Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
8. apr 2009

Hurá nám už doma funguje počítač.

Kde je tá naša vika, aj vy ste také zvesavé? 😀

mimka29
8. apr 2009

...zvedavé...

iwusa
8. apr 2009

tomu ver moja, ze aj my sme zvedave, clovek sa az zacina bat o nu!

mimka29
8. apr 2009

Ona zase možno depkarčí a nechce nám kaziť náladu 😀

Halóóó vika kde si toľko???

vika34
8. apr 2009

ahojte,vrátili sme sa z Brna,v podstate som nečakala,žiaden zaručený recept,ale návrhy primárky boli pre nás bohužiaľ nedostupné.Bavili sme sa o sume za cyklus cca 6500-7000 Eur.Jurko jej aj vysvetlil,že keby bol úspech zaručený,tak sme ochotný podstúpiť čokoľvek,ale to isté nám tvrdili aj pred PIGD a výsledok bol ,že som potratila,takže sme sa doma dohodli,že skúsime ísť ešte do FC a to je tak asi všetko.Popravde ,nemala som z toho sedenia vôbec dobrý pocit,lebo dr.povedala,že som mala polovicu embrií nevhodných na transfer a že je to veľa.Pritom mi aj v GF aj vo FC tvrdili,že je to výborný počet,tak neviem čo si mám o tom myslieť,teda viem ,ale nebudem to písať .Hned mi chcela brať krv aj ked jedno vyšetrenie robia iba ráno,takže by to aj tak nebolo kompletné a teoreticky si zrovna tie vyšetrenia môžem dať urobiť aj v Blave.
Mimka bola som z tej sumy taká ohúrená,že som sa nezmohla ani nanič,takže som sa neopítala,kedy sa platí,lebo dr.bola síce milá,ale ked rozprávala o tých cenách,tak to brala ako keby sa jednalo o mesačný príjem.No proste mi si to nemôžeme dovoliť a popravde ani pôžičku si n ehodlám brať.Nechcem vnášať depku,ale mám ju
😀
😀
idem prečítať čo ste popísali

vika34
8. apr 2009

baby zase báť sa o mňa nemusíte 😀 ,nemám sebevražedné sklony 😅

vika34
8. apr 2009

ale je to od vás milé

lucula73
8. apr 2009

vika ahojček - čítam si vás tu...no aj ja som z tej sumy mimo,len sa chcem spýtať,v tej sume sú aj tie darované vajíčka,alebo ako?
a ešte som čítala asi stranu dozadu,že ti chcú dať najdrahšie lieky aby si mala najviac vajíčok?neviem či som to dobre pochopila,no v centre kde chodím ja teda takýto názor vobec nemajú,to neznamená že čím sú lieky lacnejšie,tým sú horšie...ty si to tiež myslíš?dík za odpoveď

vika34
8. apr 2009

lucula v GF mi dali najdrahšie lieky a dlhý protokol,lebo potrebovali ,aby som vyprodukovala,čo najviac vajíčok ,lebo som ich dávala geneticky vyšetriť.V Brne mi nenavrhovali darcovské vajíčka,v tejto sume bolo IVF s PIGD+nejaká liečba injekciami ohľadom imunologie.
čo sa týka tých liekov ,že vraj puregon je najkvalitnejší,ale dosť báb na to vôbec nereagovalo,merional je zase menej hormonalne zaťažujúci a že vraj sa vytvorí menej vajíčok ,ale to som iba tak počula.Tiež nie som za názor,že čo je najdrahšie je aj najlepšie

lucula73
8. apr 2009

vika - aha,už som trochu v obraze....ja som sa pýtala preto,lebo som mala na prvé ivf v podstate najlacnejšie - menopur a skončilo to stopnutou stimulkou,teraz sa neviem rozhodnuť,čo si vyberiem na druhé ivf,hoci mne furt doktor tvrdíl že je to jedno,no už nie som celkom toho názoru,rozmýšlam nad puregonom alebo gonalom...

vika34
8. apr 2009

ja som kombinovala decapeptyl+puregon+menopur a to teda nie sú najlacnejšie,všlo ma to na 12000.Pokiaľ viem tak najlacnejší je merional,ale že vraj sa to pichá podľa váhy ,alebo tak.Nikto ti nezaručí či budeš reagovať a kde ti chodíš?

lucula73
8. apr 2009

vika - ja chodím do heliosu v Mt...a merional som dokupovala po menopure,lebo som mala málo,vraj je to to isté..

vika34
8. apr 2009

je pravda,že najväčšia položka bol ten puregon a mne znižovali dávky,ja som mala 18 zrelých vajok a na môj vek/38/ to bolo slušné

lucula73
8. apr 2009

vika - veď to je super,tolko vajok,júúúj,keby som ja mala aspoň polovicu z toho...a akú dávku si pichala?

vika34
8. apr 2009

počkaj musím pozreť protokol

vika34
8. apr 2009

DECAPEPTYL OD 22DC až po 3DC
puregon 225-od 4-6 DC
puregon 150,menopur 75 od 7-12 DC A to mi myslím ten puregon potom trochu znížili ,ale to už neviem koľko a na 14DC bolo OPU

lucula73
8. apr 2009

vika dík moc - zase som sa utvrdila v tom ,že mi asi dali nízku dávku,preto som pomaly reagovala /ja mám 36/,ja som pichala 7 dní 150j,potom ďaľších 7 dní 225 a folíky mali po 14 dňoch stimulky len od 11-do 15 mm,nakoniec to stopli...však sa popýtam dokiho,keď pojdeme na konzultáciu...
u vás v centre ktorý prípravok preferujú,nevieš?

vika34
8. apr 2009

puregon a gonal aspoň čo baby písali,ale aj po tom sa niektorým stalo ,že ich stopli
držím palčeky

mimka29
9. apr 2009

Ahojte,
vika - no konečne, sa ti mohlo z nás aj štikútať 😀 Ja by som sa rozhodla tak isto ako ty, že by som to skúsila v centre u nás, keď máš ešte hradené pokusy. Vo Ferticente stimulujú iba merionalom a na ten som zase ja skoro vôbec nereagovala. Mňa len mrzí, že som neskúsila iné centrum s inými hormónmi.
Tá suma, čo ti povedali v Brne je fakt sila. Je možné aby tá tvoja liečba bola u nich drahšia ako IVF s darovanými vajíčkami?
Tak kašli na depku a hurá do ďalšej stimulačky. Ja som sa na každú vždy strašne tešila.
Kedy pôjdeš do Ferticentu?

lucula - ty uvažuješ nad darkyňou?

barbora77
9. apr 2009

Ahojte 🙂
no čítam čo nové, a hlavne teda viky - som v šoku z tej ceny, ale to sa mi nezdá normálne 😲 veď to je obyčajné zdieranie párov. Veď stačí ísť o pár ulíc ďalej do iného centra a je to oveľa, oveľa lacnejšie. Určite choďte do toho u nás, keď to budeš mať hradené.

mimka - ak to majú v centrách s platením podobné, tak asi polovicu sumy zaplatíte pre začiatkom stimulácie, ale veď oni by ti to povedali aj po telefóne, myslím 😉

iwusa - no to vieš že by sme sa pochválili s bruškami a ja by som potom aj tak chodila na kontroly do MT, tak kdo vííí 😉

lucula73
9. apr 2009

mimka ahoj,aj ostatné babenky...

nie,neuvažujem o darkyni,len som sa sem raz priplietla do tejto témičky,tak som sondovala čo a ako...ja idem skúsiť ešte raz ivf a potom uvidím....

tak sa tu držkajte...

mimka29
9. apr 2009

Ahoj barbora,
aj ja som si myslela, že najprv sa platí polovička naraz, aby mali na inekcie pre darkyňu a potom sa postupne dopláca. My ostávame v Repromede. Ak to bude všetko tak ako hovorili, tak som ochotná toľko zaplatiť. Hovorili, že oni budú s nami komunikovať ako sa darí darkyni a hlavne, že koľko folikov sa jaj tvorí. Ak by to bolo nejak veľmi málo, tak že sa to stopne, platiť nebudeme a oni nájdu druhú. Oni sa vraj snažia vystimulovať aspoň 10 - 15 vajok, ktoré budú potom oplodňovať. Ak to bude skutočne tak, tak to bude super. Ale neviem či im môžem veriť. Podpisovali sme rôzne papiere, ktorými sa kryjú oni ale tá cena, alebo postup, ktorý nám hovorili, aby sme boli krytý aj my, tam nikde nebol.

iwusa
9. apr 2009

ahojte kocky 🙂

teda ako ste sa fajnovo rozbehli, ja mam dnes volnicko, takze som si pospala, potom pozrela Navrat do krajiny-nekrajiny (ja som ako decko, milujem disney-ovky) a teraz sa chystam na jarne upratovanie, potom presadzanie a vecer mozno korcule, takze planov mam na cely den, nastastie 😉

vika - ta cena je fakticky neunosna, ked to tak musim povedat, ale za obycajne IVF? bez darkyne? a take strasne peniaze??? to je otrasne! a najviac ma vytaca postoj niektorych lekarov, akoby slo o nejaky badatel, akoby sme mali miliony na uctoch a nerobi nam problem vykesovat 7tis. eur... rozum sa az zastavuje! ale ked mate moznost vyskusat to este bezplatne, tak chodte do toho!

ozaj mimka a teraz ked ste sa rozhodli, ze idete do toho, tak ako mate postupovat?

baby, idem ja na to upratovanie, uz som si spravila playlist dobrej muzicky, lebo bez hudby to nejde a idem makat! 🙂 priebezne na vas mrknem, papacik 😉

mimka29
9. apr 2009

iwusa ahoj - teraz doma vyplníme žiadosti, manžel ešte musí zohnať od svojej lekárky nejaký papier, kde bude krvná skupina, aby vedeli akú má (nestačilo im to povedať). Po veľkej noci nás zase objednám do Brna, tam pôjdeme zaniesť tie papiere, zaplatiť poplatok 3000,- Kč a odovzdať spermie na rozbor. Potom tam budeme vycestovať ešte raz, aby sme odovzdali spermie na zmrazenie a potom až za 2-3 mesiace pre miminka.
Inak manžel si robí srandu, že sex v Brne ešte nemal a teraz ho bude mať až tri krát 😀

lucula - aj ty sa držkaj a príď nás tu niekedy potešiť 😉

vika34
9. apr 2009

ahojtre,kočky,vBrne by som bola už samoplatkyňa a nešlo iba o obyčajné IVF,ale aj s pigd+imunologická liečba,a na Slovensku ma to vyšlo cez hradený cyklus bez tej imunologie 90000 sk,a teraz sme sa s mužom dohodli,že ideme do FC ,tam nás jedno Ivf výjde cca 5000,ale bez pigd,na to už nepôjdem lebo je to fakt dosť drahé a už sme stratili dôveru.Dnes som sa objednala na štvrtok,tak poviem dr.že chceme stihnúť ešte hradené cykly,musím ich stihnúť do januara 2010 ,aj ked mi povedal,že si myslí,že na 90% to zase nedonosím,ale ja neverím ,že moja dcera bola iba náhoda a že sa to už nepodarí,ked som mala to mimomatern.tak už som bola po tom termíne čo vždy potrácam a embrio bolo vitálne ,ovšem niekde inde,tak ja verím ,že sa to ešte podarí,dobrú nôcku

mimka29
10. apr 2009

Ahojte babulky,
vidím, že asi všetky upratujete a nemáte čas sedieť pri počítači ako ja. Chcem vám len popriať krásne sviatky 😉

vika - takže vo štvrtok ideš do Ferticentu, to je super, že ste sa objednali. Sú tam veľmi príjemní ľudia, keď im tam teraz kôli niečomu volám, tak sa vždy zaujímajú ako pokračujeme a tak a to už nie som ich pacientka. Dovtedy sa dúfam ešte spojíme.

vika34
11. apr 2009

ahoj,mimka som myslela,že som vás odstrašila,ked ste niktorá včera nepísala.Budem asi aj pred dr.z FC veľmi otvorená a asi mu poviem ,že jednoducho toľko peňazí nie som ochotná na toto dať ,kedže je to všetko bez záruky.Napíš mi prosím či sa s ním môžem baviť otvorene a ako postupovať,ked chcem aby mi urobil IVF aj ked sám neverí v úspech.Ako tzareagoval,ked ste mu povedali,že chcete isť znovu na IVF aj ked on vám už ponúkal inú alternatívu?Dík

mimka29
13. apr 2009

Ahoj vika,
čo by si nás odstrašila, ty trdielko 😉 S Pinterom sa môžeš baviť otvorene aj keď si myslím, že on si ťa vypočuje a aj tak si myslí svoje. Treba dúfať, aby mal dobrú náladu, lebo niekedy je taký ubehaný a vtedy je to s ním horšie. Mne už 1. IVF-ko chcel stopnúť, lebo sa mi vytvoril iba jeden folik a povedal, že je malá pravdepodobnosť, že tam bude aj vajíčko, ale ja som povedala, že ideme ďalej, tak vôbec neprotestoval. A predstav si, že tam to vajko bolo, len sa potom neoplodnilo ☹ Tak on vedel, že nemá význam ma odhovárať od posledného pokusu, lebo ja som bola každé IVF-ko tvrdohlavá. Treba mu povedať, že chcete využiť všetky hradené pokusy a basta, on vás nebude odhovárať.

Sme u naších na návšteve, ale večer sa z domu ešte pripojím. Inak ty si jaký netopier, vždy píšeš tak neskoro.

vika34
13. apr 2009

ahoj mimka ja sa skorej nedostanem k PC,ALE DNES SOM NAOZAJ VEľMI NESKORO,robila som mužovi papiere,a oapol desiatej sa pozvala kanám návšteva a odišli iba pred chvílou,idem do FC vo štvrtok tak mu skúsim povedať,presne ako píšeš,že chceme využiť ešte tie dva pokusy,lebo potom už budem všade samoplatca.Dnes som zrovna dostala menzes a som ako vodopád,čím som staršia tým je to silnejšie,našťastie ja nemám žiadne bolesti,iba som sa celá odkrvila 😀 .Kedy chcete isť do toho Brna?Musím priznať,že čím viac sa zaoberám týmito vecami,tým viac sa vo mne hromadí podozrenie ,že jen to veľký biznis a pacientky nie sú prvoradé,ale ved všade je to tak ,tak nechápem čo ma to zrovna pri ta´komto biznise prekvapuje.Chodím ku gastroenterologovi a to je jediný doktor pri ktorom mám pocit,že mi chce pomôcť a ,že mu úprimne záleží na tom ,aby zistil prečo potrácam pritom zrovna jemu by to mohlo byť jedno.On ma poslal na všetky možné všetrenia a vybavoval mi aj gynekologov,aby niečo zistili,pritom on mi lieči hrubé črevo.Ved som mu to aj povedal,že pri ňom si pripadám ako v ordinácii v ružovej záhrade,kde sa všetci doktori zaujímajú aj o tvoje sukromie,ale bohužiaľ ja som okrem tohto ešte na podobného dokjtora nenarazila.Už som sa vykecala,tak už idem spať 😀 V poslednej dobe som akási skeptická ,tak sorry

mimka29
14. apr 2009

Pinter ti na to nič nepovie, uvidíš. Veď im to môže byť jedno, pretože to dostanú preplatené cez poisťovňu a tebe keď sa tvoria vajíčka, tak nevidím dôvod prečo to neskúsiť. Ja som mala veľmi malú šancu, že moje vaječníky niečo vyprodukujú a predsa sme išli do toho.
Ja mám takú obvodnú lekárku, ktorá mi strašne fandí a vždy keď som u nej tak má pre mňa vystrihnuté rôzne články o neplodnosti. Aj keď som bola na IVF, tak s marodkou som nemala problém.
Keď si vo FC vypíšete žiadosť, tak je najlepšie, keď si ju zanesiete hneď do poisťovne a aj v poisťovni sa dá dohodnúť, aby ti to neposielali, že si prídeš pre to sama. Aspoň u nás to tak fungovalo a dosť sa to urýchlilo. Ja mám Spoločnú zdravotnú. To jen rada, aby si tie dva pokusy ešte stihla 😉
My musíme zohnať ešte jeden papier s manželovou krvnou skupinou no a keď ho budem mať v ruke, tak nás hneď objednám do Brna. Potom by sme mali ísť o také 2-3- mesiace na to, ale to ty už budeš určite tehuľka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre