prekvapenie mi spravili rôzne vysetrenia, fakt boli ochotný zo všetkých strán... Mala som zas horšie amh... Beriem teraz vitamíny ako je q10. Ogestan a dheu... Pôjdeme niekedy na kontrolné odbery, lebo aj drahý mal zlý spermiogram a potom uvidíme co ďalej, ale už asi len darované opäť, a samozrejme tento lekár mi potvrdil, že ak má byť vklad, tak fsh ma mat max 2,a ten môj bývalý lekár ani to neriešil, ani ze som mala hustú krv, ani anopiryn ani fraxapirin.... Mam sto chutí im poslať kontrolu....

ericia
26. feb 2020

@daniela2707 ahoj.. Tak ja patrím k tým menej šťastným.. Mala som päť ivf s mojimi vajíčkami.. Nevyšlo ani jedno.. Šieste bolo s DV.. Veľmi sme sa tešili, že máme štyri prvotriedne embryjka a žiaľ ani jeden vklad nevyšiel... Boli z toho dva potraty ☹️ a to som fakt verila, že to určite vyjde... Mam 38 rokov... Zatiaľ som neni pripravená na ďalšie Ivf... Nemám silu, telo zničené z liekov a ani odvahu zatiaľ... Veľa zlého som zažila..
Ale zasa nás je malo.. Väčšinou to dievčatám vyšlo...
Veľa síl prajem a pekný deň 😉

daniela2707
26. feb 2020

@ericia to mi je luto,viem si predstavit,ze to bolo tazke. Ja si Ivf procesom prechadzam rok a uz mam psychiku o nicom. Velmi by som si priala dietatko,mam mladsieho partnwra,on dieta nema,ja z prveho vztahu 11 rocneho syna. Davam si teraz pauzu,oddychnut si a v aprili pisledny ket. Potom by som este skusila darovane. Drz sa.

daniela2707
26. feb 2020

@majoranka24 ahoj,ja na repro imuno nejdem ,skusim teda tu hematologiu. Este ze si mi to pripomenula🙂

majoranka24
26. feb 2020

@ericia To mi je luto.😔 A pricinu lekari nehladali? Dala si si porobit vysetrenia?

ericia
26. feb 2020

@daniela2707 držím palce na ket 🙂

ericia
26. feb 2020

@majoranka24 ja mam nízke amh, kvôli tomu DV a reproimuno zvýšené NK bunky... Mala som vklady s intralipidmi, imunoglobulinmi... Posledne bolo užívanie kortikoidov.. Krásne znížili NK bunky, ale vklad ani tuk. Dr. Mi povedala, že u mňa to je už len o šťastí.. Takže tak.

majoranka24
26. feb 2020

@ericia Tak to je smola.😕 Chcete to este raz skusit?

majoranka24
26. feb 2020

@kathrin1978 A vedel, ze mas hustu krv? Ty si to uz vtedy vedela? Lebo to mam aj ja, ale pri 1.IVF sme to nevedeli.😕

kathrin1978
26. feb 2020

@majoranka24 nuž on mal vedieť, keď som im brala ešte pri svojom opu, predoperacne, ja som to zistila, až, keď som išla k inému lekárov na hysteroskopiu.

daniela2707
26. feb 2020

@ericia dakujem

janulka232
26. feb 2020

@daniela2707 možno budeš mať štastie a posledny KET vyjde a nebudeš musieť riešiť dv.Silno držim palce.Mne vyšiel až posledny vklad s dv

daniela2707
26. feb 2020

@janulka232 dakujem,si zlata. Ja potrebujem ten plan B,aby som mala este nadej. Kolko si mala embryjok od darkyne?

janulka232
26. feb 2020

@daniela2707 ja som mala 4 embryjka.Prvy vklad som mala mimomaternicove a posledny vklad vyšiel.A rodila som ako 42rocna😉.Je fajn,že maš aj plan B,ale snad ho nebudeš potrebovať

matilda35
26. máj 2020

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s umelým oplodnením v Holandsku.. 🙄❓❓❓

evelka81
26. máj 2020

@janulka232 Ahoj ak sa mozem spytat na kolky den brania utrogestanu ti robili vklad s darovanymi mne na 6 rano lekar to rata ako 5 celych dni nevyslo 3 x

janulka232
26. máj 2020

@evelka81 Ahoj.Bolo to už davnejšie,tak neviem Ti povedať.Jedine,ked pozeram do papieroch,tak darkyna mala odber oocytov 17.11 a ja vklad 22.11.

evelka81
26. máj 2020

@janulka232 a kedt to prve vklady nevysli okrem toho mimomater ten posledny ti robili inak neskor alebo skor?

janulka232
26. máj 2020

@evelka81 tak ten prvy bol mimomaternicovi.Potom sa mi vidi druhy,alebo treti vklad mala som na teste tiež dve slabučke čiarky,tak neviem či to samo odišlo,alebo ako to mam chapať.A až posledny bol uspešny.Prepač fakt,take veci nespominam.Ale viem,že pred poslednym vkladom som bola ešte na HyFoSy.To mi odporučala sestrička

dominikahr
9. júl 2020

Ahojte je tu niejaka co podstupila IVF z darovanymi vajickami na SK?

joannita
9. júl 2020

@dominikahr jasne, vela z nas je tu takych. Ja niekolko x

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre